Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

O wydawnictwie

 

Wydawnictwo Adam Marszałek jest liderem rynku wydawniczego w Polsce. Działamy od października 1990 roku, przez kolejne 22 lata naszą pracą kierował założyciel dr Adam Marszałek. Obecnie funkcję prezesa pełni jego córka prof. dr hab. Joanna Marszałek-Kawa, łącząca biznes z aktywną karierą naukową. Nasze Wydawnictwo jest filarem międzynarodowego holdingu Marszałek Publishing Group, w którego skład wchodzą również: Time Marszałek Group, Wydawnictwo Naukowe GRADO, Marszałek Development & Press, Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Fundacja Wspierania Współpracy Międzynarodowej im. Prof. Czesława Mojsiewicza, Centrum Badań Wschodnich, Wydawnictwo Helvetica, Wydawnictwo Arcus oraz Baltija Publishing.

 

W ramach holdingu MPG rocznie publikujemy ponad 400 książek. Od trzech dekad promujemy literaturę naukową i popularnonaukową, poezję i beletrystykę. Upowszechniamy osiągnięcia polskich badaczy i dzieła pisarzy. Dzięki nam ich praca dociera do tysięcy czytelników w kraju i za granicą. Dzięki nim nasza oferta wydawnicza zainteresuje nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

 

Naszą specjalnością są publikacje z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Jesteśmy wiodącym wydawcą książek poświęconych politologii, stosunkom międzynarodowym, bezpieczeństwu, pedagogice, edukacji międzykulturowej, komunikacji społecznej, socjologii, antropologii, historii, filozofii, literaturoznawstwu, filologii oraz ekonomii i zarządzaniu. Współpracują z nami autorzy z całej Polski i innych krajów, w szczególności azjatyckich. Wspólne projekty z największymi wydawnictwami chińskimi pozwalają nam zaprezentować czytelnikom unikalne książki wybitnych autorów z Azji Wschodniej. Nasza seria Biblioteka Azji i Pacyfiku jest niepowtarzalnym przedsięwzięciem, które promuje w Polsce wiedzę o tym szczególnie ważnym dla współczesnego świata regionie. Blisko współpracujemy także z ośrodkami naukowymi w Azji Centralnej i na Kaukazie, co pozwala nam wzbogacać ofertę o kolejne wyjątkowe pozycje.

 

Wydawnictwo Adam Marszałek jest cenione w Polsce i za granicą. Wciąż rośnie liczba publikowanych przez nas książek obcojęzycznych w językach: angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim, włoskim, norweskim, macedońskim oraz chińskim. Nasze publikacje znajdują się w kolekcjach najważniejszych bibliotek na świecie oraz są chętnie kupowane przez czytelników w kraju i za granicą. Od lat realizujemy wspólne projekty z przedstawicielstwami dyplomatycznymi innych państw w naszym kraju, nie tylko budując renomę naszej oficyny, ale także tworząc przyjazny wizerunek Polski na świecie. Międzynarodowe sukcesy naszych autorów napawają nas dumą.

 

Publikowane przez nas książki zyskują bardzo dobre oceny zarówno czytelników, jak i krytyków czy recenzentów. Docenione zostały przez kapituły Nagrody „Przeglądu Wschodniego”, Nagród Historycznych „Polityki” czy Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Ich autorzy zostali uhonorowani licznymi medalami i odznaczeniami. W ostatnich latach nasze Wydawnictwo docenione zostało także Nagrodą Rządu Chińskiej Republiki Ludowej „The Special Book Award of China”, Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”, Medalem „Za Zasługi dla Miasta Torunia” na wstędze, Medalem „Thorunium” Prezydenta Miasta Torunia, Nagrodą im. Jarosława Iwaszkiewicza za upowszechnianie literatury współczesnej, Honorowym Wielkim Splendorem Teatru Polskiego Radia, Nagrodą Honorową Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód „Mickiewicz–Puszkin” za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy międzynarodowej, Medalem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, Medalem Uniwersytetu Prawa w Odessie, dwoma medalami Facultas Iuris et Administrationis, Medalem „Nicolaus Copernicus Thorunensis” oraz odznaczeniem od ambasadora Republiki Azerbejdżanu za umacnianie stosunków azerbejdżańsko-polskich.

 

Oprócz bogatej oferty książek publikujemy także 21 czasopism naukowych i popularnonaukowych. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne. Świadczy o tym międzynarodowa renoma takich tytułów, jak: „The New Educational Review”, „Polish Political Science Yearbook” czy „Kultura i Edukacja”. Dynamicznie rozwijają się też inne periodyki, na przykład: „Nowa Polityka Wschodnia”, „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”, „Studia Orientalne” oraz „Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne”.

 

Wydawnictwo Adam Marszałek to wysoka jakość, atrakcyjna oferta, nowoczesne rozwiązania i międzynarodowe uznanie. Od prawie trzech dekad promujemy polską naukę i literaturę oraz upowszechniamy w Polsce osiągnięcia autorów zagranicznych. Podstawą naszego sukcesu jest szeroki wybór książek. Jesteśmy przekonani, że wzbudzą one Państwa zainteresowanie.

 

WSPÓŁPRACA

 

Wydawnictwo Adam Marszałek to więcej niż oficyna naukowa. Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które postawiło na bliską współpracę z partnerami azjatyckimi. Przecieraliśmy szlaki na chińskim rynku wydawniczym, a wkład twórcy Wydawnictwa dr. Adam Marszałka został doceniony przez najwyższe władze państwowe Chińskiej Republiki Ludowej. Realizujemy wspólne projekty z: Anhui Publishing Group, China International Publishing Group, China Renmin University Press, Encyclopedia of China Publishing House, Foreign Language Teaching and Research Publishing, Foreign Languages Press, New World Press, Beijing Times Chinese Press, China Social Sciences Press, East China Normal University Press, China National Publications Import & Export (Group) Corporation, Lan- Bridge, Research Press, China Economic Publishing House, Jiangxi People’s Publishing House. Dzięki licznym partnerom jesteśmy liderem polskiego zaangażowania na rynku w Chinach. Blisko współpracujemy również z instytucjami naukowymi i przedsiębiorstwami z Azerbejdżanu, Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu. Od początku 2017 roku zawarliśmy także porozumienie o współpracy z niemieckim Budrich Publishing, które otworzyło nam nowe możliwości marketingowe dla książek anglojęzycznych. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań tworzących warunki sprzyjające rozwojowi polskiej nauki – wdrażamy światowe trendy, pamiętając o potrzebach badaczy w Polsce.

 

Razem z Towarzystwem Azji i Pacyfiku od lat organizujemy w Toruniu majowy Międzynarodowy Kongres Azjatycki, niezwykłe wydarzenie naukowe, biznesowe i kulturalne, które urosło do rangi najważniejszej konferencji poświęconej studiom azjatyckim w Europie Środkowej. Co roku uczestniczą w nim dyplomaci, politycy, naukowcy, eksperci i ludzie biznesu z całego świata, którzy przez trzy dni dyskutują o współpracy między Europą a Azją. Od 2010 roku nad Kongresem patronat honorowy objęli ministrowie spraw zagranicznych oraz nauki i szkolnictwa wyższego, zaś jego współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Toruń, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

 

Od niedawna otworzyliśmy się na nowe płaszczyzny współpracy – organizujemy konferencje i seminaria naukowe, wydarzenia integrujące naukę z biznesem oraz szkolenia dotyczące komunikacji naukowej, innowacji w naukach społecznych i popularyzacji wiedzy. Dotychczasowe sukcesy są naszą najlepszą wizytówką.

 

Zapraszamy Państwa do wspólnego tworzenia nowego otoczenia dla polskiej nauki! Zachęcamy do rozpoczęcia współpracy z Wydawnictwem Adam Marszałek – renomowaną marką z trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku!

 

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart