POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 10:12 redakcja

Od pewnego czasu trwa w Wydawnictwie Adam Marszałek proces powoływania członków rad naukowych czasopism. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z poważnymi partnerami instytucjonalnymi w sprawie umów o współwydawaniu poszczególnych pism. Taką właśnie rozmowę prowadzili w Warszawie dr Adam Marszałek z właścicielem kilku szkół wyższych dr. Piotrem Mochnaczewskim. W jej wyniku podjęto decyzję o współpracy przy wydawaniu „Krakowskich Studiów Małopolskich”.
 

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 08:46 redakcja

Na jednym z przyjęć dyplomatycznych prof. Bogdan Góralczyk w rozmowie z dr. Adamem Marszałkiem wskazał na duże zainteresowanie państw azjatyckich współpracą z takimi instytucjami jak Wydawnictwo Adam Marszałek, które aktywnie działa na rzecz lepszego wzajemnego poznania się państw tego regionu z Polską. W rozmowie uczestniczyli również uczeni dr Marceli Burdelski i Patryk Wawrzyński.

 

 

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 08:45 redakcja

Generał Andrzej Piotrowski był głównym organizatorem konferencji naukowej, która odbyła się w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.
Była ona poświęcona dziewięćdziesięcioleciu szkolnictwa wojskowego w Toruniu. W trakcie jej trwania reprezentująca Wydawnictwo Adam Marszałek Monika Rebelak zaprezentowała najnowsze publikacje dotyczące historii i współczesności wojska.
Wśród uczestników konferencji byli m.in.: gen. Antoni Skibiński oraz pułkownicy Tadeusz Rudziński i Jacek Narloch.
 

Piątek, 14 czerwca 2013 @ 10:48 redakcja

O polskim rynku wydawniczym rozmawiali w Warszawie Prezydent Aleksander Kwaśniewski i dr Adam Marszałek. W trakcie spotkania omówiono również zasady publikacji 8-tomowej serii Pism wybranych Generała Wojciecha Jaruzelskiego. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Aleksander Kwaśniewski.

 

 

Piątek, 14 czerwca 2013 @ 09:07 redakcja

W trakcie jednego ze spotkań dyplomatycznych redaktor Karolina Skonieczka zaprezentowała najnowszy numer „Echa Świdwina” Przewodniczącemu SLD, który zapewnił ją, że ten numer będzie przestudiowany równie dokładnie co wszystkie dotychczasowe.


 
 

Czwartek, 13 czerwca 2013 @ 14:44 redakcja

Z okazji 115. rocznicy uzyskania niepodległości przez Republikę Filipin JE Patricia Ann V. Paez, Ambasador Filipin w Polsce, wydała w warszawskiej restauracji Belvedere uroczysty bankiet, w którym wzięło udział kilkuset gości, a wśród nich przedstawiciele świata kultury, nauki, polityki oraz dyplomaci zaprzyjaźnionych państw. Pani Ambasador wyróżniła Prezesa Marszałek Holding dr. Adama Marszałka, witając go imiennie i podkreślając bardzo dobre perspektywy współpracy. Rozmowie Prezesa z Panią Ambasador przysłuchiwali się Patryk Wawrzyński oraz redaktor Karolina Skonieczka.
 

Czwartek, 13 czerwca 2013 @ 11:56 redakcja

Na zaproszenie Wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Wenderlicha krótką wizytę na Wiejskiej złożył Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek. Panowie Marszałkowie rozmawiali na temat kontaktów polsko-azjatyckich. Marszałek Wenderlich podkreślił duże zaangażowanie toruńskiej oficyny w rozwijanie kontaktów z państwami azjatyckimi, popularyzowanie ich kultury oraz osiągnięć ekonomicznych.

 

Wtorek, 11 czerwca 2013 @ 11:48 redakcja

Goszcząca w Toruniu na zaproszenie Wydawnictwa Adam Marszałek Danuta Pawłowska z Toronto uczestniczyła w wielu imprezach kulturalnych. W trakcie jednej z nich doszło do spotkania z Wiceprezydentem Torunia Zbigniewem Fiderewiczem, któremu towarzyszył Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zbigniew Derkowski. W rozmowie uczestniczyły również Redaktor Naczelna Wydawnictwa Adam Marszałek Justyna Brylewska oraz dziennikarka TV Toruń Ewa Jarczyk.
 

Poniedziałek, 10 czerwca 2013 @ 09:07 redakcja

W dniu 28 maja 2013 r. w sali reprezentacyjnej Muzeum Historycznego miasta Gdańska (Dom Uphagena) przy ulicy Długiej na Głównym Mieście odbyła się promocja książki, wydanej przez Wydawnictwo Adam Marszałek, Kościoły luterańskie na ziemiach polskich (XVI–XX w.). Jej redaktorem naukowym był dr hab. Jarosław Kłaczkow. Podczas spotkania głos zabrali przedstawiciele organizatorów (Muzeum i biskup diecezji pomorsko-wielkopolskiej), Prezes Time Marszałek Group dr Adam Marszałek oraz uczestnicząca w promocji duża część autorów. Trzytomowa monografia zbiorowa w sposób całościowy opisująca dzieje polskiego luteranizmu wzbudziła wśród licznych obecnych słuchaczy bardzo duże zainteresowanie. Jest to bowiem pierwsza na ten temat praca w polskiej i europejskiej historiografii. Wpisała się ona także w obchodzoną od 2007 r. w całej Europie Dekadę Lutra i jest polskim wkładem w przypadającą w 2017 r. 500. rocznicę reformacji. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i podziękowań, zarówno ze strony biskupa Marcina Hintza, jak i autorów, dla Wydawnictwa Adam Marszałek za tak dużą pomoc w propagowaniu dziejów polskiego protestantyzmu.

Piątek, 7 czerwca 2013 @ 09:16 redakcja

Prezes Robert Rybski wraz ze specjalistą ds. e-publikacji Michałem Nakonecznym odwiedzili Wydawnictwo. Podczas spotkania z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak, redaktor naczelną Justyną Brylewską oraz redaktorem naczelnym Time Marszałek Group dr. Danielem Kawą omawiali zasady dystrybucji elektronicznych książek opublikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek.
Efektem rozmów będzie podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydawnictwem a firmą Virtualo.

Strona: 1, ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 z 86