POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 20 czerwca 2017 @ 10:07 Redakcja

Coraz większe zainteresowanie mediów wzbudza twórczość pisarska Zuzanny Kawy. Świadczą o tym liczne wywiady udzielane przez młodą toruńską pisarkę. Ostatni z nich przeprowadziła ekipa Telewizji Toruń w Społecznej Szkole Stowarzyszenia Edukacja, do której uczęszcza Zuzanna. Świadkami tego wydarzenia byli: dyrektor Grzegorz Sieniawski, nauczyciel informatyki Tomasz Sieniawski, dr Daniel Kawa oraz Marianna, siostra bohaterki rozmowy.
Wywiad przeprowadził redaktor Michał Górski, a całość nagrali i sfotografowali Jacek Blachowski i Waldemar Bujak.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 @ 15:21 Redakcja

Od momentu objęcia stanowiska ambasadora Republiki Filipin w Polsce JE Patricia Ann V. Paez współpracuje z Wydawnictwem Adam Marszałek oraz Towarzystwem Azji i Pacyfiku. Przejawem tego jest udział Pani Ambasador w Międzynarodowych Kongresach Azjatyckich, których współorganizatorem jest WAM. Nasza oficyna wspiera działania Ambasady, m.in. publikując utwory autorów wywodzących się z Filipin. Ostatnio nakładem Wydawnictwa ukazał się trójjęzyczny tomik pt. „Pilgrim bird” autorstwa Mayi Noval, filipińskiej poetki mieszkającej obecnie w Paryżu. Współpracy sprzyja również fakt, że szefowa Wydawnictwa Joanna Marszałek-Kawa oraz Pani Ambasador są profesorami, których zainteresowania naukowe skupiają się na stosunkach międzynarodowych.

Piątek, 16 czerwca 2017 @ 09:00 Redakcja

Po raz kolejny naszą oficynę odwiedził prof. Roald Larsen, wykładowca literatury skandynawskiej na Uniwersytecie w Tromsø. Podczas spotkania z prezesem dr. Adamem Marszałkiem Pan Profesor odebrał egzemplarze autorskie swojej najnowszej pracy poświęconej norweskiemu czasopismu kulturalnemu „Nordnorsk Magasin”, a z redaktorami Karoliną Targus i Pawłem Jaroniakiem omówił możliwość zorganizowania w Polsce i Norwegii promocji swoich książek opublikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek. Obecnie trwają prace nad anglojęzyczną wersją wspomnianej publikacji, a w przyszłym roku planowana jest edycja zbioru norweskich opowieści folklorystycznych.

Środa, 14 czerwca 2017 @ 14:11 Redakcja

Już po raz czwarty redakcja „Polish Political Science Yearbook” gościła w toruńskiej Galerii 44 uczestników seminarium naukowego. Tym razem spotkanie towarzyszyło IV Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu oraz poświęcone było polityce handlu i inwestycji międzynarodowych. W dyskusji uczestniczyli cenieni badacze, m.in. profesor Zdzisław Puślecki czy profesor Maciej Walkowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak i młodzi polscy naukowcy. Organizatorów reprezentowali redaktor naczelna PPSY prof. Joanna Marszałek-Kawa, a także redaktor zarządzający dr Patryk Wawrzyński.

Wtorek, 13 czerwca 2017 @ 13:43 Redakcja

Z kilkudniową wizytą w Toruniu przebywał wybitny dyplomata, deputowany i uczony prof. Akmal Saidov. Pan Profesor wziął udział w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, w którego trakcie wygłosił referaty na sesji plenarnej i jednym z paneli tematycznych. Z prof. Joanną Marszałek-Kawą omówił także szczegóły projektu wydawniczego, którego celem jest prezentacja polskiej konstytucji w państwach azjatyckich. Na zakończenie pobytu Pana Profesora w Polsce prezes Adam Marszałek wydał na jego cześć kolację, w której uczestniczyły także dyrektor Krystyna Zaleska i prezes Halina Marszałek.

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 @ 09:39 Redakcja

Na początku czerwca odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozwoju półrocznika „Kognitywistyka i Media w Edukacji”. W gościnnych murach Zajazdu Staropolskiego redaktor naczelna prof. Lidia Pokrzycka, zastępca redaktor naczelnej dr Anita Pacholik-Żuromska oraz sekretarz Szymon Gumienik omówili budowę strony internetowej czasopisma, jego działy medialne i kognitywistyczne oraz strukturę artykułów i proces recenzowania. Edycja pierwszego numeru pisma po zmianach planowana jest na przełom czerwca i lipca bieżącego roku.

Piątek, 9 czerwca 2017 @ 13:06 Redakcja

Z okazji 99. rocznicy powstania Republiki Azerbejdżanu ambasador tego kraju w Polsce JE Hasan Hasanov wydał w warszawskim hotelu Regent uroczysty bankiet. W trakcie rozmowy z prezesem Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adamem Marszałkiem ambasador Hasan Hasanov zadeklarował gotowość udziału w V Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim zaplanowanym na 23–25 maja 2018 roku. Pan Ambasador oraz uczestniczący w rozmowie radca Ulvi Bakhshaliyev wyrazili zadowolenie ze zgłoszonej przez Prezesa propozycji, aby Azerbejdżan został gościem honorowym przyszłorocznego Kongresu. [więcej]

Czwartek, 8 czerwca 2017 @ 14:15 Redakcja

Z krótką roboczą wizytą przybyli do siedziby Marszałek Publishing Group świdwińscy biznesmeni Dariusz Schönhofer, prezes P.P.H. Fleisch Mannschaft Polska, oraz Roman Kurlapski, dyrektor Noveco. Tematem ich rozmowy z prezesem dr. Adamem Marszałkiem była analiza możliwości współpracy tych firm z MPG na rynkach wschodnich.

Wtorek, 6 czerwca 2017 @ 14:21 Redakcja

Zacieśnia się współpraca Wydawnictwa Adam Marszałek z ukraińskimi partnerami. Świadczy o tym udział w Kongresie Azjatyckim delegacji, którą tworzyli: Sergiej Basarab – delegat regionów Ukrainy do Rady Europy, prof. Vasyl Marchuk – prorektor Uniwersytetu w Iwano-Frankiwsku, dr Vasyl Gladiy – wiceprzewodniczący Rady Obwodowej w Iwano-Frankiwsku. Towarzyszył im były dyplomata Mieczysław Łapanowski.

Piątek, 2 czerwca 2017 @ 13:24 Redakcja

IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki przeszedł już do historii. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 400 osób. Cieszy nas fakt, że do grona patronów dołączył minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Obecnie rozpoczynamy prace redakcyjne nad edycją materiałów zgromadzonych w trakcie Kongresu. Zachęcamy autorów do jak najszybszego przesłania nam ostatecznej wersji artykułów.
W czasie ostatniego posiedzenia Komitetu Organizacyjnego ustalono, że V Międzynarodowy Kongres Azjatycki odbędzie się w Toruniu w dniach 23–25 maja 2018 roku. Najpóźniej we wrześniu zacznie działać strona internetowa V Kongresu, a tym samym możliwe stanie się zgłaszanie udziału w tym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!

[więcej]

Strona: 1, ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 z 86