POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Środa, 30 maja 2012 @ 13:24 redakcja

W ostatnich dniach redaktor Wydawnictwa Adam Marszałek Judyta Węgłowska, odpowiedzialna za edycję książek chińskich, przekazała pracę nad czterema publikacjami – Zakazane Miasto, Hutongi w Pekinie, Kaligrafia chińska oraz Przewodnik po AnhuiDanielowi Kawie, który został powołany na stanowisko redaktora naczelnego Time Marszałek Group. W najbliższych miesiącach ta nowo powołana firma podejmie się wielu działań zarówno na rynku wydawniczym, jak i medialnym w Polsce. Jej centrala mieści się w podtoruńskich Łysomicach.

Poniedziałek, 21 maja 2012 @ 11:25 redakcja

W dniu 17 maja br. w reprezentacyjnym budynku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Maximum odbyło się uroczyste otwarcie VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Dylematy współczesnej Azji”. Otwierając konferencję, kierownik naukowa dr Joanna Marszałek-Kawa podkreśliła, że jest to największe spotkanie naukowe w kraju osób interesujących się problematyką azjatycką. Na obradach plenarnych, a także podczas paneli wygłoszono 130 referatów, którym towarzyszyła dyskusja. Wśród gości mogliśmy dostrzec m.in. senatora RP dr. Piotra Zientarskiego oraz ambasadora Islamskiej Republiki Pakistanu w Polsce Jego Ekscelencję Murada Ali. Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika reprezentowali rektor UMK JM prof. Andrzej Radzimiński oraz dziekan WPiSM prof. Roman Bäcker.        

GALERIA ZDJĘĆ >>>

Czwartek, 17 maja 2012 @ 14:33 redakcja

Z czterodniową wizytą przebywał w Toruniu rektor Kirgisko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w Biszkeku, stolicy Kirgistanu, prof. Vladimir Nifadiev. Towarzyszyli mu: wiceprezes Kirgiskiej Akademii Nauk prof. Władimir Płoskih, prorektor ds. kształcenia prof. Kumen Isakow, prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. Leila Sydykow. W trakcie pobytu goście odbyli wiele rozmów, w efekcie których ustalono zacieśnienie współpracy pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek i Centrum Badań Wschodnich a Uniwersytetem Słowiańskim.

Środa, 16 maja 2012 @ 14:14 redakcja

Na początku maja gościliśmy w Wydawnictwie szefową chińskiej agencji prasowej Xinhua Han Mei, która z towarzyszącym jej Li Zengwei przygotowuje materiał ukazujący związki Wydawnictwa Adam Marszałek z chińskimi partnerami. W trakcie pobytu w Toruniu chińscy goście spotkali się z dyrektor Wydawnictwa Naukowego GRADO dr Joanną Marszałek-Kawą oraz Zuzanną i Marianną.

 

Wtorek, 15 maja 2012 @ 14:30 redakcja

W dniu 5 maja br. w Polskiej Szkole Sobotniej działającej w Oslo odbyła się kolejna promocja książek autorstwa prof. Edwarda Olszewskiego. Pierwsza z nich nosiła tytuł Polacy w Norwegii 1940–2010, a druga Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w Oslo. 20 lat w służbie Polonii i Polski. W spotkaniu uczes-tniczyło ponad stu Polaków. W części artystycznej wystąpiła grupa kilkudziesięciu dzieci z programem poświęconym Konstytucji 3 maja. Nad całością sprawnie zorganizowanej imprezy czuwała dyrektor Hanna Sand wraz z małżonkiem Bjørnem Sandem, który sprawował pieczę nad stroną techniczną przedsięwzięcia.

Poniedziałek, 14 maja 2012 @ 14:13 redakcja

W dniu 4 maja br. w Polskim Centrum Kultury w Oslo odbyła się promocja książki wybitnego uczonego prof. Edwarda Olszewskiego zatytułowanej Polacy w Norwegii 1940–2010. Jej organizatorem był niezwykle aktywny szef Związku Polaków w Norwegii Bogdan Kulas. Imprezę uświetnił występ zespołu muzycznego, który dodatkowo wzmocniła reprezentująca Wydawnictwo Zuzanna Kawa.

 

 

Piątek, 11 maja 2012 @ 14:03 redakcja

Po raz kolejny gościli w Wydawnictwie Adam Marszałek norwescy profesorowie Harald Nilsen i Roald Larsen, którzy wraz z opiekującym się ich książkami redaktorem Maciejem Majewskim omawiali proces wydawniczy.

 

 

  

Wtorek, 24 kwietnia 2012 @ 09:46 redakcja

Z kilkudniową wizytą bawiła w Toruniu delegacja prestiżowego Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego z Pekinu.  Efektem przeprowadzonych rozmów z kierownictwem Wydawnictwa Adam Marszałek było podpisanie kolejnych umów o wspólnych przedsięwzięciach wydawniczych, które zaowocują wydaniem w Polsce dwóch tytułów The Choice of China oraz The Future of China.

Umowę podpisali prezes China Renmin University Press prof. He Yaomin oraz prezes dr Adam Marszałek. W uroczystości uczestniczyli również: przewodniczący delegacji, prorektor Uniwersytetu Ludowego prof. Wang Liming, wiceprezes China Renmin University Press Meng Chao, Liu Guangyu, Liu Yehua, Meng Xuhao, Tian Guohua, Lu Yongan, Pan Weilin, Wei Wen. Wydawnictwo Adam Marszałek reprezentowali: dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak, Justyna Brylewska, Judyta Węgłowska oraz Daniel Kawa.

 

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 @ 13:25 redakcja

W trakcie pobytu w Baku delegacja Wydawnictwa Adam Marszałek została przyjęta przez JE Michała Łabendę, Ambasadora RP w Azerbejdżanie. Pan Ambasador wyraził zadowolenie z nawiązanych przez Wydawnictwo kontaktów oraz uznanie dla publikowanych książek. Obiecał również swe wsparcie dla podejmowanych działań.

PROMOCJE W BAKU

 

W dniach 16–17 kwietnia odbyły się w Baku promocje książek Kamala Abdulli pt. Zaginiony rękopis oraz Vilayata Guliyeva pt. Polscy Tatarzy w Azerbejdżanie. W spotkaniach uczestniczyli uczeni oraz studenci Uniwersytetu Słowiańskiego.

 

 

 

Czwartek, 22 marca 2012 @ 12:17 redakcja

W Warszawie odbyło się spotkanie prezesa dr Adama Marszałka z Jego Ekscelencją Muradem Ali, ambasadorem Islamskiej Republiki Pakistanu w Polsce. W trakcie spotkania jego uczestnicy omówili plany współpracy pomiędzy ambasadą Pakistanu a Wydawnictwem Adam Marszałek. Przewidują one m.in. udział Pana Ambasadora w planowanej 17–18 maja konferencji zatytułowanej „Dylematy współczesnej Azji”. W ubiegłym roku Pan Ambasador wygłosił bardzo ciekawy wykład poświęcony systemowi edukacji w Pakistanie. Na obecnej konferencji jego wykład będzie dotyczył sytuacji wewnętrznej w Pakistanie oraz w Azji. W spotkaniu uczestniczyli także radca Zulfiqar Younas oraz asystentka prezesa ds. międzynarodowych, redaktor Judyta Węgłowska.

Strona: 1, ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 z 84