POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 2 grudnia 2016 @ 14:57 Redakcja

Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się powieść Sprawa Kukujewa autorstwa wybitnego rosyjskiego pisarza Michaiła Kurajewa. Książka w błyskotliwy i zabawny sposób odpowiada na wciąż aktualne pytania: W jaki sposób w Rosji po dziesięcioleciach komunizmu z dnia na dzień mogła się pojawić kohorta miliarderów? Jakie jest podłoże bezgranicznej korupcji i łapownictwa? Kto stoi za skrytobójczymi morderstwami uczciwych obywateli? Dlaczego aparat ścigania i wymiar sprawiedliwości działają nieudolnie? Kurajew w zbeletryzowanej formie pokazuje fakty, których próżno szukać w kronikach gazet i telewizji.

Doskonała lektura i wspaniały pomysł na prezent dostępny jest już w naszej księgarni.
 

Środa, 30 listopada 2016 @ 15:04 Redakcja

Ostatniego dnia listopada w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbyło się spotkanie zespołu redakcyjnego kwartalnika „Kultura i Edukacja” z prezesem dr. Adamem Marszałkiem i dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak. Głównym tematem rozmów był harmonogram prac nad kolejnymi numerami tego prestiżowego czasopisma, mogącego poszczycić się jednym z najwyższych wyników (12 punktów) na liście B Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu wzięli udział: dr Agnieszka Jeran, redaktor naczelna KiE, prof. Adam Grzeliński, dr Joanna Piechowiak-Lamparska, Arleta Hrehorowicz oraz Paweł Jaroniak.

Piątek, 25 listopada 2016 @ 10:55 Redakcja

Ofertę eksportu do Chin jabłek i soków złożył dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwonie Nadolskiej-Bartosiak właściciel Gospodarstwa Rolnego i Sadowniczego Wojciech Klimkiewicz. Soki jabłkowe, gruszkowo-jabłkowe oraz jabłkowo-buraczkowe są tłoczone z owoców i warzyw uprawianych w tym gospodarstwie. Jest ono częścią regionalnej sieci „Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze”. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego dr Wiesław Czarnecki.

Czwartek, 24 listopada 2016 @ 15:17 Redakcja

23 listopada 2016 roku siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedził Elon Jarden – prawnik i notariusz z Izraela, z zamiłowania historyk i politolog, autor wielu książek wydawanych również w Europie. Podczas rozmowy z prezesem dr. Adamem Marszałkiem i dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak Pan Mecenas przedstawił kilka ciekawych propozycji wydawniczych. Jedna z nich, o roboczym tytule Jihad medialny. W obronie Izraela, porusza aktualny problem walki politycznej prowadzonej za pomocą propagandy medialnej – jednej z form tzw. wojny hybrydowej. W spotkaniu uczestniczył również współpracownik Elona Jardena mecenas Krzysztof Koblański.

Wtorek, 22 listopada 2016 @ 08:50 Redakcja

W piątek, 18 listopada 2016 roku, Zespół ds. Promocji Twórców Pomorza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej świętował swoje dwudziestolecie. Kilkudziesięciu twórców, działaczy kultury, społeczników, ludzi biznesu i polityki spotkało się w toruńskiej Galerii 44, aby podsumować dwie dekady pracy na rzecz upowszechniania dorobku lokalnych artystów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia pomysłodawcy, twórcy i przewodniczącego Zespołu – Janusza Wikaryjczyka. [Więcej]

Piątek, 18 listopada 2016 @ 09:58 Redakcja

W Ambasadzie Republiki Uzbekistanu w Warszawie odbyło się spotkanie Jego Ekscelencji Bakhroma Babaeva, ambasadora tego kraju, z dr. Adamem Marszałkiem, prezesem Marszałek Publishing Group. Głównym tematem rozmów był przewidziane na 4 grudnia 2016 r. wybory prezydenckie w Uzbekistanie. Prezes Adam Marszałek weźmie w nich udział w charakterze obserwatora.

Czwartek, 17 listopada 2016 @ 13:14 Redakcja

W znanej warszawskiej restauracji Tian House odbyło się spotkanie prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adama Marszałka oraz towarzyszącej mu redaktor Karoliny Targus z chińskimi dyplomatami pracującymi w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Głównym tematem rozmów było omówienie harmonogramu przygotowań do IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, którego gościem honorowym będą Chiny. [więcej]

Poniedziałek, 14 listopada 2016 @ 15:18 Redakcja

W połowie października 2016 roku na Grigol Robakidze University w Tbilisi odbyło się spotkanie, które dotyczyło polsko-gruzińskiej współpracy naukowej i wydawniczej. Na zdjęciu od lewej: prof. Joanna Marszałek-Kawa, prof. Nino Kemertelidze, wicerektor GRU oraz prof. Danuta Plecka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czwartek, 10 listopada 2016 @ 15:02 Redakcja

Z nową ofertą współpracy do Wydawnictwa Adam Marszałek przybył dyrektor 5. Oddziału BZ WBK Robert Klonowski, któremu towarzyszyli starszy doradca leasingowy Dorota Jurczuk-Pruss oraz doradca biznesowy Radosław Rząd. Najciekawsza propozycja dotyczyła współpracy leasingowej przy zakupie środków transportu oraz maszyn drukarskich. Z nowych zasad prowadzenia rachunków firmowych zadowolona była prezes prof. dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.

Poniedziałek, 7 listopada 2016 @ 15:05 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek, Redakcja „Nowej Polityki Wschodniej”, Centrum Badań Wschodnich, Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Katedra Systemu Politycznego RP UMK w Toruniu oraz Instytut Wschodnich Inicjatyw serdecznie zapraszają naukowców, badaczy i ekspertów na Seminarium NPW „Przemiany w Azji Centralnej”. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2016 roku w Toruniu w Galerii 44. Seminarium towarzyszyć będzie publikacja sekcji specjalnej w „Nowej Polityce Wschodniej”, do której zaproszeni zostaną także autorzy z regionu.

 

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku.

Strona: 1, ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 z 76