Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

NACZELNI W WYDAWNICTWIE

NACZELNI W WYDAWNICTWIE

 

Z roboczą wizytą przebywali w Toruniu redaktorzy naczelni publikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek czasopism naukowych: prof. Sabina Grabowska, redagująca „Przegląd Prawa Konstytucyjnego”, oraz prof. Jarosław Piątek, kierujący kwartalnikiem „Reality of Politics”. Z prezesem Adamem Marszałkiem i jego małżonką Haliną Marszałek oraz przewodniczącą Rady Naukowej „Reality of Politics” prof. Renatą Podgórzańską i sekretarzem „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego” prof. Radosławem Grabowskim przedyskutowali działania zmierzające do uzyskania większej liczby punktów na prestiżowej liście czasopism naukowych tworzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Po zakończonych rozmowach goście odbyli krótki spacer po toruńskiej Starówce i tradycyjnie spożyli obiad w Zajeździe Staropolskim.

Czytaj dalej

PODRÓŻ PO LITERACKIM ŚWIECIE

PODRÓŻ PO LITERACKIM ŚWIECIE

Poeta i prozaik Leszek Szaruga zaprasza czytelników Marszałek Development & Press na podróż po świecie literatury i poezji pełną zaskakujących, ale i dojrzałych przemyśleń i spostrzeżeń wzbogacających lekturę tekstów źródłowych. Po drodze „napotyka” Witolda Gombrowicza, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Juliana Kornhausera, Bertranda Russella, Aleksandra Sołżenicyna i wiele innych. Książka dedykowana jest koneserom literatury nowoczesnej i współczesnej, ale i amatorzy dobrej książki znajdą tu coś dla siebie. Zapraszamy do księgarń oraz naszej oferty internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4909-przestrzenie-literatury-i-okolice.html

Czytaj dalej

PATRONAT MINISTRA ZBIGNIEWA RAUA

PATRONAT MINISTRA ZBIGNIEWA RAUA

Minister Spraw Zagranicznych prof. dr hab. Zbigniew Rau po raz kolejny objął patronat nad Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim. Inicjatywa skupiająca od kilku lat dyplomatów, uczonych oraz przedsiębiorców co roku jest wspierana przez najważniejsze instytucje rządowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w ósmej edycji Kongresu, która odbędzie się 22-24 września 2021 roku. Rejestracja trwa do 20 sierpnia i jest możliwa poprzez formularz dostępny na stronie www.kongresazja.pl

Czytaj dalej

DYPLOMACJA ZZA KULIS

DYPLOMACJA ZZA KULIS

Już niebawem w ofercie naszej oficyny ukaże się książka autobiograficzna ambasadora tytularnego Pawła Kulki Kulpiowskiego pt. „Moje życie – nie tylko dyplomatyczne”. Wielkim walorem publikacji jest zawarty w niej opis kariery głównego bohatera w MSZ oraz odbytych misji dyplomatycznych na rzecz Polski. Narrację wzbogacają liczne, nierzadko bardzo osobiste, przemyślenia i wyznania autora, co sprawia, że lektura książki to prawdziwa podróż (intelektualna) po niemal całym globie. Książka będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Czytaj dalej

CZYTANIE MALINÓWKA

CZYTANIE MALINÓWKA

Marek Ławrynowicz, autor niedawno wydanej przez Marszałek Development & Press książki pt. Malinówek, zaprasza do obejrzenia i wysłuchania czytanych przez siebie fragmentów. Wisienką cynizmu na torcie ironii jest dobór scenerii. Materiał dostępny jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=eQO3-KAPkTc Redakcja MDP życzy wesołego oglądania oraz zaprasza do księgarni internetowej, w której można zaopatrzyć się we własny egzemplarz: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4873-malinowek.html

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart