Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

NAGRODA DLA PROFESORA

NAGRODA DLA PROFESORA

Redaktor naczelna wysoko punktowanego periodyku naukowego „Polish Political Science Yearbook” prof. Joanna Marszałek-Kawa w imieniu zespołu redakcyjnego wręczyła prof. Jakubowi Zajączkowskiemu nagrodę za najlepszy artykuł naukowy opublikowany w PPSY w 2021 roku. Nagrodzona praca ukazała się pod tytułem „The United States in India’s Strategy in the Indo-Pacific Region Since 2014”.

Czytaj dalej

ZAKOCHANI W CZERWCU

ZAKOCHANI W CZERWCU

Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy są zakochani w czerwcu tak jak nasz autor Janusz Czarnecki oraz zespół redakcyjny. Z tej okazji oddajemy w Państwa ręce najnowszą propozycję literacką tego znakomitego pisarza. Jest to zbiór historii, które zapraszają czytelnika do podróży po zapisach bacznego i mądrego obserwatora natury człowieka. A może lepiej powiedzieć: natur człowieka, bo jest ich tyle, ile bogactw i różnorodności. Zaprezentowane opowieści to swoiste raporty pisarza w skórze lekarza, a może na odwrót, bo to lekarz w ciele rasowego artysty pióra. Jest tu doskonale widoczna strona autobiograficzna – autor potrafi bardzo dobrze uchwycić swoje doświadczenia, obserwacje, refleksje i wrażenia. Wiele tu czułości wobec tego dziwnego zwierzęcia pochodzącego od małpy, wiele troski o gatunek homo sapiens, współczucia, empatii, ciepłego i przyjaznego spojrzenia na potomków Abla i Kaina. Ratunkiem – może zbyt trudnym? – na osuwającą się spod stóp ziemię są po prostu miłość, rozum i oko, ale i gest pomocy, wynikający nie tylko z wierności swemu zawodowemu powołaniu, czyli powinności lekarskiej, ale i zwyczajnej życzliwości, gotowości niesienia pocieszającej oraz łagodzącej rany ciała i ducha ulgi. Autor skomponował tom, w którym niegdysiejsi egzystencjaliści znaleźliby godnego następcę choćby Alberta Camusa. Toruński prozaik jest jak on – pełen zadumy nad znaczeniem ludzkiego sumienia, nad kulturą i naturą człowieka, tego najbardziej zdumiewającego zwierzęcia na kuli ziemskiej. I jak w twórczości francuskiego pisarza znajdziemy w opowiadaniach doktora Janusza Czarneckiego wzruszające i poruszające zapisy głębokiego humanizmu. Zapraszamy do lektury i naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5081-zakochani-w-czerwcu-i-inne-opowiadania.html

Czytaj dalej

ZUZANNA LAUREATKĄ

ZUZANNA LAUREATKĄ

 

W warszawskim Pałacu Staszica odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, nad którą piecze sprawuje Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Po raz kolejny laureatką olimpiady została autorka naszego wydawnictwa Zuzanna Kawa, która była jednocześnie najmłodszą uczestniczką finału. Jako zdobywczyni drugiego miejsca w Polsce będąca uczennicą drugiej klasy Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego uzyskała indeks na dowolną uczelnię w kraju na prawie i innych kierunkach humanistycznych.

Czytaj dalej

NAGRODY MARSZAŁKA CAŁBECKIEGO

NAGRODY MARSZAŁKA CAŁBECKIEGO

W połowie czerwca poznaliśmy autorów najbardziej wartościowych i wyróżniających się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej. Podczas gali w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu najlepsi z dwóch edycji konkursu (za lata 2020 i 2021) odebrali prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek prof. Joanna Marszałek-Kawa.

 

fot. Szymon Zdziebło/Andrzej Goiński

Czytaj dalej

WYWIAD Z PREZESEM

WYWIAD Z PREZESEM

W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek gościł dziennikarz polskiego oddziału „People’s Daily” Eric Yu. Przeprowadził on wywiad z Prezesem holdingu wydawniczego Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem, który niebawem ukaże się na łamach największego dziennika informacyjnego w Chinach. Ponaddwugodzinna rozmowa dotyczyła współpracy wydawniczej MPG w zakresie wymiany kulturowej Polski z Chinami.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart