POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 29 czerwca 2012 @ 10:37 redakcja

Koło Naukowe Studiów Azjatyckich SWPS zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania referatów na interdyscyplinarną konferencję naukową pod hasłem Mężczyzna w Azji. W konferencji mogą wziąć udział naukowcy i studenci oraz inne osoby zainteresowane tematyką azjatycką.

Konferencję moderować będzie dr Elżbieta Potocka. Gościem specjalnym konferencji będzie Sumeera Shreshtha, współpracowniczka Women for Human Rights z Nepalu, która opowie o realiach pracy na rzecz kobiet w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn, lecz także o pozytywnych zmianach prawnych i przemianach we współczesnej mentalności młodego pokolenia Nepalczyków. W części wprowadzającej weźmie również udział dr Grażyna Szymańska-Matusiewicz, która jest ekspertem Centrum Studiów Polska–Azja ds. Wietnamu i przedstawi referat pt. Pozycja mężczyzny w Wietnamie i jej przemiany. Wśród zaproszonych gości jest także profesor Krzysztof Gawlikowski, który wygłosi referat wprowadzający do konferencji pt. Uwagi o społecznej roli mężczyzny w tradycji chińskiej.

Konferencji patronuje: Wydawnictwo Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Adam Marszałek, Towarzystwo Azji i Pacyfiku, oraz Centrum Badań Wschodnich.

 

Czwartek, 28 czerwca 2012 @ 09:45 reakcja

W ekskluzywnej restauracji „Petite Fleur” Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek spotkał się z wicemerem miasta Guilin – Zhou Wei, który przewodniczył delegacji składającej wizytę w Polsce. Dr Adam Marszałek otrzymał zaproszenie do rewizyty celem nawiązania współpracy. Efektem miałaby być publikacja Toruń w Chinach. Guilin w Polsce.

 

 

 

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 @ 12:07 redakcja

Dnia 20 czerwca br. w toruńskim Dworze Artusa odbyła się uroczysta gala z okazji wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te coroczne prestiżowe wyróżnienia otrzymały wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin z zakresu m.in. kultury, sztuki, sportu czy działalności społecznej.

Nagrody Marszałka to najważniejsze regionalne wyróżnienia za najbardziej wartościowe dokonania w obszarach działalności publicznej. Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek – dr Adam Marszałek – otrzymał nagrodę w kategorii promocja województwa. Zaangażowanie toruńskiego wydawcy doceniono przede wszystkim za nawiązywanie współpracy międzyregionalnej oraz promocji województwa za granicą.
fot. Witold Broda, freepress.pl

Piątek, 22 czerwca 2012 @ 15:16 redakcja

O planach dystrybucji swojej książki Sacrum czasoprzestrzeni – reinterpretacja – kontrowersje – świat wartości z redaktorem Maciejem Majewskim rozmawiał autor ks. dr Henryk Nadrowski z Poznania.
Publikacja to cenna praca o charakterze interdyscyplinarnym, która podejmuje wielowątkowe kwestie spotkania się, a raczej swego rodzaju dialogu trzech rzeczywistości: saeculum, sacrum oraz profanum. Sacrum kościelne stanowi wiodący wątek publikacji. Najwięcej uwagi poświęcił Autor jego pojmowaniu oraz interpretacji w kontekście czasu i przestrzeni.

Wtorek, 19 czerwca 2012 @ 15:24 redakcja

Wybitny pedagog prof. Wojciech Maliszewski wraz z wybitnym lekarzem Danutą Pawłowską z Toronto w towarzystwie prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Haliny Marszałek zaczytują się w swej ulubionej gazecie – „Echu Świdwina”. Teraz już wiedzą: kto, gdzie, kiedy…

Wszystkich zapalonych czytelników informujemy, że najnowszy numer ukaże się już wkrótce...

 

Poniedziałek, 18 czerwca 2012 @ 15:12 redakcja

W Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie Prezes Adam Marszałek oraz Radca ds. kultury ChRL w Polsce Wu Guang podpisali umowę o współpracy w wydaniu dwóch podręczników do nauki języka chińskiego dla polskich uczniów i studentów. Dotychczas taki podręcznik ukazał się dla studentów znających język angielski. Oba podręczniki w wersji papierowej będą wyposażone w wersję cyfrową, która pomoże w nauce poprawnej wymowy.

 

Czwartek, 31 maja 2012 @ 13:48 redakcja

Pod koniec maja w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbyło się spotkanie profesora Jacka Knopka z Prezesem Adamem Marszałkiem, w którym uczestniczyła również redaktor Edyta Peszyńska. Biorący w nim udział zgodnie uznali, że dużym sukcesem okazało się powołanie serii Biblioteka Studiów Latynoamerykańskich oraz opublikowanie w krótkim czasie trzech tomów. Kolejne dwie publikacje zaplanowano na rok 2013. Prezes Wydawnictwa powołał Profesora Knopka na funkcję Redaktora Naukowego Serii. Pan Profesor był główny inicjatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. W związku z tym zasadne jest, by przejął merytoryczną opiekę nad książkami wchodzącymi w skład Serii.
Dotychczas w Serii ukazały się: Polityczne problemy Ameryki Łacińskiej, Społeczne problemy Ameryki Łacińskiej, Gospodarcze problemy Ameryki Łacińskiej.

 

Środa, 30 maja 2012 @ 13:24 redakcja

W ostatnich dniach redaktor Wydawnictwa Adam Marszałek Judyta Węgłowska, odpowiedzialna za edycję książek chińskich, przekazała pracę nad czterema publikacjami – Zakazane Miasto, Hutongi w Pekinie, Kaligrafia chińska oraz Przewodnik po AnhuiDanielowi Kawie, który został powołany na stanowisko redaktora naczelnego Time Marszałek Group. W najbliższych miesiącach ta nowo powołana firma podejmie się wielu działań zarówno na rynku wydawniczym, jak i medialnym w Polsce. Jej centrala mieści się w podtoruńskich Łysomicach.

Poniedziałek, 21 maja 2012 @ 11:25 redakcja

W dniu 17 maja br. w reprezentacyjnym budynku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Maximum odbyło się uroczyste otwarcie VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Dylematy współczesnej Azji”. Otwierając konferencję, kierownik naukowa dr Joanna Marszałek-Kawa podkreśliła, że jest to największe spotkanie naukowe w kraju osób interesujących się problematyką azjatycką. Na obradach plenarnych, a także podczas paneli wygłoszono 130 referatów, którym towarzyszyła dyskusja. Wśród gości mogliśmy dostrzec m.in. senatora RP dr. Piotra Zientarskiego oraz ambasadora Islamskiej Republiki Pakistanu w Polsce Jego Ekscelencję Murada Ali. Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika reprezentowali rektor UMK JM prof. Andrzej Radzimiński oraz dziekan WPiSM prof. Roman Bäcker.        

GALERIA ZDJĘĆ >>>

Czwartek, 17 maja 2012 @ 14:33 redakcja

Z czterodniową wizytą przebywał w Toruniu rektor Kirgisko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w Biszkeku, stolicy Kirgistanu, prof. Vladimir Nifadiev. Towarzyszyli mu: wiceprezes Kirgiskiej Akademii Nauk prof. Władimir Płoskih, prorektor ds. kształcenia prof. Kumen Isakow, prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. Leila Sydykow. W trakcie pobytu goście odbyli wiele rozmów, w efekcie których ustalono zacieśnienie współpracy pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek i Centrum Badań Wschodnich a Uniwersytetem Słowiańskim.

Strona: 1, ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 z 76