POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 12 marca 2012 @ 15:41 redakcja

W warszawskim Klubie Księgarza 8 marca 2012 r. odbyła się zorganizowana przez Wydawnictwo Adam Marszałek oraz „Res Humanę” promocja książki pt. Orzeł i krucyfiks. Eseje o podziałach politycznych w Polsce autorstwa prof. Danuty Waniek. Spotkanie prowadził Zdzisław Słowik, o współpracy z Panią Profesor mówił dr Adam Marszałek, natomiast treść publikacji i postać Autorki zaprezentowały panie prof. Magdalena Środa oraz Barbara Labuda. W wypełnionej po brzegi sali było można spotkać wielu wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury i nauki. Barbara Labuda podkreśliła ogromną kompetencję Autorki, wynikającą z jednej strony z wiedzy nabytej podczas studiów na uniwersytetach warszawskim i wiedeńskim, z drugiej zaś z pracy w polskim parlamencie, a także Kancelarii Prezydenta RP. Orzeł i krucyfiks to kolejna książka Danuty Waniek, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, poprzednią była publikacja Kobiety lewicy w polskim doświadczeniu politycznym.

 

Piątek, 24 lutego 2012 @ 15:38 redakcja

Pod koniec roku 2011 nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazał się pierwszy numer nowego półrocznika zatytułowanego „Nowa Polityka Wschodnia”. Zamierzeniem Rady Naukowej i Redaktor Naczelnej jest publikacja tekstów o charakterze interdyscyplinarnym – z zakresu historii, ekonomii, kultury i sztuki, politologii oraz szeroko rozumianej geografii.
Do końca marca zbierane będą materiały do drugiego numeru czasopisma, zaś do numeru trzeciego do końca czerwca. Poza artykułami naukowymi „Nowa Polityka Wschodnia” prowadzi również działy sprawozdań i recenzji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Czwartek, 26 stycznia 2012 @ 08:53 redakcja

Informujemy, że najnowszą pozycję z zakresu pedagogiki specjalnej pt. Dorośli
z niepełnosprawnością intelektualną w labiryntach codzienności. Analiza badań – krytyka podejść – propozycje rozwiązań
pod redakcją Beaty Cytowskiej można bezpłatnie nabyć (odbiór osobisty) zarówno w siedzibie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „Ostoja”, jak i w siedzibie Wydawnictwa.

Ponadto:

1. „Stowarzyszenie” udostępnia książkę również za pośrednictwem poczty (płatna przesyłka).
2. Publikację można zamówić na stronie internetowej Wydawnictwa Adam Marszałek:  
>>> ZAMÓW
 EGZEMPLARZ

JEDNA OSOBA MOŻE ZAMÓWIĆ TYLKO JEDEN EGZEMPLARZ!

Publikacja Dorośli z niepełnosprawnością intelektualną w labiryntach codzienności... została sfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „Ostoja”            
50–015 Wrocław
ul. Stawowa 1A,
tel. (71) 344 78 02
e-mail: sekretariat@ostoja.org.pl

 

Strona: 1, ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 z 86