POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Środa, 24 kwietnia 2013 @ 09:23 redakcja

Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się książka Edwarda Olszewskiego Fryderyk Chopin i Thomas Dyke Acland Tellefsen. Polsko-norweskie więzi muzyczne odkrywa pianistka Małgorzata Jaworska z Krakowa i norweskiego Arendal.
Wydanie książki zbiegło się w czasie z otrzymaniem przez Małgorzatę Jaworską 7 kwietnia 2013 roku tytułu „Wybitnego Polaka Roku” mieszkającego w Norwegii.
Małgorzata Jaworska mieszka w Norwegii od 1984 roku. Została doceniona za promowanie twórczości norweskiego kompozytora oraz ucznia Fryderyka Chopina – Thomasa Tellefsena.
Była to trzecia edycja finału organizowanego z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” we współpracy ze stowarzyszeniem The Young Polish Norwegian Professionals Association – UCI. Ambasada RP w Oslo objęła patronat honorowy nad konkursem.
Dnia 3 czerwca w Warszawie zostanie wybrany „Wybitny Polak” w etapie ogólnoświatowym, do którego zakwalifikowali się laureaci wybrani przez kapitułę norweską oraz laureaci innych regionalnych konkursów.

 

Wtorek, 23 kwietnia 2013 @ 15:06 redakcja

W dniu 22 kwietnia 2013 roku odbyło się w Gdańsku I Forum Regionalne Polska-Chiny – spotkania władz i przedstawicieli regionów i miast Polski i Chin. W ramach Forum zaprezentowano najlepsze przykłady współpracy polsko-chińskiej, wśród których wyróżniono osiągnięcia Wydawnictwa Adam Marszałek i jego chińskich partnerów: Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego w Pekinie, koncernu wydawniczego Anhui Publishing Group oraz Związku Pisarzy Chińskich. W kuluarach Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek, w towarzystwie Karoliny Skonieczki, dyrektor biura Time Marszałek Group, rozmawiał o perspektywach dalszej współpracy z Ambasadorem RP w Pekinie, Jego Ekscelencją Tadeuszem Chomickim.

fot. Henryk Pietkiewicz

Wtorek, 16 kwietnia 2013 @ 14:03 redakcja

W dniach 11–13 kwietnia odbyła się w Toruniu pierwsza edycja Festiwalu Sztuki Faktu. Jego inicjator, twórca i dyrektor artystyczny Jacek Snopkiewicz pozytywnie odpowiedział na propozycję Prezesa Adama Marszałka dotyczącą zorganizowania tej imprezy w Toruniu. Efektem spotkań zainicjowanych przez Prezesa, w których uczestniczyli dyrektor Jacek Snopkiewicz oraz władze miasta, było podpisanie umowy o organizacji Festiwalu przez Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego i Prezesa Zarządu TVP S.A. Juliusza Brauna.
W gali zamknięcia Festiwalu uczestniczyli m.in.: członek zarządu TVP Bogusław Piwowar, dziennikarka Katarzyna Marcysiak, dyrektor Jacek Snopkiewicz, redaktor naczelna Monika Sieradzka oraz dyrektor Oddziału TVP Bydgoszcz Tomasz Pietraszak.

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 @ 15:37 redakcja

W dniu 10 kwietnia Prezes dr Adam Marszałek uzyskał zaszczytny tytuł Doctora honoris causa Kirgisko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w Biszkeku. Uczelnia ta jest uznawana za najlepszą nie tylko w Kirgistanie, ale w całej Azji Centralnej. Rektor Vladimir I. Nifadiev, wręczając w obecności członków Senatu to wielkie wyróżnienie,  podkreślił ogromny wkład Prezesa w rozwój nauki oraz jej upowszechnianie nie tylko na terenie Polski i Europy, ale też Azji.
 

W uroczystości uczestniczył Radca Ambasady Polskiej w Astanie Mieczysław Łapanowski, który gratulując Prezesowi Adamowi Marszałkowi otrzymania zaszczytnego tytułu, stwierdził, że to wielkie osiągnięcie i nieszybko ktokolwiek inny będzie w stanie zasłużyć na taką nobilitację.

 

 

 

Po zakończeniu uroczystości część uczestników spotkania zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Puszkina, stojącym przed budynkiem uniwersytetu w Biszkeku.

 

Środa, 10 kwietnia 2013 @ 13:26 redakcja

Informujemy, że proces rejestracji zgłoszeń na VII Międzynarodową Konferencję Naukową Azja w XXI wieku: WYZWANIA, DYLEMATY, PERSPEKTYWY został oficjalnie zakończony.
Zachęcamy do zapoznania się z ramowym programem Konferencji, który można pobrać tutaj*.
*Organizatorzy zastrzegają, że program może jeszcze ulec niewielkim zmianom.

Więcej informacji na: www.konferencjaazja.umk.pl

 

Wtorek, 9 kwietnia 2013 @ 15:12 redakcja

Dnia 9 kwietnia br. delegacja Wydawnictwa Adam Marszałek udała się z czterodniową wizytą do Biszkeku, na Kirgisko-Rosyjski Uniwersytet Słowiański. Celem delegacji jest uczestnictwo w obradach „okrągłego stołu”, których tematem będą stosunki polsko-kirgiskie, oraz podpisanie umowy o współpracy pomiędzy KRUS a Wydawnictwem. W skład delegacji weszli m.in. Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek i Prezes Wydawnictwa dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.
 

Piątek, 5 kwietnia 2013 @ 13:52 redakcja

W ostatnim czasie Prezes Wydawnictwa dr hab. Joanna Marszałek-Kawa otrzymała prezent w postaci pięknie wykonanego jaja wielkanocnego. W jego centralnej części znalazł się logotyp Wydawnictwa Adam Marszałek. Autorką tego wspaniałego dzieła jest wybitna toruńska artystka Karolina Śmieszek. Podarunek podziwiali państwo Jolanta i Andrzej Radzimińscy, mama artystki Mirosława Gajek oraz Prezes Halina Marszałek.

 
 

Czwartek, 28 marca 2013 @ 13:08 redakcja

W słynnej warszawskiej kawiarni „Na Rozdrożu” reprezentująca Wydawnictwo redaktor Karolina Skonieczka rozmawiała o serii wydawniczej Biblioteka Azji i Pacyfiku z wybitnym uczonym, byłym Ambasadorem Polski w Chinach, Profesorem Janem Rowińskim oraz pracującym wcześniej w Chinach w charakterze radcy, a obecnie Ambasadorem Polski w Australii Pawłem Milewskim.
W trakcie prowadzonych rozmów Ambasador Milewski starał się namówić Prezesa Adama Marszałka do poświęcenia większej uwagi problematyce Polonii australijskiej, a także historii i współczesności tego kraju.

Środa, 27 marca 2013 @ 15:51 redakcja

W dniu 25 marca w warszawskim Klubie Księgarza odbyła się promocja dwujęzycznego – francusko-polskiego – tomu poezji Krzysztofa Andrzeja Jeżewskiego Płomień i noc. Autor specjalnie na tę uroczystość przyjechał wraz z Małżonką z Paryża. Spotkanie poprowadził prof. Wojciech Kudyba, nie zabrakło też głosów z widowni. Niespodzianką zarówno dla autora, jak i dla zgromadzonej publiczności był występ znanego aktora Krzysztofa Gosztyły, który przy akompaniamencie Jolanty Mórawskiej przeczytał kilkanaście liryków.

Przy symbolicznej lampce wina o poezji rozmawiali: kierownik Klubu Jan Rodzeń, Krzysztof Gosztyła, dr Adam Marszałek i prof. Adam Tomaszewski z Akademii Obrony Narodowej.

 

 


 

Strona: 1, ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 z 78