Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

15. EDYCJA NAGRODY IM. MARIANA MARSZAŁKA

Z radością prezentujemy laureatów 15. edycji Nagrody im. Mariana Marszałka. Tradycyjnie już o przyznaniu nagród decyduje kapituła, którą w tym roku tworzą: Elżbieta Wielgosz, Magdalena Bujakowska, Józefa Hawraniak, Wioletta Ogińska oraz Iwona Łuczków. Nagroda im. Mariana Marszałka przyznawana jest uczniom nie tylko osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce, ale także aktywnym w życiu społecznym, kulturalnym lub sportowym.

 

 

Kacper Rakoczy – uczeń klasy 5.

 

Kacper ma 13 lat i nigdy się nie nudzi. Lubi łowić ryby i brać udział w różnych zawodach i konkursach, pływać i nurkować. Bardzo lubi współzawodnictwo, dzięki któremu zawiera nowe znajomości oraz zdobywa doświadczenie w wielu dziedzinach. Super jeździ na rowerze trójkołowym i quadzie. Za pan brat jest z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji w Szczecinie jako aktywny i zawsze uśmiechnięty uczestnik licznych warsztatów oraz turnusów rehabilitacyjnych. Gry planszowe, edukacyjne i puzzle to dla Kacpra nie lada atrakcja zaraz obok przyrody i informatyki, które go pasjonują. Na świat przyrody Kacper patrzy z wyjątkową ciekawością i pasją, a dzięki uczestnictwu w szkolnym kole przyrodniczym mógł nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale też wypielęgnować w sobie serce prawdziwego przyrodnika. Pomimo drobnej postury oraz wielu fizycznych i bezwzględnych ograniczeń charakteryzuje Kacpra niezłomność, wrażliwość, pogoda ducha, ogrom empatii oraz wzmożony apetyt do niesienia pomocy innym bez względu na ból i okrutne bariery. Kacper wyróżnia się w Szkolnym Klubie Wolontariatu oraz w Szkolnym Kole Caritas. Zawsze pogodny i gotowy do działania, wytrwały, dopingujący i motywujący innych otwiera oczy niedowiarkom. Podczas nauczania zdalnego był zawsze na posterunku – przygotowany, niezawodny, uśmiechnięty – chociaż i jemu nie było wcale łatwo. Kacper wspomina: „Najtrudniejsze dla mnie podczas nauczania zdalnego było to, że nie mogłem spotykać się z koleżankami i kolegami z klasy, jak i z moją wychowawczynią, panią Marleną i innymi nauczycielami. Co było łatwe w tym czasie, to chyba to, że z łatwością przychodziła mi obsługa komputera do lekcji online. Chciałbym, aby sytuacja z II semestru była tylko wspomnieniem zdalnego nauczania i nigdy nie wróciła”. Wzorowy kolega, uczeń i wolontariusz, który każdego dnia daje swoje małe świadectwo  o wielkości i sensie życia.

 

 

Magda Malicka – klasa 8.

 

Madzia jest wesołą i rezolutną nastolatką. Lubi zwierzęta, jak również zajmować się młodszym rodzeństwem. Przebywa w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym w Świdwinie. W klasie VII osiągnęła dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. W czasie nauki zdalnej była najaktywniejszą uczennicą z placówki, w której mieszka. Mimo wielu problemów technicznych zawsze kontaktowała się z uczącymi nauczycielami, wykonywała nie tylko prace domowe, ale także zadania dodatkowe. Jednym słowem pracowała o wiele więcej i w nietypowych, trudniejszych warunkach. Wzorowo wykonywała wszystkie obowiązki, co było zauważone przez wychowawców placówki i nauczycieli naszej szkoły. Mimo tak wielu przeszkód wspaniale zaistniała w zdalnym nauczaniu.

 

 

Sebastian Pruss – klasa 7.

 

Sebastian jest wyróżniającym się uczniem w klasie. Pracowitym i ambitnym. Sebastian do 11. roku życia interesował się klockami Lego i wszystkim co z tym związane: kreskówkami, projektami, grami video. Z czasem zainteresowania Sebastiana poszły w innym kierunku, co było naturalnym zjawiskiem dojrzewającego chłopca. Od dwóch lat jego zainteresowania skupione są wokół gier i filmów dostosowanych do wieku. Hobby to nie polega jedynie na graniu czy oglądaniu filmów w określonym temacie, ale całym spektrum związanym z zainteresowaniem. W przypadku gier jest to poznanie ich twórców, sposobów tworzenia, a nawet genezy powstania. Film to dla Sebastiana nie tylko tytuł, ale również nazwisko scenarzysty, reżysera, dźwiękowca, obsada aktorska oraz wszystkie istotne dla filmu osoby. Ważne również jest to czy film został nagrodzony gdzieś w świecie, a jeśli tak, to gdzie i w jakiej kategorii. Sebastian lubi również aktywnie spędzać czas – jazda na rowerze, pływanie to jego ulubione formy ruchu. „Niezwykłą sympatią darzy” język angielski. Posługuje się nim bardzo chętnie, podejmuje wszelkie próby konwersacji w tym języku, pomimo popełnianych błędów. W okresie pandemii aktywnie i systematycznie pracował podczas lekcji zdalnych. Motywował koleżanki i kolegów do pracy online.

 

 

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart