The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

FINAŁ SERII ANNY BIENIASZEWSKIEJ

FINAŁ SERII ANNY BIENIASZEWSKIEJ

Prezentowana książka zamyka cykl publikacji dot. losów Żydów w regionie kujawsko-pomorskim i ukazuje ich chełmińskie dzieje od początków osiedlenia w okresie zaborów aż po czas Zagłady. Przedstawia obrazki z przeszłości wielokulturowego Chełmna, w którym przez ponad dwa stulecia wyznawcy judaizmu współtworzyli kulturę i klimat pomorskiego miasta nad Wisłą. Dzięki wykorzystaniu przez autorkę wielu źródeł archiwalnych czytelnik poznaje genealogię i losy znanych rabinów i kantorów, ale także kupców, handlarzy i rzemieślników, tworzących chełmińską diasporę. Autorka Anna Bieniaszewska poświęca wiele miejsca żydowskiej tradycji i obyczajowości, wzbogacając narrację licznymi ilustracjami i cytatami z różnych publikacji prasowych. Pragnie ocalić pamięć i zrealizować testamentowe zapisy Żydów, którzy kiedyś żyli w tym mieście. Po książkę zapraszamy do naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5013-zydzi-w-chelmnie-szkice-do-portretu-zbiorowego.html

Read more

ZDALNA EDUKACJA

ZDALNA EDUKACJA

Światowa pandemia SARS-CoV-2, której doświadczyły społeczeństwa u progu 2020 roku, spowodowała diametralne zmiany dotychczasowego stylu życia, jego realizowanych modeli i wzorców, wywołała nie tylko różnorodne zaburzenia w funkcjonowaniu psychospołecznym na szeroką skalę, ale także potrzebę znalezienia nowych rozwiązań w obszarze organizacji pracy czy edukacji. Implikacje i konsekwencje tych procesów oraz prognozy i projektowane zmiany w obszarze edukacji są przedmiotem naukowych analiz tekstów prezentowanych w publikacji pod redakcją Beaty Pituły i Jolanty Konieczny. Zapraszamy do zapoznania się z tą pozycją: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5045-zdalna-edukacja-epizod-czy-trwaly-slad.html

Read more

SZANGHAJSKA ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY Z POLITYCE ZAGRANICZNEJ CHIN

SZANGHAJSKA ORGANIZACJA WSPÓŁPRACY Z POLITYCE ZAGRANICZNEJ CHIN

Bogatą ofertę monografii Wydawnictwa Adam Marszałek w zakresie stosunków międzynarodowych uzupełniła książka Elżbiety Proń pt. "International Institutions in China’s Foreign Policy: The Case of the Shanghai Cooperation Organization". Książka ta prezentuje profil Szanghajskiej Organizacji Współpracy oraz jej wykorzystanie w polityce zagranicznej Chin wobec Azji Centralnej w latach 2001-2013. Serdecznie zapraszamy do lektury!

https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5036-international-institutions-in-chinas-foreign-policy-the-case-of-the-shanghai-cooperation-organization.html

Read more

SOKOŁOWSKI O DEMAGOGII

SOKOŁOWSKI O DEMAGOGII

Zapraszamy Państwa do lektury najnowszej książki pod redakcją Marka Sokołowskiego. Prezentowane są w nim analizy demagogii – zarówno jej uniwersalnych mechanizmów, jak i aktualnych wyrazistych wcieleń (takich jak omawiane w nim: fenomen „trumpizmu”, bardzo specyficzny dyskurs w mediach społecznościowych  czy swoista psychoza „wojny plemiennej”). Monstrualny wręcz dziś przerost tendencji autorytarno-populistycznych – i to już nie tylko na poziomie psychologii mas, na poziomie ruchów i partii politycznych, ale również na poziomie stylu rządów i osobliwej transgresji ustrojowej – sprawia, że potrzebna jest weryfikacja, jak i aktualizacja naszego stanu wiedzy na temat demagogicznych form zdobywania poparcia, zwalczania oponentów, usprawiedliwiania i rozgrzeszania nadużyć władzy, faktycznego przekreślania narzędzi kontroli społecznej i prawnej, udaremniania odpowiedzialności polityków za ich woluntaryzm, nierzadko nawet awanturnictwo.

Read more

KTÓREGO SZUKASZ

KTÓREGO SZUKASZ

Zapraszamy do naszej księgarni po najnowszą książkę Mirosława Patalona, w której autor porusza ważkie zagadnienia filozofii religii chrześcijańskiej. Nie jest to pozycja łatwa, ale jej lektura jest bardzo satysfakcjonująca. Link do pozycji: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5015-ktorego-szukasz-ty-jestes-morderca-semantyka-pragnienia-w-tekstach-zrodlowych-religii-abrahamowych.html

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart