Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

MARE INTEGRANS VOL. 15

MARE INTEGRANS VOL. 15

Fani serii Mare Integrans wydawanej przez naszą oficynę ucieszą się na wieść o premierze jej najnowszej części. Nosi tytuł „Bałtyk w dziejach ludów Morza Bałtyckiego” i dotyczy historii morza w samym sercu Europy i ludzi zamieszkujących na jego wybrzeżach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością. Nabycie egzemplarza możliwe jest m.in. dzięki naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4774-baltyk-w-dziejach-ludow-morza-baltyckiegomare-integransstudia-nad-dziejami-wybrzezy-morza-baltyckiego.html

Czytaj dalej

NACZELNY W WYDAWNICTWIE

NACZELNY W WYDAWNICTWIE

W ostatnim czasie w Wydawnictwie gościł redaktor naczelny kwartalnika Krakowskie Studia Małopolskie prof. dr hab. Jerzy Kornaś. W rozmowie z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak omówił plany wydawnicze na 2021 rok.

Czytaj dalej

ECHO NA WIELKANOC

ECHO NA WIELKANOC

Zespół Wydawnictwa Adam Marszałek oraz redakcja „Echa Świdwina” życzą Państwu zdrowych, pogodnych i udanych świąt wielkanocnych, spędzonych w rodzinnym gronie. W tym wyjątkowym czasie zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Echa Świdwina”, w którym znajdują się wieści m.in. o błogosławieństwie papieża Franciszka dla Prezesa Adama Marszałka i jego córki Joanny, sukcesie świdwińskich szkół, VIII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, inicjacji serii wydawniczej „Kryminały i sensacje”, rozwoju czasopism naukowych publikowanych przez WAM, nagrodach literackich, historii Świdwina, książkach chińskich i najnowszych losach Zuzanny i Marianny.

Czytaj dalej

ROZMOWY DWÓCH WOJCIECHÓW

ROZMOWY DWÓCH WOJCIECHÓW

Od wielu miesięcy śledzimy rozmowy pełne przyjaźni, emocji i wspomnień, które prowadzi nasz redaktor Wojciech Kukuła z Wojciechem Fibakiem – najbardziej znanym na świecie i najlepszym polskim tenisistą w historii. Możemy tylko domyślać się, że efekt rozmów dwóch Wojtków będzie spektakularny. Poznamy fakty dotąd nieznane, a niewątpliwie fascynujące. Z niecierpliwością czekamy...

Czytaj dalej

PRAWO DO SĄDU

PRAWO DO SĄDU

Prawo do sądu należy niewątpliwie do ważnych i wzbudzających kontrowersje problemów regulacji konstytucyjnej. Jego znaczenie nie może być jednak zawężone do prawa konstytucyjnego, gdyż ma konsekwencje również dla innych dziedzin prawa, m.in. karnego, cywilnego i administracyjnego. Choć w obszarze tej problematyki ukazało się wiele opracowań, to jednak brakowało opracowania, które ujmowałoby zagadnienie prawa do sądu w sposób kompleksowy. Książka Korneliusza Łukasika pt. „Prawo do sądu w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku” wypełnia tę lukę, która utrzymywała się w polskiej doktrynie prawnej przez lata. Zachęcamy do zapoznania się z pracą autora, co możliwe jest dzięki naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4811-prawo-do-sadu-w-swietle-konstytucji-rzeczypospolitej-polskiej-z-dnia-2-kwietnia-1997-roku.html

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart