POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 13 czerwca 2013 @ 14:44 redakcja

Z okazji 115. rocznicy uzyskania niepodległości przez Republikę Filipin JE Patricia Ann V. Paez, Ambasador Filipin w Polsce, wydała w warszawskiej restauracji Belvedere uroczysty bankiet, w którym wzięło udział kilkuset gości, a wśród nich przedstawiciele świata kultury, nauki, polityki oraz dyplomaci zaprzyjaźnionych państw. Pani Ambasador wyróżniła Prezesa Marszałek Holding dr. Adama Marszałka, witając go imiennie i podkreślając bardzo dobre perspektywy współpracy. Rozmowie Prezesa z Panią Ambasador przysłuchiwali się Patryk Wawrzyński oraz redaktor Karolina Skonieczka.
 

Czwartek, 13 czerwca 2013 @ 11:56 redakcja

Na zaproszenie Wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Wenderlicha krótką wizytę na Wiejskiej złożył Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek. Panowie Marszałkowie rozmawiali na temat kontaktów polsko-azjatyckich. Marszałek Wenderlich podkreślił duże zaangażowanie toruńskiej oficyny w rozwijanie kontaktów z państwami azjatyckimi, popularyzowanie ich kultury oraz osiągnięć ekonomicznych.

 

Wtorek, 11 czerwca 2013 @ 11:48 redakcja

Goszcząca w Toruniu na zaproszenie Wydawnictwa Adam Marszałek Danuta Pawłowska z Toronto uczestniczyła w wielu imprezach kulturalnych. W trakcie jednej z nich doszło do spotkania z Wiceprezydentem Torunia Zbigniewem Fiderewiczem, któremu towarzyszył Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zbigniew Derkowski. W rozmowie uczestniczyły również Redaktor Naczelna Wydawnictwa Adam Marszałek Justyna Brylewska oraz dziennikarka TV Toruń Ewa Jarczyk.
 

Poniedziałek, 10 czerwca 2013 @ 09:07 redakcja

W dniu 28 maja 2013 r. w sali reprezentacyjnej Muzeum Historycznego miasta Gdańska (Dom Uphagena) przy ulicy Długiej na Głównym Mieście odbyła się promocja książki, wydanej przez Wydawnictwo Adam Marszałek, Kościoły luterańskie na ziemiach polskich (XVI–XX w.). Jej redaktorem naukowym był dr hab. Jarosław Kłaczkow. Podczas spotkania głos zabrali przedstawiciele organizatorów (Muzeum i biskup diecezji pomorsko-wielkopolskiej), Prezes Time Marszałek Group dr Adam Marszałek oraz uczestnicząca w promocji duża część autorów. Trzytomowa monografia zbiorowa w sposób całościowy opisująca dzieje polskiego luteranizmu wzbudziła wśród licznych obecnych słuchaczy bardzo duże zainteresowanie. Jest to bowiem pierwsza na ten temat praca w polskiej i europejskiej historiografii. Wpisała się ona także w obchodzoną od 2007 r. w całej Europie Dekadę Lutra i jest polskim wkładem w przypadającą w 2017 r. 500. rocznicę reformacji. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i podziękowań, zarówno ze strony biskupa Marcina Hintza, jak i autorów, dla Wydawnictwa Adam Marszałek za tak dużą pomoc w propagowaniu dziejów polskiego protestantyzmu.

Piątek, 7 czerwca 2013 @ 09:16 redakcja

Prezes Robert Rybski wraz ze specjalistą ds. e-publikacji Michałem Nakonecznym odwiedzili Wydawnictwo. Podczas spotkania z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak, redaktor naczelną Justyną Brylewską oraz redaktorem naczelnym Time Marszałek Group dr. Danielem Kawą omawiali zasady dystrybucji elektronicznych książek opublikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek.
Efektem rozmów będzie podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydawnictwem a firmą Virtualo.

Czwartek, 6 czerwca 2013 @ 15:21 redakcja

O planach wydawniczych związanych z edycją półrocznika „Historia Slavorum Occidentis” rozmawiali w Łysomicach profesorowie: Krzysztof Mikulski, Petr Vorel, Jaroslav Pánek, oraz Mirosława Gajek, Halina Marszałek, dr Roman Baron i Prezes Adam Marszałek.
Uczestniczący w spotkaniu uczeni na stanowisko redaktora naczelnego czasopisma zaproponowali prof. Józefa Dobosza z Poznania, ponadto wyrazili chęć udziału w przyszłorocznym kongresie azjatyckim, który zaplanowano na połowę maja.

 

Czwartek, 6 czerwca 2013 @ 11:23 redakcja

W ostatnim dniu maja dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak wręczyła dr. Józefowi Szymeczkowi, Prezesowi Kongresu Polaków w Republice Czeskiej, powołania do Rad Serii „Regiony” oraz „Wybory – Demokracja – Polityka”.

 

 

 

Środa, 5 czerwca 2013 @ 13:51 redakcja

Stało się już tradycją, że w wiosenne dni Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedzają przedszkolaki. Tym razem gościliśmy maluchy z toruńskiego przedszkola „Słoneczko”. „Tygryski” (fot. po lewej) i „Świerszczyki” (fot. po prawej) nad podziw grzecznie słuchały tego, co o arkanach wydawniczych mają im do powiedzenia Dyrektor Wydawnictwa Iwona Nadolska-Bartosiak, Redaktor Naczelna Justyna Brylewska oraz grafik Krzysztof Galus. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia.


 

 

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 @ 12:05 redakcja

W odbywającej się 27 maja br. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego promocji książki Anny Bieniaszewskiej pt. Toruński pejzaż żydowski obok miejscowych notabli wzięli także udział goście z zagranicy. Na fotografii (od prawej): Danuta i Andrzej Pawłowscy z Toronto, autorka Anna Bieniaszewska oraz redaktor Justyna Brylewska.

 

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 @ 11:16 redakcja

Od kilku lat coraz bardziej zacieśnia się współpraca Wydawnictwa Adam Marszałek z uczelniami Azerbejdżanu oraz przedstawicielstwem tego kraju w Polsce. Przejawem dobrych relacji jest publikowanie prac uczonych i pisarzy azerbejdżańskich w Polsce oraz polskich autorów piszących o tym państwie, a także wzajemne odwiedziny.
W salach recepcyjnych warszawskiego hotelu Hilton Jego Ekscelencja Hasan A. Hasanow, Ambasador Azerbejdżanu w Polsce, wydał bank
iet z okazji święta narodowego tego kraju. Biorący w nim udział Prezes Adam Marszałek obdarował Ambasadora najnowszymi publikacjami dotyczącymi Azerbejdżanu.

W bankiecie uczestniczyli m.in. wybitni dziennikarze Stanisław Błaszczyk oraz Jacek Potocki, z którymi ciekawe dyskusje toczyły dr Agnieszka Bryc i redaktor Karolina Skonieczka.

 

 

Strona: 1, ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 z 83