POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 1 marca 2013 @ 10:32 redakcja

Chargé d’Affaires Uzbekistanu w Polsce Ikrom Nazarov rozmawiał z dr. Adamem Marszałkiem na temat VII Międzynarodowej Konferencji Azjatyckiej zatytułowanej Azja w XXI wieku: wyzwania, dylematy, perspektywy. Refleksje nad gospodarką, polityką, bezpieczeństwem, kulturą i edukacją współczesnej Azji. Szczególne zainteresowanie Ambasadora wzbudziły referaty poświęcone Azji Centralnej, a przede wszystkim Uzbekistanowi.


 

Poniedziałek, 25 lutego 2013 @ 15:29 redakcja

Od niedawna Ambasadorem Czarnogóry w Polsce jest doświadczony dyplomata Ramiz Bašić. W przeszłości pełnił on między innymi funkcję wiceministra spraw zagranicznych Czarnogóry. W Polsce Ramiz Bašić został ambasadorem po raz drugi. Wcześniej był ambasadorem nieistniejącego już państwa Serbia i Czarnogóra. W trakcie pełnienia tej funkcji ściśle współpracował z Wydawnictwem Adam Marszałek, czego efektem było wspólne wydanie takich książek jak Gwiazda Dawida czy też Jerzy Czarny (Kara Georgi). Ambasador Bašić wyraził chęć odnowienia współpracy.
 

Poniedziałek, 25 lutego 2013 @ 15:23 redakcja

Po przeprowadzonych w Wydawnictwie negocjacjach dotyczących warunków wydania nowej książki prof. Grażyny Krzyminiewskiej ich uczestnicy spotkali się w słynnej toruńskiej restauracji „Jan Olbracht” na obiedzie, w trakcie którego Pani Profesor dyskutowała o swym projekcie z profesorami Ryszardem Borowiczem oraz Kazimierzem Pająkiem. Profesorowie skosztowali również kilku rodzajów warzonego w tym lokalu piwa.

 

Poniedziałek, 25 lutego 2013 @ 15:02 redakcja

Na jednym z przyjęć dyplomatycznych w Warszawie doszło do spotkania Jego Ekscelencji Xu Jiana, Ambasadora Chin w Polsce, z Prezesem Adamem Marszałkiem. Pan Ambasador żywo interesował się postępami prac nad tworzeniem Time Marszałek Group.

 

 
 

Piątek, 22 lutego 2013 @ 11:10 redakcja

W ostatnim czasie bawił w Toruniu prof. Edward Włodarczyk, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. O nowych projektach wydawniczych Profesor rozmawiał z Haliną Marszałek, Dyrektor Europejskiego Centrum Edukacyjnego, w toruńskiej restauracji „Szeroka 9”.

 

 
 

Czwartek, 21 lutego 2013 @ 10:49 redakcja

W dzień św. Walentego Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził Profesor Marek Szulakiewicz. Przyczyna jego wizyty była jednak ściśle naukowa – na spotkaniu z Prezesem Adamem Marszałkiem, Dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak i redaktorem Szymonem Gumienikiem Profesor omówił sprawy związane z radami naukowymi czasopism oraz serii wydawniczych należących do Wydawnictwa. Spośród kilkunastu serii i 17 czasopism szczególną uwagę poświęcono półrocznikom „Kognitywistyka i Media w Edukacji” oraz „Colloquia Communia”. Rady naukowe wszystkich czasopism ukazujących się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, które będą powołane na lata 2013–2015, zostaną przedstawione po konsultacjach ze współpracującymi z Wydawnictwem uczonymi do końca marca br.

Wtorek, 19 lutego 2013 @ 12:16 redakcja

Prezes Adam Marszałek spotkał się w Warszawie z Jego Ekscelencją dr. Hasanem Hasanovem, Ambasadorem Azerbejdżanu w Polsce. W trakcie spotkania omówiono plany współpracy firm i organizacji tworzących Marszałek Holding z Ambasadą Azerbejdżanu w Polsce.

 

 
 

Poniedziałek, 18 lutego 2013 @ 14:26 redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziła niedawno grupa studentów dziennikarstwa z Państwowego Uniwersytetu al-Farabi w Ałmatach (Kazachstan). W trakcie spotkania z Prezesem Marszałek Holding, dr. Adamem Marszałkiem, studenci poznali pracę Wydawnictwa, a także obejrzeli polsko-, anglo- i rosyjskojęzyczne czasopisma naukowe oraz książki, w których poruszana jest problematyka ich rodzinnego kraju. Prezes odpowiadał na pytania związane z nakładem, produkcją książek oraz popularnością czytelnictwa w Polsce. Duże zainteresowanie wzbudziła też propozycja publikacji wrażeń z Polski na łamach „Echa Świdwina”. Studentom towarzyszyły Profesor Gulmina Sultanbaeva z Ałmatów i Profesor Iwona Massaka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 

Piątek, 15 lutego 2013 @ 11:27 redakcja

Jak co roku w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się konferencja z cyklu „Europa XXI w.”, tym razem pod tytułem Europa i Unia Europejska wobec kryzysu. W konferencji, zorganizowanej z wielkim rozmachem przez Dziekana Wydziału Nauk Politycznych UAM, prof. Tadeusza Wallasa, wzięło udział ponad 200 uczonych z wielu krajów. Tradycyjnie już Wydawnictwo reprezentowała Dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak, obok której na pamiątkowej fotografii uwiecznieni zostali profesorowie: Tadeusz Wallas, Maciej Walkowski, Agnieszka Kasińska oraz kierująca sekretariatem konferencji dr Magdalena Musiał-Karg.

 

Środa, 6 lutego 2013 @ 15:48 redakcja

W dniach 7 i 8 lutego 2013 roku przedstawiciele naszego Wydawnictwa będą uczestniczyli w XIII konferencji naukowej z cyklu „Europa XXI wieku”, która odbędzie się w Collegium Polonicum w Słubicach.
Na konferencji wystawione zostanie stoisko z naszymi książkami o tematyce politologicznej.

Serdecznie zapraszamy.

Strona: 1, ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 z 81