Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

O SOCJOLOGII MORALNOŚCI OKIEM SPECJALISTY

O SOCJOLOGII MORALNOŚCI OKIEM SPECJALISTY

Wątki dotyczące moralności to zawsze tematy trudne i delikatne, wymagające od aktantów i dyskutantów dużego doświadczenia i dojrzałości. Badacza moralności czy etyki powinna zatem charakteryzować niespotykana wrażliwość, ale i dyscyplina badawcza, a przy tym ostrożność, by traktat o moralności nie stał się prostą moralistyką. Te wszystkie cechy można odnaleźć u wybitnego polskiego uczonego, ks. prof. dra hab. Janusza Mariańskiego, który dzięki Wydawnictwu Adam Marszałek, mówi o współczesnej moralności i społeczeństwie. Zachęcamy wszystkich czytelników do zapoznania się z rozprawą ks. Profesora tym bardziej, że jest to książka, o której myśli się całymi dniami. Pozycja jest już dostępna w sprzedaży.

Korzystamy z okazji, aby pogratulować księdzu profesorowi uzyskania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj dalej

DĄBROWSKA, MASTALERZ I GLOBISZ WIELKIMI SPLENDORAMI

DĄBROWSKA, MASTALERZ I GLOBISZ WIELKIMI SPLENDORAMI

Teatr Polskiego Radia wręczył swoje najważniejsze wyróżnienia – nagrody Wielkiego Splendora. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Globisz i Andrzej Mastalerz. Nagrodę Honorowego Wielkiego Splendora wręczyli miesięcznikowi „Dialog” jego laureaci z lat poprzednich: dr Adam Marszałek oraz wybitny aktor Krzysztof Wakuliński. Największe brawa otrzymał przygotowujący galę dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Z roli prowadzących doskonale wywiązali się Marta Trzebiatowska-Żmuda oraz Grzegorz Kwiecień.
Imprezę zorganizowaną w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego uświetnił występ młodych artystów ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Kierownikiem muzycznym koncertu był wybitny kompozytor, pianista Marcin Partyka.

Czytaj dalej

POSEŁ KWIATKOWSKI W WYDAWNICTWIE

POSEŁ KWIATKOWSKI W WYDAWNICTWIE

W Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie prezesa Marszałek Publishing Group z posłem na Sejm RP okręgu toruńskiego Robertem Kwiatkowskim i przewodniczącym SLD w Toruniu Krzysztofem Podgórskim. Głównym tematem rozmów były działania związane z obchodami 70. rocznicy powstania Zrzeszenia Studentów Polskich, którego trzej panowie byli członkami. Niemałe zainteresowanie gości wzbudził też najnowszy numer „Echa Świdwina” i trwające przygotowania do VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.

Czytaj dalej

NOWE SPOJRZENIE NA OBOWIĄZEK ALIMENTACYJNY

NOWE SPOJRZENIE NA OBOWIĄZEK ALIMENTACYJNY

„Obowiązek alimentacyjny wobec przysposobionego” dr Doroty Sobolewskiej to pionierskie w skali kraju opracowanie tytułowego zagadnienia. Opierając się na Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, jak również prawie publicznym (m.in. karnym, administracyjnym), kolizyjnym, konwencjach międzynarodowych, obcych systemach prawnych oraz własnym bogatym doświadczeniu prawniczym, Autorka zaproponowała kompleksowe źródło informacji, która ma szansę spotkać się z uznaniem zarówno teoretyków, jak i praktyków. Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej. [link]

Czytaj dalej

PRZYGOTOWANIA DO PROMOCJI

PRZYGOTOWANIA DO PROMOCJI

W warszawskim Domu Literatury odbyło się spotkanie robocze poświęcone organizacji wydarzenia promocyjnego pierwszego tomu książki Xi Jinpinga pt. Zarządzanie Chinami. Jej polska wersja powstała dzięki współpracy Wydawnictwa Adam Marszałek i Foreign Languages Press. Ustalono, że promocja odbędzie się 19 grudnia 2019 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie o godz. 9:30 pod patronatem Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce i Stowarzyszenia Obywatelskiego „Dom Polski”. Podczas wydarzenia głos zabiorą znamienici goście, w tym m.in. obecny Ambasador ChRL w Polsce, JE Liu Guangyuan.

Negocjacje prowadzili: dyrektor działu współpracy zagranicznej China International Publishing Group Wang Hongwei, prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek, wicedyrektor działu współpracy zagranicznej Foreign Languages Press Dou Qiang, prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz, menadżer generalny Bosheng International Cultural Communication Gao Xin oraz asystent ds. międzynarodowych MPG dr Bartosz Płotka.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart