The largest scientific publishing house in Poland. Founded in 1990

 • In the rich offer of the Publishing House you will find books from practically every field of knowledge, including: history, political science, economics, pedagogy, literary studies, science and law. Lovers of fiction and poetry will also find something for themselves.

  Read more

 • Slide2

  To our readers - apart from a rich variety of books - we also offer 24 scientific and popular science magazines. They are highly rated by the Polish Ministry of Science and Higher Education and by foreign institutions.

  Read more

 • In this section you will find information about promotions of our books, author's meetings as well as about events related to the latest publications.

  Read more

 • Slide2

  The constantly updated Adam Marszałek Publishing offer will satisfy the tastes of everyone, even more sophisticated readers.

  Read more

 • Slide2
 • Slide2

News

BRODNICA BLUES

BRODNICA BLUES

Zapraszamy Państwa do lektury książki zatytułowanej „Brodnica Blues” autorstwa historyka muzyki popularnej red. Mariusza Szalbierza. Może ona ocalić od zapomnienia i utrwalić w pamięci pokoleń bardzo ciekawe i – w tamtych czasach nowatorskie – przedsięwzięcie artystyczne, jakim były festiwale muzyki bluesowej w Brodnicy w latach 80. i 90. poprzedniego stulecia. Nietrwałe i ulotne źródła, jakimi są amatorskie nagrania muzyczne, a także jeszcze żyjący świadkowie tych wydarzeń dają możliwość utrwalenia wiedzy o niezwykle ciekawej, przyciągającej liczne rzesze fanów muzyki, inicjatywie brodnickiego środowiska muzycznego i jego animatora Grzegorza Grabowskiego. Omawiana książka niewątpliwie stanie się ważnym źródłem wyjaśniającym funkcjonowanie środowisk muzycznych w Polsce w końcu XX w. i pozwalającym poznać motywacje i fascynacje muzyczne ówczesnych twórców i odbiorców muzyki, wskazać na kulturotwórcze znaczenie tych imprez. Link do pozycji w księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5037-brodnica-blues.html

Read more

ROZLICZENIE Z PRZESZŁOŚCIĄ

ROZLICZENIE Z PRZESZŁOŚCIĄ

Zapraszamy Państwa do lektury trenów będących z zamierzenia hołdem dla ofiar Holocaustu oraz tych, którym udało się go przetrwać. Nie jest to lektura łatwa; pełna jest głębokich refleksji i emocji, które odzwierciedlają rozdarcie Autorki (Rachel Schancer) i całego narodu żydowskiego. Prezentowane teksty pochodzą z okresu od końca lat 1970. do dni dzisiejszych. Pozycja jest dostępna w naszej księgarni internetowej: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5038-powrot-do-przeszlosci.html

Read more

PROMOCJA WAWRZKIEWICZA

PROMOCJA WAWRZKIEWICZA

W warszawskim Domu Literatury przy udziale licznej publiczności odbyła się promocja nowej książki poetyckiej Marka Wawrzkiewicza „Chwila jawy”. Autor w wystąpieniu wstępnym powiedział o swoim jubileuszu: ta książka jest dziesiątą pozycją wydaną przez Wydawnictwo Adam Marszałek (...) A następnie podkreślił zasługi tej oficyny dla polskiej literatury współczesnej – trudno policzyć tomy wierszy, prozy, esejów, dra-matów, literatury faktu, a nawet książek dla dzieci i młodzieży, które się w Toruniu ukazały w ciągu ostatnich lat. O nowej książce Marka Wawrzkiewicza mówił wnikliwie i ze swadą prof. Andrzej Zieniewicz, natomiast wiersze czytał Wojciech Magnuski. Bardzo brakowało prezesa Adama Marszałka.

Read more

WYDAWNICTWO MECENASEM SPORTU

WYDAWNICTWO MECENASEM SPORTU

Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu. Gala Mecenasa Toruńskiego Sportu odbyła się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. To już ósma edycja wydarzenia, organizowanego od 2013 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia dla szczególnego uhonorowania tych, którzy wspierają samorząd w finansowaniu toruńskiego sportu. W uroczystej oprawie laureaci otrzymują medale pamiątkowe z wizerunkiem pięciu kół olimpijskich, anielskim herbem Torunia oraz zarysem kopernikańskiej sfery planetarnej. Z rąk prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza i przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego wręczono pamiątkowe medale. W gronie odbiorców po raz kolejny znalazło się Wydawnictwo Adam Marszałek. Medal pamiątkowy za zaangażowanie w rozwój toruńskiego sportu oraz lobbowanie na rzecz toruńskich klubów sportowych otrzymała również pani Iwona Michałek, posłanka na Sejm RP. Wśród sportowców wspieranych przez Wydawnictwo Adam Marszałek znajdują się m.in.: żużlowcy Apatora Toruń, koszykarze Twardych Pierników, piłkarze Mustanga Ostaszewo i hokeiści Energi Toruń.

Read more

NOWAK, POEZJA I KARNAWAŁ

NOWAK, POEZJA I KARNAWAŁ

Z okazji trwających w Polsce „zapustów” proponujemy Państwu zapoznanie się ze świeżo wydaną książką Michała Piętniewicza poświęconą postaci Tadeusza Nowaka – jednego z chętniej czytanych polskich twórców współczesnych. Autor skupia się przede wszystkim na kreacji podmiotu przez tytułowego artystę, zaś w trzeciej części publikacji refleksję na jego temat prowadzi w kontekście „Psalmów”. Całość ugruntowana jest w licznych odniesieniach do komentarzy najwybitniejszych polskich literaturoznawców, co dopełnia obrazu prowadzonych rozważań. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/5039-tadeusz-nowak-poeta-karnawalu-i-postu.html

Read more

News

 

sale

 

bestsellers

 

Licznik odwiedzin

Get our latest news and special sales

You may unsubscribe at any moment. For that purpose, please find our contact info in the legal notice.

 

Serwisy które warto odwiedzić

Plakat2020

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart