Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

POŻEGNALNY BANKIET AMBASADORA XU JIANA

 

20 lutego 2018 roku JE Xu Jian wydał pożegnalny bankiet z okazji zakończenia misji dyplomatycznej w Polsce.

Pan Ambasador w swoim wystąpieniu stwierdził, że w czasie pełnienia przez niego tej zaszczytnej funkcji stosunki chińsko-polskie uległy znacznej poprawie. Intensywna była też wymiana delegacji państwowych na najwyższym szczeblu. Polskę odwiedził przewodniczący Chin Xi Jinping oraz przewodniczący Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Zhang Dejiang. Z kolei wizytę w Chinach złożyli: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski.

W tym czasie zawiązała się również i umocniła współpraca Polski i Chin w ramach inicjatyw „Pas i Szlak” oraz „16 + 1”. Dynamicznie rozwijają się wspólne działania obu państw w takich dziedzinach, jak: handel, inwestycje czy finanse.

Na zakończenie ambasador Xu Jian podziękował przedstawicielom polskiego rządu i parlamentu oraz wszystkim przyjaciołom za pomoc i życzliwość.

Od początku pełnienia swojej funkcji Pan Ambasador aktywnie wspierał działania podejmowane przez Wydawnictwo Adam Marszałek i Times Marszałek Group, które współpracują z największymi chińskimi wydawcami: China Renmin University Press, Encyclopedia of China Republic House oraz Foreign Languages Press. Efektem tego współdziałania jest znakomita prezentacja osiągnieć chińskiej kultury i nauki w Polsce oraz polskiej w Chinach.

Okazały tort dzielili wspólnie: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski oraz gospodarz przyjęcia ambasador Xu Jian z Małżonką.

Wśród gości byli m.in.: Kinga Sołowiej, ambasador Ksawery Burski oraz konsul generalna ChRL w Gdańsku Yuanyuan Liu.

Dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku Paweł Milewski i ambasador Litwy Šarūnas Adomavičius.

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart