POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Środa, 19 grudnia 2012 @ 15:24 admin marszałek

Dnia 17 grudnia br. w Klubie Księgarza odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone najnowszej publikacji autorstwa prof. Longina Pastusiaka zatytułowanej Panie Białego Domu. Książkę zaprezentowali: prof. Kazimierz Łastawski, Prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz oraz Prezes Ryszard Ulicki.

 

 

Środa, 19 grudnia 2012 @ 11:02 redakcja

W związku z awarią serwera w dniach 17–19 grudnia nie docierały do nas wiadomości e-mail.
Prosimy o ponowny kontakt. Za utrudnienia przepraszamy!

 

Wtorek, 11 grudnia 2012 @ 13:09 redakcja

W dniu 10 grudnia 2012 roku odbyło się w Warszawie spotkanie Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z Prezesem Adamem Marszałkiem. Głównym tematem spotkania była sytuacja wydawnicza na rynku polskim i zagranicznym.
Pan Prezydent interesował się najnowszymi książkami, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Szczególną uwagę Prezydent zwrócił na ostatnie numery „Echa Świdwina”, które przeglądał z dużym zainteresowaniem. Wywodzący się z zaprzyjaźnionego Białogardu Prezydent Aleksander Kwaśniewski w przeszłości wspominał kilkakrotnie słynną „bitwę o krowę”.

 

Poniedziałek, 10 grudnia 2012 @ 12:08 redakcja

Pod takim tytułem odbyła się w Toruniu konferencja naukowa, której organizatorami byli: Fundacja Wspierania Współpracy Międzynarodowej Imienia Profesora Czesława Mojsiewicza, Fundacja „Institutum Orientalium” oraz Centrum Badań Wschodnich we współpracy z Wydawnictwem Adam Marszałek.
Kierownikiem naukowym konferencji była prof. Danuta Karnowska, którą wspomagali Michał Szreffel, Dyrektor Fundacji „Institutum Orientalium”, oraz Prezes Adam Marszałek.

W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu uczonych z całego kraju na czele z jednym z najwybitniejszych polskich politologów prof. Andrzejem Chodubskim. Obradom plenarnym przewodniczył prof. Alfred Lutrzykowski, a za stołem prezydialnym zasiedli profesorowie: Andrzej Chodubski, Maciej Szczurowski oraz Zbigniew Naworski.

 czytaj dalej...

Sobota, 8 grudnia 2012 @ 13:58 redakcja

Sporą część bankietu znakomity polski reżyser Janusz Zaorski, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Bart, Dyrektor Janusz Kukuła oraz Prezes Adam Marszałek spędzili, słuchając popisów fortepianowych Mariana Szałkowskiego – od lat związanego z Polskim Radiem laureata Honorowego Wielkiego Splendora w 2010 roku.

 

Piątek, 7 grudnia 2012 @ 10:50 redakcja

Dnia 3 grudnia br. odbyła się w Warszawie uroczysta gala, w trakcie której wręczono zasłużonym dla Teatru Polskiego Radia twórcom Wielkie Splendory.
Prezes Adam Marszałek, laureat Honorowego Wielkiego Splendora z roku 2010, tegorocznego Honorowego Wielkiego Splendora wręczył pochodzącemu z Torunia znakomitemu muzykowi Piotrowi Mossowi. W tym roku Wielkim Splendorem została uhonorowana aktorka Magdalena Zawadzka, Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego otrzymała Irena Jun, „mistrzyni słowa poetyckiego”, a Janusz Głowacki został wyróżniony Tele-Splendorem im. Włodzimierza Ławniczaka.

Środa, 5 grudnia 2012 @ 13:48 redakcja

W Teatrze Dialog, jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań ludzi kultury w Koszalinie, odbyło się spotkanie promocyjne, w trakcie którego zaprezentowana została najnowsza książka autorstwa Ryszarda Ulickiego – Opowiadania spod parasola. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, byli wśród nich: Kanclerz Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej dr Dorota Ottmann, prof. Jacek OjrzanowskiBożena Kaczmarek, Czesław Wachowski, Krzysztof Rapsa, Grzegorz Funke z małżonką Krystyną, Przewodniczący Komisji Kultury Ryszard Tarnowski. Wydawnictwo Adam Marszałek reprezentował zaś redaktor Ryszard Kurasz.
 

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 @ 15:10 redakcja

 

Prowadzący od wielu lat działalność biznesową w Polsce chiński przedsiębiorca Chang Mar wydał w swojej restauracji obiad na cześć skladającego wizytę w Polsce prof. Hu Dongbo, który wyraził zainteresowanie współpracą z Wydawnictwem Adam Marszałek. W obiedzie uczestniczyli rownież: przyjaciółka Gospodarza Kasia oraz profesorowie Jadwiga i Marek Szulakiewiczowie.

 
 

 

Piątek, 30 listopada 2012 @ 11:58 redakcja

W dniu 29 listopada br. gościła w siedzibie Wydawnictwa znana dziennikarka litewskiej Telewizji Ruta Ribačiauskiene. Celem wizyty była rozmowa na temat polsko-litewskiej współpracy wydawniczej. Wywiad ukaże się w najbliższym czasie w litewskiej Telewizji. Szczególne zainteresowanie pani redaktor Ruty Ribačiauskiene wzbudziły książki i czasopisma o tematyce litewskiej.

 

Piątek, 30 listopada 2012 @ 09:46 redakcja

Z przyjemnością informujemy, że książka dr. hab. Tomasza A. Sikorskiego pt. O kształt polityki polskiej. Oblicze ideowo-polityczne i działalność Ruchu Młodej Polski (1979–1989), wydana nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek (wyd. II, 2012), otrzymała nagrodę KLIO III stopnia w kategorii monografii naukowej w 2012 roku. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie podczas otwarcia XXI Targów Książki Historycznej, 29 listopada 2012 roku o godzinie 12.00.
Nie jest to pierwsza nagroda przyznana tej książce. Wcześniej praca otrzymała nagrodę Czytelników w 

konkursina najlepszą książkę poświęconą dziejom Polski i Polaków w XX wieku (im. Oskara Haleckiego), organizowanym przez IPN, TVP i Polskie Radio w 2011 roku, oraz nagrodę premiera za „wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego” w 2012 roku. 
Z przyjemnością po raz kolejny gratulujemy Autorowi tak świetnej pracy i życzymy dalszych sukcesów wydawniczych. Chętnych do nabycia książki zapraszamy na stronę internetową Wydawnictwa.
Obecnie w sprzedaży jest drugie wydanie książki, poprawione i rozszerzone.

 

Strona: 1, ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 z 76