POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 14:20 redakcja

Dnia 11.03.2013 roku Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził profesor Grzegorz Karwasz, który z redaktor Edytą Chmielewską omówił plany wydania podręcznika dla uczniów I klasy szkół ponadpodstawowych, zatytułowany Fizyka współczesna i astrofizyka. O wartości tej książki świadczy fakt, że jest ona zgodna z najnowszą podstawą programową przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Naukowej, a próbna wersja podręcznika spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli praktyków.

 

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 12:13 redakcja

Relacja telewizji lokalnej Rega TV z imprezy jubileuszowej z okazji wydania 150. numeru „Echa Świdwina”.

Część 1 

 

Część 2

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 09:27 redakcja

W zamku joannitów w Świdwinie odbyła się impreza z okazji wydania 150. numeru „Echa Świdwina” oraz promocja książki Zbigniewa Grabowskiego Historia Świdwina. 500 zdań i rozwiązań.
Była to znakomita okazja do spotkania ludzi, którzy ze Świdwinem pozostali na dobre i złe.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 08:47 redakcja

Ukazanie się sto pięćdziesiątego numeru „Echa Świdwina” było okazją do zaproszenia osób, związanych z tym czasopismem na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, a także licznych przyjaciół Wydawnictwa Adam Marszałek. W czasie spotkania w świdwińskim zamku 7 marca odbyła się również promocja książki pt. Historia Świdwina. 500 zadań i rozwiązań autorstwa Zbigniewa Grochowskiego.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Piątek, 8 marca 2013 @ 13:57 redakcja


 

Piątek, 8 marca 2013 @ 12:43 admin marszałek

Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazał się tom poezji wybranych Thomasa Stearnsa Eliota pt. Szepty nieśmiertelności. Przekładu utworów jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku dokonał Krzysztof Boczkowski, który poświęcił temu zadaniu kilkadziesiąt lat swojego życia. Nie tylko jednak przetłumaczył najważniejsze teksty autora Ziemi jałowej, ale dodatkowo opatrzył je autorskimi komentarzami i objaśnieniami, napisanymi ze znawstwem, wnikliwością i szczególnego rodzaju wrażliwością poetycką. Dzięki temu czytelnik na pewno bez problemu zrozumie treści zawarte w utworach Eliota, a może i pokusi się o własne interpretacje. Szepty nieśmiertelności to – jak pisze Wacław Sadkowski – „Wspaniały przekład poezji T.S. Eliota. Najlepszy jaki istnieje w języku polskim”.

 

Czwartek, 7 marca 2013 @ 14:46 redakcja

Dwadzieścia lat temu nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się obszerna monografia pt. Łobżenica. Portret miasta i okolicy autorstwa Jana Pakulskiego i Andrzeja Mietza. Dwutysięczny nakład cieszył się wielkim powodzeniem. Z okazji 700. rocznicy lokacji miasta jego obecny burmistrz Eugeniusz Cerlak postanowił opublikować drugie, uzupełnione wydanie książki. Wraz z byłym burmistrzem Łobżenicy – inicjatorem wydania pierwszego – Edwardem Starszakiem spotkał się redaktor naczelną Wydawnictwa Justyną Brylewską w celu omówienia spraw związanych z procesem wydawniczym.
 

Czwartek, 7 marca 2013 @ 08:24 redakcja

Dziś (7.03.) na Zamku Świdwińskim odbędzie się impreza jubileuszowa z okazji wydania 150. numeru „Echa Świdwina”. Towarzyszyć jej będzie promocja książki Zbigniewa Grochowskiego pt. Historia Świdwina. 500 zadań i rozwiązań.


 

 
 

Środa, 6 marca 2013 @ 09:50 redakcja

W dniu 4 marca 2013 roku na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej kierownika redakcji prawnej Daniela Kawy pt. Polska prasa opiniotwórcza wobec Niemiec w latach 2001–2005. Jej promotorem był prof. dr hab. Roman Bäcker, a recenzentami prof. dr hab. Ralph Schattkowsky z UMK oraz prof. dr hab. Jacek Sobczak z SWPS w Warszawie.
W uroczystym obiedzie po udanej obronie w „Zajeździe Staropolskim” uczestniczyli m.in. profesorowie: Michał Strzelecki, Joanna Marszałek-Kawa, Roman Bäcker, Tadeusz Godlewski, Ralph Schattkowsky, Dorota Michaluk, Jarosław Kłaczkow, Zbigniew Karpus, Iwona Massaka, Elżbieta Alabrudzińska, prezes Halina Marszałek, nowy Doktor Daniel Kawa oraz jego rodzice: Krystyna i Bronisław Kawowie.

 
 

Wtorek, 5 marca 2013 @ 14:22 redakcja

„Echo Świdwina” objęło patronatem medialnym jubileuszowe XX Forum Gospodarcze organizowane przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. Temat przewodni tegorocznego Forum brzmiał: Transgraniczne więzi systemowe – Pieniądz. W trakcie jego trwania Wydawnictwo Adam Marszałek zaprezentowało najnowsze publikacje związane z problematyką gospodarczą. Szczególnym zainteresowaniem Uczestników i Gości Forum cieszyła się praca zbiorowa pod redakcją dr. Jacka Janiszewskiego zatytułowana Zielona energia, zielone domy – nowe wyzwania dla Polski. Nie zabrakło znanych osobistości ze świata nauki, polityki i biznesu, takich jak: Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Buzek, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski, wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski oraz poseł Maciej Wydrzyński.
 

Strona: 1, ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 z 83