Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

ROZMOWY O KONGRESIE

ROZMOWY O KONGRESIE

Siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedzili znamienici goście, którzy wraz z Prezesem Towarzystwa Azji i Pacyfiku Adamem Marszałkiem rozmawiali na temat VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, który odbędzie się 22-24 września 2020 roku w Toruniu. Wicekonsul honorowy Republiki Peru Maciej Wydrzyński, profesor Krzysztof Mikulski, prezes Kazimierz Walczak oraz redaktor Radosław Rzeszotek potwierdzili udział w wydarzeniu oraz rozmawiali o możliwości organizacji panelu dyskusyjnego poświęconego współpracy z państwami azjatyckimi.

Czytaj dalej

O FOTOGRAFII

O FOTOGRAFII

Monografia "Od semiotyki do konsumpcjonizmu. O potrzebie wartościowania fotografii" podejmuje wiele wątków związanych z fotografią i fotografowaniem oraz z praktyką i krytyką komunikacji wizualnej z kilku naukowych perspektyw. Ma swoich przywoływanych explicite patronów, w szczególności Rolanda Barthesa i Johna Bergera – w zakresie teoretycznym i analitycznym – oraz Henri’ego Cartier-Bressona, Roberta Capę i Eugena Smitha – w odniesieniu do praktyki zatrzymywania świata w obrazie fotograficznym i świadomości tego, czym fotografia być powinna. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia jedną z ciekawszych pozycji traktujących o tej tematyce na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4773-od-semiotyki-do-konsumpcjonizmu-o-potrzebie-wartosciowania-fotografii.html

Czytaj dalej

HANDLOWCY W WYDAWNICTWIE

HANDLOWCY W WYDAWNICTWIE

W ostatnim czasie siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedzili reprezentanci firmy Ebury zajmującej się wsparciem firm prowadzących działalność międzynarodową. Podczas spotkania z Prezesem Adamem Marszałkiem, dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak oraz asystentem ds. międzynarodowych Bartoszem Płotką goście wyrazili duże zainteresowanie planowanym na 22-24 września 2021 roku VIII Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim oraz zadeklarowali udział w wydarzeniu i gotowość wsparcia paneli poświęconych kwestiom biznesowym.

Czytaj dalej

XANTYPA

XANTYPA

Janina Zaborska należała do pokolenia Kolumbów. Urodziła się 15 maja 1920 roku i – tak jak pisał w swoich powieściach Roman Bratny – na jej młodość przypadły lata II wojny światowej oraz hitlerowskiej okupacji. Jej wspomnienia z okrutnych lat wojennych, a także pierwszych lat powojennych w całości lub części nadają się na scenariusze kilku sensacyjnych filmów. Aż trudno uwierzyć, że te historie działy się naprawdę. Zapraszamy do naszej księgarni internetowej, by się z nimi zapoznać: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4771-xantypa-wspomnienia-po-latach.html

Czytaj dalej

KONKURS Z NAGRODAMI

KONKURS Z NAGRODAMI

Konsulat Generalny Chin w Gdańsku oraz Naukowe Koło Sinologiczne Uniwersytetu Gdańskiego wspólnie zorganizowały konkurs na najlepszą pracę pt. „Chiny w moich oczach”. Praca konkursowa powinna stanowić krótką historię związaną z Chinami, indywidualnym sposobem postrzegania Państwa Środka, własnymi spostrzeżeniami, ocenami itd. Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie osoby zainteresowane tematyką Państwa Środka. Zgłoszenia należy wysyłać wyłącznie na adres Konsulatu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 28 marca 2020 roku. W tytule maila należy wpisać tytuł pracy oraz imię i nazwisko autora. Szczegółowe informacje podajemy w rozwinięciu newsa.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart