POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 3 października 2013 @ 09:34 redakcja

O współpracy polsko-chińskiej rozmawiał prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek z jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów Eugeniuszem Kłopotkiem. Poseł interesował się również publikacjami Wydawnictwa Adam Marszałek z dziedziny rolnictwa.

 

 

Środa, 2 października 2013 @ 15:21 redakcja

Na bankiecie zorganizowanym z okazji otwarcia nowego salonu Mercedesa w Bydgoszczy właścicielka firmy Auto Frelik – Anna Frelik – szczególnie miło powitała Panie Prezes – jeżdżące od lat samochodami tej marki – Danutę Bańkowską, Mirosławę Gajek oraz Halinę Marszałek.

 

 

Wtorek, 1 października 2013 @ 12:56 redakcja

Jego Ekscelencja Hasan Aziz ogly Hasanov, ambasador Azerbejdżanu, żywo zainteresował się pobytem stażystek z Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w naszym Wydawnictwie. Podczas spotkania z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem ambasador pytał o postępy Zary i Wafy w nauce języka polskiego i doświadczenia, jakie zdobyły w trakcie swojego pobytu w Polsce.


 

Piątek, 27 września 2013 @ 13:09 redakcja

Z okazji rocznicy proklamowania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Ambasadzie tego kraju w Warszawie odbyło się przyjęcie, w którym uczestniczył prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek. W rozmowie z ambasadorem Kim Pyong Ilem poruszył on temat wspólnego wydania albumu poświęconego przyrodzie Korei Północnej. Spotkało się to z żywym zainteresowaniem ze strony ambasadora i jego współpracowników.
 

Czwartek, 26 września 2013 @ 09:36 redakcja

W połowie września w Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie Sławka Wierzcholskiego z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem. Przedmiotem rozmowy były plany wydania nowej książki poświęconej liderowi zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Autorem jest wybitny polski uczony i publicysta Mirosław Pęczak. Cały ten blues będzie książką publicystyczną, w formie bardziej analitycznej niż plotkarskiej, eseistycznej niż dziennikarskiej. Mirosław Pęczak nie chce stworzyć kolejnej powierzchownej biografii gwiazdy popu. Bohaterem książki jest oczywiście Sławek Wierzcholski, ale głównym wątkiem tematycznym – jego twórczość. Wszystko to jest osadzone na odpowiednio zarysowanym tle społeczno-kulturalnym oraz z uwzględnieniem dynamiki zmian historycznych.
Z wielką gwiazdą muzyki, jaką jest niezaprzeczalnie Sławek Wierzcholski, zapragnęli uwiecznić się na zdjęciu: prezes Joanna Marszałek-Kawa, profesor Jarosław Kłaczkow oraz redaktor Edyta Chmielewska.

Środa, 25 września 2013 @ 08:42 redakcja

Kilka dni temu prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek spotkał się w Warszawie z Ambasadorem Czarnogóry, Jego Ekscelencją Ramizem Bašiciem. W trakcie spotkania omówiono perspektywy dalszej współpracy wydawniczej i rozwoju kontaktów naukowych z krajami bałkańskimi.

 

 

 
 

Czwartek, 19 września 2013 @ 13:36 redakcja

Prezes Adam Marszałek spotkał się w Warszawie z wielką gwiazdą polskiej piosenki Joanną Rawik, z którą wspominał wspólne imprezy i przyjaciół. Dużo miejsca w tych wspominkach zajęła postać znakomitego dziennikarza Zygmunta Broniarka. Zdaniem Joanny Rawik zorganizowana kilka lat temu w warszawskiej restauracji „Bazyliszek” przez Wydawnictwo Adam Marszałek impreza z okazji osiemdziesiątych urodzin Zygiego była jedną z najlepszych, w których uczestniczyła. Uroczystość zgromadziła ponad dwustu gości ze świata polityki i nauki, dziennikarzy oraz wielbicieli talentu Zygmunta Broniarka. We wrześniowym spotkaniu brał także udział prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz.

Środa, 18 września 2013 @ 11:40 redakcja

Wczesnojesiennym popołudniem 17.09.2013 r. w Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie dotyczące planów związanych z szerszym rozpropagowaniem dwóch czasopism poświęconych sztuce świata: anglojęzycznego „Art of the Orient” i hiszpańskojęzycznej „Sztuki Ameryki Łacińskiej”. Prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek omówił z prof. Jerzym Malinowskim z Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata i sekretarzami obu roczników Maciejem Majewskim i Pawłem Jaroniakiem kwestie uruchomienia profesjonalnych stron internetowych czasopism.
 

Wtorek, 17 września 2013 @ 15:21 redakcja

Z okazji święta narodowego Uzbekistanu chargé d'affaires Ikrom Nazarov wydał bankiet w hotelu Hyatt.

W rozmowie z wybitnym polskim badaczem Azji Centralnej prof. Tadeuszem Bodio, wicedyrektorem Departamentu Współpracy Gospodarczej i Promocji w Ministerstwie Gospodarki Elżbietą Bodio i prezesem Time Marszałek Group dr. Adamem Marszałkiem chargé d'affaires namawiał polskich partnerów do zacieśniania współpracy na niwie naukowo-wydawniczej.
Wśród gości byli również dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Warszawskiego prof. Stanisław Sulowski z małżonką Alicją, koordynator Białorusi, Rosji, Chin i Azji Centralnej na Forum Ekonomicznym dr Władysław Sokołowski oraz stojący w głębi wybitny polski dyplomata, były minister spraw zagranicznych Andrzej Załucki.
 

Wtorek, 17 września 2013 @ 10:25 redakcja

W dniu 16 września 2013 r. z krótką wizytą roboczą siedzibę Marszałek Publishing Group odwiedził ks. dr hab. Marek Uglorz, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, i ks. Jerzy Molin, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu. Podczas spotkania odbyły się rozmowy na temat kolejnej planowanej publikacji ks. prof. Marka Uglorza Hamartiologia, która ma się ukazać nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek.
Na zdjęciu przy stole od lewej: gospodarz spotkania dr Adam Marszałek, ks. prof. Marek Uglorz oraz ks. proboszcz Jerzy Molin, notatki ze spotkania sporządzał red. Maciej Majewski.

 

Strona: 1, ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 z 86