Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

KOMPENDIUM WIEDZY POLITOLOGICZNEJ

KOMPENDIUM WIEDZY POLITOLOGICZNEJ

W sprzedaży jest już dostępne wydanie drugie poprawione „Leksykonu wiedzy politologicznej”. Joanna Marszałek-Kawa i Danuta Plecka, redaktorki naukowe książki, stworzyły zespół prawie 40 autorów pochodzących z różnych ośrodków akademickich w Polsce, m.in. z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przygotowane przez nich hasła obejmują najważniejsze pojęcia i koncepcje z zakresu systemów politycznych, teorii polityki, teorii pań­stwa i prawa, instytucji władzy politycznej, partii i systemów partyj­nych, myśli i doktryn politycznych, prawa konstytucyjnego, stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa. Liczące ponad 560 stron opracowanie powinno znaleźć się na półce nie tylko specjalistów z dziedziny, ale także uczniów, studentów, w szczególności kierunków społecznych, prawnych i humanistycznych, dziennikarzy i komentatorów bieżących wydarzeń politycznych.

Książka do nabycia w naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4841-leksykon-wiedzy-politologicznej-wydanie-drugie-poprawione.html

Jednocześnie informujemy, że wkrótce ukaże się również wydanie drugie „The Dictionary of Political Knowledge” – angielskiej wersji „Leksykonu”.

Czytaj dalej

SUKCES ŻYCIOWY A DYSTANS SPOŁECZNY

SUKCES ŻYCIOWY A DYSTANS SPOŁECZNY

 

Analizy ciekawego i aktualnego zagadnienia w książce „Sukces życiowy młodzieży akademickiej w przestrzeni dystansu społecznego” podjął się Tomasz Łączek. Współcześnie przestrzeganie dystansu społecznego nie tyle wynika z barier psychologicznych, ile jest prawnie narzuconym obostrzeniem. Tę nową sytuację związaną z pandemią COVID-19 autor wykorzystał do przeprowadzenia badań dotyczących postrzegania sukcesu życiowego przez młodzież akademicką stojącą u progu dorosłości oraz wskazania czynników ułatwiających i utrudniających jego osiągnięcie. Sporo miejsca poświęcił także znaczeniu rodzinnych i środowiskowych uwarunkowań wychowania dzieci/uczniów do sukcesu życiowego.

 

Książkę można nabyć w naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4833-sukces-zyciowy-mlodziezy-akademickiej-w-przestrzeni-dystansu-spolecznego.html

Czytaj dalej

NOWY PRZEGLĄD PRAWA KONSTYTUCYJNEGO

NOWY PRZEGLĄD PRAWA KONSTYTUCYJNEGO

Miło nam poinformować Państwa, że najnowszy numer PPK (3/2021) właśnie trafił do drukarni i w najbliższych dniach będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Tym razem redaktorami naukowymi tomu są Marcin M. Wiszowaty i Krzysztof Koźbiał, a znaleźć w nim można między innymi artykuły o: praworządności w debacie i dziele reformatorskim Sejmu Wielkiego (Anna Tarnowska), samorządzie terytorialnym w Konstytucji RP z 1997 r. (Anna Chorążewska), inicjatywie obywatelskiej we Włoszech (Anna Rakowska-Trela) czy konstytucyjnym wymiarze kontroli inwigilacyjnej polityki państwa na przykładzie Stanów Zjednoczonych Ameryki (Paweł Laidler). Zapraszamy do lektury!

https://www.facebook.com/przegladprawa.konstytucyjnego

Czytaj dalej

KSIĄŻKA DLA MIŁOŚNIKÓW KOLEI

KSIĄŻKA DLA MIŁOŚNIKÓW KOLEI

Prezentując swoją najnowszą książkę Wang Xiaon nadmienia: Przeszliśmy długą i trudną drogę od lokomotyw parowych do szybkich pociągów, a także dokonaliśmy wielkiego skoku, który wart jest głębszej analizy. Pisząc „Chiński pęd”, przeprowadziłem wywiady z wieloma przywódcami i aktywnymi uczestnikami programu rozwoju szybkiej kolei, ekspertami, naukowcami, badaczami, inżynierami, dyspozytorami, maszynistami i konduktorami. Ich spojrzenia i wyraz twarzy pozwoliły mi zrozumieć, jak dumni są oni z osiągnięć kolei. Pozostając blisko rozwijających się chińskich kolei, doświadczyłem wiele w swoim życiu, a kolej wzbogaciła mnie ogromem doświadczeń. Do końca życia będę uważał to za mój największy skarb.

Czytaj dalej

WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA Z PERSPEKTYWY ROSJI

WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA Z PERSPEKTYWY ROSJI

Czytelnikom zainteresowanym aktualnymi problemami gospodarczymi w ujęciu globalnym polecamy najnowszą książkę Rafała Lisiakiewicza i Adama Michalika zatytułowaną „Cele współpracy gospodarczej w rosyjskiej myśli geopolitycznej”. Tandem autorów, wykorzystując narzędzia analizy politologiczno-ekonomicznej, postawił sobie za zadanie przedstawienie idei głównych nurtów rosyjskiej geopolityki, w tym geoekonomii, w kontekście międzynarodowych powiązań gospodarczych Federacji Rosyjskiej. W pierwszej części książki znalazło się omówienie głównych czynników ekonomicznych oddziałujących na pozycję Rosji w świecie: atlantyzmu, izolacjonizmu, niezależności geopolitycznej i neoeuroazjatyzmu. Z kolei druga cześć zawiera rozważania na temat miejsca gospodarki Rosji w jej aktualnej strategii geopolitycznej.

 

Książka już wkrótce do nabycia w naszej księgarni. Zapraszamy!

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart