POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 14 października 2016 @ 15:39 Redakcja

Z propozycją przygotowania i wydania nowej książki poświęconej historii toruńskiej „Chełmionki” przybyli do Wydawnictwa Małgorzata Iwanowska-Ludwińska, znana toruńska malarka i poetka, oraz Ryszard Kowalski – torunianin od urodzenia i powszechnie ceniony działacz sportowy. Dynamiczny rozwój Torunia przynosi niekiedy także efekty negatywne, jednym z nich jest konieczność wyburzania starych historycznych budynków wzdłuż poszerzanych i modyfikowanych arterii komunikacyjnych miasta. Proces ten dotknął również „Chełmionki" (jak potocznie nazywana jest północna dzielnica Torunia), stąd pomysł przygotowania pracy, która uwieczniłaby dawny klimat tej dzielnicy oraz przybliżyłaby jej mieszkańców.

Czwartek, 13 października 2016 @ 13:10 Redakcja

Miło nam poinformować, że systematycznie zwiększa się ilość zgłoszeń na IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki, który odbędzie się w Toruniu w dniach 17-19 maja 2017 roku. W ciągu kilku pierwszych dni od momentu otwarcia rejestracji, której można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.kongresazja.pl, swój udział zadeklarowało już 40 dyplomatów, parlamentarzystów, samorządowców i uczonych. Wszystkich zainteresowanych współorganizowanym przez Wydawnictwo Adam Marszałek IV Międzynarodowym Kongresem Azjatyckim zapraszamy do odwiedzenia strony Kongresu, na której systematycznie będziemy publikować informacje dotyczące uczestników, programu naukowego oraz imprez towarzyszących.

Środa, 12 października 2016 @ 14:05 Redakcja

Dnia 6 października 2016 roku w Galerii 44, mieszczącej się w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek, odbyła się promocja książki W cieniu służb. Ze studiów nad bezpieczeństwem państwa. Księga pamiątkowa ofiarowana profesorowi Andrzejowi Pepłońskiemu pod redakcją Piotra Kołakowskiego, Bolesława Sprengla, Marka Stefańskiego i Józefa Zawadzkiego. [więcej]

Poniedziałek, 10 października 2016 @ 15:07 Redakcja

W ostatnim czasie odbyły się wybory do dwóch najważniejszych instytucji reprezentujących polskich politologów. Na czele Prezydium Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk stanął wybitny poznański uczony prof. dr hab. Tadeusz Wallas, który jednocześnie pełni funkcję prorektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W wyniku przeprowadzonych we wrześniu wyborów do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych jego prezesem został – związany od lat ze środowiskiem olsztyńskim – znakomity politolog prof. dr hab. Arkadiusz Żukowski, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UWM.
Obu prezesom życzymy wielu sukcesów zawodowych.

Czwartek, 6 października 2016 @ 08:57 Redakcja

Wielkim zainteresowaniem cieszy się ostatnio idea Jedwabnego Szlaku. Do jej popularyzowania przyczynia się współpraca Anhui People’s Publishing House z Wydawnictwem Adam Marszałek. W wyniku przeprowadzonych ostatnio rozmów nakładem naszej oficyny ukaże się w Polsce ponad 20 publikacji opisujących ten temat w obszarze gospodarki i kultury. [więcej]

Środa, 5 października 2016 @ 10:23 Redakcja

W trakcie pobytu w Azerbejdżanie prezes Adam Marszałek spotkał się z kierownictwem Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego. Rektor BSU, prof. Nurlana Alijewa, poinformowała, że w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, który odbędzie się 17–19 maja 2017 roku w Toruniu, weźmie udział delegacja kierowanego przez Nią Uniwersytetu. W spotkaniu uczestniczyli także prorektorzy Rafig Nowruzow i Telman Ceferow oraz – stojąca obok Pani Rektor – dyrektor Polskiego Centrum docent Miła Talibowa.

[więcej]

Wtorek, 4 października 2016 @ 10:37 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek podczas Międzynarodowych Targów Książki w Pekinie podpisało z Anhui Children’s Publishing House umowy przewidujące wydanie w Chinach dwóch ostatnich książek autorstwa Zuzanny Kawy: „Ania Wood i tajemnica farmy” oraz „Ania Wood i strachy w muzeum”. W Polsce natomiast ukażą się kolejne publikacje dla dzieci z serii zapoczątkowanej przez „Leśnego stylistę”, będą to: „Jak Mama Dinozaurowa ukryła swoje jajo” oraz „The Place Overgrown with Rabbit–Umbrella Flowers”.

Poniedziałek, 3 października 2016 @ 10:04 Redakcja

W ostatnim dniu września w Polskim Centrum Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego odbyła się promocja polskich wersji książek Zuzanny Kawy: Ania Wood i tajemnica farmy oraz Ania Wood i strachy w muzeum. Pozycje te jeszcze w tym roku kalendarzowym zostaną opublikowane w języku azerbejdżańskim. Jak mówi dyrektor Centrum docent Miła Talibowa, opublikowany w ubiegłym roku w Azerbejdżanie pierwszy tom przygód młodej detektyw cieszył się dużym zainteresowaniem czytelników.

Czwartek, 29 września 2016 @ 10:03 Redakcja

Siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedzili profesorowie Andrzej Pepłoński i Marek Stefański. Z redaktorem dr. Danielem Kawą omówili program imprezy poświęconej promocji dedykowanej profesorowi Pepłońskiemu książki W cieniu służb.

Poniedziałek, 26 września 2016 @ 12:19 Redakcja

W połowie września przebywała w Polsce delegacja China Federation of Literary and Art Circles. Jednym z najważniejszych punktów programu jej pobytu było wynegocjowanie, a następnie podpisanie umowy o współpracy biznesowej z Wydawnictwem Adam Marszałek. W trakcie spotkania zorganizowanego przez Fundację Wspierania Współpracy Międzynarodowej im. prof. Czesława Mojsiewicza gościom z Chin zaprezentowano dorobek i możliwości inwestycyjne województwa kujawsko-pomorskiego. [Więcej]

Strona: 1, ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 z 76