Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

MARSZAŁEK DEVELOPMENT INWESTUJE

MARSZAŁEK DEVELOPMENT INWESTUJE

Poszerza się zakres działalności firm skupionych w Marszałek Publishing Group. Oprócz publikowania i sprzedawania książek wchodząca w skład holdingu firma Marszałek Development & Press rozpoczęła inwestycję polegającą na zbudowaniu luksusowego apartamentowca. Budynek został zlokalizowany na toruńskiej skarpie wiślanej w sąsiedztwie głównej siedziby Wydawnictwa Adam Marszałek. Znajdą się w nim 22 apartamenty o powierzchni od 37 do 100 m2. Większość z nich będzie wyposażona w tarasy lub balkony. W planie konstrukcji przewidziano także podziemny garaż, do którego będzie można dotrzeć windą, oraz przestrzeń rekreacyjno-widokową na dachu budynku.

Czytaj dalej

POWSTAJE KSIĄŻKA O TOMASZU GOLLOBIE

POWSTAJE KSIĄŻKA O TOMASZU GOLLOBIE

Z propozycją wydania książki o wspaniałym polskim żużlowcu Tomaszu Gollobie zgłosili się do Wydawnictwa Adam Marszałek Robert Duliński oraz Sławomir Gordon. Rozmowy dotyczące możliwości publikacji pracy prowadził prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek przy udziale kierownika redakcji humanistycznej Wydawnictwa Adam Marszałek Szymon Gumienik.

Czytaj dalej

UBEZPIECZENIA A ŚRODOWISKO

UBEZPIECZENIA A ŚRODOWISKO

„Systemy zarządzania środowiskowego zgodne z wymaganiami normy ISO 14001 na tle wybranych determinant rozwoju rynku ubezpieczeń środowiskowych” to kolejna publikacja w dorobku dr Malwiny Lemkowskiej z Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autorka dostrzega niedostateczne powiązania między instrumentami zarządzania ryzykiem środowiskowym, koncentrując się na potencjale integracji ubezpieczeń środowiskowych oraz systemów zarządzania środowiskowego zgodnych z normą ISO 14001. W monografii o wymiarze przede wszystkim ekonomicznym nie brakuje także aspektów stricte środowiskowych – od katastrof przez miejsce środowiska w polskiej polityce aż po ewolucję prawa środowiskowego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy do naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4543-systemy-zarzadzania-srodowiskowego-zgodne-z-wymaganiami-normy-iso-14001-.html

Czytaj dalej

NIUANSE GEOGRAFII CHIN

NIUANSE GEOGRAFII CHIN

Ofertę wydawniczą firm skupionych w Marszałek Publishing Group wzbogaciła książka opublikowana wspólnymi siłami Time Marszałek Group oraz Encyclopedia of China Publishing House, pt. Historia Rzeki Żółtej. Książka opowiada historię słynnej Huang He, czyli tytułowej rzeki i zmiany jej postrzegania jaka dokonała się na przestrzeni wielu stuleci. Przez wiele lat rzekę uznawano za największe nieszczęście Chin. Percepcja ta zmieniła się dopiero dzięki zastosowaniu nierzadko kreatywnych rozwiązań umożliwiających wykorzystanie potencjału rzeki dla potrzeb chińskiego narodu. Zachęcamy do lektury tej fascynującej książki, którą można nabyć w stacjonarnej oraz internetowej księgarni Wydawnictwa: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4524-historia-rzeki-zoltej.html

Czytaj dalej

KONTYNUACJA SERII O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE

KONTYNUACJA SERII O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE

„Bezpieczeństwo informacyjne państwa. Wybrane problemy” to książka autorstwa dr Moniki Szyłkowskiej z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Autorka zwraca uwagę Czytelników, że informacja jest nie tylko fundamentalnym elementem funkcjonowania o strategicznym znaczeniu, towarem czy produktem, ale również bronią – siłą i środkiem do uzyskiwania przewagi. Zasoby informacyjne wpływają na kształtowanie oraz poziom stanu bezpieczeństwa, stąd ich waga i znaczenie nie wymagają uzasadnień, ale analiz potencjału wykorzystania. Książka zawiera wybrane problemy bezpieczeństwa informacyjnego dotyczące zarówno kwestii ochrony informacji prawnie strzeżonych, ochrony informacji niejawnych, ochrony danych osobowych jako szczególnego rodzaju zasobów informacyjnych, jak i zagadnienia dotyczące zarządzania potencjałem informacyjnym. Zrozumienie coraz bardziej skomplikowanego środowiska bezpieczeństwa – wymaga nieustannych analiz, stąd przedstawiona publikacja może stać się pomocna w zrozumieniu szerokiego spektrum i złożoności problematyki bezpieczeństwa informacyjnego jako wymiaru bezpieczeństwa państwa.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart