Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

jmkphoto.jpg

Komitet Organizacyjny kończy prace podsumowujące VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Uczestnicy wydarzenia zarówno ze sfery dyplomacji, jak i nauki, wysoko ocenili poziom merytoryczny i organizacyjny tego wielkiego przedsięwzięcia. Na początku przyszłego tygodnia planujemy uruchomienie strony internetowej kolejnej edycji. Będzie to oznaczać możliwość deklarowania udziału w IX MKA. Osoby oraz instytucje zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu oraz zgłaszania chęci stania się częścią inicjatywy. Mamy nadzieję, że dzięki temu IX MKA stanie się jeszcze lepszą platformą wymiany naukowej, kulturowej i biznesowej.

Kontynuuj czytanie

antfinancial221w.jpg

Handel to podstawowa forma nabywania dóbr niezbędnych dla naszego przetrwania i poprawy jakości życia. Wymiana towarów zmieniała się latami, jednak największe zmiany obserwujemy od kilkunastu lat, gdy handel towarami wkroczył do Internetu. Dawniej wiązało się to z ryzykiem konsumenta i sprzedawcy. Dla kontrastu dziś zakupy w Internecie są błyskawiczne, bezpieczne i przyjemne. Kamień węgielny pod rozwój tego stanu rzeczy położyła chińska grupa finansowa Ant Financial, która przyczyniła się do znacznego rozwoju sektora usług finansowych oraz płatności internetowych. Obecnie znana jest jako Ant Group i stanowi największy konglomerat płatności elektronicznych na świecie przyczyniający się do tworzenia innowacyjnych, niemalże futurystycznych technologii, jak choćby płatność uśmiechem. Osoby zainteresowane historią i przyszłością gigantycznej mrówki, a także pieniądza i płatności zapraszamy do zapoznania się z książką „Ant Financial” wydaną w Polsce przez Time Marszałek Group. Książka dostępna jest w księgarniach i pod adresem: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4948-ant-financial.html

Kontynuuj czytanie

mal221w.jpg

W warszawskim kompleksie Varso Place ambasador Malezji w Polsce JE Dato’ Chitra Devi Ramiah wydała bankiet dyplomatyczny z okazji obchodów 64. Święta Narodowego Malezji oraz 50. rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Malezją a Polską. W swoim wystąpieniu Jej Ekscelencja podkreśliła dużą dynamikę rozwoju stosunków politycznych i kulturowych, a także strategiczne znaczenie wymiany gospodarczej między państwami. Wydarzenie ubogacił program kulturowy, m.in. wspólne krojenie tortu przez ambasadorów państw azjatyckich i pokaz tradycyjnego malezyjskiego tańca ludowego. Na obchody obu rocznic przybyło kilkadziesiąt osób ze świata dyplomacji, polityki i biznesu, w tym Szef Służby Zagranicznej MSZ prof. Arkady Rzegocki, wicedyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku MSZ dr Tomasz Kobzdej, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, ambasador Wietnamu w Polsce JE Nguyen Hung, ambasador Tajlandii w Polsce JE Chettaphan Maksamphan, ambasador Kazachstanu w Polsce JE Alim Kirabayew, Prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek, Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK prof. Jerzy Boehlke, sekretarz Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr Bartosz Płotka i wielu innych znamienitych gości.

Kontynuuj czytanie

ptaki2021w.jpg

Prezentowany wybór pism, pt. „Ptak i ryba”, oscylujący między esejem i opowiadaniem, kroniką i poezją, to siedem niezależnych tekstów, połączonych w całość przez splot powtarzających się aluzji i zbieżność tematyki. Poniższy wybór opowiadań, pełen licznych anegdot i zabawnych nieporozumień, umożliwia świeże spojrzenie na historię kontaktów między narodami, naświetlając jednocześnie – z dużą dozą humoru – mniej znane zaułki najróżniejszych zjawisk i legend. Zapraszamy do naszej księgarni: https://marszalek.com.pl/sklep/pl/glowna/4934-ptak-i-ryba-oraz-inne-opowiadania.html

Kontynuuj czytanie

DSC04280.jpg

Częścią VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego był Dzień Tajlandii, który w tym roku został zorganizowany przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku wspólnie z ambasadą Królestwa Tajlandii w Polsce oraz toruńską restauracją ThaiLand. Wydarzenie odbyło się tradycyjnie w Dworze Artusa, w którym torunianie mogli lepiej poznać tajską kulturę, m.in. poprzez degustację potraw, możliwość skorzystania z tradycyjnego tajskiego masażu, czy wysłuchania prelekcji poświęconych najciekawszym atrakcjom turystycznym tego państwa. Gospodarzami wydarzenia byli Prezes TAiP dr Adam Marszałek, ambasador Tajlandii w Polsce JE Chettaphan Maksamphan oraz szef sekcji tajskiej TAiP Mario Betancourt-Lopez, który poprowadził spotkanie.

Kontynuuj czytanie

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart