POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 15 lutego 2013 @ 11:27 redakcja

Jak co roku w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się konferencja z cyklu „Europa XXI w.”, tym razem pod tytułem Europa i Unia Europejska wobec kryzysu. W konferencji, zorganizowanej z wielkim rozmachem przez Dziekana Wydziału Nauk Politycznych UAM, prof. Tadeusza Wallasa, wzięło udział ponad 200 uczonych z wielu krajów. Tradycyjnie już Wydawnictwo reprezentowała Dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak, obok której na pamiątkowej fotografii uwiecznieni zostali profesorowie: Tadeusz Wallas, Maciej Walkowski, Agnieszka Kasińska oraz kierująca sekretariatem konferencji dr Magdalena Musiał-Karg.

 

Środa, 6 lutego 2013 @ 15:48 redakcja

W dniach 7 i 8 lutego 2013 roku przedstawiciele naszego Wydawnictwa będą uczestniczyli w XIII konferencji naukowej z cyklu „Europa XXI wieku”, która odbędzie się w Collegium Polonicum w Słubicach.
Na konferencji wystawione zostanie stoisko z naszymi książkami o tematyce politologicznej.

Serdecznie zapraszamy.

Środa, 30 stycznia 2013 @ 09:11 redakcja

W dniu 21 stycznia br. Prezes Wydawnictwa dr Adam Marszałek przyjął Redaktora Naczelnego „Kultury i Edukacji” prof. Ryszarda Borowicza oraz towarzyszącą mu sekretarz redakcji Joannę Piechowiak-Lamparską. Przedmiotem rozmowy były plany związane z rozwojem tego prestiżowego czasopisma, które wydawane jest w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i chińskiej. W spotkaniu uczestniczyła także Redaktor Naczelna Wydawnictwa Adam Marszałek Justyna Brylewska.
 

Środa, 30 stycznia 2013 @ 09:01 redakcja

W połowie stycznia br. Prezes dr Adam Marszałek spotkał się z redaktorem naczelnym kwartalnika „Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne” prof. Romanem Bäckerem oraz sekretarzem Redakcji dr. Bartłomiejem Michalakiem. Wydawnictwo Adam Marszałek reprezentowały redaktor naczelna oficyny mgr Justyna Brylewska oraz kierownik Działu Marketingu Katarzyna Szczutkowska.

 

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:57 redakcja

W dniu 18.01.2012 r. odbyło się w Warszawie spotkanie Jego Magnificencji Andrzeja Eliasza, Rektora Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Prezesem Wydawnictwa dr. Adamem Marszałkiem. W trakcie spotkania omówione zostały perspektywy dalszej współpracy obu instytucji. Rektor Andrzej Eliasz zauważył, że współdziałanie z Wydawnictwem Adam Marszałek może być korzystne dla jego uczelni, ponieważ funkcjonuje na niej sinologia i prowadzone są szeroko rozumiane studia azjatyckie. Natomiast Prezes podkreślił, iż SWPS jest jedną z najważniejszych, największych i najsilniejszych w kraju uczelni, która podejmuje wiele pionierskich inicjatyw, a zatrudnieni w niej uczeni stanowią ścisłą polską czołówkę w wielu dziedzinach. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Krzysztof Gawlikowski oraz asystentka Prezesa – Karolina Skonieczka.

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:31 redakcja

W ostatnim czasie odbyło się krótkie spotkanie zapoznawcze dr. Adama Marszałka z dyrektor Departamentu Handlu Prowincji Syczuan Li Hui, której towarzyszyła Huang Xiaoling, szefowa Wydziału Międzynarodowej Współpracy Ekonomicznej. W trakcie spotkania potwierdzono chęć nawiązania bliższej współpracy. Dyrektor Li Hui zaprosiła delegację Wydawnictwa do udziału we wrześniowych targach organizowanych przez władze prowincji Syczuan.

 

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 @ 12:07 redakcja

Miło nam poinformować wszystkich autorów, recenzentów, krytyków i sympatyków Wydawnictwa Adam Marszałek, że w ostatnim czasie liczba odwiedzających witrynę internetową naszego Wydawnictwa osiągnęła milion osób. W związku z tym Pani Prezes podjęła decyzję o upublicznieniu licznika odwiedzin na stronie startowej.

 

Piątek, 25 stycznia 2013 @ 14:33 redakcja

W siedzibie Akademii Obrony Narodowej odbyło się spotkanie Rektora-Komendanta gen. dyw. dr. hab. Bogusława Packa z Prezesem dr. Adamem Marszałkiem. Uczestniczył w nim również płk prof. dr hab. Adam Tomaszewski. W efekcie dwugodzinnej dyskusji podsumowano dotychczasowy dorobek oraz omówiono plany dalszej współpracy.

 

Piątek, 25 stycznia 2013 @ 14:13 redakcja

Jedna z najważniejszych prywatnych uczelni w Polsce – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, posiadająca znakomitą filię w Koszalinie, zacieśnia współpracę z Wydawnictwem Adam Marszałek. 15.01.2013 roku odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Holding Adama Marszałka i Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Haliny Marszałek z kierownictwem Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej dotyczące dotychczasowej współpracy wydawniczej.
Uczelnię reprezentowali uwiecznieni na fotografii Rektor prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński, Dyrektor Generalny dr h.c. Dorota Ottmann, Kanclerz dr h.c. Wiktor Usik, oraz Dyrektor Administracyjny mgr Rafał Usik.

Piątek, 11 stycznia 2013 @ 12:06 redakcja

Tradycyjnie już Wydawnictwo Adam Marszałek wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Książki z przeznaczeniem na licytację otrzymał w ostatnim czasie gminny sztab WOŚP w Łysomicach, a w dniu dzisiejszym kolejną partię książek dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak przekazała dr. Wojciechowi Peszyńskiemu, reprezentującemu toruński sztab WOŚP.

 

 

Strona: 1, ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 z 84