Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

WOKÓŁ ŚWIATA ISLAMU

WOKÓŁ ŚWIATA ISLAMU

Dobiegły końca prace nad wydaniem dwóch tomów publikacji „The World of Islam in Research Perspectives of Oriental Studies and Political Science” (Świat islamu w perspektywie badań orientalistycznych i politologicznych) pod redakcją naukową dr Magdaleny Lewickiej, prof. Pawła Hanczewskiego i Michała Dahla – pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zebrany przez nich dorobek kilkunastu autorów zachęca do lektury wszechstronnym, wielowymiarowym spojrzeniem na podjęty temat i stanowi punkt wyjścia do wielu dalszych, równie udanych opracowań i dyskusji. Wśród przedstawionej mnogości kultur, zdarzeń i poruszonych zagadnień z pewnością każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie.
Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej:
Tom I: Historia i polityka
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4389-the-world-of-islam-in-research-perspectives-of-oriental-studies-and-political-science-vol1-history-and-politics.html
Tom II: Społeczeństwo
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4389-the-world-of-islam-in-research-perspectives-of-oriental-studies-and-political-science-vol1-history-and-politics.html

Czytaj dalej

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

W Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie organizacyjne VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Zebrani prof. Joanna Marszałek-Kawa, dr Patryk Wawrzyński, dr Bartosz Płotka oraz mgr Kamila Rezmer-Płotka omawiali strategię organizacyjną tego stale rosnącego przedsięwzięcia. Siódma edycja kongresu odbędzie się 20-22 maja 2020 roku w Toruniu.

Czytaj dalej

O SOCJOLOGII MORALNOŚCI OKIEM SPECJALISTY

O SOCJOLOGII MORALNOŚCI OKIEM SPECJALISTY

Wątki dotyczące moralności to zawsze tematy trudne i delikatne, wymagające od aktantów i dyskutantów dużego doświadczenia i dojrzałości. Badacza moralności czy etyki powinna zatem charakteryzować niespotykana wrażliwość, ale i dyscyplina badawcza, a przy tym ostrożność, by traktat o moralności nie stał się prostą moralistyką. Te wszystkie cechy można odnaleźć u wybitnego polskiego uczonego, ks. prof. dra hab. Janusza Mariańskiego, który dzięki Wydawnictwu Adam Marszałek, mówi o współczesnej moralności i społeczeństwie. Zachęcamy wszystkich czytelników do zapoznania się z rozprawą ks. Profesora tym bardziej, że jest to książka, o której myśli się całymi dniami. Pozycja jest już dostępna w sprzedaży.

Korzystamy z okazji, aby pogratulować księdzu profesorowi uzyskania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj dalej

DĄBROWSKA, MASTALERZ I GLOBISZ WIELKIMI SPLENDORAMI

DĄBROWSKA, MASTALERZ I GLOBISZ WIELKIMI SPLENDORAMI

Teatr Polskiego Radia wręczył swoje najważniejsze wyróżnienia – nagrody Wielkiego Splendora. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Globisz i Andrzej Mastalerz. Nagrodę Honorowego Wielkiego Splendora wręczyli miesięcznikowi „Dialog” jego laureaci z lat poprzednich: dr Adam Marszałek oraz wybitny aktor Krzysztof Wakuliński. Największe brawa otrzymał przygotowujący galę dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Z roli prowadzących doskonale wywiązali się Marta Trzebiatowska-Żmuda oraz Grzegorz Kwiecień.
Imprezę zorganizowaną w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego uświetnił występ młodych artystów ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Kierownikiem muzycznym koncertu był wybitny kompozytor, pianista Marcin Partyka.

Czytaj dalej

POSEŁ KWIATKOWSKI W WYDAWNICTWIE

POSEŁ KWIATKOWSKI W WYDAWNICTWIE

W Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie prezesa Marszałek Publishing Group z posłem na Sejm RP okręgu toruńskiego Robertem Kwiatkowskim i przewodniczącym SLD w Toruniu Krzysztofem Podgórskim. Głównym tematem rozmów były działania związane z obchodami 70. rocznicy powstania Zrzeszenia Studentów Polskich, którego trzej panowie byli członkami. Niemałe zainteresowanie gości wzbudził też najnowszy numer „Echa Świdwina” i trwające przygotowania do VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart