Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

a4.jpg

Wybitny działacz społeczny i gospodarczy, były wojewoda słupski i gdański oraz wiceminister, a obecnie pisarz Ryszard Kurylczyk wraz z red. dr. Danielem Kawą zaprezentował swą kolejną książkę opublikowaną nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Jest to fascynująca autobiografia zatytułowana „Życie na przełomie wieków i ustrojów”. Opisuje w niej swoje życie oraz ważne wydarzenia z historii PRL-u.

Kontynuuj czytanie

3zebr.png

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie sekretarzy IX Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Prowadząca spotkanie Przewodnicząca Rady Naukowej MKA prof. Joanna Marszałek-Kawa omówiła z zebranymi etapy realizacji przedsięwzięcia, które odbędzie się 18–20 maja w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli dr Bartosz Płotka, mgr Kamila Rezmer-Płotka, mgr Michał Dahl, mgr Maciej Skrzypek, Kamil Borowski, Julia Rolińska oraz reprezentanci studentów Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Alicja Wolbek i Wiktor Szymkiewicz.

Kontynuuj czytanie

dziekwrd222.jpg

W trakcie trwania poznańskiej konferencji politologicznej prezes Wydawnictwa Adam Marszałek prof. Joanna Marszałek-Kawa wręczyła dziekanowi Wydziału Politologii i Dziennikarstwa prof. Andrzejowi Stelmachowi powołanie w skład Rady Naukowej kwartalnika „Copernicus. Political and Legal Studies”.

Kontynuuj czytanie

rebacz222w.jpg

Nakładem naszej oficyny ukazała się książka Dariusza Rębosza „Chłopcy z papieskiego akademika. Wspomnienia z Paryża”. Poniżej zamieszczamy fragment publikacji i zapraszamy do lektury całości: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5100-chlopcy-z-papieskiego-akademika-wspomnienia-z-paryza.html

„W wyborze Paryża jako miejsca zamieszkania też się nie pomyliłem. Mój pobyt tutaj okazał się niezłą szkołą życia, gdzie spotkałem pełno nowych wspaniałych osób, z którymi przyszło mi dzielić najbliższe lata. To z nimi poznawałem, uczyłem się, tworzyłem i działałem, ale przede wszystkim bawiłem się na tym paryskim bruku…

I znalazłem mój Nowy Dom!

Wszyscy Ci mieszkańcy mojego Nowego Domu, chcąc nie chcąc, wpisali się w karty historii „Emigracji Solidarnościowej”. Ale jedno jest pewne, że swoją postawą nie przynieśli wstydu swojej Ojczyźnie. Prawdopodobnie dla dwóch czy trzech osób paryskie „studia” były przykrywką dla pobytu w akademiku i współpracy z ówczesnymi władzami PRL, które bardzo interesowały się w owym czasie tym, co działo się w Foyer JP II.

Byliśmy transparentni w naszych działaniach, no prawie...”

Kontynuuj czytanie

czarnypat.jpg

Kontynuując tradycję swoich poprzedników, Minister Edukacji i Nauki RP Przemysław Czarnek objął patronat nad IX Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim, podkreślając w ten sposób znaczenie wydarzenia dla rozwoju nauki w Polsce i na świecie. Kongres odbędzie się 18-20 maja 2022 roku. Obecnie trwa rejestracja, której zakończenie planowane jest na 20 kwietnia. Zapraszamy na stronę www.kongresazja.pl i zgłaszanie tematów wystąpień.

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart