Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

BIOGRAFIA IGNACEGO GOŚCICKIEGO

BIOGRAFIA IGNACEGO GOŚCICKIEGO

„Pisanie o człowieku, któremu się zawdzięcza życie i podstawy stosunku do świata, nie należy do łatwych zadań – pełny obiektywizm nie wydaje się w tym wypadku możliwy”. Takimi słowami rozpoczyna biografię o swoim ojcu prof. Anna Martuszewska. Opowieść wzbogaca jego licznymi malowidłami oraz zdjęciami i dokumentami z rodzinnego archiwum. „Jedno życie. Opowieść słowno-fotograficzna o moim ojcu Ignacym Gościckim” to jednak nie tylko wspomnienia o najbliższej osobie, ale żywe świadectwo burzliwej historii XX wieku. Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej.

Czytaj dalej

SPOTKANIE STARYCH PRZYJACIÓŁ

SPOTKANIE STARYCH PRZYJACIÓŁ

Wydawnictwo Adam Marszałek to marka, którą stanowią nie tylko cieszące się sporym zainteresowaniem książki. Od wielu lat markę tę i jej historię tworzą także niezwykli ludzie, którzy poprzez swoje zaangażowanie otwierają nowe możliwości i sprawiają, że do rąk naszych Czytelników trafiają pozycje unikatowe. Do grona takich osób bezdyskusyjnie zaliczają się były radca ds. kultury ambasady ChRL w Polsce Ding Haijia i jego Małżonka. Ten znakomity dyplomata przyczynił się do zapoczątkowania współpracy pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek a największymi wydawcami chińskimi. W Pekinie, w gościnnych murach Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego, z inicjatywy Prezesa Adama Marszałka odbyła się uroczysta kolacja, podczas której starzy przyjaciele mogli powspominać początki i dalsze losy znajomości. Swoją obecnością spotkanie uświetnili radca ds. politycznych ambasady RP w Pekinie Sebastian Domżalski, prezes CRUP Li Yongqiang, dyrektor CRUP Liu Yolanda, szef Wydawnictwa Helvetica Oleg Golovko, wytrawny dyplomata prof. Miao Huashou, menadżer Diana Gao oraz asystent ds. międzynarodowych MPG dr Bartosz Płotka.

Czytaj dalej

X BAL MARSZAŁKA

X BAL MARSZAŁKA

W CKK Jordanki odbył się X Marszałkowski Bal Dobroczynny. W trakcie jego trwania marszałek Piotr Całbecki z małżonką Dagną wręczyli okolicznościowe dyplomy uczestniczącym w nich od pierwszej edycji: Elżbiecie i Edwardowi Hartwigom, Barbarze i Ryszardowi Boberom oraz Halinie i Adamowi Marszałkom. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym.

Czytaj dalej

MAPA ETNICZNA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO

MAPA ETNICZNA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO

Obserwując bardzo duże, powszechne zainteresowanie kulturą i polityką Rosji, Wydawnictwo Adam Marszałek proponuje swoim czytelnikom najnowszą książkę prof. dra hab. Krzysztofa Pietkiewicza, pt. Mapa etniczna obszaru byłego ZSSR. Proponowana książka to próba kompleksowego ujęcia sytuacji etnicznej, religijnej, językowej i politycznej na terytorium byłego Związku Radzieckiego niespełna trzydzieści lat po dezintegracji tego państwa. Tekst opatrzony został licznymi mapami oraz ilustracjami przedstawiającymi flagi i godła omawianych podmiotów państwowych i administracyjnych. Znacząco wzbogaca to treść publikacji. Biorąc pod uwagę fakt, że zmiany demograficzne, etniczne i administracyjne bardzo często przekładają się na kształt polityki danego państwa, zapoznanie się z badaniem prof. Pietkiewicza może przyczynić się do lepszego zrozumienia współczesnej Rosji, co w kontekście zdania otwierającego wpis będzie stanowiło niemałą gratkę dla każdej osoby zainteresowanej mocarstwem ze wschodu.

Czytaj dalej

ROZMOWY Z FLTRP

ROZMOWY Z FLTRP

Foreign Languages Teaching and Research Press to jedno z największych chińskich wydawnictw naukowych o bardzo dużej obecności w skali światowej. Pracownicy głównej siedziby FLTRP mieszącej się w Pekinie to także wielcy przyjaciele Wydawnictwa Adam Marszałek, które często i chętnie odwiedzają. Tym razem byli oni gospodarzami dla przybyłej do Chin delegacji Marszałek Publishing Group. Dyrektor Peng Donglin, oraz menadżerki Li Dan i Meng Jiawen bardzo ciepło przyjęli goszczącego Prezesa Adama Marszałka i towarzyszących mu asystenta Bartosza Płotkę i szefa Wydawnictwa Helvetica Olega Golovkę. Z uwagi na szeroko zakrojoną współpracę między firmami, omawiano nie tylko aspekty wydawnicze, ale także możliwości wspólnego działania przy VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart