Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

O WSPÓŁPRACY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

O WSPÓŁPRACY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

„Polish-Ukrainian Cross-Border Cooperation. Opportunities and Challenges” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Gizickiego, prof. Oleny Kovalchuk oraz Pavlo Sheremety, byłego ukraińskiego ministra rozwoju gospodarczego i handlu, jest owocem połączonych wysiłków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Łuckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Kijowie. Autorzy tekstów omawiają możliwości i wyzwania, jakie wiążą się ze współpracą transgraniczną Polski i Ukrainy, koncentrując się na aspektach politycznych, gospodarczych i społecznych. Wśród szczegółowo poruszonych zagadnień znalazły się m.in. ukraińskie relacje międzywyznaniowe w kontekście bezpieczeństwa transgranicznego, stosunki gospodarcze Ukrainy i Rosji czy wejście inwestorów ukraińskich na rynek polski. Książka została opublikowana w języku angielskim. Publikację można nabyć w naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4532-polish-ukrainian-cross-border-cooperation-opportunities-and-challenges.html

Czytaj dalej

UCZESTNICY KONGRESU O AZJI vol. 3

UCZESTNICY KONGRESU O AZJI vol. 3

W ofercie Wydawnictwa Adam Marszałek ukazał się trzeci tom prezentujący badania naukowe uczestników VI Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Porusza on obecnie szczególnie ciekawą tematykę cyberbezpieczeństwa. Redaktorka naukowa tomu prof. Joanna Marszałek-Kawa oraz członkowie Towarzystwa Azji i Pacyfiku zapraszają do lektury oraz rejestracji zgłoszeń na VII MKA, który odbędzie się w dniach 23-25 września 2020 roku.

Czytaj dalej

SZKOŁA OKIEM ABSOLWENTÓW

SZKOŁA OKIEM ABSOLWENTÓW

Dr Agnieszka Koterwas z Instytutu Badań Edukacyjnych zaproponowała w ostatnim czasie innowacyjną w opinii recenzentów publikację pt. „Doświadczenia dydaktyczne. Rekonstrukcje biografii szkolnych dorosłych absolwentów”. Poruszony temat, zastosowana narracja i dalsze perspektywy, jakie otwiera badaczom praca, to podstawowe atuty wspomnianego opracowania. Oprócz wartości poznawczej i warstwy teoretycznej, popartej wyrazistymi przykładami, książka oferuje czytelnikowi także możliwość refleksji nad własnym doświadczeniem absolwenckim oraz wyciągnięcia wniosków, które ukształtują losy kolejnych pokoleń uczniów. Publikacja jest dostępna w naszej księgarni internetowej:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4530-doswiadczenia-dydaktyczne-rekonstrukcje-biografii-szkolnych-doroslych-absolwentow.html

Czytaj dalej

TWÓRCZE PODEJŚCIE DO TWÓRCZOŚCI DZIECI

TWÓRCZE PODEJŚCIE DO TWÓRCZOŚCI DZIECI

Książka Iwony Tomas „Zajęcia plastyczne w aktualizowaniu potencjalności twórczej dzieci. Eksperymentalny program zajęć plastycznych inspirowanych wybranymi współczesnymi nurtami w sztuce wizualnej” to interesujący raport z eksperymentu badawczo-edukacyjno-artystycznego przeprowadzonego przez autorkę w jednej z górnośląskich szkół podstawowych. Czytelnik znajdzie w nim program niekonwencjonalnych zajęć plastycznych wraz z wynikami badań. Publikacja to świetny drogowskaz w kształtowaniu wyobraźni i postaw twórczych dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zapraszamy do odwiedzenia naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4506-zajecia-plastyczne-w-aktualizowaniu-potencjalnosci-tworczej-dzieci.html

Czytaj dalej

NOWA CZĘSTOTLIWOŚĆ

NOWA CZĘSTOTLIWOŚĆ

Czasopisma naukowe wydawane przez Marszałek Publishing Group cieszą się dużym zainteresowaniem. W związku z tym miło nam poinformować, że kolejne z nich – „Krakowskie Studia Małopolskie” oraz „Reality of Politics” – od tej pory będą ukazywać się jako kwartalniki.

Zawiadamiamy również, że z powodu przedłużających się prac ponowne uruchomienie platformy czasopism naukowych Wydawnictwa Adam Marszałek będzie nieznacznie opóźnione.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart