The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

NACZELNI W WYDAWNICTWIE

NACZELNI W WYDAWNICTWIE

 

Z roboczą wizytą przebywali w Toruniu redaktorzy naczelni publikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek czasopism naukowych: prof. Sabina Grabowska, redagująca „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”, oraz prof. Jarosław Piątek, kierujący kwartalnikiem „Reality of Politics”. Z prezesem Adamem Marszałkiem i jego małżonką Haliną Marszałek oraz przewodniczącą Rady Naukowej „Reality of Politics” prof. Renatą Podgórzańską i sekretarzem „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego” prof. Radosławem Grabowskim przedyskutowali działania zmierzające do uzyskania większej liczby punktów na prestiżowej liście czasopism naukowych tworzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Po zakończonych rozmowach goście odbyli krótki spacer po toruńskiej Starówce i tradycyjnie spożyli obiad w Zajeździe Staropolskim.

Read more

PODRÓŻ PO LITERACKIM ŚWIECIE

PODRÓŻ PO LITERACKIM ŚWIECIE

Poeta i prozaik Leszek Szaruga zaprasza czytelników Marszałek Development & Press na podróż po świecie literatury i poezji pełną zaskakujących, ale i dojrzałych przemyśleń i spostrzeżeń wzbogacających lekturę tekstów źródłowych. Po drodze „napotyka” Witolda Gombrowicza, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Juliana Kornhausera, Bertranda Russella, Aleksandra Sołżenicyna i wiele innych. Książka dedykowana jest koneserom literatury nowoczesnej i współczesnej, ale i amatorzy dobrej książki znajdą tu coś dla siebie. Zapraszamy do księgarń oraz naszej oferty internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4909-przestrzenie-literatury-i-okolice.html

Read more

PATRONAT MINISTRA ZBIGNIEWA RAUA

PATRONAT MINISTRA ZBIGNIEWA RAUA

Minister Spraw Zagranicznych prof. dr hab. Zbigniew Rau po raz kolejny objął patronat nad Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim. Inicjatywa skupiająca od kilku lat dyplomatów, uczonych oraz przedsiębiorców co roku jest wspierana przez najważniejsze instytucje rządowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w ósmej edycji Kongresu, która odbędzie się 22-24 września 2021 roku. Rejestracja trwa do 20 sierpnia i jest możliwa poprzez formularz dostępny na stronie www.kongresazja.pl

Read more

DYPLOMACJA ZZA KULIS

DYPLOMACJA ZZA KULIS

Już niebawem w ofercie naszej oficyny ukaże się książka autobiograficzna ambasadora tytularnego Pawła Kulki Kulpiowskiego pt. „Moje życie – nie tylko dyplomatyczne”. Wielkim walorem publikacji jest zawarty w niej opis kariery głównego bohatera w MSZ oraz odbytych misji dyplomatycznych na rzecz Polski. Narrację wzbogacają liczne, nierzadko bardzo osobiste, przemyślenia i wyznania autora, co sprawia, że lektura książki to prawdziwa podróż (intelektualna) po niemal całym globie. Książka będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Read more

CZYTANIE MALINÓWKA

CZYTANIE MALINÓWKA

Marek Ławrynowicz, autor niedawno wydanej przez Marszałek Development & Press książki pt. Malinówek, zaprasza do obejrzenia i wysłuchania czytanych przez siebie fragmentów. Wisienką cynizmu na torcie ironii jest dobór scenerii. Materiał dostępny jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=eQO3-KAPkTc Redakcja MDP życzy wesołego oglądania oraz zaprasza do księgarni internetowej, w której można zaopatrzyć się we własny egzemplarz: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4873-malinowek.html

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart