POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 2 lipca 2013 @ 14:41 redakcja

Miło nam poinformować, że niebawem trafi na rynek wydawniczy powieść jednej z najmłodszych autorek naszej oficyny – 13-letniej Olgi Witkowskiej. Armia Nessie. Odrodzenie przeniesie czytelnika w świat fantasy… Na fotografii redaktor naczelna Wydawnictwa Justyna Brylewska podpisuje umowę z bardzo przejętą Autorką.


 

Poniedziałek, 1 lipca 2013 @ 09:54 redakcja

Bardzo aktywną działalność prowadzi w Polsce Jego Ekscelencja Nguyễn Hoằng, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Bywa nie tylko na przyjęciach dyplomatycznych, ale także z dużym zaangażowaniem wspiera działających w Polsce artystów i uczonych.
Z zainteresowaniem słuchał relacji dr. Marcelego Burdelskiego, który opowiadał o świetnej organizacji i wysokim poziomie naukowym toruńskiej Międzynarodowej Konferencji Azjatyckiej, której głównym organizatorem jest od siedmiu lat Towarzystwo Azji i Pacyfiku, wspierane przez Centrum Badań Wschodnich powołane do życia przez Wydawnictwo Adam Marszałek.

 

Poniedziałek, 24 czerwca 2013 @ 08:49 redakcja

O planach opublikowania w Polsce kolejnych książek pisarzy z Czarnogóry z Jego Ekscelencją Ramizem Bašiciem rozmawiali Prezesi Adam Marszałek i Marek Wawrzkiewicz. W przeszłości nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazało się wiele książek pisarzy z Półwyspu Bałkańskiego, w tym Gwiazda Dawida autorstwa wybitnego pisarza czarnogórskiego Zuvdija Hodžicia.

 

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 10:15 redakcja

W Domu Literatury, siedzibie Związku Literatów Polskich, odbyła się impreza jubileuszowa wietnamskiego poety Lama Quang My. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób związanych ze środowiskiem literackim zarówno polskim, jak i wietnamskim.
Imprezę poprowadził Prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz, a pierwszym mówcą był Jego Ekscelencja Nguyễn Hoằng, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce.

Wśród zaproszonych byli między innymi znany pisarz i poeta Ryszard Ulicki i wójt gminy Krasne Paweł Kołakowski. Wydawnictwo reprezentowała redaktor Karolina Skonieczka.
 

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 09:57 redakcja

W czasie jednej z imprez towarzyszących festiwalowi Dwa Teatry w Sopocie o sytuacji w polskich mediach z Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głodziem rozmawiali Prezesi: Marian Zalewski oraz dr Adam Marszałek.

 

 

 

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 09:36 redakcja

Z okazji Święta Narodowego Federacji Rosyjskiej Jego Ekscelencja Alexander Alekseev, Ambasador tego kraju, wraz z małżonką Olgą wydali uroczysty bankiet. Uczestniczyło w nim wielu autorów i współpracowników Wydawnictwa Adam Marszałek.

 

 

 
Byli to m.in. Państwo Tatiana i Alexander Khokhlovowie poeta i tłumacz Marek Wawrzkiewicz oraz pisarz i felietonista dr Grzegorz Wiśniewski.

Toasty wznosili: pisarz dr Jan Cichocki, prof. Sergey Khvatov oraz kierownik Klubu Księgarza Jan Rodzeń.
 

Czwartek, 20 czerwca 2013 @ 09:11 redakcja

Przyjęcia dyplomatyczne organizowane przez Ambasadorów różnych państw z okazji świąt narodowych są zawsze dobrą okazją do spotkań przyjaciół. Szczególnie bliskie więzy łączą Wydawnictwo Adam Marszałek z JE Muradem Ali, Ambasadorem Pakistanu w Polsce. Ten znakomity dyplomata od wielu lat uczestniczy w Międzynarodowej Azjatyckiej Konferencji Naukowej organizowanej przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Wydawnictwo Adam Marszałek oraz Centrum Badań Wschodnich, wygłaszając referaty, które cieszą się wielkim zainteresowaniem uczonych.
 

Środa, 19 czerwca 2013 @ 13:22 redakcja

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Holding, dr. Adama Marszałka, z Radcą Kulturalnym Ambasady ChRL w Polsce, Panią Wu Guang. W trakcie spotkania został omówiony kolejny wspólny projekt wydawniczy, którego inicjatorem była Ambasada, a którego przedmiotem będzie opublikowanie w Polsce książki promującej chińską sztukę współczesną. W spotkaniu uczestniczyli także sekretarze: Pani Li Yinan i Pan Cheng Jie, a także asystentka Prezesa do spraw międzynarodowych, Karolina Skonieczka.
 

Wtorek, 18 czerwca 2013 @ 09:25 redakcja

Na kilka dni przed dziewięćdziesiątą rocznicą urodzin Generała Wojciecha Jaruzelskiego Prezes Adam Marszałek przekazał mu pierwsze egzemplarze ośmiotomowej serii Pism Wybranych autorstwa Pana Generała. Podczas ponadgodzinnego spotkania, w którym uczestniczyli również płk Gabriel Zmarzliński i redaktor Karolina Skonieczka, rozmawiano o polskim rynku wydawniczym oraz o dotychczasowej współpracy Wydawnictwa Adam Marszałek z Jubilatem.

               

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 10:12 redakcja

Od pewnego czasu trwa w Wydawnictwie Adam Marszałek proces powoływania członków rad naukowych czasopism. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z poważnymi partnerami instytucjonalnymi w sprawie umów o współwydawaniu poszczególnych pism. Taką właśnie rozmowę prowadzili w Warszawie dr Adam Marszałek z właścicielem kilku szkół wyższych dr. Piotrem Mochnaczewskim. W jej wyniku podjęto decyzję o współpracy przy wydawaniu „Krakowskich Studiów Małopolskich”.
 

Strona: 1, ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 z 86