Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

PROMOCJA LITERATURY CHIŃSKIEJ I SPOTKANIE Z HAN SHAOGONGIEM

PROMOCJA LITERATURY CHIŃSKIEJ I SPOTKANIE Z HAN SHAOGONGIEM

27 kwietnia odbyło się spotkanie promujące literaturę chińską zatytułowane "Spotlight on Chinese Literature", zorganizowane wspólnie przez Marszałek Publishing Group i China National Publications Import & Export Group Co. Ltd. Przemówienie otwierające wydarzenie wygłosił Prezes MPG dr Adam Marszałek, który zaprezentował najnowsze publikacje będące owocami polsko-chińskiej współpracy wydawniczej. W spotkaniu wziął udział Han Shaogong - wybitny chiński pisarz, autor m.in. "Słownika Maqiao" i "Orszaku Trzeciego Syna", którego polska wersja językowa ukazała się w 2021 r. nakładem Time Marszałek Group. Swoimi spostrzeżeniami na temat wybranych chińskich książek podzielili się studenci kulturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a rolę moderatora spotkania pełnił dr Maciej Szatkowski, kierownik Centrum Języka i Kultury Chińskiej UMK. Organizatorzy wydarzenia podkreślili znaczenie polsko-chińskiej współpracy wydawniczej i zapowiedzieli organizację kolejnych wydarzeń popularyzujących czytelnictwo w niedalekiej przyszłości.

Czytaj dalej

NOWY NUMER „ECHA ŚWIDWINA”

NOWY NUMER „ECHA ŚWIDWINA”

 

W ostatnim czasie ukazał się kolejny (275/276) numer „Echa Świdwina”. Wśród wielu interesujących tematów poruszanych na jego łamach znalazły się między innymi: zapowiedź IX Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, który odbył się w dniach 18–20 maja 2022 r. w Toruniu, informacje ze spotkania z Han Shaogongiem, wizyta działacza politycznego i autora Bolesława Kapitana w Wydawnictwie Adam Marszałek, relacja z obchodu Tygodnia Kultury Języka Polskiego w Zespole Szkół im. W. Broniewskiego. tekst Zbigniewa Czajkowskiego o historii miasta i ziemi świdwińskiej, a także kącik literacki oraz zapowiedzi wydawnicze.

 

Numer jest dostępny na stronie internetowej czasopisma: https://marszalek.com.pl/echoswidwina/pdf/echo276.pdf

Czytaj dalej

AUTOBIOGRAFIA KURYLCZYKA

AUTOBIOGRAFIA KURYLCZYKA

Wybitny działacz społeczny i gospodarczy, były wojewoda słupski i gdański oraz wiceminister, a obecnie pisarz Ryszard Kurylczyk wraz z red. dr. Danielem Kawą zaprezentował swą kolejną książkę opublikowaną nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Jest to fascynująca autobiografia zatytułowana „Życie na przełomie wieków i ustrojów”. Opisuje w niej swoje życie oraz ważne wydarzenia z historii PRL-u.

Czytaj dalej

ZEBRANIE SEKRETARZY

ZEBRANIE SEKRETARZY

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie sekretarzy IX Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Prowadząca spotkanie Przewodnicząca Rady Naukowej MKA prof. Joanna Marszałek-Kawa omówiła z zebranymi etapy realizacji przedsięwzięcia, które odbędzie się 18–20 maja w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli dr Bartosz Płotka, mgr Kamila Rezmer-Płotka, mgr Michał Dahl, mgr Maciej Skrzypek, Kamil Borowski, Julia Rolińska oraz reprezentanci studentów Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Alicja Wolbek i Wiktor Szymkiewicz.

Czytaj dalej

DZIEKAN W RADZIE

DZIEKAN W RADZIE

W trakcie trwania poznańskiej konferencji politologicznej prezes Wydawnictwa Adam Marszałek prof. Joanna Marszałek-Kawa wręczyła dziekanowi Wydziału Politologii i Dziennikarstwa prof. Andrzejowi Stelmachowi powołanie w skład Rady Naukowej kwartalnika „Copernicus. Political and Legal Studies”.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart