Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

ardanowskipatronem.jpg

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Ardanowski objął patronatem honorowym VII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Znacząco poszerza to dotychczasowy zasięg wydarzenia oraz podnosi jego prestiż. Przy tej okazji przypominamy, że z powodu pandemii koronawirusa nastąpiła zmiana terminu 7MKA na 23-25.09.2020.

Kontynuuj czytanie

japfasc.jpg

Miłośników kultury i literatury Kraju Kwitnącej Wiśni zapewne ucieszy wiadomość, że nakładem naszego Wydawnictwa ukazała się książka „Japońskie fascynacje” autorstwa prof. dr. hab. Mikołaja Melanowicza, wykładowcy Uniwersytetów Warszawskiego i Jagiellońskiego, tłumacza dzieł najwybitniejszych japońskich pisarzy XX w. oraz laureata Orderu Świętego Skarbu, najwyższego japońskiego odznaczenia przyznawanego cudzoziemcom. Na publikację składają się recenzje, szkice, eseje i artykuły literaturoznawcze pióra profesora Melanowicza, które ukazywały się w czasopismach ogólnopolskich przez ostatnie dziesięciolecia i którym ich autor postanowił dać nowe życie, zbierając je w tym fascynującym tomie.

Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4472-japonskie-fascynacje-eseje-pisane-na-marginesie.html

Kontynuuj czytanie

michnik.jpg

W trakcie spotkania w Getyndze, które odbyło się przy okazji wręczenia nagrody miast partnerskich im. Bogumiła Lindego, redaktor Adam Michnik uzgodnił z dr. Adamem Marszałkiem wydanie w Polsce dwóch tomów pamiętników znakomitego polityka, dyplomaty, prawnika Wacława Lednickiego. Zawierają one ogrom informacji m. in. na temat relacji polsko-rosyjskich. W połowie lutego odbyło się spotkanie obu panów w Warszawie. Jego efektem była decyzja o zorganizowaniu w Toruniu i Warszawie dwóch imprez promujących to ważne dzieło.

Kontynuuj czytanie

logo-mka.jpg

W związku z pandemią koronawirusa oraz rozporządzeniem Rektora UMK o przesunięciu terminów konferencji, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników komitet organizacyjny VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego podjął decyzję o zmianie terminu wydarzenia. 7MKA odbędzie się 23-25 września 2020 roku. Dotychczas zarejestrowane osoby prosimy o potwierdzenia możliwości udziału w nowym terminie, a pozostałe zachęcamy do zgłaszania tematów wystąpień.

Kontynuuj czytanie

27.jpg

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się kolejna książka Zuzanny Kawy pt. Annie Wood dans le filet des énigmes, czyli francuska wersja piątego już tomu serii przygód młodej detektyw Ani Wood. Jak dotychczas Ania Wood w sieci zagadek ukazała się w językach: polskim, angielskim i rosyjskim. W najnowszej części dzielna Ania stara się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia jednego z najwybitniejszych graczy komputerowych Maxa Kolano. Jaki będzie wynik tej partii? Warto sprawdzić!

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart