Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

ZUZANNA STYPENDYSTKĄ PREZYDENTA

ZUZANNA STYPENDYSTKĄ PREZYDENTA

W pięknej sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył najwybitniejszym uczniom swoje stypendia. Wśród wyróżnionych znalazła się Zuzanna Kawa, autorka ukazującej się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek serii książek o przygodach Ani Wood. Sukcesu gratulowali jej: wicedyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja” Tomasz Sieniawski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Anna Łukaszewska, siostra Marianna, mama Joanna oraz prezydent Michał Zaleski.

Czytaj dalej

NOMINACJA DLA ANNY SUSKIEJ

NOMINACJA DLA ANNY SUSKIEJ

Z przyjemnością informujemy, że Anna Suska z Uniwersytetu Warszawskiego, autorka publikacji „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako organ czuwający nad przestrzeganiem porządku konstytucyjnego”, która ukazała się w tym roku nakładem naszego Wydawnictwa, została nominowana do Nagrody Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” w kategorii „Student Naukowiec”. Szczegóły wraz z opisem działalności badawczej znajdą Państwo na Facebooku Autorki: https://www.facebook.com/anna.ania.suska/posts/3087541007983257?notif_id=1573757709810203&notif_t=feedback_reaction_generic
Pragniemy nadmienić, że 70% końcowego wyniku stanowią głosy internautów. Zapraszamy do oddawania głosów na stronie:
https://konwent.psrp.org.pl/?fbclid=IwAR2ThKMxmgo8dSTaGrXrIdiWJk8Gfb135sotQmzn71cOnMlekdr7FkH-RZI#oprojuvenes

Czytaj dalej

LIBRI ORDINARII JUŻ W SPRZEDAŻY

LIBRI ORDINARII JUŻ W SPRZEDAŻY

W 2016 roku Wydawnictwo Naukowe GRADO we współpracy z Wydawnictwem Adam Marszałek oraz Uniwersytetami: Lateraneńskim w Rzymie, Nawaryjskim w Pampelunie oraz Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczęło publikację monumentalnej serii Fontes Scrutari, na którą składają się trzy tomy w opracowaniu ks. bp. Andrzeja Suskiego: Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach (2016), Rękopiśmienne mszały przedtrydenckie. Katalog sumaryczny (2017) oraz Libri ordinarii. Przewodnik po rękopisach (2019). Średniowieczne księgi typu libri ordinarii służyły przygotowaniu liturgii, zwłaszcza mszy i oficjum, zgodnie z rytmem roku kościelnego. Znaczenie tych ksiąg bierze się stąd, że pozwalają poznać liturgię przedtrydencką zarówno wielu diecezji i kościołów, zwłaszcza katedr i kolegiat, jak i różnych ośrodków życia zakonnego. Opracowany przez biskupa Andrzeja Suskiego zbiór dokumentów typu libri ordinarii stanowi niewątpliwie ważne źródło do poznania historii liturgii, jej obrzędowego bogactwa i znaczenia kulturowego, dostarczając także informacji użytecznych dla innych dziedzin historycznych (np. dziejów piśmiennictwa, zdobnictwa artystycznego, muzyki, dramaturgii, architektury). Po dzieło zapraszamy do naszej księgarni.

Czytaj dalej

ŚWIAT PO ZIMNEJ WOJNIE

ŚWIAT PO ZIMNEJ WOJNIE

„Polityka światowa po zimnej wojnie” to pierwsze tłumaczenie na język polski dzieł Panajotisa Kondylisa. W książce autor podejmuje analizę kierunków rozwoju świata po zakończeniu zimnej wojny. Jego diagnozy w konfrontacji z rzeczywistością ostatnich lat dowodzą w całej rozciągłości, że nic nie straciły na swojej aktualności. Przemyślenia Kondylisa okazują się zatem zdecydowanie trafniejsze niż analizy innych autorów podejmujących podobną tematykę, choć oczywiście ostateczną ocenę pozostawiamy Czytelnikom. Pozycja jest już dostępna w naszej księgarni.

Czytaj dalej

KOLEJNY NUMER ECHA ŚWIDWINA

KOLEJNY NUMER ECHA ŚWIDWINA

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Echa Świdwina”. Tradycyjnie znalazło się w nim wiele artykułów związanych z naszą małą ojczyzną, w tym w rubryce niezwykłe życiorysy trzecia część biografii Jerzego Kucharskiego autorstwa Zbigniewa Czajkowskiego. Opisane zostały takie wydarzenia, jak: szósta świdwińska mila, światowy dzień turysty, czy jubileusz „Dąbrowiaków”. Z wydarzeń światowych odnotowano bankiet z okazji Dnia Niepodległości Uzbekistanu, wizytę w Wydawnictwie ministra Ronghuia Fana oraz wielką imprezę promocyjną chińskich książek Zuzanny Kawy w Hefei. Z elektroniczną wersją „Echa Świdwina” można się zapoznać odwiedzając stronę internetową czasopisma. [link]

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart