POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 21 lutego 2013 @ 10:49 redakcja

W dzień św. Walentego Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził Profesor Marek Szulakiewicz. Przyczyna jego wizyty była jednak ściśle naukowa – na spotkaniu z Prezesem Adamem Marszałkiem, Dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak i redaktorem Szymonem Gumienikiem Profesor omówił sprawy związane z radami naukowymi czasopism oraz serii wydawniczych należących do Wydawnictwa. Spośród kilkunastu serii i 17 czasopism szczególną uwagę poświęcono półrocznikom „Kognitywistyka i Media w Edukacji” oraz „Colloquia Communia”. Rady naukowe wszystkich czasopism ukazujących się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, które będą powołane na lata 2013–2015, zostaną przedstawione po konsultacjach ze współpracującymi z Wydawnictwem uczonymi do końca marca br.

Wtorek, 19 lutego 2013 @ 12:16 redakcja

Prezes Adam Marszałek spotkał się w Warszawie z Jego Ekscelencją dr. Hasanem Hasanovem, Ambasadorem Azerbejdżanu w Polsce. W trakcie spotkania omówiono plany współpracy firm i organizacji tworzących Marszałek Holding z Ambasadą Azerbejdżanu w Polsce.

 

 
 

Poniedziałek, 18 lutego 2013 @ 14:26 redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziła niedawno grupa studentów dziennikarstwa z Państwowego Uniwersytetu al-Farabi w Ałmatach (Kazachstan). W trakcie spotkania z Prezesem Marszałek Holding, dr. Adamem Marszałkiem, studenci poznali pracę Wydawnictwa, a także obejrzeli polsko-, anglo- i rosyjskojęzyczne czasopisma naukowe oraz książki, w których poruszana jest problematyka ich rodzinnego kraju. Prezes odpowiadał na pytania związane z nakładem, produkcją książek oraz popularnością czytelnictwa w Polsce. Duże zainteresowanie wzbudziła też propozycja publikacji wrażeń z Polski na łamach „Echa Świdwina”. Studentom towarzyszyły Profesor Gulmina Sultanbaeva z Ałmatów i Profesor Iwona Massaka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 

Piątek, 15 lutego 2013 @ 11:27 redakcja

Jak co roku w Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się konferencja z cyklu „Europa XXI w.”, tym razem pod tytułem Europa i Unia Europejska wobec kryzysu. W konferencji, zorganizowanej z wielkim rozmachem przez Dziekana Wydziału Nauk Politycznych UAM, prof. Tadeusza Wallasa, wzięło udział ponad 200 uczonych z wielu krajów. Tradycyjnie już Wydawnictwo reprezentowała Dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak, obok której na pamiątkowej fotografii uwiecznieni zostali profesorowie: Tadeusz Wallas, Maciej Walkowski, Agnieszka Kasińska oraz kierująca sekretariatem konferencji dr Magdalena Musiał-Karg.

 

Środa, 6 lutego 2013 @ 15:48 redakcja

W dniach 7 i 8 lutego 2013 roku przedstawiciele naszego Wydawnictwa będą uczestniczyli w XIII konferencji naukowej z cyklu „Europa XXI wieku”, która odbędzie się w Collegium Polonicum w Słubicach.
Na konferencji wystawione zostanie stoisko z naszymi książkami o tematyce politologicznej.

Serdecznie zapraszamy.

Środa, 30 stycznia 2013 @ 09:11 redakcja

W dniu 21 stycznia br. Prezes Wydawnictwa dr Adam Marszałek przyjął Redaktora Naczelnego „Kultury i Edukacji” prof. Ryszarda Borowicza oraz towarzyszącą mu sekretarz redakcji Joannę Piechowiak-Lamparską. Przedmiotem rozmowy były plany związane z rozwojem tego prestiżowego czasopisma, które wydawane jest w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i chińskiej. W spotkaniu uczestniczyła także Redaktor Naczelna Wydawnictwa Adam Marszałek Justyna Brylewska.
 

Środa, 30 stycznia 2013 @ 09:01 redakcja

W połowie stycznia br. Prezes dr Adam Marszałek spotkał się z redaktorem naczelnym kwartalnika „Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne” prof. Romanem Bäckerem oraz sekretarzem Redakcji dr. Bartłomiejem Michalakiem. Wydawnictwo Adam Marszałek reprezentowały redaktor naczelna oficyny mgr Justyna Brylewska oraz kierownik Działu Marketingu Katarzyna Szczutkowska.

 

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:57 redakcja

W dniu 18.01.2012 r. odbyło się w Warszawie spotkanie Jego Magnificencji Andrzeja Eliasza, Rektora Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Prezesem Wydawnictwa dr. Adamem Marszałkiem. W trakcie spotkania omówione zostały perspektywy dalszej współpracy obu instytucji. Rektor Andrzej Eliasz zauważył, że współdziałanie z Wydawnictwem Adam Marszałek może być korzystne dla jego uczelni, ponieważ funkcjonuje na niej sinologia i prowadzone są szeroko rozumiane studia azjatyckie. Natomiast Prezes podkreślił, iż SWPS jest jedną z najważniejszych, największych i najsilniejszych w kraju uczelni, która podejmuje wiele pionierskich inicjatyw, a zatrudnieni w niej uczeni stanowią ścisłą polską czołówkę w wielu dziedzinach. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Krzysztof Gawlikowski oraz asystentka Prezesa – Karolina Skonieczka.

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:31 redakcja

W ostatnim czasie odbyło się krótkie spotkanie zapoznawcze dr. Adama Marszałka z dyrektor Departamentu Handlu Prowincji Syczuan Li Hui, której towarzyszyła Huang Xiaoling, szefowa Wydziału Międzynarodowej Współpracy Ekonomicznej. W trakcie spotkania potwierdzono chęć nawiązania bliższej współpracy. Dyrektor Li Hui zaprosiła delegację Wydawnictwa do udziału we wrześniowych targach organizowanych przez władze prowincji Syczuan.

 

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 @ 12:07 redakcja

Miło nam poinformować wszystkich autorów, recenzentów, krytyków i sympatyków Wydawnictwa Adam Marszałek, że w ostatnim czasie liczba odwiedzających witrynę internetową naszego Wydawnictwa osiągnęła milion osób. W związku z tym Pani Prezes podjęła decyzję o upublicznieniu licznika odwiedzin na stronie startowej.

 

Strona: 1, ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 z 78