POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 09:57 redakcja

W czasie jednej z imprez towarzyszących festiwalowi Dwa Teatry w Sopocie o sytuacji w polskich mediach z Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głodziem rozmawiali Prezesi: Marian Zalewski oraz dr Adam Marszałek.

 

 

 

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 09:36 redakcja

Z okazji Święta Narodowego Federacji Rosyjskiej Jego Ekscelencja Alexander Alekseev, Ambasador tego kraju, wraz z małżonką Olgą wydali uroczysty bankiet. Uczestniczyło w nim wielu autorów i współpracowników Wydawnictwa Adam Marszałek.

 

 

 
Byli to m.in. Państwo Tatiana i Alexander Khokhlovowie poeta i tłumacz Marek Wawrzkiewicz oraz pisarz i felietonista dr Grzegorz Wiśniewski.

Toasty wznosili: pisarz dr Jan Cichocki, prof. Sergey Khvatov oraz kierownik Klubu Księgarza Jan Rodzeń.
 

Czwartek, 20 czerwca 2013 @ 09:11 redakcja

Przyjęcia dyplomatyczne organizowane przez Ambasadorów różnych państw z okazji świąt narodowych są zawsze dobrą okazją do spotkań przyjaciół. Szczególnie bliskie więzy łączą Wydawnictwo Adam Marszałek z JE Muradem Ali, Ambasadorem Pakistanu w Polsce. Ten znakomity dyplomata od wielu lat uczestniczy w Międzynarodowej Azjatyckiej Konferencji Naukowej organizowanej przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Wydawnictwo Adam Marszałek oraz Centrum Badań Wschodnich, wygłaszając referaty, które cieszą się wielkim zainteresowaniem uczonych.
 

Środa, 19 czerwca 2013 @ 13:22 redakcja

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Holding, dr. Adama Marszałka, z Radcą Kulturalnym Ambasady ChRL w Polsce, Panią Wu Guang. W trakcie spotkania został omówiony kolejny wspólny projekt wydawniczy, którego inicjatorem była Ambasada, a którego przedmiotem będzie opublikowanie w Polsce książki promującej chińską sztukę współczesną. W spotkaniu uczestniczyli także sekretarze: Pani Li Yinan i Pan Cheng Jie, a także asystentka Prezesa do spraw międzynarodowych, Karolina Skonieczka.
 

Wtorek, 18 czerwca 2013 @ 09:25 redakcja

Na kilka dni przed dziewięćdziesiątą rocznicą urodzin Generała Wojciecha Jaruzelskiego Prezes Adam Marszałek przekazał mu pierwsze egzemplarze ośmiotomowej serii Pism Wybranych autorstwa Pana Generała. Podczas ponadgodzinnego spotkania, w którym uczestniczyli również płk Gabriel Zmarzliński i redaktor Karolina Skonieczka, rozmawiano o polskim rynku wydawniczym oraz o dotychczasowej współpracy Wydawnictwa Adam Marszałek z Jubilatem.

               

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 10:12 redakcja

Od pewnego czasu trwa w Wydawnictwie Adam Marszałek proces powoływania członków rad naukowych czasopism. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z poważnymi partnerami instytucjonalnymi w sprawie umów o współwydawaniu poszczególnych pism. Taką właśnie rozmowę prowadzili w Warszawie dr Adam Marszałek z właścicielem kilku szkół wyższych dr. Piotrem Mochnaczewskim. W jej wyniku podjęto decyzję o współpracy przy wydawaniu „Krakowskich Studiów Małopolskich”.
 

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 08:46 redakcja

Na jednym z przyjęć dyplomatycznych prof. Bogdan Góralczyk w rozmowie z dr. Adamem Marszałkiem wskazał na duże zainteresowanie państw azjatyckich współpracą z takimi instytucjami jak Wydawnictwo Adam Marszałek, które aktywnie działa na rzecz lepszego wzajemnego poznania się państw tego regionu z Polską. W rozmowie uczestniczyli również uczeni dr Marceli Burdelski i Patryk Wawrzyński.

 

 

Poniedziałek, 17 czerwca 2013 @ 08:45 redakcja

Generał Andrzej Piotrowski był głównym organizatorem konferencji naukowej, która odbyła się w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.
Była ona poświęcona dziewięćdziesięcioleciu szkolnictwa wojskowego w Toruniu. W trakcie jej trwania reprezentująca Wydawnictwo Adam Marszałek Monika Rebelak zaprezentowała najnowsze publikacje dotyczące historii i współczesności wojska.
Wśród uczestników konferencji byli m.in.: gen. Antoni Skibiński oraz pułkownicy Tadeusz Rudziński i Jacek Narloch.
 

Piątek, 14 czerwca 2013 @ 10:48 redakcja

O polskim rynku wydawniczym rozmawiali w Warszawie Prezydent Aleksander Kwaśniewski i dr Adam Marszałek. W trakcie spotkania omówiono również zasady publikacji 8-tomowej serii Pism wybranych Generała Wojciecha Jaruzelskiego. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Aleksander Kwaśniewski.

 

 

Piątek, 14 czerwca 2013 @ 09:07 redakcja

W trakcie jednego ze spotkań dyplomatycznych redaktor Karolina Skonieczka zaprezentowała najnowszy numer „Echa Świdwina” Przewodniczącemu SLD, który zapewnił ją, że ten numer będzie przestudiowany równie dokładnie co wszystkie dotychczasowe.


 
 

Strona: 1, ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 z 83