Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

AUTOBIOGRAFIA KURYLCZYKA

AUTOBIOGRAFIA KURYLCZYKA

Wybitny działacz społeczny i gospodarczy, były wojewoda słupski i gdański oraz wiceminister, a obecnie pisarz Ryszard Kurylczyk wraz z red. dr. Danielem Kawą zaprezentował swą kolejną książkę opublikowaną nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Jest to fascynująca autobiografia zatytułowana „Życie na przełomie wieków i ustrojów”. Opisuje w niej swoje życie oraz ważne wydarzenia z historii PRL-u.

Czytaj dalej

ZEBRANIE SEKRETARZY

ZEBRANIE SEKRETARZY

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie sekretarzy IX Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Prowadząca spotkanie Przewodnicząca Rady Naukowej MKA prof. Joanna Marszałek-Kawa omówiła z zebranymi etapy realizacji przedsięwzięcia, które odbędzie się 18–20 maja w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli dr Bartosz Płotka, mgr Kamila Rezmer-Płotka, mgr Michał Dahl, mgr Maciej Skrzypek, Kamil Borowski, Julia Rolińska oraz reprezentanci studentów Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Alicja Wolbek i Wiktor Szymkiewicz.

Czytaj dalej

DZIEKAN W RADZIE

DZIEKAN W RADZIE

W trakcie trwania poznańskiej konferencji politologicznej prezes Wydawnictwa Adam Marszałek prof. Joanna Marszałek-Kawa wręczyła dziekanowi Wydziału Politologii i Dziennikarstwa prof. Andrzejowi Stelmachowi powołanie w skład Rady Naukowej kwartalnika „Copernicus. Political and Legal Studies”.

Czytaj dalej

CHŁOPCY Z PAPIESKIEGO AKADEMIKA

CHŁOPCY Z PAPIESKIEGO AKADEMIKA

Nakładem naszej oficyny ukazała się książka Dariusza Rębosza „Chłopcy z papieskiego akademika. Wspomnienia z Paryża”. Poniżej zamieszczamy fragment publikacji i zapraszamy do lektury całości: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5100-chlopcy-z-papieskiego-akademika-wspomnienia-z-paryza.html

„W wyborze Paryża jako miejsca zamieszkania też się nie pomyliłem. Mój pobyt tutaj okazał się niezłą szkołą życia, gdzie spotkałem pełno nowych wspaniałych osób, z którymi przyszło mi dzielić najbliższe lata. To z nimi poznawałem, uczyłem się, tworzyłem i działałem, ale przede wszystkim bawiłem się na tym paryskim bruku…

I znalazłem mój Nowy Dom!

Wszyscy Ci mieszkańcy mojego Nowego Domu, chcąc nie chcąc, wpisali się w karty historii „Emigracji Solidarnościowej”. Ale jedno jest pewne, że swoją postawą nie przynieśli wstydu swojej Ojczyźnie. Prawdopodobnie dla dwóch czy trzech osób paryskie „studia” były przykrywką dla pobytu w akademiku i współpracy z ówczesnymi władzami PRL, które bardzo interesowały się w owym czasie tym, co działo się w Foyer JP II.

Byliśmy transparentni w naszych działaniach, no prawie...”

Czytaj dalej

PATRONAT MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

PATRONAT MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Kontynuując tradycję swoich poprzedników, Minister Edukacji i Nauki RP Przemysław Czarnek objął patronat nad IX Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim, podkreślając w ten sposób znaczenie wydarzenia dla rozwoju nauki w Polsce i na świecie. Kongres odbędzie się 18-20 maja 2022 roku. Obecnie trwa rejestracja, której zakończenie planowane jest na 20 kwietnia. Zapraszamy na stronę www.kongresazja.pl i zgłaszanie tematów wystąpień.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart