Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

O wydawnictwie

Wydawnictwo Adam Marszałek jest liderem rynku wydawniczego w Polsce. Działamy od października 1990 roku, przez kolejne 22 lata naszą pracą kierował założyciel dr Adam Marszałek. Obecnie funkcję prezesa pełni jego córka prof. dr hab. Joanna Marszałek-Kawa, łącząca biznes z aktywną karierą naukową. Nasze Wydawnictwo jest filarem międzynarodowego holdingu Marszałek Publishing Group, w którego skład wchodzą również: Time Marszałek Group, Wydawnictwo Naukowe GRADO.

Rocznie publikujemy ponad 400 książek. Od prawie trzech dekad promujemy literaturę naukową i popularnonaukową, poezję i beletrystykę. Upowszechniamy osiągnięcia polskich badaczy i dzieła pisarzy. Dzięki nam ich praca dociera do tysięcy czytelników w kraju i za granicą. Dzięki nim nasza oferta wydawnicza zainteresuje nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

Naszą specjalnością są publikacje z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Jesteśmy wiodącym wydawcą książek poświęconych politologii, stosunkom międzynarodowym, bezpieczeństwu, pedagogice, edukacji międzykulturowej, komunikacji społecznej, socjologii, antropologii, historii, filozofii, literaturoznawstwu, filologii oraz ekonomii i zarządzaniu. Współpracują z nami autorzy z całej Polski i innych krajów, w szczególności azjatyckich. Wspólne projekty z największymi wydawnictwami chińskimi pozwalają nam zaprezentować czytelnikom unikalne książki wybitnych autorów z Azji Wschodniej. Nasza seria Biblioteka Azji i Pacyfiku jest niepowtarzalnym przedsięwzięciem, które promuje w Polsce wiedzę o tym szczególnie ważnym dla współczesnego świata regionie. Blisko współpracujemy także z ośrodkami naukowymi w Azji Centralnej i na Kaukazie, co pozwala nam wzbogacać ofertę o kolejne wyjątkowe pozycje.

Wydawnictwo Adam Marszałek jest cenione w Polsce i za granicą. Wciąż rośnie liczba publikowanych przez nas książek obcojęzycznych w językach: angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim, włoskim, norweskim, macedońskim oraz chińskim. Nasze publikacje znajdują się w kolekcjach najważniejszych bibliotek na świecie oraz są chętnie kupowane przez czytelników w kraju i za granicą. Od lat realizujemy wspólne projekty z przedstawicielstwami dyplomatycznymi innych państw w naszym kraju, nie tylko budując renomę naszej oficyny, ale także tworząc przyjazny wizerunek Polski na świecie. Międzynarodowe sukcesy naszych autorów napawają nas dumą.

Publikowane przez nas książki zyskują bardzo dobre oceny zarówno czytelników, jak i krytyków czy recenzentów. Docenione zostały przez kapituły Nagrody „Przeglądu Wschodniego”, Nagród Historycznych „Polityki” czy Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Ich autorzy zostali uhonorowani licznymi medalami i odznaczeniami. W ostatnich latach nasze Wydawnictwo docenione zostało także Nagrodą Rządu Chińskiej Republiki Ludowej „The Special Book Award of China”, Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”, Medalem „Za Zasługi dla Miasta Torunia” na wstędze, Medalem „Thorunium” Prezydenta Miasta Torunia, Nagrodą im. Jarosława Iwaszkiewicza za upowszechnianie literatury współczesnej, Honorowym Wielkim Splendorem Teatru Polskiego Radia oraz Nagrodą Honorową Stowarzyszenia Współpracy Polska–Wschód „Mickiewicz–Puszkin” za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy międzynarodowej.

Oprócz bogatej oferty książek publikujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne. Świadczy o tym międzynarodowa renoma takich tytułów, jak: „The New Educational Review”, „Polish Political Science Yearbook” czy „Kultura i Edukacja”. Dynamicznie rozwijają się też inne periodyki, na przykład: „Nowa Polityka Wschodnia”, „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”, „Studia Orientalne” oraz „Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne”.

Wydawnictwo Adam Marszałek to wysoka jakość, atrakcyjna oferta, nowoczesne rozwiązania i międzynarodowe uznanie. Od prawie trzech dekad promujemy polską naukę i literaturę oraz upowszechniamy w Polsce osiągnięcia autorów zagranicznych. Podstawą naszego sukcesu jest szeroki wybór książek. Jesteśmy przekonani, że wzbudzą one Państwa zainteresowanie.

WSPÓŁPRACA

Wydawnictwo Adam Marszałek to więcej niż oficyna naukowa. Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które postawiło na bliską współpracę z partnerami azjatyckimi. Przecieraliśmy szlaki na chińskim rynku wydawniczym, a wkład twórcy Wydawnictwa dr. Adam Marszałka został doceniony przez najwyższe władze państwowe Chińskiej Republiki Ludowej. Realizujemy wspólne projekty z: Anhui Publishing Group, China International Publishing Group, China Renmin University Press, Encyclopedia of China Publishing House, Foreign Language Teaching and Research Publishing, Foreign Languages Press oraz New World Press. Dzięki licznym partnerom jesteśmy liderem polskiego zaangażowania na rynku w Chinach. Blisko współpracujemy również z instytucjami naukowymi i przedsiębiorstwami z Azerbejdżanu, Kazachstanu i Uzbekistanu.

Razem z Towarzystwem Azji i Pacyfiku od lat organizujemy w Toruniu majowy Międzynarodowy Kongres Azjatycki, niezwykłe wydarzenie naukowe, biznesowe i kulturalne, które urosło do rangi najważniejszej konferencji poświęconej studiom azjatyckim w Europie Środkowej. Co roku uczestniczą w nim dyplomaci, politycy, naukowcy, eksperci i ludzie biznesu z całego świata, którzy przez trzy dni dyskutują o współpracy między Europą a Azją. W 2017 roku nad Kongresem patronat honorowy objęli ministrowie spraw zagranicznych oraz nauki i szkolnictwa wyższego, zaś jego współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Toruń, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Nasze Wydawnictwo to blisko trzy dekady doświadczenia w popularyzacji nauki i promowaniu wiedzy. Odnosimy sukcesy w kraju i za granicą. Dzięki naszym standardom i wartościom staliśmy się wiarygodnym partnerem dla największych wydawców w Chinach. Stopniowo rozwijamy nasze partnerstwa w Azji Centralnej i na Kaukazie. Od początku 2017 roku zawarliśmy porozumienie o współpracy z niemieckim Budrich Publishing, które otworzyło nam nowe możliwości marketingowe dla książek anglojęzycznych. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań tworzących warunki sprzyjające rozwojowi polskiej nauki – wdrażamy światowe trendy, pamiętając o potrzebach badaczy w Polsce.

Nasza oferta obejmuje nie tylko redakcję i publikację książek oraz czasopism naukowych. Wspieramy innych przedsiębiorców i inwestorów naszymi kontaktami w Azji, dzielimy się doświadczeniem w transferowaniu osiągnięć nauki do biznesu, pośredniczymy w kontakcie z najlepszymi ekspertami w kraju i za granicą oraz pomagamy rozwijać inicjatywy naukowe.

Od niedawna otworzyliśmy się na nowe płaszczyzny współpracy – organizujemy konferencje i seminaria naukowe, wydarzenia integrujące naukę z biznesem oraz szkolenia dotyczące komunikacji naukowej, innowacji w naukach społecznych i popularyzacji wiedzy. Dotychczasowe sukcesy są naszą najlepszą wizytówką.

Zapraszamy Cię do wspólnego tworzenia nowego otoczenia dla polskiej nauki! Już dziś rozpocznij współpracę z Wydawnictwem Adam Marszałek – renomowaną marką z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku!

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart