Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

 • W bogatej ofercie Wydawnictwa znajdą Państwo książki praktycznie z każdej dziedziny wiedzy, m.in. z: historii, politologii, ekonomii, pedagogiki, literaturoznawstwa, nauk ścisłych i prawa. Miłośnicy beletrystyki i poezji również znajdą tu coś dla siebie.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Naszym czytelnikom – oprócz bogatej oferty książek – oferujemy także 24 czasopisma naukowe i popularnonaukowe. Są one wysoko oceniane przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz instytucje zagraniczne.

  Zobacz więcej

 • W tym dziale znajdą Państwo informacje o promocjach naszych książek, spotkaniach autorskich, a także o wydarzeniach związanych z najnowszymi publikacjami.

  Zobacz więcej

 • Slide2

  Na bieżąco aktualizowana oferta Wydawnictwa Adam Marszałek zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

  Zobacz więcej

 • Slide2
 • Slide2

Aktualności

AWANS CZASOPISM WYDAWNICTWA NA LIŚCIE MINISTERIALNEJ

AWANS CZASOPISM WYDAWNICTWA NA LIŚCIE MINISTERIALNEJ

Z satysfakcją informujemy, że zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2021 roku większość czasopism wydawanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek odnotowała wzrost punktacji. Z periodykami, którym już wcześniej przyznano 100 punktów – dwumiesięcznikiem „Przegląd Prawa Konstytucyjnego” i kwartalnikiem „Historia Slavorum Occidentis” – zrównały się kwartalniki: „Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne”, „Edukacja Międzykulturowa”, „Polish Political Science Yearbook” i „The New Educational Review”. Z kolei do 70-punktowych roczników „Art of the Orient” i „Polish Biographical Studies” dołączyły kwartalnik „Nowa Polityka Wschodnia” i półrocznik „Italica Wratislaviensia”. Na dotychczasowym poziomie 40 punktów pozostały: „Kultura i Edukacja”, Studia Orientalne” i „Sztuka Ameryki Łacińskiej”, zaś za publikację w rocznikach „Annales Collegii Nobilium Opolienses” i „Cywilizacja i Polityka” autorzy otrzymują 20 punktów.

Czytaj dalej

URBANIZACJA CHIN

URBANIZACJA CHIN

W najbliższym czasie w sprzedaży pojawi się książka „Urbanizacja Chin” opublikowana wspólnymi siłami Wydawnictwa Adam Marszałek oraz New World Press pod redakcją Xie Chuntao. Jest to zbiór prac poświęconych wciąż trwającemu procesowi zwiększania powierzchni aglomeracji miejskich w Chinach. Autorzy prac skupili się na aspektach politycznych i architektonicznych, prezentując logistykę tego wielkiego przedsięwzięcia. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej

ETYKA MEDYCZNA

ETYKA MEDYCZNA

Chociaż pojęcie etyki medycznej jest bardzo pojemne, autorzy prezentowanego tomu przedstawili jego zagadnienia w przejrzysty i przystępny sposób. Zaproponowane objaśnienia mają czytelną strukturę i zawierają odniesienia do aktualnych zagadnień, obecnych także w sferze publicznej. Jest to nie tylko komentarz do teorii moralności czy przegląd innych teorii etycznych i aksjologicznych, ale także prezentacja własnego punktu widzenia, docierającego do sedna omawianych zagadnień. Osoby zainteresowane etyką medyczną – zwłaszcza lekarzy, filozofów, politologów i decydentów politycznych – zapraszamy do zapoznania się z treścią książki: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4998-essays-in-medical-ethics.html

Czytaj dalej

NIE TYLKO SIŁĄ RZECZY

NIE TYLKO SIŁĄ RZECZY

Osiąganie autonomii przez nauczycielki pracujące w wiejskich szkołach podstawowych, które są bohaterkami tej książki, uwikłane jest w wielowymiarową opresję. Jest ona związana z ich osobistą sytuacją życiową i wpływem innych osób, a także szerszą sytuacją ekonomiczną i historyczno-polityczną oraz uwarunkowaniami społeczno-kulturowymi. Nauczycielki godzą się na opresję w określonych obszarach, w innych natomiast walczą w obronie własnej wolności. Przyczyniają się również do wyzwolenia swoich społeczności i emancypacji poprzez edukację uczniów i uczennic. Szeroki wachlarz ich reakcji na opresję ukazuje ich niejednoznaczność, która wpisuje się w koncepcję dwuznaczności rozwiniętą przez Simone de Beauvoir, umożliwiającą bardziej dokładne dostrzeżenie etycznych zmagań osób i przez to bliższą ich rzeczywistym doświadczeniom. Osoby zainteresowane opracowaniem dr Natalii Cybort-Zioło zapraszamy do księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4995-nie-tylko-sila-rzeczy-doswiadczenia-emancypacyjne-nauczycielek-wiejskich.html

Czytaj dalej

PROPOZYCJA DR KULIGOWSKIEJ

PROPOZYCJA DR KULIGOWSKIEJ

W czasie wizyty w Wydawnictwie Adam Marszałek dr Angelika Kuligowska omówiła z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak warunki publikacji swej książki zatytułowanej Finansowe aspekty korzystania z ochrony ubezpieczeniowej przez gminy w Polsce. W rozmowach uczestniczył również prezes Inter-Broker Robert Kożuchowski.

Czytaj dalej

nowości

 

promocje

 

bestsellery

 

Licznik odwiedzin

Otrzymuj informację o nowościach i wyprzedażach

Możesz zrezygnować w każdej chwili. W tym celu należy odnaleźć szczegóły w naszej informacji prawnej.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart