POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 29 lipca 2013 @ 15:18 redakcja

26 lipca br. gościł w Wydawnictwie dr Karol Kościelniak. Razem z redaktor naczelną mgr Justyną Brylewską omawiali kwestie związane z serią „Historia Militaris”, której uczony z Poznania jest sekretarzem. Miło nam poinformować, że do planu wydawniczego zostały wpisane dwie nowe publikacje. Postanowiono także rozszerzyć skład rady naukowej o członków z zagranicy i innych ośrodków naukowych. Pamiątkowa fotografia została wykonana w Dziale Marketingu w towarzystwie kierownik Katarzyny Szczutkowskiej, która dba o promocję serii.

Piątek, 12 lipca 2013 @ 14:47 redakcja

Na początku lipca łysomicką siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek najechała grupa pięćdziesięciu świdwinian dowodzona przez Dorotę Lewandowską, Janusza Nikipirowicza i księdza Piotra Woźniaka. Inicjatorami „desantu” byli redaktor naczelna „Echa Świdwina” Elżbieta Wielgosz oraz jej mąż Janusz. Członkami grupy byli nauczyciele, którzy swój rajd po Polsce rozpoczęli od Częstochowy, a następnie przez Warszawę dojechali do Łysomic.
W trakcie krótkiego spotkania świdwinianie zadali Prezesowi Adamowi Marszałkowi wiele pytań dotyczących działalności Wydawnictwa. Prezes ze szczególną atencją witał swojego dawnego nauczyciela – dyrektora świdwińskiej „Dwójki” – Zbigniewa Piastuna.

Wtorek, 9 lipca 2013 @ 15:08 redakcja

O prezydencji Litwy w Unii Europejskiej oraz wspólnych planach wydawniczych Jej Ekscelencja Loreta Zakarevičienė, Ambasador Republiki Litewskiej w Warszawie, rozmawiała z Prezesem Marszałek Holding dr. Adamem Marszałkiem, i jego asystentką Karoliną Skonieczką. W trakcie spotkania omówiono warunki wydania w Polsce jednego z wybitnych współczesnych litewskich poetów. Ponadto Pani Ambasador życzliwie odniosła się do propozycji złożonej przez przedstawicieli Wydawnictwa dotyczącej kolejnego wydania książki Stosunki Polsko-Litewskie wczoraj i dziś, w którym to projekcie w większym stopniu niż poprzednio będą uczestniczyli litewscy autorzy.
 

Piątek, 5 lipca 2013 @ 11:48 redakcja

W lipcu 2013 roku Wydawnictwo Adam Marszałek opublikowało Pisma wybrane wybitnego męża stanu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Zbiór ten składa się z ośmiu tomów różnej objętości, w których zostały zawarte przemyślenia Autora dotyczące nie tylko przeszłości, ale również współczesności.
W naszym przekonaniu wydanie tych prac w 90. rocznicę urodzin gen. Wojciecha Jaruzelskiego było konieczne. Nie tylko ze względu na Jubileusz, ale także dlatego, że współczesne media prezentują głównie poglądy przeciwników Generała, nie dając mu szans przedstawienia swojego punktu widzenia.

Książki można nabyć w naszej księgarni internetowej.
 

Środa, 3 lipca 2013 @ 13:51 redakcja

24 czerwca br. w Centrum Sztuki Współczesnej dr Natalia Krzyżanowska – zwycięzca VII edycji konkursu na najlepszą książkę podejmującą problematykę kultury, społeczeństwa i edukacji – odebrała nagrodę Wydawnictwa Adam Marszałek oraz kwartalnika „Kultura i Edukacja”. Wyróżniona publikacja nosi tytuł Kobiety w (polskiej) sferze publicznej.
Na fotografii (od lewej): redaktor naczelny KiE prof. Ryszard Borowicz, Natalia Krzyżanowska z dumną z mamy córeczką Manią, redaktor naczelny Wydawnictwa Justyna Brylewska oraz sekretarz KiE Joanna Piechowiak-Lamparska.
 

Środa, 3 lipca 2013 @ 11:33 redakcja

W Urzędzie Miasta Torunia nastąpiło pierwsze oficjalne spotkanie nowej Konsul Generalnej Chin w Gdańsku Liu Yuanyuan z Wiceprezydentem Torunia Zbigniewem Fiderewiczem. W wydarzeniu tym uczestniczył Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek, który przedstawił Pani Konsul dorobek współpracy toruńskiej oficyny z chińskimi ośrodkami naukowymi i biznesowymi. Pani Liu z wielkim uznaniem wyraziła się o przedsięwzięciach Wydawnictwa, przypominając stare chińskie powiedzenie, zgodnie z którym nie wszędzie można pojechać, ale o wszystkim można przeczytać.

Do pamiątkowego zdjęcia z Panią Konsul Liu Yuanyuan stanęli: Wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek i właściciel znanej w Toruniu chińskiej restauracji Chang Mar.
 

Wtorek, 2 lipca 2013 @ 14:41 redakcja

Miło nam poinformować, że niebawem trafi na rynek wydawniczy powieść jednej z najmłodszych autorek naszej oficyny – 13-letniej Olgi Witkowskiej. Armia Nessie. Odrodzenie przeniesie czytelnika w świat fantasy… Na fotografii redaktor naczelna Wydawnictwa Justyna Brylewska podpisuje umowę z bardzo przejętą Autorką.


 

Poniedziałek, 1 lipca 2013 @ 09:54 redakcja

Bardzo aktywną działalność prowadzi w Polsce Jego Ekscelencja Nguyễn Hoằng, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Bywa nie tylko na przyjęciach dyplomatycznych, ale także z dużym zaangażowaniem wspiera działających w Polsce artystów i uczonych.
Z zainteresowaniem słuchał relacji dr. Marcelego Burdelskiego, który opowiadał o świetnej organizacji i wysokim poziomie naukowym toruńskiej Międzynarodowej Konferencji Azjatyckiej, której głównym organizatorem jest od siedmiu lat Towarzystwo Azji i Pacyfiku, wspierane przez Centrum Badań Wschodnich powołane do życia przez Wydawnictwo Adam Marszałek.

 

Poniedziałek, 24 czerwca 2013 @ 08:49 redakcja

O planach opublikowania w Polsce kolejnych książek pisarzy z Czarnogóry z Jego Ekscelencją Ramizem Bašiciem rozmawiali Prezesi Adam Marszałek i Marek Wawrzkiewicz. W przeszłości nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazało się wiele książek pisarzy z Półwyspu Bałkańskiego, w tym Gwiazda Dawida autorstwa wybitnego pisarza czarnogórskiego Zuvdija Hodžicia.

 

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 10:15 redakcja

W Domu Literatury, siedzibie Związku Literatów Polskich, odbyła się impreza jubileuszowa wietnamskiego poety Lama Quang My. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób związanych ze środowiskiem literackim zarówno polskim, jak i wietnamskim.
Imprezę poprowadził Prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz, a pierwszym mówcą był Jego Ekscelencja Nguyễn Hoằng, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce.

Wśród zaproszonych byli między innymi znany pisarz i poeta Ryszard Ulicki i wójt gminy Krasne Paweł Kołakowski. Wydawnictwo reprezentowała redaktor Karolina Skonieczka.
 

Strona: 1, ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 z 83