POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 10 września 2013 @ 13:30 redakcja

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Marszałek Publishing Group z Ivy Yu Yang, kierownikiem Centrum Współpracy Gospodarczej Polska–Chiny. Redaktor Karolina Skonieczka rozmawiała z kierownik Yu o dotychczasowej współpracy z Chinami i planach na przyszłość. W spotkaniu udział wzięli również prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek oraz korespondent największego chińskiego dziennika „Renmin Ribao” Li Zengwei.
Na zakończenie rozmów dr Marszałek zaprosił kierownik Yu i redaktora Li na październikową inaugurację działalności Time Marszałek Group – firmy ściśle współpracującej z Wydawnictwem Adam Marszałek.
 

Poniedziałek, 9 września 2013 @ 15:40 redakcja

W siedzibie Wydawnictwa gościł dr Piotr Mochnaczewski, kanclerz Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla. W trakcie jego wizyty została podpisana umowa o współpracy wydawniczej kierowanej przez niego uczelni oraz Wydawnictwa Adam Marszałek w zakresie publikacji znanego czasopisma naukowego „Krakowskie Studia Małopolskie”. Uroczysty podpis w imieniu Wydawnictwa złożyła dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak. Procedurze przyglądali się dyrektor współpracującego z Wydawnictwem Domu Wydawniczego DUET dr Daniel Kawa oraz asystentka Prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka Karolina Skonieczka.
 

Wtorek, 3 września 2013 @ 15:15 redakcja

Z krótką roboczą wizytą gościli w Wydawnictwie dwaj wybitni polscy ekonomiści: prof. Andrzej Stanisław Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. Janusz Korol z Uniwersytetu Szczecińskiego. W rozmowie z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak podkreślili ogromny dynamizm rozwojowy Marszałek Publishing Group. Szczególne zainteresowanie obu profesorów wzbudziły prace wybitnych chińskich ekonomistów Jin Canronga oraz Peng Sena i Chen Li.

 

Środa, 28 sierpnia 2013 @ 09:13 redakcja

Wybitny artysta malarz i pedagog Stefan Kościelecki w trakcie wizyty w redakcji Wydawnictwa Adam Marszałek o swoich dokonaniach artystycznych rozmawiał ze studentkami Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego Zahrą Mutallibovą i Vafą Valijevą.
Szczególne zainteresowanie Profesora wzbudziła działalność ilustratorska Vafy – autorki ilustracji do serii baśni azerbejdżańskich, które w najbliższym czasie ukażą się w serii wydawniczej „Kulawa Koza”. Jej pomysłodawczynią jest Zuzia Kawa.

 

Wtorek, 27 sierpnia 2013 @ 12:47 redakcja

Z roboczą wizytą w Wydawnictwie Adam Marszałek gościła redaktor naczelna „Echa Świdwina” Elżbieta Wielgosz. Z prezes Joanną Marszałek-Kawą i dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak przedyskutowała plany wydawania „Echa” w latach 2013–2014.

 

 

 

 


Prof. Joanna Marszałek-Kawa podkreśliła duży wkład redaktor Elżbiety Wielgosz w umacnianie kontaktów Gazety ze społecznością miasta i powiatu świdwińskiego. Po zakończeniu rozmów Elżbieta Wielgosz razem z towarzyszącymi jej Beatą i Jakubem Sadło zwiedzili toruńskie ZOO. Role przewodników pełniły Zuzanna i Marianna Kawa.

Wtorek, 27 sierpnia 2013 @ 11:05 redakcja

Od kilku lat stałą czytelniczką „Echa Świdwina” jest Pani Prezes Mirosława Gajek. Również ostatni numer wzbudził jej zainteresowanie.
Komentując szatę edytorską „Echa”, podkreśliła, że nie ma w Polsce tak dobrze wydawanego czasopisma, które umiejętnie łączy na swych łamach problematykę lokalną i krajową, a nawet światową.

Zadowolona z takiej opinii była Prezes Halina Marszałek, której nie odstępował kot Diego.

 

Piątek, 23 sierpnia 2013 @ 15:03 redakcja

Toruńską i łysomicką siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedził korespondent chińskiego dziennika „Renmin Ribao” Redaktor Li Zengwei z synem Tycjanem. Oprócz zwiedzania Torunia i spotkań w Wydawnictwie chińscy goście przeprowadzili rozmowy z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim, Dyrektorem Departamentu Promocji Miasta Andrzejem Pietrowskim, a także spotkali się z zastępcą Redaktora Naczelnego toruńskich „Nowości” Mariuszem Załuskim.
Zaprzyjaźniony od kilkun
astu lat z Wydawnictwem Adam Marszałek Redaktor Li Zengwei wielokrotnie gościł już w Toruniu, a w trakcie wizyt delegacji Wydawnictwa w Chinach zawsze służył nam pomocą.
Role gospodyń pełniły Panie: Halina Marszałek oraz Joanna Marszałek-Kawa i Marianna Kawa.

 

Wtorek, 20 sierpnia 2013 @ 14:15 redakcja

W dniu 20 sierpnia 3-tygodniowy staż w Wydawnictwie Adam Marszałek rozpoczęły studentki polonistyki Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego Vafa Valijeva i Zahra Mutallibova. Celem ich pobytu jest doskonalenie znajomości języka polskiego, poznanie procesu wydawniczego oraz pomoc w redagowaniu i edycji bajek azerbejdżańskich, których tłumaczenie przygotowali studenci bakijskiego uniwersytetu.

 

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 @ 11:13 redakcja

Wielu gości odwiedza w ostatnim czasie Łysomice. Po prawie 50-osobowej grupie świdwińskich pielgrzymów, których sprowadziła redaktor naczelna „Echa Świdwina” Elżbieta Wielgosz, Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halina Marszałek gościła Dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę, redaktor Monikę Kalus, Prezes Mirosławę Gajek, kuratora sądowego Różę Małecką oraz państwa Annę i Andrzeja Derzów z Chicago.
 

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 @ 09:09 redakcja

W czasie pobytu w Czechach przewodniczący Kongresu Polaków w Republice Czeskiej dr Józef Szymeczek zaprosił Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halinę Marszałek na kolację przygotowaną przez szefów nowo powstałego Związku Kucharzy. Jadło było wyśmienite.

 

 

Strona: 1, ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 z 86