Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

BANKOWIEC W WYDAWNICTWIE

BANKOWIEC W WYDAWNICTWIE

W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbyło się spotkanie na temat perspektyw współpracy między firmami skupionymi w Marszałek Publishing Group a toruńskim oddziałem Banku Santander. Doradca biznesowy Radosław Rząd oraz szefowa Działu Marketingu WAM mgr Katarzyna Szczutkowska omawiali najnowszą ofertę banku. Doradca zadeklarował udzielenie fachowego wsparcia dla wszelkich przedsięwzięć podejmowanych przez firmy MPG.

Czytaj dalej

O WSPÓŁPRACY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

O WSPÓŁPRACY POLSKO-UKRAIŃSKIEJ

„Polish-Ukrainian Cross-Border Cooperation. Opportunities and Challenges” pod redakcją naukową prof. Wojciecha Gizickiego, prof. Oleny Kovalchuk oraz Pavlo Sheremety, byłego ukraińskiego ministra rozwoju gospodarczego i handlu, jest owocem połączonych wysiłków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Łuckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Kijowie. Autorzy tekstów omawiają możliwości i wyzwania, jakie wiążą się ze współpracą transgraniczną Polski i Ukrainy, koncentrując się na aspektach politycznych, gospodarczych i społecznych. Wśród szczegółowo poruszonych zagadnień znalazły się m.in. ukraińskie relacje międzywyznaniowe w kontekście bezpieczeństwa transgranicznego, stosunki gospodarcze Ukrainy i Rosji czy wejście inwestorów ukraińskich na rynek polski. Książka została opublikowana w języku angielskim. Publikację można nabyć w naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4532-polish-ukrainian-cross-border-cooperation-opportunities-and-challenges.html

Czytaj dalej

UCZESTNICY KONGRESU O AZJI vol. 3

UCZESTNICY KONGRESU O AZJI vol. 3

W ofercie Wydawnictwa Adam Marszałek ukazał się trzeci tom prezentujący badania naukowe uczestników VI Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Porusza on obecnie szczególnie ciekawą tematykę cyberbezpieczeństwa. Redaktorka naukowa tomu prof. Joanna Marszałek-Kawa oraz członkowie Towarzystwa Azji i Pacyfiku zapraszają do lektury oraz rejestracji zgłoszeń na VII MKA, który odbędzie się w dniach 23-25 września 2020 roku.

Czytaj dalej

SZKOŁA OKIEM ABSOLWENTÓW

SZKOŁA OKIEM ABSOLWENTÓW

Dr Agnieszka Koterwas z Instytutu Badań Edukacyjnych zaproponowała w ostatnim czasie innowacyjną w opinii recenzentów publikację pt. „Doświadczenia dydaktyczne. Rekonstrukcje biografii szkolnych dorosłych absolwentów”. Poruszony temat, zastosowana narracja i dalsze perspektywy, jakie otwiera badaczom praca, to podstawowe atuty wspomnianego opracowania. Oprócz wartości poznawczej i warstwy teoretycznej, popartej wyrazistymi przykładami, książka oferuje czytelnikowi także możliwość refleksji nad własnym doświadczeniem absolwenckim oraz wyciągnięcia wniosków, które ukształtują losy kolejnych pokoleń uczniów. Publikacja jest dostępna w naszej księgarni internetowej:
https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4530-doswiadczenia-dydaktyczne-rekonstrukcje-biografii-szkolnych-doroslych-absolwentow.html

Czytaj dalej

TWÓRCZE PODEJŚCIE DO TWÓRCZOŚCI DZIECI

TWÓRCZE PODEJŚCIE DO TWÓRCZOŚCI DZIECI

Książka Iwony Tomas „Zajęcia plastyczne w aktualizowaniu potencjalności twórczej dzieci. Eksperymentalny program zajęć plastycznych inspirowanych wybranymi współczesnymi nurtami w sztuce wizualnej” to interesujący raport z eksperymentu badawczo-edukacyjno-artystycznego przeprowadzonego przez autorkę w jednej z górnośląskich szkół podstawowych. Czytelnik znajdzie w nim program niekonwencjonalnych zajęć plastycznych wraz z wynikami badań. Publikacja to świetny drogowskaz w kształtowaniu wyobraźni i postaw twórczych dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zapraszamy do odwiedzenia naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4506-zajecia-plastyczne-w-aktualizowaniu-potencjalnosci-tworczej-dzieci.html

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart