POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 9 kwietnia 2013 @ 15:12 redakcja

Dnia 9 kwietnia br. delegacja Wydawnictwa Adam Marszałek udała się z czterodniową wizytą do Biszkeku, na Kirgisko-Rosyjski Uniwersytet Słowiański. Celem delegacji jest uczestnictwo w obradach „okrągłego stołu”, których tematem będą stosunki polsko-kirgiskie, oraz podpisanie umowy o współpracy pomiędzy KRUS a Wydawnictwem. W skład delegacji weszli m.in. Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek i Prezes Wydawnictwa dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.
 

Piątek, 5 kwietnia 2013 @ 13:52 redakcja

W ostatnim czasie Prezes Wydawnictwa dr hab. Joanna Marszałek-Kawa otrzymała prezent w postaci pięknie wykonanego jaja wielkanocnego. W jego centralnej części znalazł się logotyp Wydawnictwa Adam Marszałek. Autorką tego wspaniałego dzieła jest wybitna toruńska artystka Karolina Śmieszek. Podarunek podziwiali państwo Jolanta i Andrzej Radzimińscy, mama artystki Mirosława Gajek oraz Prezes Halina Marszałek.

 
 

Czwartek, 28 marca 2013 @ 13:08 redakcja

W słynnej warszawskiej kawiarni „Na Rozdrożu” reprezentująca Wydawnictwo redaktor Karolina Skonieczka rozmawiała o serii wydawniczej Biblioteka Azji i Pacyfiku z wybitnym uczonym, byłym Ambasadorem Polski w Chinach, Profesorem Janem Rowińskim oraz pracującym wcześniej w Chinach w charakterze radcy, a obecnie Ambasadorem Polski w Australii Pawłem Milewskim.
W trakcie prowadzonych rozmów Ambasador Milewski starał się namówić Prezesa Adama Marszałka do poświęcenia większej uwagi problematyce Polonii australijskiej, a także historii i współczesności tego kraju.

Środa, 27 marca 2013 @ 15:51 redakcja

W dniu 25 marca w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się promocja dwujęzycznego – francusko-polskiego – tomu poezji Krzysztofa Andrzeja Jeżewskiego Płomień i noc. Autor specjalnie na tę uroczystość przyjechał wraz z Małżonką z Paryża. Spotkanie poprowadził prof. Wojciech Kudyba, nie zabrakło też głosów z widowni. Niespodzianką zarówno dla autora, jak i dla zgromadzonej publiczności był występ znanego aktora Krzysztofa Gosztyły, który przy akompaniamencie Jolanty Mórawskiej przeczytał kilkanaście liryków.

Przy symbolicznej lampce wina o poezji rozmawiali: kierownik Klubu Jan Rodzeń, Krzysztof Gosztyła, dr Adam Marszałek i prof. Adam Tomaszewski z Akademii Obrony Narodowej.

 

 


 

Piątek, 22 marca 2013 @ 13:58 redakcja

Od lutego 2013 r. czasopismo „Przegląd Prawa Konstytucyjnego” ukazujące się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek zostało przyjęte w poczet członków Światowego Towarzystwa Czasopism Prawa Konstytucyjnego (Constitutional Law Journals Network, CLJN). W ten sposób sukcesem zostały zwieńczone długotrwałe starania członków Redakcji. Ostateczna decyzja CLJN została poprzedzona niemal dwuletnim monitoringiem, przeprowadzonym w celu zweryfikowania informacji o poziomie naukowym oraz cykliczności publikowania.
Tym samym „Przegląd Prawa Konstytucyjnego” dołączył – jako jedyne naukowe czasopismo polskojęzyczne, a także jedyne czasopismo z obszaru Europy Środkowej – do tego prestiżowego grona, obok takich tytułów jak: „Giurisprudenza Costituzionale” (Włochy), „Revista Española de Derecho Constitucional” (Hiszpania) czy „Revue Française de Droit Constitutionnel” (Francja).
Przynależność do CLJN znacznie zwiększa krąg odbiorców tekstów publikowanych w „Przeglądzie Prawa Konstytucyjnego”, ponieważ mogą one zaistnieć zarówno w bazach CLJN, jak i na łamach stowarzyszonych czasopism.
Serdeczne gratulacje redakcji kwartalnika składa Prezes Joanna Marszałek-Kawa.

 

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 14:20 redakcja

Dnia 11.03.2013 roku Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził profesor Grzegorz Karwasz, który z redaktor Edytą Chmielewską omówił plany wydania podręcznika dla uczniów I klasy szkół ponadpodstawowych, zatytułowany Fizyka współczesna i astrofizyka. O wartości tej książki świadczy fakt, że jest ona zgodna z najnowszą podstawą programową przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Naukowej, a próbna wersja podręcznika spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli praktyków.

 

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 12:13 redakcja

Relacja telewizji lokalnej Rega TV z imprezy jubileuszowej z okazji wydania 150. numeru „Echa Świdwina”.

Część 1 

 

Część 2

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 09:27 redakcja

W zamku joannitów w Świdwinie odbyła się impreza z okazji wydania 150. numeru „Echa Świdwina” oraz promocja książki Zbigniewa Grabowskiego Historia Świdwina. 500 zdań i rozwiązań.
Była to znakomita okazja do spotkania ludzi, którzy ze Świdwinem pozostali na dobre i złe.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

 

Poniedziałek, 11 marca 2013 @ 08:47 redakcja

Ukazanie się sto pięćdziesiątego numeru „Echa Świdwina” było okazją do zaproszenia osób, związanych z tym czasopismem na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, a także licznych przyjaciół Wydawnictwa Adam Marszałek. W czasie spotkania w świdwińskim zamku 7 marca odbyła się również promocja książki pt. Historia Świdwina. 500 zadań i rozwiązań autorstwa Zbigniewa Grochowskiego.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Strona: 1, ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 z 81