POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 7 kwietnia 2017 @ 15:15 Redakcja

W czasie wizyty w Toruniu dwóch wybitnych lekarzy – prof. Waldemar Jędrzejczyk i dr Sławomir Badurek – omówili drugą edycję wysoko ocenianej przez czytelników książki pt. „Zasłużeni lekarze toruńscy we wspomnieniach. Wybrane sylwetki z XIX i XX stulecia”. W rozmowie z prezesem Adamem Marszałkiem ustalono, że redaktorami kolejnego polskiego wydania pracy, poszerzonej o biogramy nowych postaci, będą Lech Bieganowski, Waldemar Jędrzejczyk oraz Sławomir Badurek. Wydawnictwo poczyni również starania o wydanie tej pozycji w języku angielskim.

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 @ 14:13 Redakcja

Nabierają tempa prace nad „Atlasem onkologii praktycznej”. W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek doktor nauk medycznych Piotr Plecka omawiał z redaktorem technicznym Tomaszem Czapskim pierwszy etap procesu wydawniczego – skład tekstu oraz oprawę graficzną publikacji.

Piątek, 31 marca 2017 @ 14:49 Redakcja

W ostatnim czasie ukazały się cztery książki dla młodzieży z serii Przyjaciele z Gór autorstwa znanego chińskiego podróżnika Liu Xianpinga. W swoich dziełach „Historia miłosna czarnych mundżaków”, „Tajemnicza małpka”, „Po bitwach król jeleni dochodzi do władzy” oraz „Jak złote małpy walczyły z sępami” autor w humorystyczny sposób opisuje swoje wojaże do odległych zakątków Państwa Środka i przybliża zwyczaje zwierząt tam żyjących. Polecamy tę serię wszystkim czytelnikom ciekawym świata i żądnym przyrodniczych podróży. Książki ukazały się przy współpracy z Anhui Literature & Art Publishing House.

Wtorek, 28 marca 2017 @ 13:19 Redakcja

W klimatycznej restauracji Jan Olbracht odbyło się spotkanie historyków zaangażowanych w stworzenie opublikowanej nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek książki „Akt 5 listopada 1916 i jego konsekwencje dla Polski i Europy”. Uczestniczyli w nim redaktorzy tomu, profesorowie Jarosław Kłaczkow, Krzysztof Kania i dr Zbigniew Girzyński oraz autorzy prof. Mirosław Golon, Joanna Piórkowska, Sandra Tomczak, Kinga Czechowska i Mateusz Hübner. Na spotkaniu postanowiono, że tom ten zainauguruje serię wydawniczą zatytułowaną „O Niepodległą i jej trwanie”.

Poniedziałek, 27 marca 2017 @ 15:53 Redakcja

W toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbył się pierwszy Festiwal Wspomnień zorganizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną. Wystąpiły na nim rozpoczynające karierę w latach 60. i 70. zespoły: Skaldowie, No To Co, Czerwone Gitary i Trubadurzy. Ostatni z wymienionych spotkali się z ogromnie ciepłym, wręcz entuzjastycznym przyjęciem publiczności, która wraz z zespołem wykonała wiele jego znakomitych przebojów.

[więcej]

Czwartek, 23 marca 2017 @ 13:56 Redakcja

Podczas ostatniego spotkania dotyczącego zmian merytorycznych i personalnych półrocznika „Kognitywistyka i Media w Edukacji” na wniosek prezesa Time Marszałek Group dr. Adama Marszałka dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak wręczyła kolejne powołania. Zastępcą redaktor naczelnej pisma została dr Anita Pacholik-Żuromska, która razem z prof. Urszulą Żegleń dołączyła również do Rady Naukowej periodyku.

 

[więcej]

Wtorek, 21 marca 2017 @ 13:06 Redakcja

W ostatnim czasie w Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zmian w Redakcji półrocznika „Kognitywistyka i Media w Edukacji”. Tym razem szczególną uwagę poświęcono części kognitywistycznej pisma, za którą będą odpowiedzialne prof. Urszula Żegleń oraz dr Anita Pacholik-Żuromska z Zakładu Kognitywistyki i Epistemologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wraz z sekretarzem KiMwE Szymonem Gumienikiem omówiono propozycje nowych kandydatów do Rady Naukowej (z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych), współpracę instytucjonalną, m.in. z Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym, oraz nowe działy tematyczne pisma.

Poniedziałek, 20 marca 2017 @ 15:56 Redakcja

Fundacja Wspierania Współpracy Międzynarodowej im. Profesora Czesława Mojsiewicza, Wydawnictwo Adam Marszałek, Katedra Systemu Politycznego RP Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Opolski zorganizowały w dniach 16–17 marca 2017 roku konferencję pt. „Zadania publiczne administracji samorządowej i ich realizacja przez NGO”. Po uroczystym otwarciu konferencji przez prof. Danutę Plecka (UMK) oraz dr Ewę Ganowicz (UO) trzy pierwsze referaty wygłosili wybitni politolodzy: prof. Andrzej Antoszewski z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Katarzyna Sobolewska-Myślik z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz prof. Maria Marczewska-Rytko z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W części obrad dedykowanej praktykom z organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych głos zabrał dr Daniel Kawa, reprezentujący Fundację Wspierania Współpracy Międzynarodowej im. Profesora Czesława Mojsiewicza. Była to już piąta edycja konferencji z cyklu „Administracja publiczna”. Poprzednie spotkania naukowe odbyły się w Ostromecku.

Czwartek, 16 marca 2017 @ 08:57 Redakcja

Na początku lipca w Toruniu odbędzie się druga edycja Chińsko-Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Sztuki. Pierwsze takie spotkanie zorganizowano w 2016 roku w Paryżu. Młodzi Chińczycy będą przebywać w Europie w dniach 1–10 lipca 2017 roku. W tym czasie zwiedzą Warszawę, Żelazową Wolę, Toruń, Malbork, Wenecję, Żnin, Biskupin, Gdańsk, Wrocław, Kudowę Zdrój. Natomiast w Czechach, oprócz Pragi, z której nastąpi ich odlot do Chin, odwiedzą miejscowości: Adršpach, Kutná Hora, Kuks, Hradec Králové, Vyšehrad oraz Český Krumlov.
[więcej]

Środa, 15 marca 2017 @ 10:15 Redakcja

W tym roku 65 urodziny obchodzi wybitny historyk mediewista prof. dr hab. Joachim Zdrenka. Z tej okazji nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się książka Pomerania et alia. Opuscula Joachimo Zdrenka dedicata. 10 marca na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczystość połączona z wręczeniem wspomnianej księgi Jubilatowi. Prof. Zdrenka od wielu lat współpracuje z naszą oficyną, przede wszystkim jako redaktor serii Corpus Inscriptionum Poloniae (t. X: Inskrypcje województwa lubuskiego).

[więcej]

Strona: 1, ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 z 83