Copyright 2013      design by www.marszalek.com.pl     All Rights Reserved     sklad@marszlek.com.pl
I MIĘDZYNARODOWY KONGRES AZJATYCKI
AKTUALNOŚCI
English
Aktualizacja 14.05.2014

W Ratuszu o Kongresie

W toruńskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli prezydent miasta Torunia Michał Zaleski, prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr Adam Marszałek oraz sekretarz Kongresu Joanna Piechowiak-Lamparska. Szeroko pojęta tematyka azjatycka  - od bieżących problemów międzynarodowych i gospodarczych po film, muzykę i literaturę, a nawet taniec i azjatycką kuchnię - przez najbliższe dni Toruń stanie się centrum dyskusji o Azji dawnej i współczesnej. Na I Międzynarodowy Kongres Azjatycki przyjedzie do naszego miasta przeszło 300 uczestników, w tym m.in. ambasadorowie: Indii, Indonezji, Malezji, Pakistanu, Azerbejdżanu, Tajlandii i Japonii.
Aktualizacja 26.03.2014

Imprezy towarzyszące

W siedzibie Towarzystwa Azji i Pacyfiku odbyło się spotkanie organizatorów Kongresu z przedstawicielami władz miasta. Urząd Miasta Torunia reprezentowali: wiceprezydent Zbigniew Fiderewicz, dyrektor Wydziału Kultury Zbigniew Derkowski, dyrektor Wydziału Promocji Andrzej Pietrowski oraz asystentka prezydenta Anita Murawska. W trakcie rozmowy z Prezesem Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adamem Marszałkiem i sekretarzem Kongresu Karoliną Skonieczką przedstawiciele Urzędu Miasta zaproponowali harmonogram imprez towarzyszących. Znalazł się wśród nich krótki program turystyczny dla zagranicznych uczestników Kongresu, których Urząd Miasta pragnie zachęcić do zapoznania się z fascynującą historią Torunia.
Aktualizacja 14.05.2014

Pierwsi goście kongresowi

Wczoraj przyjechali do Torunia pierwsi zagraniczni goście Kongresu. Są to prof. Sevda Achundova z Uniwersytetu Słowiańskiego w Baku oraz jej córka Amraxli Aynur, studiująca na tym samym uniwersytecie. Swoimi wrażeniami z pierwszego dnia pobytu w Polsce dzieliły się z redaktorem naczelnym Time Marszałek Group Danielem Kawą i młodą autorką Wydawnictwa Adam Marszałek Zuzanną Kawą.