Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

konterwasz.png

Dr Agnieszka Koterwas z Instytutu Badań Edukacyjnych zaproponowała w ostatnim czasie innowacyjną w opinii recenzentów publikację pt. „Doświadczenia dydaktyczne. Rekonstrukcje biografii szkolnych dorosłych absolwentów”. Poruszony temat, zastosowana narracja i dalsze perspektywy, jakie otwiera badaczom praca, to podstawowe atuty wspomnianego opracowania. Oprócz wartości poznawczej i warstwy teoretycznej, popartej wyrazistymi przykładami, książka oferuje czytelnikowi także możliwość refleksji nad własnym doświadczeniem absolwenckim oraz wyciągnięcia wniosków, które ukształtują losy kolejnych pokoleń uczniów. Publikacja jest dostępna w naszej księgarni internetowej:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4530-doswiadczenia-dydaktyczne-rekonstrukcje-biografii-szkolnych-doroslych-absolwentow.html

Kontynuuj czytanie

zajplasty.jpg

Książka Iwony Tomas „Zajęcia plastyczne w aktualizowaniu potencjalności twórczej dzieci. Eksperymentalny program zajęć plastycznych inspirowanych wybranymi współczesnymi nurtami w sztuce wizualnej” to interesujący raport z eksperymentu badawczo-edukacyjno-artystycznego przeprowadzonego przez autorkę w jednej z górnośląskich szkół podstawowych. Czytelnik znajdzie w nim program niekonwencjonalnych zajęć plastycznych wraz z wynikami badań. Publikacja to świetny drogowskaz w kształtowaniu wyobraźni i postaw twórczych dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zapraszamy do odwiedzenia naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4506-zajecia-plastyczne-w-aktualizowaniu-potencjalnosci-tworczej-dzieci.html

Kontynuuj czytanie

KSMww.jpg

Czasopisma naukowe wydawane przez Marszałek Publishing Group cieszą się dużym zainteresowaniem. W związku z tym miło nam poinformować, że kolejne z nich – „Krakowskie Studia Małopolskie” oraz „Reality of Politics” – od tej pory będą ukazywać się jako kwartalniki.

Zawiadamiamy również, że z powodu przedłużających się prac ponowne uruchomienie platformy czasopism naukowych Wydawnictwa Adam Marszałek będzie nieznacznie opóźnione.

Kontynuuj czytanie

przestrzenkomunikacja.jpg

Do sprzedaży trafiła kolejna książka z serii Komunikacja Społeczna w Edukacji. Dwujęzyczna monografia zbiorowa „Dimensions of Institutional Communicative Space / Wymiary instytucjonalnej przestrzeni komunikacyjnej” pod redakcją Marleny Iwony Bielak, Marcina Krawczaka i Wojciecha Maliszewskiego jest poświęcona przestrzeni postrzeganej jako tło komunikacyjne. Autorzy tekstów podjęli jej wielowymiarową analizę, odnosząc się do takich obszarów, jak: językoznawstwo, kultura, literatura oraz edukacja. Zainteresowanych publikacją zapraszamy na stronę internetową naszej Księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4483-dimensions-of-institutional-communicative-space-wymiary-instytucjonalnej-przestrzeni-komunikacyjnej.html.

Kontynuuj czytanie

IMG_0188.jpg

W ostatnim czasie odbyła się wideokonferencja poświęcona rozwojowi czasopisma naukowego Kultura i Edukacja. Uczestniczący w niej prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek, dziekan Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku prof. Mirosław Sobecki, dyrektor Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją Politechniki Śląskiej prof. Beata Pituła oraz kierownik redakcji historycznej Wydawnictwa Adam Marszałek mgr Paweł Jaroniak rozmawiali o możliwych kierunkach ewolucji periodyku oraz organizacji wspólnej konferencji poświęconej zagadnieniom współczesnej pedagogiki.

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart