POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 27 sierpnia 2013 @ 12:47 redakcja

Z roboczą wizytą w Wydawnictwie Adam Marszałek gościła redaktor naczelna „Echa Świdwina” Elżbieta Wielgosz. Z prezes Joanną Marszałek-Kawą i dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak przedyskutowała plany wydawania „Echa” w latach 2013–2014.

 

 

 

 


Prof. Joanna Marszałek-Kawa podkreśliła duży wkład redaktor Elżbiety Wielgosz w umacnianie kontaktów Gazety ze społecznością miasta i powiatu świdwińskiego. Po zakończeniu rozmów Elżbieta Wielgosz razem z towarzyszącymi jej Beatą i Jakubem Sadło zwiedzili toruńskie ZOO. Role przewodników pełniły Zuzanna i Marianna Kawa.

Wtorek, 27 sierpnia 2013 @ 11:05 redakcja

Od kilku lat stałą czytelniczką „Echa Świdwina” jest Pani Prezes Mirosława Gajek. Również ostatni numer wzbudził jej zainteresowanie.
Komentując szatę edytorską „Echa”, podkreśliła, że nie ma w Polsce tak dobrze wydawanego czasopisma, które umiejętnie łączy na swych łamach problematykę lokalną i krajową, a nawet światową.

Zadowolona z takiej opinii była Prezes Halina Marszałek, której nie odstępował kot Diego.

 

Piątek, 23 sierpnia 2013 @ 15:03 redakcja

Toruńską i łysomicką siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedził korespondent chińskiego dziennika „Renmin Ribao” Redaktor Li Zengwei z synem Tycjanem. Oprócz zwiedzania Torunia i spotkań w Wydawnictwie chińscy goście przeprowadzili rozmowy z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim, Dyrektorem Departamentu Promocji Miasta Andrzejem Pietrowskim, a także spotkali się z zastępcą Redaktora Naczelnego toruńskich „Nowości” Mariuszem Załuskim.
Zaprzyjaźniony od kilkun
astu lat z Wydawnictwem Adam Marszałek Redaktor Li Zengwei wielokrotnie gościł już w Toruniu, a w trakcie wizyt delegacji Wydawnictwa w Chinach zawsze służył nam pomocą.
Role gospodyń pełniły Panie: Halina Marszałek oraz Joanna Marszałek-Kawa i Marianna Kawa.

 

Wtorek, 20 sierpnia 2013 @ 14:15 redakcja

W dniu 20 sierpnia 3-tygodniowy staż w Wydawnictwie Adam Marszałek rozpoczęły studentki polonistyki Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego Vafa Valijeva i Zahra Mutallibova. Celem ich pobytu jest doskonalenie znajomości języka polskiego, poznanie procesu wydawniczego oraz pomoc w redagowaniu i edycji bajek azerbejdżańskich, których tłumaczenie przygotowali studenci bakijskiego uniwersytetu.

 

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 @ 11:13 redakcja

Wielu gości odwiedza w ostatnim czasie Łysomice. Po prawie 50-osobowej grupie świdwińskich pielgrzymów, których sprowadziła redaktor naczelna „Echa Świdwina” Elżbieta Wielgosz, Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halina Marszałek gościła Dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę, redaktor Monikę Kalus, Prezes Mirosławę Gajek, kuratora sądowego Różę Małecką oraz państwa Annę i Andrzeja Derzów z Chicago.
 

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 @ 09:09 redakcja

W czasie pobytu w Czechach przewodniczący Kongresu Polaków w Republice Czeskiej dr Józef Szymeczek zaprosił Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halinę Marszałek na kolację przygotowaną przez szefów nowo powstałego Związku Kucharzy. Jadło było wyśmienite.

 

 

Środa, 14 sierpnia 2013 @ 14:56 redakcja

12 sierpnia br. odwiedził Wydawnictwo prof. Ryszard D. Golianek – redaktor naczelny 6-tomowej już serii „Biblioteka Operowa”. Na spotkaniu z Prezesem Adamem Marszałkiem oraz redaktor naczelną naszej Oficyny Justyną Brylewską dyskutowano na temat rozpowszechnienia informacji o tej ważnej, interesującej i prężnie rozwijającej się pod okiem Pana Profesora serii. Rozważano także kwestię powstania czasopisma muzykologicznego, w którym oprócz tematyki operowej poruszano by aspekty kulturowe i socjologiczne.

Środa, 14 sierpnia 2013 @ 10:28 redakcja

Bardzo chwalili sobie współpracę z Wydawnictwem Adam Marszałek profesorowie Jerzy Jaskiernia, Marszałek Klubu Parlamentarzystów Polskich, i Longin Pastusiak, Marszałek Senatu V kadencji, którzy w rozmowie z Prezesem licytowali się w liczbie książek swego autorstwa opublikowanych przez tę Oficynę. Profesorowie przesłali w ostatnim czasie swoje teksty do Księgi Jubileuszowej dedykowanej prof. Krzysztofowi Pałeckiemu.

 

Wtorek, 13 sierpnia 2013 @ 10:53 redakcja

W dniu 8 sierpnia 2013 roku w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek Redaktor Naczelna Justyna Brylewska wręczyła Dyrektorowi Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr. hab. Józefowi Doboszowi oficjalną nominację na stanowisko Redaktora Naczelnego czasopisma „Historia Slavorum Occidentis”. Przekazanie powołania odbyło się w obecności Wiceprzewodniczącego Rady Naukowej tego półrocznika prof. dr. hab. Krzysztofa Mikulskiego i Prezesa dr. Adama Marszałka. Współpraca Profesora z Poznania z redakcją czasopisma rozpoczęła się w pierwszych miesiącach bieżącego roku, czego wymierne korzyści są widoczne już w tej chwili.
 

Wtorek, 13 sierpnia 2013 @ 09:00 redakcja

W trakcie pobytu w Czechach dr Adam Marszałek w towarzystwie dr. Józefa Szymeczka i Prezes Haliny Marszałek odwiedził redakcję „Głosu Ludu”, polskojęzycznej gazety ukazującej się w tym kraju. Dziennikarze „Głosu”: Tomasz Wolf (redaktor naczelny), Janusz Bitmar, Marek Santarius oraz Danuta Chlup poinformowali go o profilu pisma i planach dalszego rozwoju.

 

Strona: 1, ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 z 83