POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 24 kwietnia 2012 @ 09:46 redakcja

Z kilkudniową wizytą bawiła w Toruniu delegacja prestiżowego Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego z Pekinu.  Efektem przeprowadzonych rozmów z kierownictwem Wydawnictwa Adam Marszałek było podpisanie kolejnych umów o wspólnych przedsięwzięciach wydawniczych, które zaowocują wydaniem w Polsce dwóch tytułów The Choice of China oraz The Future of China.

Umowę podpisali prezes China Renmin University Press prof. He Yaomin oraz prezes dr Adam Marszałek. W uroczystości uczestniczyli również: przewodniczący delegacji, prorektor Uniwersytetu Ludowego prof. Wang Liming, wiceprezes China Renmin University Press Meng Chao, Liu Guangyu, Liu Yehua, Meng Xuhao, Tian Guohua, Lu Yongan, Pan Weilin, Wei Wen. Wydawnictwo Adam Marszałek reprezentowali: dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak, Justyna Brylewska, Judyta Węgłowska oraz Daniel Kawa.

 

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 @ 13:25 redakcja

W trakcie pobytu w Baku delegacja Wydawnictwa Adam Marszałek została przyjęta przez JE Michała Łabendę, Ambasadora RP w Azerbejdżanie. Pan Ambasador wyraził zadowolenie z nawiązanych przez Wydawnictwo kontaktów oraz uznanie dla publikowanych książek. Obiecał również swe wsparcie dla podejmowanych działań.

PROMOCJE W BAKU

 

W dniach 16–17 kwietnia odbyły się w Baku promocje książek Kamala Abdulli pt. Zaginiony rękopis oraz Vilayata Guliyeva pt. Polscy Tatarzy w Azerbejdżanie. W spotkaniach uczestniczyli uczeni oraz studenci Uniwersytetu Słowiańskiego.

 

 

 

Czwartek, 22 marca 2012 @ 12:17 redakcja

W Warszawie odbyło się spotkanie prezesa dr Adama Marszałka z Jego Ekscelencją Muradem Ali, ambasadorem Islamskiej Republiki Pakistanu w Polsce. W trakcie spotkania jego uczestnicy omówili plany współpracy pomiędzy ambasadą Pakistanu a Wydawnictwem Adam Marszałek. Przewidują one m.in. udział Pana Ambasadora w planowanej 17–18 maja konferencji zatytułowanej „Dylematy współczesnej Azji”. W ubiegłym roku Pan Ambasador wygłosił bardzo ciekawy wykład poświęcony systemowi edukacji w Pakistanie. Na obecnej konferencji jego wykład będzie dotyczył sytuacji wewnętrznej w Pakistanie oraz w Azji. W spotkaniu uczestniczyli także radca Zulfiqar Younas oraz asystentka prezesa ds. międzynarodowych, redaktor Judyta Węgłowska.

Poniedziałek, 19 marca 2012 @ 09:14 redakcja

W Galerii 44 odbyła się promocja książki autorstwa wybitnego współczesnego historyka i politologa prof. Edwarda Olszewskiego zatytułowanej Polacy w Norwegii 1940–2010. To opasłe, liczące ponad 750 stron, dzieło pięknie zredagowała Edyta Peszyńska, która rozpoczynając imprezę promocyjną, przywitała autora i przybyłych gości. Postać autora oraz zawartość książki przedstawił znawca tematu prof. Janusz Małłek.

 

Poniedziałek, 12 marca 2012 @ 15:41 redakcja

W warszawskim Klubie Księgarza 8 marca 2012 r. odbyła się zorganizowana przez Wydawnictwo Adam Marszałek oraz „Res Humanę” promocja książki pt. Orzeł i krucyfiks. Eseje o podziałach politycznych w Polsce autorstwa prof. Danuty Waniek. Spotkanie prowadził Zdzisław Słowik, o współpracy z Panią Profesor mówił dr Adam Marszałek, natomiast treść publikacji i postać Autorki zaprezentowały panie prof. Magdalena Środa oraz Barbara Labuda. W wypełnionej po brzegi sali było można spotkać wielu wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury i nauki. Barbara Labuda podkreśliła ogromną kompetencję Autorki, wynikającą z jednej strony z wiedzy nabytej podczas studiów na uniwersytetach warszawskim i wiedeńskim, z drugiej zaś z pracy w polskim parlamencie, a także Kancelarii Prezydenta RP. Orzeł i krucyfiks to kolejna książka Danuty Waniek, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, poprzednią była publikacja Kobiety lewicy w polskim doświadczeniu politycznym.

 

Piątek, 24 lutego 2012 @ 15:38 redakcja

Pod koniec roku 2011 nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazał się pierwszy numer nowego półrocznika zatytułowanego „Nowa Polityka Wschodnia”. Zamierzeniem Rady Naukowej i Redaktor Naczelnej jest publikacja tekstów o charakterze interdyscyplinarnym – z zakresu historii, ekonomii, kultury i sztuki, politologii oraz szeroko rozumianej geografii.
Do końca marca zbierane będą materiały do drugiego numeru czasopisma, zaś do numeru trzeciego do końca czerwca. Poza artykułami naukowymi „Nowa Polityka Wschodnia” prowadzi również działy sprawozdań i recenzji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Czwartek, 26 stycznia 2012 @ 08:53 redakcja

Informujemy, że najnowszą pozycję z zakresu pedagogiki specjalnej pt. Dorośli
z niepełnosprawnością intelektualną w labiryntach codzienności. Analiza badań – krytyka podejść – propozycje rozwiązań
pod redakcją Beaty Cytowskiej można bezpłatnie nabyć (odbiór osobisty) zarówno w siedzibie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „Ostoja”, jak i w siedzibie Wydawnictwa.

Ponadto:

1. „Stowarzyszenie” udostępnia książkę również za pośrednictwem poczty (płatna przesyłka).
2. Publikację można zamówić na stronie internetowej Wydawnictwa Adam Marszałek:  
>>> ZAMÓW
 EGZEMPLARZ

JEDNA OSOBA MOŻE ZAMÓWIĆ TYLKO JEDEN EGZEMPLARZ!

Publikacja Dorośli z niepełnosprawnością intelektualną w labiryntach codzienności... została sfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „Ostoja”            
50–015 Wrocław
ul. Stawowa 1A,
tel. (71) 344 78 02
e-mail: sekretariat@ostoja.org.pl

 

Strona: 1, ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 z 82