POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 @ 13:50 Redakcja

W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek spotkali się Zbigniew Grochowski – autor znakomitej serii ujmowania historii miast w testach, Jacek Gajewski – wiceprezes Klubu Sportowego Get Well Toruń, Kuba Michalski – specjalista ds. marketingu KS Toruń, Andrzej Kowalski – twórca strony internetowej www.speedway.hg.pl oraz Szymon Gumienik – redaktor Wydawnictwa. Głównym tematem rozmów była przygotowywana przez Zbigniewa Grochowskiego książka o historii toruńskiego speedwaya. Omówiono zarówno jej warstwę merytoryczną, treściową, jak i graficzną oraz konstrukcyjną. Ustalono także harmonogram prac, których zakończenie planowane jest na połowę 2017 roku.

Piątek, 20 stycznia 2017 @ 12:03 Redakcja

Wraz z nowym rokiem w wielu czasopismach publikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek rozpoczęło się kompletowanie składów nowych rad naukowych i zespołów redakcyjnych. Wśród nich jest „Kultura i Edukacja” – prestiżowy kwartalnik o ponad 20-letniej historii. 19 stycznia br. prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek wręczył powołanie na stanowisko redaktora naczelnego tego czasopisma wybitnemu uczonemu prof. Mirosławowi Sobeckiemu, dziekanowi Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, członkowi Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Świadkami tej uroczystej chwili byli Arleta Hrehorowicz i Paweł Jaroniak, sekretarze kwartalnika. [więcej]

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 @ 11:10 Redakcja

W czasie spotkania poświęconego biznesowym panelom IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, w którym uczestniczyli: kierownik naukowy wydarzenia prof. dr hab. Joanna Marszałek-Kawa, odpowiedzialny za ofertę dla przedsiębiorców dr Patryk Wawrzyński i dr hab. Piotr Zariczny z Zespołu Promocji Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, ustalono jego kolejne szczegóły. Organizatorzy będą kontynuować starania o wzbogacenie oferty najważniejszego w Europie Środkowej spotkania badaczy problematyki azjatyckiej, aby zwiększyć liczbę uczestniczących w nim przedsiębiorców, inwestorów i menadżerów.

Czwartek, 12 stycznia 2017 @ 15:13 Redakcja

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się książka „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego” – czwarta z serii przygód młodej detektyw autorstwa Zuzanny Kawy, uczennicy Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja” w Toruniu oraz laureatki IX, XI i XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Tym razem Ania nie tylko zmierzy się z Gangiem Kolekcjonerów i podstępnym fałszerzem dzieł sztuki, ale też pozna siłę koleżeńskiej zazdrości i przyjaźni. Książkę wydano jednocześnie w dwóch wersjach językowych. Wydanie angielskie („Annie Wood and the Mystery of the Birthday Gift”) szczególnie polecamy małym poliglotom.

Środa, 11 stycznia 2017 @ 08:40 Redakcja

W Ambasadzie Republiki Azerbejdżanu odbyło się spotkanie prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adama Marszałka z radcą Ambasady Azerbejdżanu w Polsce Ulvi Bakhshaliyevem. Głównym tematem prowadzonych rozmów był stan przygotowań do IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Tradycyjnie już dyplomaci oraz uczeni azerscy będą uczestniczyli w kolejnym toruńskim kongresie. Swój udział zapowiedzieli również JE Hasan Hasanov i radca Ambasady Ulvi Bakhshaliyev.

Wtorek, 10 stycznia 2017 @ 12:43 Redakcja

W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazały się dwie bardzo interesujące publikacje zatytułowane „Obronność państwa. Strategie oraz systemy bezpieczeństwa i obronności” oraz „Obronność państwa. Uwarunkowania oraz organizacja bezpieczeństwa i obronności” pod redakcją naukową prof. Zenona Trejnisa i dr. Mirosława Marciniaka.
Wśród autorów znalazło się kilkudziesięciu profesorów reprezentujących głównie Wojskową Akademię Techniczną, Akademię Sztuki Wojennej oraz Uniwersytet Warszawski. [więcej]

Środa, 4 stycznia 2017 @ 12:45 Redakcja

W trakcie bankietu wydanego z okazji Święta Niepodległości Kazachstanu prezes Adam Marszałek oraz prof. Tadeusz Bodio przedstawili Jego Ekscelencji Ałtajowi Abibułłajewowi, ambasadorowi tego kraju w Polsce, propozycję udziału uczonych i biznesmenów kazachskich w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim. Kongres odbędzie się w Toruniu w dniach 17–19 maja 2017 roku.

Wtorek, 3 stycznia 2017 @ 10:37 Redakcja

Pragniemy poinformować, że od momentu rozpoczęcia rejestracji na IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki do dnia 31.12.2016 r. swój udział zgłosiło już stu uczestników – polityków, dyplomatów, samorządowców, biznesmenów i uczonych. Jako setny zarejestrował się prof. dr hab. Leszek Buliński z Gdańska, który od kilku lat uczestniczy w organizowanych przez nas konferencjach i kongresach.

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 @ 13:44 Redakcja

W trakcie uroczystej sesji Rady Miasta Torunia odbyło się wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Torunia prof. Janowi Hanaszowi – bohaterowi toruńskiej opozycji solidarnościowej. Związany z naszym wydawnictwem wybitny historyk prof. Ryszard Sudziński został z kolei wyróżniony Medalem „Za zasługi dla Miasta Torunia”. [więcej]

Czwartek, 29 grudnia 2016 @ 13:15 Redakcja

W ostatnim czasie w Toruniu przebywał znakomity polski muzyk i piosenkarz Zbigniew Wodecki. Powodem jego przyjazdu do grodu Kopernika był benefis księdza biskupa Andrzeja Suskiego. Wydarzenie to było okazją do rozmów i wspomnień z prezesem Adamem Marszałkiem, z którym muzyk jest zaprzyjaźniony od wielu lat. W przeszłości bywał on gwiazdą wielu toruńskich koncertów, w tym balów „Nowości”, które zazwyczaj odbywały się w restauracji Daglezja.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 75