Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

X BAL MARSZAŁKA

X BAL MARSZAŁKA

W CKK Jordanki odbył się X Marszałkowski Bal Dobroczynny. W trakcie jego trwania marszałek Piotr Całbecki z małżonką Dagną wręczyli okolicznościowe dyplomy uczestniczącym w nich od pierwszej edycji: Elżbiecie i Edwardowi Hartwigom, Barbarze i Ryszardowi Boberom oraz Halinie i Adamowi Marszałkom. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym.

Czytaj dalej

MAPA ETNICZNA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO

MAPA ETNICZNA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO

Obserwując bardzo duże, powszechne zainteresowanie kulturą i polityką Rosji, Wydawnictwo Adam Marszałek proponuje swoim czytelnikom najnowszą książkę prof. dra hab. Krzysztofa Pietkiewicza, pt. Mapa etniczna obszaru byłego ZSSR. Proponowana książka to próba kompleksowego ujęcia sytuacji etnicznej, religijnej, językowej i politycznej na terytorium byłego Związku Radzieckiego niespełna trzydzieści lat po dezintegracji tego państwa. Tekst opatrzony został licznymi mapami oraz ilustracjami przedstawiającymi flagi i godła omawianych podmiotów państwowych i administracyjnych. Znacząco wzbogaca to treść publikacji. Biorąc pod uwagę fakt, że zmiany demograficzne, etniczne i administracyjne bardzo często przekładają się na kształt polityki danego państwa, zapoznanie się z badaniem prof. Pietkiewicza może przyczynić się do lepszego zrozumienia współczesnej Rosji, co w kontekście zdania otwierającego wpis będzie stanowiło niemałą gratkę dla każdej osoby zainteresowanej mocarstwem ze wschodu.

Czytaj dalej

ROZMOWY Z FLTRP

ROZMOWY Z FLTRP

Foreign Languages Teaching and Research Press to jedno z największych chińskich wydawnictw naukowych o bardzo dużej obecności w skali światowej. Pracownicy głównej siedziby FLTRP mieszącej się w Pekinie to także wielcy przyjaciele Wydawnictwa Adam Marszałek, które często i chętnie odwiedzają. Tym razem byli oni gospodarzami dla przybyłej do Chin delegacji Marszałek Publishing Group. Dyrektor Peng Donglin, oraz menadżerki Li Dan i Meng Jiawen bardzo ciepło przyjęli goszczącego Prezesa Adama Marszałka i towarzyszących mu asystenta Bartosza Płotkę i szefa Wydawnictwa Helvetica Olega Golovkę. Z uwagi na szeroko zakrojoną współpracę między firmami, omawiano nie tylko aspekty wydawnicze, ale także możliwości wspólnego działania przy VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim.

Czytaj dalej

UMOWY Z CNPIEC

UMOWY Z CNPIEC

China National Publications Import & Export (Group) Corporation to wielozadaniowa platforma publikacyjna oraz międzynarodowej wymiany treści kulturowych, a więc trzon chińskiego rynku wydawniczego. To także nowy partner Marszałek Publishing Group. Współpraca między koncernami rozpoczęła się na konferencji wydawców w Tai’an od podpisania umów wydawniczych. CNPIEC reprezentowała sympatyczna menadżerka Jaśmina Bao, a MPG Prezes Adam Marszałek, jego asystent dr Bartosz Płotka oraz Oleg Golovko z Wydawnictwa Helvetica.

Czytaj dalej

CHIŃSKI DEVELOPMENT & PRESS

CHIŃSKI DEVELOPMENT & PRESS

Podczas Publishing Town Construction Conference przewidziano zaprezentowanie gościom honorowym niezwykle ciekawej inicjatywy stworzenia miasteczka wydawniczego Mount Tai International Press. Wizytującej w Chinach delegacji Marszałek Publishing Group – w składzie: prezes MPG dr Adam Marszałek, szef Wydawnictwa Helvetica dr Oleg Golovko, asystent ds. zagranicznych MPG dr Bartosz Płotka – szefowie inicjatywy oraz samorządowcy z sąsiadującego miasta Tai’an pokazali projekty budowlane, makiety oraz miejsce powstania głównych ośrodków miasteczka. Do ich grona zaliczać się będą wydawnictwo, zakład poligraficzny, zakład papierniczy, ale też mieszkania, przedszkola, placówki zdrowotne, rekreacyjne i inne. Jest to prawdopodobnie jedyny taki projekt na świecie.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart