POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:57 redakcja

W dniu 18.01.2012 r. odbyło się w Warszawie spotkanie Jego Magnificencji Andrzeja Eliasza, Rektora Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Prezesem Wydawnictwa dr. Adamem Marszałkiem. W trakcie spotkania omówione zostały perspektywy dalszej współpracy obu instytucji. Rektor Andrzej Eliasz zauważył, że współdziałanie z Wydawnictwem Adam Marszałek może być korzystne dla jego uczelni, ponieważ funkcjonuje na niej sinologia i prowadzone są szeroko rozumiane studia azjatyckie. Natomiast Prezes podkreślił, iż SWPS jest jedną z najważniejszych, największych i najsilniejszych w kraju uczelni, która podejmuje wiele pionierskich inicjatyw, a zatrudnieni w niej uczeni stanowią ścisłą polską czołówkę w wielu dziedzinach. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Krzysztof Gawlikowski oraz asystentka Prezesa – Karolina Skonieczka.

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:31 redakcja

W ostatnim czasie odbyło się krótkie spotkanie zapoznawcze dr. Adama Marszałka z dyrektor Departamentu Handlu Prowincji Syczuan Li Hui, której towarzyszyła Huang Xiaoling, szefowa Wydziału Międzynarodowej Współpracy Ekonomicznej. W trakcie spotkania potwierdzono chęć nawiązania bliższej współpracy. Dyrektor Li Hui zaprosiła delegację Wydawnictwa do udziału we wrześniowych targach organizowanych przez władze prowincji Syczuan.

 

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 @ 12:07 redakcja

Miło nam poinformować wszystkich autorów, recenzentów, krytyków i sympatyków Wydawnictwa Adam Marszałek, że w ostatnim czasie liczba odwiedzających witrynę internetową naszego Wydawnictwa osiągnęła milion osób. W związku z tym Pani Prezes podjęła decyzję o upublicznieniu licznika odwiedzin na stronie startowej.

 

Piątek, 25 stycznia 2013 @ 14:33 redakcja

W siedzibie Akademii Obrony Narodowej odbyło się spotkanie Rektora-Komendanta gen. dyw. dr. hab. Bogusława Packa z Prezesem dr. Adamem Marszałkiem. Uczestniczył w nim również płk prof. dr hab. Adam Tomaszewski. W efekcie dwugodzinnej dyskusji podsumowano dotychczasowy dorobek oraz omówiono plany dalszej współpracy.

 

Piątek, 25 stycznia 2013 @ 14:13 redakcja

Jedna z najważniejszych prywatnych uczelni w Polsce – Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, posiadająca znakomitą filię w Koszalinie, zacieśnia współpracę z Wydawnictwem Adam Marszałek. 15.01.2013 roku odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Holding Adama Marszałka i Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Haliny Marszałek z kierownictwem Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej dotyczące dotychczasowej współpracy wydawniczej.
Uczelnię reprezentowali uwiecznieni na fotografii Rektor prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński, Dyrektor Generalny dr h.c. Dorota Ottmann, Kanclerz dr h.c. Wiktor Usik, oraz Dyrektor Administracyjny mgr Rafał Usik.

Piątek, 11 stycznia 2013 @ 12:06 redakcja

Tradycyjnie już Wydawnictwo Adam Marszałek wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Książki z przeznaczeniem na licytację otrzymał w ostatnim czasie gminny sztab WOŚP w Łysomicach, a w dniu dzisiejszym kolejną partię książek dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak przekazała dr. Wojciechowi Peszyńskiemu, reprezentującemu toruński sztab WOŚP.

 

 

Poniedziałek, 7 stycznia 2013 @ 11:55 redakcja

Z krótką wizytą bawił w Wydawnictwie dr hab. Sergiusz Mikulicz. Ten wybitny dyplomata pracował w Centrali MSZ i na placówkach zagranicznych. Był m.in. Ambasadorem Polski w Kambodży. Z Prezesem Adamem Marszałkiem omawiał plany wydawnicze dotyczące współpracy z państwami azjatyckimi.

 

 

 

Czwartek, 3 stycznia 2013 @ 12:17 redakcja

Od początku 2013 roku powiększył się skład Marszałek Holding. Do tworzących go firm: Wydawnictwo Adam Marszałek, Dom Wydawniczy DUET, Wydawnictwo Naukowe GRADO, Europejskie Centrum Edukacyjne, Firma Wydawniczo-Handlowa MADO s.c. dołączył Time Marszałek Group. Na czele powiększonego Holdingu stanął dr Adam Marszałek, który ustąpił ze stanowiska Prezesa Wydawnictwa Adam Marszałek.
Na stanowisku tym zastąpiła go dotychczasowa Wiceprezes – dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.

Piątek, 21 grudnia 2012 @ 15:18 redakcja

W dniu 17.12.2012 roku Jego Ekscelencja Xu Jian gościł w swojej rezydencji Prezesa dr. Adama Marszałka.
W trakcie spotkania omówiono działania podejmowane przez Wydawnictwo Adam Marszałek i Time Marszałek Group w zakresie publikacji książek chińskich w Polsce i polskich w Chinach.
Pan Ambasador wysoko ocenił dotychczasowe dokonania toruńskiej oficyny, uznając ją za najważniejsze wydawnictwo promujące kulturę, osiągnięcia naukowe i gospodarcze Chińskiej Republiki Ludowej.
 
Po części oficjalnej Pan Ambasador podjął Prezesa Adama Marszałka oraz towarzyszących mu Prezesa Związku Literatów Polskich Marka Wawrzkiewicza i Dyrektor Biura Time Marszałek Group Karolinę Skonieczkę uroczystym obiadem, w którym uczestniczyli również II Sekretarz Ambasady Cheng Jie i Asystent Pana Ambasadora Li Ben.
 

 

Czwartek, 20 grudnia 2012 @ 12:17 redakcja

Z podziękowaniem za wsparcie udzielone Zespołowi Szkół nr 6 do Wydawnictwa przybyła Dyrektor Alicja Golon, która przekazała Prezesowi Adamowi Marszałkowi piękną szopkę i pięć świątecznych aniołów.

 

 

 

 

Strona: 1, ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 z 76