The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

10 LAT „STUDIÓW ORIENTALNYCH”

10 LAT „STUDIÓW ORIENTALNYCH”

 

W maju ukaże się najnowszy numer półrocznika „Studia Orientalne”, który w tym roku obchodzi dziesięciolecie istnienia. Jego współwydawcą jest Kirgisko-Rosyjski Uniwersytet Słowiański w Biszkeku, uznawany za jeden z najlepszych ośrodków naukowych w Azji Centralnej. Periodyk obejmuje szerokie spektrum zagadnień politologicznych, prawnych, historycznych, socjologicznych i kulturowych. W najnowszym numerze znajdą Państwo artykuły poświęcone między innymi potencjałowi nuklearnemu Iranu, demokracji w świeckim Iraku po 2003 roku, propozycji przekształcenia tego kraju w państwo federacyjne oraz emancypacji kobiet w myśli społecznej renesansu bengalskiego. W dziale „Sprawozdania” będzie można zapoznać się z relacją z Seminarium „Nowej Polityki Wschodniej” zatytułowanego „Chiny wobec ewolucji współczesnego ładu międzynarodowego”, a jedna z recenzji zostanie poświęcona książce Mikołaja Melanowicza „Japońskie fascynacje. Eseje pisane na marginesie”.

 

Jednocześnie informujemy, że trwa już nabór tekstów do numerów „Studiach Orientalnych” na 2022 rok. Zgodnie z ostatnim wykazem czasopism za publikację w naszym półroczniku autorzy otrzymują 40 punktów.

Read more

GATUNKI DZIENNIKARSKIE

GATUNKI DZIENNIKARSKIE

Każdy człowiek napotyka codziennie przynajmniej kilka prac publicystycznych. Felietony, eseje, informacje, reportaże, artykuły, sprawozdania – choć nazwy te brzmią jak chleb codzienny dziennikarza, w istocie są ciągle ewoluującymi gatunkami tekstów. Na formę przekazu wpływa nie tylko technologia i czas, jaki mamy na przyswojenie wiadomości, ale też wiele innych elementów. Jak zatem zmieniają się teksty publicystyczne, a co za tym idzie, nasza powszechna wiedza o świecie i bieżących wydarzeniach? Na to arcyciekawe pytanie odpowiadają autorzy zbiorówki zatytułowanej „Gatunki dziennikarskie w erze cyfryzacji”, opublikowanej pod redakcją prof. dra hab. Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego. Zachęcamy do zapoznania się z książką, dostępną już w naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4824-gatunki-dziennikarskie-w-erze-cyfryzacji-teoria-etyka-prawo-praktyka.html

Read more

BISKUP I PROFESOR W WYDAWNICTWIE

BISKUP I PROFESOR W WYDAWNICTWIE

Goszczący w Wydawnictwie Adam Marszałek Jego Ekscelencja ks. bp Andrzej Suski oraz wybitny socjolog ks. prof. dr hab. Janusz Mariański omówili z Prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem plany wydawnicze na najbliższy rok. Obaj autorzy planują ukończenie i wydanie w 2021 roku dwóch swoich najnowszych książek.

Read more

RODZINA I DZIECKO WIELOWYMIAROWO

RODZINA I DZIECKO WIELOWYMIAROWO

Nasza oferta książek z zakresu pedagogiki poszerzyła się właśnie o kolejną publikację z serii Szkoła – Państwo – Społeczeństwo. Praca zbiorowa pod redakcją prof. prof. Krzysztofa Jakubiaka i Romualda Grzybowskiego zatytułowana „Rodzina i dziecko w zmieniającym się świecie. Perspektywa historyczna i pedagogiczna” jest ilustracją wspomnianego, wieloaspektowego ujmowania problematyki rodziny i dziecka. Autorami zamieszczonych w nim tekstów są zarówno historycy wychowania, jak i pedagodzy. Dzięki nakładaniu się na siebie perspektywy pedagogicznej i historycznej problematyka rodziny i dziecka zyskuje głębię ujęcia, a aktualistyczne wnioski z badań pedagogicznych nabierają realnej wartości naukowej na tle uogólnień i refleksji natury historycznej. Zapraszamy do naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4826-rodzina-i-dziecko-w-zmieniajacym-sie-swiecie-perspektywa-historyczna-i-pedagogiczna.html

Read more

NAUCZANIE RELIGII WG PROF. MARIAŃSKIEGO

NAUCZANIE RELIGII WG PROF. MARIAŃSKIEGO

NAUCZANIE RELIGII WG PROF. MARIAŃSKIEGO

 Wybitny socjolog ks. prof. dr hab. Janusz Mariański opublikował w naszej oficynie swoją najnowszą książkę. Najnowsza praca Profesora dotyczy pedagogiki religii i jest już kilkunastą pozycją tego cenionego uczonego. Przekazuje ona wiedzę podbudowaną nie tylko wielością statystycznych wskaźników dokumentujących i legitymizujących profesorską ocenę rzeczywistości, ale nadto ukazuje złożoność i często nieprzewidywalność ludzkich wyborów. Nie daje gotowych odpowiedzi, zmuszając tym samym czytelnika do namysłu i osobistej refleksji. Zachęcamy do odbycia intelektualnej podróży, na którą zaprasza nas Autor. Bilet można kupić w naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4823-religijnosocjologiczne-wyzwania-dla-pedagogiki-religii-studium-socjologiczne.html

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart