The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

SPOTKANIE Z MARCINEM LUTREM

SPOTKANIE Z MARCINEM LUTREM

Podczas pobytu w Berlinie panie prezes Halina Marszałek i prof. Joanna Marszałek-Kawa oraz autorki Wydawnictwa Adam Marszałek Zuzanna i Marianna Kawa przez trzy dni zwiedzały wspaniałe muzea. W trakcie spaceru zrobiły pamiątkową fotografię pod pomnikiem twórcy reformacji Marcina Lutra.

Read more

NAGRODA DLA PROFESORA

NAGRODA DLA PROFESORA

Redaktor naczelna wysoko punktowanego periodyku naukowego „Polish Political Science Yearbook” prof. Joanna Marszałek-Kawa w imieniu zespołu redakcyjnego wręczyła prof. Jakubowi Zajączkowskiemu nagrodę za najlepszy artykuł naukowy opublikowany w PPSY w 2021 roku. Nagrodzona praca ukazała się pod tytułem „The United States in India’s Strategy in the Indo-Pacific Region Since 2014”.

Read more

ZAKOCHANI W CZERWCU

ZAKOCHANI W CZERWCU

Mamy nadzieję, że nasi Czytelnicy są zakochani w czerwcu tak jak nasz autor Janusz Czarnecki oraz zespół redakcyjny. Z tej okazji oddajemy w Państwa ręce najnowszą propozycję literacką tego znakomitego pisarza. Jest to zbiór historii, które zapraszają czytelnika do podróży po zapisach bacznego i mądrego obserwatora natury człowieka. A może lepiej powiedzieć: natur człowieka, bo jest ich tyle, ile bogactw i różnorodności. Zaprezentowane opowieści to swoiste raporty pisarza w skórze lekarza, a może na odwrót, bo to lekarz w ciele rasowego artysty pióra. Jest tu doskonale widoczna strona autobiograficzna – autor potrafi bardzo dobrze uchwycić swoje doświadczenia, obserwacje, refleksje i wrażenia. Wiele tu czułości wobec tego dziwnego zwierzęcia pochodzącego od małpy, wiele troski o gatunek homo sapiens, współczucia, empatii, ciepłego i przyjaznego spojrzenia na potomków Abla i Kaina. Ratunkiem – może zbyt trudnym? – na osuwającą się spod stóp ziemię są po prostu miłość, rozum i oko, ale i gest pomocy, wynikający nie tylko z wierności swemu zawodowemu powołaniu, czyli powinności lekarskiej, ale i zwyczajnej życzliwości, gotowości niesienia pocieszającej oraz łagodzącej rany ciała i ducha ulgi. Autor skomponował tom, w którym niegdysiejsi egzystencjaliści znaleźliby godnego następcę choćby Alberta Camusa. Toruński prozaik jest jak on – pełen zadumy nad znaczeniem ludzkiego sumienia, nad kulturą i naturą człowieka, tego najbardziej zdumiewającego zwierzęcia na kuli ziemskiej. I jak w twórczości francuskiego pisarza znajdziemy w opowiadaniach doktora Janusza Czarneckiego wzruszające i poruszające zapisy głębokiego humanizmu. Zapraszamy do lektury i naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5081-zakochani-w-czerwcu-i-inne-opowiadania.html

Read more

ZUZANNA LAUREATKĄ

ZUZANNA LAUREATKĄ

 

W warszawskim Pałacu Staszica odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, nad którą piecze sprawuje Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Po raz kolejny laureatką olimpiady została autorka naszego wydawnictwa Zuzanna Kawa, która była jednocześnie najmłodszą uczestniczką finału. Jako zdobywczyni drugiego miejsca w Polsce będąca uczennicą drugiej klasy Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego uzyskała indeks na dowolną uczelnię w kraju na prawie i innych kierunkach humanistycznych.

Read more

NAGRODY MARSZAŁKA CAŁBECKIEGO

NAGRODY MARSZAŁKA CAŁBECKIEGO

W połowie czerwca poznaliśmy autorów najbardziej wartościowych i wyróżniających się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej. Podczas gali w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu najlepsi z dwóch edycji konkursu (za lata 2020 i 2021) odebrali prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek prof. Joanna Marszałek-Kawa.

 

fot. Szymon Zdziebło/Andrzej Goiński

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart