Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

opowoc1.jpg

Nakładem China Intercontinental Press ukazała się książka pt. „Opowieści o Chinach i Polsce”. Redaktorzy Zhou Xiaopei oraz Zhao Gang opracowali w niej cztery części poświęcone wspomnieniom, postaciom, wymianie i współpracy Polski z Chinami. „Opowieści…” otwierają przedmowy obecnych ambasadorów obu państw, JE Liu Guangyuana oraz JE Wojciecha Zajączkowskiego. W tej ważnej dla relacji bilateralnych Polska-Chiny pozycji dostrzeżono również wkład Wydawnictwa Adam Marszałek w rozwój wymiany kulturowej. Tekst o wieloletniej działalności i współpracy naszej oficyny z chińskimi wydawcami przygotował znakomity uczony i wielki przyjaciel Polski prof. Miao Huashou. Materiał uzyskaliśmy dzięki uprzejmości nowego konsula generalnego Chin w Polsce, Fan Xiaodonga.

Kontynuuj czytanie

problemyspolw.jpg

Miasto to przestrzeń wyjątkowa pod wieloma względami, pełniąca mnóstwo funkcji, w tym rekreacyjną, ekonomiczną czy kulturową. Jednak podstawowym zadaniem miasta jest uporządkowana organizacja życia większych zbiorowości ludzi. W dobie rozwoju państw w kierunku opiekuńczych systemów ekonomicznych miasto nabiera szczególnego znaczenia jako wykonawcza jednostka organizacyjna. Książka pod redakcją Jolanty Łodzińskiej, Justyny Kurtyki-Chałas i Agaty Rozalskiej porusza tę problematykę, ważną dla każdego człowieka zainteresowanego zagadnieniem przetrwania w XXI wieku i „miejską dżunglą”. Po egzemplarze zapraszamy do naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4827-problemy-spoleczne-w-miescie-analiza-wybranych-zagadnien.html

Kontynuuj czytanie

leksykon1.jpg

W sprzedaży jest już dostępne wydanie drugie poprawione „Leksykonu wiedzy politologicznej”. Joanna Marszałek-Kawa i Danuta Plecka, redaktorki naukowe książki, stworzyły zespół prawie 40 autorów pochodzących z różnych ośrodków akademickich w Polsce, m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przygotowane przez nich hasła obejmują najważniejsze pojęcia i koncepcje z zakresu systemów politycznych, teorii polityki, teorii pań­stwa i prawa, instytucji władzy politycznej, partii i systemów partyj­nych, myśli i doktryn politycznych, prawa konstytucyjnego, stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa. Liczące ponad 560 stron opracowanie powinno znaleźć się na półce nie tylko specjalistów z dziedziny, ale także uczniów, studentów, w szczególności kierunków społecznych, prawnych i humanistycznych, dziennikarzy i komentatorów bieżących wydarzeń politycznych.

Książka do nabycia w naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4841-leksykon-wiedzy-politologicznej-wydanie-drugie-poprawione.html

Jednocześnie informujemy, że wkrótce ukaże się również wydanie drugie „The Dictionary of Political Knowledge” – angielskiej wersji „Leksykonu”.

Kontynuuj czytanie

Laczek2021.jpg

 

Analizy ciekawego i aktualnego zagadnienia w książce „Sukces życiowy młodzieży akademickiej w przestrzeni dystansu społecznego” podjął się Tomasz Łączek. Współcześnie przestrzeganie dystansu społecznego nie tyle wynika z barier psychologicznych, ile jest prawnie narzuconym obostrzeniem. Tę nową sytuację związaną z pandemią COVID-19 autor wykorzystał do przeprowadzenia badań dotyczących postrzegania sukcesu życiowego przez młodzież akademicką stojącą u progu dorosłości oraz wskazania czynników ułatwiających i utrudniających jego osiągnięcie. Sporo miejsca poświęcił także znaczeniu rodzinnych i środowiskowych uwarunkowań wychowania dzieci/uczniów do sukcesu życiowego.

 

Książkę można nabyć w naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4833-sukces-zyciowy-mlodziezy-akademickiej-w-przestrzeni-dystansu-spolecznego.html

Kontynuuj czytanie

ppk61.jpg

Miło nam poinformować Państwa, że najnowszy numer PPK (3/2021) właśnie trafił do drukarni i w najbliższych dniach będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Tym razem redaktorami naukowymi tomu są Marcin M. Wiszowaty i Krzysztof Koźbiał, a znaleźć w nim można między innymi artykuły o: praworządności w debacie i dziele reformatorskim Sejmu Wielkiego (Anna Tarnowska), samorządzie terytorialnym w Konstytucji RP z 1997 r. (Anna Chorążewska), inicjatywie obywatelskiej we Włoszech (Anna Rakowska-Trela) czy konstytucyjnym wymiarze kontroli inwigilacyjnej polityki państwa na przykładzie Stanów Zjednoczonych Ameryki (Paweł Laidler). Zapraszamy do lektury!

https://www.facebook.com/przegladprawa.konstytucyjnego

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart