POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 11 lipca 2017 @ 13:43 Redakcja

Z krótką wizytą w naszej oficynie bawił profesor Tadeusz Garczyński – stały współpracownik „Echa Świdwina”, wieloletni dyrektor połczyńskiego liceum, obecnie mieszkający w Opolu. W rozmowie z dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak i dyrektor biura Time Marszałek Group Karoliną Targus wspominał lata swojej pracy w Połczynie-Zdroju.

Poniedziałek, 10 lipca 2017 @ 15:29 Redakcja

W pierwszym tygodniu lipca na zaproszenie prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka w Toruniu gościła delegacja Chińskiej Akademii Nauk Społecznych. Wraz z przewodniczącym delegacji prof. Li Yongquan do Polski przylecieli profesorowie: Pang Dapeng, Wang Xiaoquan, Jiang Li oraz Gao Ge. W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek omówiono warunki przyszłej współpracy.

[więcej]

Środa, 5 lipca 2017 @ 13:57 Redakcja

Wiele gratulacji otrzymał z okazji powołania na stanowisko Ambasadora Republiki Kazachstanu w Polsce JE Margulan Baimukhan. W trakcie bankietu zorganizowanego z okazji 25-lecia nawiązania stosunków Polski z Kazachstanem wyrazy szacunku i uznania przekazali m.in. JE Ajay Bisaria, Ambasador Indii, profesorowie Jerzy Jaskiernia i Krzysztof Mikulski oraz dr Adam Marszałek.

Wtorek, 4 lipca 2017 @ 13:03 Redakcja

Z inicjatywy dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury prof. Igora Żukowskiego doszło do interesującego spotkania z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem. Tematem rozmowy było omówienie możliwości współpracy pomiędzy tymi instytucjami. Obie strony wyraziły chęć zintensyfikowania kontaktów, co powinno się przełożyć na większą liczbę wydawanych w Polsce książek autorów rosyjskich oraz realizację przedsięwzięć promujących współczesną literaturę rosyjską. Pierwszym konkretnym przykładem współpracy będzie udział Profesora Igora Żukowskiego w organizowanej przez Wydawnictwo Adam Marszałek promocji książki autorstwa Michaiła Kurajewa pt. „Sprawa Kukujewa”. Po zakończeniu spotkania uczestnicy zrobili sobie pamiątkową fotografię przy pomniku Aleksandra Puszkina.

Poniedziałek, 3 lipca 2017 @ 14:07 Redakcja

Z okazji 25 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Kazachstanem chargé d’affaires Murat Zhakypbekov wydał w warszawskim hotelu Regent uroczysty bankiet. Uczestniczyło w nim wielu wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki, polityki i gospodarki. Reprezentujący rząd RP wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki Pogratulował władzom tego kraju wspaniałej organizacji trwającej w Astanie światowej wystawy EXPO 2017, w której uczestniczy liczna grupa polskich przedstawicieli życia gospodarczego.

[więcej]

 

Piątek, 30 czerwca 2017 @ 09:26 Redakcja

Z kilkudniową wizytą w Toruniu i Łysomicach bawili współpracujący z Wydawnictwem Adam Marszałek prof. Yves Morin i francuska tłumaczka książek Zuzanny Kawy Josiane Faivre. W podróży po Polsce towarzyszyli im Jacqueline i Jean-Claude Butard.

Wtorek, 27 czerwca 2017 @ 14:58 Redakcja

W ostatni poniedziałek czerwca w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek zorganizowano kolejne spotkanie nowego Zespołu Redakcyjnego kwartalnika „Kultura i Edukacja”. Uczestniczyli w nim reprezentujący Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku: prof. Mirosław Sobecki, redaktor naczelny, prof. Dorota Misiejuk, zastępca redaktora naczelnego, dr Emilia Żyłkiewicz-Płońska, sekretarz odpowiedzialna za numery anglojęzyczne, a także: Arleta Hrehorowicz, sekretarz opiekująca się numerami polskojęzycznymi, Paweł Jaroniak, sekretarz czasopisma z ramienia wydawcy, oraz dr Patryk Wawrzyński, menedżer Wydawnictwa ds. rozwoju. [więcej]

Poniedziałek, 26 czerwca 2017 @ 14:10 Redakcja

W Sali Wielkiej Dworu Artusa odbyła się piękna uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego za 2016 rok.
Prezydent wyróżnia w ten sposób torunian wykazujących szczególne osiągnięcia w swoich dziedzinach działalności. Jedną z laureatek została młoda toruńska pisarka Zuzanna Kawa, której ostatnia minipowieść „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego” rozgrywa się w grodzie Kopernika. Książki z serii o młodej detektyw zostały przetłumaczone na wiele języków, a także wydane m.in. w Chinach, Azerbejdżanie i Uzbekistanie. [więcej]

Piątek, 23 czerwca 2017 @ 10:06 Redakcja

Podczas kolejnej wizyty w Wydawnictwie JE ks. bp dr Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej, zaproponował wydanie katalogu rękopiśmiennych mszałów przedtrydenckich. Jest to druga – po monumentalnym dziele pt. „Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach” – książka Księdza Biskupa, która ukaże się w zainicjowanej w zeszłym roku serii wydawniczej Fontes Scrutari. W trakcie spotkania z prezesem dr. Adamem Marszałkiem, w którym uczestniczyli również: ks. prałat Jarosław Kwaśniewski, kapelan Jego Ekscelencji, prof. Krystyna Leszczyńska, współredaktorka tomu poświęconego pamięci wybitnego uczonego prof. Edwarda Olszewskiego, oraz redaktor Paweł Jaroniak, Ksiądz Biskup przedstawił pokrótce strukturę i treść katalogu. Prace nad edycją książki rozpoczną się w lipcu bieżącego roku.

Czwartek, 22 czerwca 2017 @ 12:47 Redakcja

19 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te prestiżowe wyróżnienia są przyznawane za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej oraz biznesowej. W kategorii gospodarka Nagroda trafiła do Adama Marszałka, prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku z siedzibą w Toruniu, za rozwijanie kontaktów gospodarczych z Chinami oraz firmy Damix.                                                   [więcej]                                                                    

Strona: 1, ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 z 86