The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

BIOGRAFIA IGNACEGO GOŚCICKIEGO

BIOGRAFIA IGNACEGO GOŚCICKIEGO

„Pisanie o człowieku, któremu się zawdzięcza życie i podstawy stosunku do świata, nie należy do łatwych zadań – pełny obiektywizm nie wydaje się w tym wypadku możliwy”. Takimi słowami rozpoczyna biografię o swoim ojcu prof. Anna Martuszewska. Opowieść wzbogaca jego licznymi malowidłami oraz zdjęciami i dokumentami z rodzinnego archiwum. „Jedno życie. Opowieść słowno-fotograficzna o moim ojcu Ignacym Gościckim” to jednak nie tylko wspomnienia o najbliższej osobie, ale żywe świadectwo burzliwej historii XX wieku. Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej.

Read more

SPOTKANIE STARYCH PRZYJACIÓŁ

SPOTKANIE STARYCH PRZYJACIÓŁ

Wydawnictwo Adam Marszałek to marka, którą stanowią nie tylko cieszące się sporym zainteresowaniem książki. Od wielu lat markę tę i jej historię tworzą także niezwykli ludzie, którzy poprzez swoje zaangażowanie otwierają nowe możliwości i sprawiają, że do rąk naszych Czytelników trafiają pozycje unikatowe. Do grona takich osób bezdyskusyjnie zaliczają się były radca ds. kultury ambasady ChRL w Polsce Ding Haijia i jego Małżonka. Ten znakomity dyplomata przyczynił się do zapoczątkowania współpracy pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek a największymi wydawcami chińskimi. W Pekinie, w gościnnych murach Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego, z inicjatywy Prezesa Adama Marszałka odbyła się uroczysta kolacja, podczas której starzy przyjaciele mogli powspominać początki i dalsze losy znajomości. Swoją obecnością spotkanie uświetnili radca ds. politycznych ambasady RP w Pekinie Sebastian Domżalski, prezes CRUP Li Yongqiang, dyrektor CRUP Liu Yolanda, szef Wydawnictwa Helvetica Oleg Golovko, wytrawny dyplomata prof. Miao Huashou, menadżer Diana Gao oraz asystent ds. międzynarodowych MPG dr Bartosz Płotka.

Read more

X BAL MARSZAŁKA

X BAL MARSZAŁKA

W CKK Jordanki odbył się X Marszałkowski Bal Dobroczynny. W trakcie jego trwania marszałek Piotr Całbecki z małżonką Dagną wręczyli okolicznościowe dyplomy uczestniczącym w nich od pierwszej edycji: Elżbiecie i Edwardowi Hartwigom, Barbarze i Ryszardowi Boberom oraz Halinie i Adamowi Marszałkom. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym.

Read more

MAPA ETNICZNA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO

MAPA ETNICZNA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO

Obserwując bardzo duże, powszechne zainteresowanie kulturą i polityką Rosji, Wydawnictwo Adam Marszałek proponuje swoim czytelnikom najnowszą książkę prof. dra hab. Krzysztofa Pietkiewicza, pt. Mapa etniczna obszaru byłego ZSSR. Proponowana książka to próba kompleksowego ujęcia sytuacji etnicznej, religijnej, językowej i politycznej na terytorium byłego Związku Radzieckiego niespełna trzydzieści lat po dezintegracji tego państwa. Tekst opatrzony został licznymi mapami oraz ilustracjami przedstawiającymi flagi i godła omawianych podmiotów państwowych i administracyjnych. Znacząco wzbogaca to treść publikacji. Biorąc pod uwagę fakt, że zmiany demograficzne, etniczne i administracyjne bardzo często przekładają się na kształt polityki danego państwa, zapoznanie się z badaniem prof. Pietkiewicza może przyczynić się do lepszego zrozumienia współczesnej Rosji, co w kontekście zdania otwierającego wpis będzie stanowiło niemałą gratkę dla każdej osoby zainteresowanej mocarstwem ze wschodu.

Read more

ROZMOWY Z FLTRP

ROZMOWY Z FLTRP

Foreign Languages Teaching and Research Press to jedno z największych chińskich wydawnictw naukowych o bardzo dużej obecności w skali światowej. Pracownicy głównej siedziby FLTRP mieszącej się w Pekinie to także wielcy przyjaciele Wydawnictwa Adam Marszałek, które często i chętnie odwiedzają. Tym razem byli oni gospodarzami dla przybyłej do Chin delegacji Marszałek Publishing Group. Dyrektor Peng Donglin, oraz menadżerki Li Dan i Meng Jiawen bardzo ciepło przyjęli goszczącego Prezesa Adama Marszałka i towarzyszących mu asystenta Bartosza Płotkę i szefa Wydawnictwa Helvetica Olega Golovkę. Z uwagi na szeroko zakrojoną współpracę między firmami, omawiano nie tylko aspekty wydawnicze, ale także możliwości wspólnego działania przy VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim.

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart