The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

O FOTOGRAFII

O FOTOGRAFII

Monografia "Od semiotyki do konsumpcjonizmu. O potrzebie wartościowania fotografii" podejmuje wiele wątków związanych z fotografią i fotografowaniem oraz z praktyką i krytyką komunikacji wizualnej z kilku naukowych perspektyw. Ma swoich przywoływanych explicite patronów, w szczególności Rolanda Barthesa i Johna Bergera – w zakresie teoretycznym i analitycznym – oraz Henri’ego Cartier-Bressona, Roberta Capę i Eugena Smitha – w odniesieniu do praktyki zatrzymywania świata w obrazie fotograficznym i świadomości tego, czym fotografia być powinna. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia jedną z ciekawszych pozycji traktujących o tej tematyce na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4773-od-semiotyki-do-konsumpcjonizmu-o-potrzebie-wartosciowania-fotografii.html

Read more

HANDLOWCY W WYDAWNICTWIE

HANDLOWCY W WYDAWNICTWIE

W ostatnim czasie siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedzili reprezentanci firmy Ebury zajmującej się wsparciem firm prowadzących działalność międzynarodową. Podczas spotkania z Prezesem Adamem Marszałkiem, dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak oraz asystentem ds. międzynarodowych Bartoszem Płotką goście wyrazili duże zainteresowanie planowanym na 22-24 września 2021 roku VIII Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim oraz zadeklarowali udział w wydarzeniu i gotowość wsparcia paneli poświęconych kwestiom biznesowym.

Read more

XANTYPA

XANTYPA

Janina Zaborska należała do pokolenia Kolumbów. Urodziła się 15 maja 1920 roku i – tak jak pisał w swoich powieściach Roman Bratny – na jej młodość przypadły lata II wojny światowej oraz hitlerowskiej okupacji. Jej wspomnienia z okrutnych lat wojennych, a także pierwszych lat powojennych w całości lub części nadają się na scenariusze kilku sensacyjnych filmów. Aż trudno uwierzyć, że te historie działy się naprawdę. Zapraszamy do naszej księgarni internetowej, by się z nimi zapoznać: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4771-xantypa-wspomnienia-po-latach.html

Read more

KONKURS Z NAGRODAMI

KONKURS Z NAGRODAMI

Konsulat Generalny Chin w Gdańsku oraz Naukowe Koło Sinologiczne Uniwersytetu Gdańskiego wspólnie zorganizowały konkurs na najlepszą pracę pt. „Chiny w moich oczach”. Praca konkursowa powinna stanowić krótką historię związaną z Chinami, indywidualnym sposobem postrzegania Państwa Środka, własnymi spostrzeżeniami, ocenami itd. Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie osoby zainteresowane tematyką Państwa Środka. Zgłoszenia należy wysyłać wyłącznie na adres Konsulatu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. do 28 marca 2020 roku. W tytule maila należy wpisać tytuł pracy oraz imię i nazwisko autora. Szczegółowe informacje podajemy w rozwinięciu newsa.

Read more

ROZMOWA Z KONSULEM GENERALNYM

ROZMOWA Z KONSULEM GENERALNYM

Na platformie Zoom odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka z nowym Konsulem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Fan Xiaodongiem. Konsul Generalny mówił m. in. o chęci odwiedzenia Torunia oraz zainteresował się organizowanym przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku VIII Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim. Rozmowa dotyczyła udziału chińskich dyplomatów w wydarzeniu i współpracy wydawniczej z chińskimi wydawcami. W jej trakcie dyplomata docenił nie tylko wydawane książki, ale także wspieranie przez holding MPG wymiany kulturowej między Polską a Chinami.

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart