POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Środa, 18 lipca 2012 @ 10:59 redakcja

W ostatnim czasie Fundację Wspierania Współpracy Międzynarodowej imienia Profesora Czesława Mojsiewicza odwiedziła małżonka patrona Emilia Mojsiewicz, której towarzyszyła zaprzyjaźniona z Profesorem Bronisława Przybyłowicz. O działalności fundacji obie panie rozmawiały z dyrektor Europejskiego Centrum Edukacyjnego Haliną Marszałek, która gościła również dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę oraz jego syna Wojciecha, właściciela portalu internetowego www.my3miasto.pl
 

Wtorek, 17 lipca 2012 @ 12:30 redakcja

W dniu 17. lipca 2012 roku Dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwona Nadolska-Bartosiak wręczyła Prof. Jarosławowi Kłaczkowowi powołanie do Rady Naukowej półrocznika „Studia Orientalne”. Świadkami tego wydarzenia byli syn Profesora Piotr oraz sekretarz czasopisma Paweł Jaroniak.

 


 

Poniedziałek, 16 lipca 2012 @ 08:59 redakcja

W połowie lipca Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził Krzysztof A. Jeżewski z żoną Mayą Noval. Poeta na stałe mieszka we Francji, gdzie jest jednym z głównych tłumaczy literatury polskiej. W czasie wizyty omówił z redaktorem Pawłem Jaroniakiem wprowadzenie ostatnich poprawek do swojego najnowszego tomu poezji Płomień i noc. W trakcie rozmowy z Prof. Tadeuszem Garczyńskim na temat publikowania obcojęzycznych książek w Polsce przedstawił propozycję wydania kolejnego zbioru wierszy, tym razem autorstwa jego żony, której nieobce jest również malarstwo.
 

Piątek, 13 lipca 2012 @ 15:31 redakcja

Na początku lipca odwiedziła Wydawnictwo Adam Marszałek Dyrektor Centrum Studiów Europy Wschodniej Kristina Vaičiūnaitė, której towarzyszyli dr Vytis Jurkonis oraz Bogdan Rozwadowski, organizujący wizytę w imieniu Konsula Honorowego Litwy Jerzego Bańkowskiego. Pani Dyrektor Kristina Vaičiūnaitė i dr Vytis Jurkonis omówili z Prezesem Adamem Marszałkiem możliwość współpracy wydawniczej.
Z głównej siedziby Wydawnictwa goście udali się do podtoruńskich Łysomic, gdzie powitała ich serdecznie Dyrektor Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halina Marszałek.
 

Wtorek, 3 lipca 2012 @ 13:31 redakcja

Z jednodniową wizytą na zaproszenie dr. Adama Marszałka bawił w Toruniu dyrektor TVP 2 Jacek Snopkiewicz. W trakcie odbytych spotkań dyrektor omówił z prezydentem grodu Kopernika Michałem Zaleskim możliwości współpracy wydawniczej oraz plany promocji książki autorstwa tego wybitnego reportażysty, dokumentalisty, scenarzysty oraz autora słuchowisk radiowych. Dyrektor Jacek Snopkiewicz jest również wykładowcą w Państwowej Wyższe Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Shillera w Łodzi.
W wydanym przez prezesa Adama Marszałka obiedzie w restauracji „1231” uczestniczyli Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Rektor UMK prof. Andrzej Radzimiński. W trakcie tego spotkania panowie omówili zasady organizacyjne wspólnego przedsięwzięcia, w którym mają uczestniczyć: TVP, Miasto Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Time Marszałek Group.

 

Piątek, 29 czerwca 2012 @ 10:37 redakcja

Koło Naukowe Studiów Azjatyckich SWPS zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania referatów na interdyscyplinarną konferencję naukową pod hasłem Mężczyzna w Azji. W konferencji mogą wziąć udział naukowcy i studenci oraz inne osoby zainteresowane tematyką azjatycką.

Konferencję moderować będzie dr Elżbieta Potocka. Gościem specjalnym konferencji będzie Sumeera Shreshtha, współpracowniczka Women for Human Rights z Nepalu, która opowie o realiach pracy na rzecz kobiet w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, lecz także o pozytywnych zmianach prawnych i przemianach we współczesnej mentalności młodego pokolenia Nepalczyków. W części wprowadzającej weźmie również udział dr Grażyna Szymańska-Matusiewicz, która jest ekspertem Centrum Studiów Polska–Azja ds. Wietnamu i przedstawi referat pt. Pozycja mężczyzny w Wietnamie i jej przemiany. Wśród zaproszonych gości jest także profesor Krzysztof Gawlikowski, który wygłosi referat wprowadzający do konferencji pt. Uwagi o społecznej roli mężczyzny w tradycji chińskiej.

Konferencji patronuje: Wydawnictwo Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Azji i Pacyfiku, oraz Centrum Badań Wschodnich.

 

Czwartek, 28 czerwca 2012 @ 09:45 reakcja

W ekskluzywnej restauracji „Petite Fleur” Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek spotkał się z wicemerem miasta Guilin – Zhou Wei, który przewodniczył delegacji składającej wizytę w Polsce. Dr Adam Marszałek otrzymał zaproszenie do rewizyty celem nawiązania współpracy. Efektem miałaby być publikacja Toruń w Chinach. Guilin w Polsce.

 

 

 

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 @ 12:07 redakcja

Dnia 20 czerwca br. w toruńskim Dworze Artusa odbyła się uroczysta gala z okazji wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te coroczne prestiżowe wyróżnienia otrzymały wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin z zakresu m.in. kultury, sztuki, sportu czy działalności społecznej.

Nagrody Marszałka to najważniejsze regionalne wyróżnienia za najbardziej wartościowe dokonania w obszarach działalności publicznej. Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek – dr Adam Marszałek – otrzymał nagrodę w kategorii promocja województwa. Zaangażowanie toruńskiego wydawcy doceniono przede wszystkim za nawiązywanie współpracy międzyregionalnej oraz promocji województwa za granicą.
fot. Witold Broda, freepress.pl

Piątek, 22 czerwca 2012 @ 15:16 redakcja

O planach dystrybucji swojej książki Sacrum czasoprzestrzeni – reinterpretacja – kontrowersje – świat wartości z redaktorem Maciejem Majewskim rozmawiał autor ks. dr Henryk Nadrowski z Poznania.
Publikacja to cenna praca o charakterze interdyscyplinarnym, która podejmuje wielowątkowe kwestie spotkania się, a raczej swego rodzaju dialogu trzech rzeczywistości: saeculum, sacrum oraz profanum. Sacrum kościelne stanowi wiodący wątek publikacji. Najwięcej uwagi poświęcił Autor jego pojmowaniu oraz interpretacji w kontekście czasu i przestrzeni.

Wtorek, 19 czerwca 2012 @ 15:24 redakcja

Wybitny pedagog prof. Wojciech Maliszewski wraz z wybitnym lekarzem Danutą Pawłowską z Toronto w towarzystwie prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Haliny Marszałek zaczytują się w swej ulubionej gazecie – „Echu Świdwina”. Teraz już wiedzą: kto, gdzie, kiedy…

Wszystkich zapalonych czytelników informujemy, że najnowszy numer ukaże się już wkrótce...

 

Strona: 1, ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 z 82