Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

IMG_1714.JPG

Swój udział w VI Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim zapowiedział znakomity uczony i wydawca z Mongolii profesor Bat-Erdene Batbayar, który 2006 roku założył firmę Nepko będącą jednym z najważniejszych wydawnictw na rynku krajowym. Jednocześnie Pan Profesor jest najbardziej znanym mongolskim publicystą, pisarzem i krytykiem. W rozmowie z prezesem Adamem Marszałkiem zgłosił chęć wygłoszenia referatu na temat współczesnej Mongolii.

Kontynuuj czytanie

0Pan-Prezez.jpg

W dniach 11–12 grudnia 2018 roku w Tai’an odbyła się międzynarodowa konferencja „The 2nd International Press and Publication Cooperation Conference”. Udział w niej wzięło wielu wydawców i przedstawicieli świata nauki z kilku krajów. Polskę reprezentowali redaktor Kinga Sołowiej i prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek. Pan Prezes w czasie wystąpienia na forum poświęconym „Inicjatywie Pasa i Drogi” omówił sytuację na polskim rynku wydawniczym oraz współpracę firm skupionych w MPG z partnerami chińskimi.

Kontynuuj czytanie

12.-TEATR.jpg

Po pięknej uroczystości wręczenia Wielkich Splendorów, w trakcie której zostali uhonorowani najwybitniejsi polscy aktorzy współpracujący z Teatrem Polskiego Radia, o jego dokonaniach rozmawiali: laureaci Krzysztof Gosztyła i Arkadiusz Bazak, prezesi Tadeusz Ściążko i Adam Marszałek, znakomity muzyk i kompozytor Marcin Partyka oraz Arkadiusz Seidler i Paulina Drzastwa z Audioteki, a także gospodarz – dyrektor Teatru Janusz Kukuła.

Kontynuuj czytanie

10a1.jpg

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober wydali w restauracji Daglezja uroczystą kolację, na którą zaprosili weteranów, dyplomatów, przedstawicieli Wojska Polskiego oraz ćwiczących na toruńskim poligonie żołnierzy amerykańskich, a także grono wybitnych uczonych, ludzi kultury, biznesu i duchownych.

Kontynuuj czytanie

ciecho.jpg

Do znanej kliniki uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku Wiktor Kolbowicz, prezes kliniki i wielki miłośnik kultury, zaprosił Bogumiła Drogoroba, autora zbioru opowiadań „Miedzą gnał czarny pies”. Opublikowana przez Wydawnictwo Adam Marszałek książka była pretekstem do spotkania i opowieści, reporterskich refleksji, a także poszukiwań literackich. 

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart