Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

semfotow.jpg

Monografia "Od semiotyki do konsumpcjonizmu. O potrzebie wartościowania fotografii" podejmuje wiele wątków związanych z fotografią i fotografowaniem oraz z praktyką i krytyką komunikacji wizualnej z kilku naukowych perspektyw. Ma swoich przywoływanych explicite patronów, w szczególności Rolanda Barthesa i Johna Bergera – w zakresie teoretycznym i analitycznym – oraz Henri’ego Cartier-Bressona, Roberta Capę i Eugena Smitha – w odniesieniu do praktyki zatrzymywania świata w obrazie fotograficznym i świadomości tego, czym fotografia być powinna. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia jedną z ciekawszych pozycji traktujących o tej tematyce na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4773-od-semiotyki-do-konsumpcjonizmu-o-potrzebie-wartosciowania-fotografii.html

Kontynuuj czytanie

ebury.jpg

W ostatnim czasie siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedzili reprezentanci firmy Ebury zajmującej się wsparciem firm prowadzących działalność międzynarodową. Podczas spotkania z Prezesem Adamem Marszałkiem, dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak oraz asystentem ds. międzynarodowych Bartoszem Płotką goście wyrazili duże zainteresowanie planowanym na 22-24 września 2021 roku VIII Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim oraz zadeklarowali udział w wydarzeniu i gotowość wsparcia paneli poświęconych kwestiom biznesowym.

Kontynuuj czytanie

xantypaw.jpg

Janina Zaborska należała do pokolenia Kolumbów. Urodziła się 15 maja 1920 roku i – tak jak pisał w swoich powieściach Roman Bratny – na jej młodość przypadły lata II wojny światowej oraz hitlerowskiej okupacji. Jej wspomnienia z okrutnych lat wojennych, a także pierwszych lat powojennych w całości lub części nadają się na scenariusze kilku sensacyjnych filmów. Aż trudno uwierzyć, że te historie działy się naprawdę. Zapraszamy do naszej księgarni internetowej, by się z nimi zapoznać: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4771-xantypa-wspomnienia-po-latach.html

Kontynuuj czytanie

cziny.jpg

Konsulat Generalny Chin w Gdańsku oraz Naukowe Koło Sinologiczne Uniwersytetu Gdańskiego wspólnie zorganizowały konkurs na najlepszą pracę pt. „Chiny w moich oczach”. Praca konkursowa powinna stanowić krótką historię związaną z Chinami, indywidualnym sposobem postrzegania Państwa Środka, własnymi spostrzeżeniami, ocenami itd. Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie osoby zainteresowane tematyką Państwa Środka. Zgłoszenia należy wysyłać wyłącznie na adres Konsulatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 marca 2020 roku. W tytule maila należy wpisać tytuł pracy oraz imię i nazwisko autora. Szczegółowe informacje podajemy w rozwinięciu newsa.

Kontynuuj czytanie

kongenc.png

Na platformie Zoom odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka z nowym Konsulem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Fan Xiaodongiem. Konsul Generalny mówił m. in. o chęci odwiedzenia Torunia oraz zainteresował się organizowanym przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku VIII Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim. Rozmowa dotyczyła udziału chińskich dyplomatów w wydarzeniu i współpracy wydawniczej z chińskimi wydawcami. W jej trakcie dyplomata docenił nie tylko wydawane książki, ale także wspieranie przez holding MPG wymiany kulturowej między Polską a Chinami.

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart