Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

KOMPENDIUM WIEDZY POLITOLOGICZNEJ

W sprzedaży jest już dostępne wydanie drugie poprawione „Leksykonu wiedzy politologicznej”. Joanna Marszałek-Kawa i Danuta Plecka, redaktorki naukowe książki, stworzyły zespół prawie 40 autorów pochodzących z różnych ośrodków akademickich w Polsce, m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przygotowane przez nich hasła obejmują najważniejsze pojęcia i koncepcje z zakresu systemów politycznych, teorii polityki, teorii pań­stwa i prawa, instytucji władzy politycznej, partii i systemów partyj­nych, myśli i doktryn politycznych, prawa konstytucyjnego, stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa. Liczące ponad 560 stron opracowanie powinno znaleźć się na półce nie tylko specjalistów z dziedziny, ale także uczniów, studentów, w szczególności kierunków społecznych, prawnych i humanistycznych, dziennikarzy i komentatorów bieżących wydarzeń politycznych.

Książka do nabycia w naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4841-leksykon-wiedzy-politologicznej-wydanie-drugie-poprawione.html

Jednocześnie informujemy, że wkrótce ukaże się również wydanie drugie „The Dictionary of Political Knowledge” – angielskiej wersji „Leksykonu”.

 

 

 

 

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart