Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

Kondylis2019.jpg

„Polityka światowa po zimnej wojnie” to pierwsze tłumaczenie na język polski dzieł Panajotisa Kondylisa. W książce autor podejmuje analizę kierunków rozwoju świata po zakończeniu zimnej wojny. Jego diagnozy w konfrontacji z rzeczywistością ostatnich lat dowodzą w całej rozciągłości, że nic nie straciły na swojej aktualności. Przemyślenia Kondylisa okazują się zatem zdecydowanie trafniejsze niż analizy innych autorów podejmujących podobną tematykę, choć oczywiście ostateczną ocenę pozostawiamy Czytelnikom. Pozycja jest już dostępna w naszej księgarni.

Kontynuuj czytanie

echo240.jpg

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Echa Świdwina”. Tradycyjnie znalazło się w nim wiele artykułów związanych z naszą małą ojczyzną, w tym w rubryce niezwykłe życiorysy trzecia część biografii Jerzego Kucharskiego autorstwa Zbigniewa Czajkowskiego. Opisane zostały takie wydarzenia, jak: szósta świdwińska mila, światowy dzień turysty, czy jubileusz „Dąbrowiaków”. Z wydarzeń światowych odnotowano bankiet z okazji Dnia Niepodległości Uzbekistanu, wizytę w Wydawnictwie ministra Ronghuia Fana oraz wielką imprezę promocyjną chińskich książek Zuzanny Kawy w Hefei. Z elektroniczną wersją „Echa Świdwina” można się zapoznać odwiedzając stronę internetową czasopisma. [link]

Kontynuuj czytanie

historia2019poezja.jpg

Stanisław Lem zauważył onegdaj, że „poeta to taki, co umie w ładny sposób być nieszczęśliwy”. Na przekór słowom polskiego pisarza Wydawnictwo Adam Marszałek opublikowało książkę pt. Historia chińskiej poezji, której treść pokazuje, że poetom zdarza się też doceniać te lepsze strony życia. Zachęcamy do zapoznania się z kolejną częścią serii „Historia chińskiej cywilizacji”, która jest już dostępna w naszej księgarni.

Kontynuuj czytanie

lazarz.jpg

Z roboczą wizytą przebywał w Wydawnictwie prorektor ds. Ogólnych I Zastępca Rektora Politechniki Śląskiej w Gliwicach prof. dr hab. Bogusław Łazarz, który w rozmowie z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem omówił warunki i perspektywy współpracy wydawniczej pomiędzy obiema instytucjami. W rozmowie uczestniczyli również: prof. Stanisław Juszczyk, dyrektor Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją prof. Beata Pituła, dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak oraz asystent prezesa ds. międzynarodowych dr Bartosz Płotka.

Kontynuuj czytanie

zubkov2.jpg

Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się rosyjskojęzyczna książka Jewgienija Zubkowa pt. „Rosyjski dyskurs przestępczy. Paradygmatyka rosyjskiego dyskursu przestępczego”. Ze względu na język publikacji oraz narodowość autora jest to niezwykle cenne źródło informacji dla wszystkich badaczy zajmujących się badaniem bezpieczeństwa w Rosji. Książka dostępna jest w naszej księgarni.

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart