POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 29 listopada 2013 @ 13:55 redakcja

O współpracy Marszałek Publishing Group z Bakijskim Uniwesytetem Słowiańskim rozmawiali w Warszawie Jego Ekscelencja Hasan Aziz ogly Hasanov, ambasador Azerbejdżanu w Polsce, prof. Akif Alizada, prezes Azerbejdżańskiej Akademii Nauk i prezes Adam Marszałek. Jej efektem było opublikowanie w Polsce książek naukowych oraz baśni azerbejdżańskich. W ukazujących się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek czasopismach naukowych, takich jak: „Nowa Polityka Wschodnia”, „Studia Orientalne”, „Kognitywistyka i Media w Edukacji” czy „Kultura i Edukacja”, publikowane są artykuły uczonych z tego Uniwersytetu.

Czwartek, 28 listopada 2013 @ 09:06 redakcja

W Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie odbyło się spotkanie prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka z Jego Ekscelencją Xu Jianem, ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. W trakcie rozmów Prezes wręczył Panu Ambasadorowi oficjalne zaproszenie na I Międzynarodowy Kongres Azjatycki, który odbędzie się w Toruniu w dniach 15–16 maja 2014 r. Pan Ambasador obiecał, że tak jak w poprzednim roku osobiście pojawi się na otwarciu obrad. Podczas spotkania omówiono także wyniki wizyt delegacji China Renmin University Press i Anhui Publishing Group w Polsce. Ambasador Xu Jian pogratulował podpisania przez Wydawnictwo Adam Marszałek umów z chińskimi partnerami i zapewnił o swym poparciu dla wszystkich działań podejmowanych w tym obszarze przez firmy skupione w Marszałek Publishing Group.

Piątek, 22 listopada 2013 @ 14:49 redakcja

W związku ze zbliżającą się II Międzynarodową Konferencją Naukową pt. Administracja publiczna w projektach politycznych, która odbędzie się w Ostromecku w dniach 5–6 grudnia 2013 r., w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek, jednego z organizatorów tego wydarzenia, odbyło się zebranie poświęcone ustaleniu najważniejszych kwestii logistycznych. Profesor Danuta Plecka, kierownik naukowy konferencji, omówiła z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak szczegółowy plan przedsięwzięcia i sprawy patronatu medialnego, który nad tegoroczną konferencją obejmie Radio PiK. W spotkaniu uczestniczył sekretarz konferencji Paweł Jaroniak.
 

Czwartek, 21 listopada 2013 @ 12:14 redakcja

W połowie listopada przebywali w Wydawnictwie dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą Renmin Ribao Zhang Liang, dyrektor Departamentu Ekonomii Guangming Ribao Guo Lijun oraz zaprzyjaźniony z naszą oficyną korespondent Renmin Ribao w Polsce, redaktor Li Zengwei. Tematem rozmów, w których uczestniczyli także prezes Halina Marszałek oraz goszczący w Łysomicach Andrzej Marszałek z Kołobrzegu, były m.in. perspektywy współpracy polsko-chińskiej w kontekście szczytu klimatycznego COP19, który odbywa się w Warszawie. Po kolacji wydanej na cześć dyrektorów Zhang Lianga i Guo Lijun spotkanie uwieczniono wspólną fotografią.

Wtorek, 19 listopada 2013 @ 11:02 redakcja

W dniu 18 listopada br. Wydawnictwo odwiedzili uczeni ze Szczecina. Dr Renata Podgórzańska, prof. Jarosław Piątek, Łukasz Ho Thanh i Sławomir Ozdyk omawiali wraz z Prezesem Adamem Marszałkiem, redaktor Justyną Brylewską i grafikiem Krzysztofem Galusem sprawy związane z rocznikiem „Reality of Politics” oraz kwestie najnowszych publikacji. Ustalono między innymi, że „Reality of Politics” będzie w całości za darmo udostępniany Czytelnikom, za wyjątkiem aktualnego numeru w danym roku. Biorąc pod uwagę młody wiek periodyku, miło nam poinformować, że prężnie się rozwija. Na liście ministerialnej czasopism punktowanych z 2012 roku „Reality of Politics” przypisano 3 pkt, natomiast na liście Index Copernicus Journal Masters List – 4,11 pkt.

Piątek, 15 listopada 2013 @ 14:51 redakcja

W środę 13 listopada 2013 roku Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził jak zawsze uśmiechnięty prof. dr hab. Alfred Lutrzykowski. Pan Profesor współpracuje z Wydawnictwem już od wielu lat przy wydaniu licznych książek. Zakończenie prac nad ostatnią z nich – System władzy publicznej Polski Ludowej. Od manifestu PKWN do konstytucji PRL – postanowił uczcić ciastem i szampanem, na które zaprosił całą redakcję.

Na zdjęciu prof. dr hab. Alfred Lutrzykowski (prezentuje swoją książkę) w towarzystwie dr hab. Joanny Marszałek-Kawy, prezes Wydawnictwa Adam Marszałek, pani dyrektor Iwony Nadolskiej-Bartosiak oraz całego grona redakcyjnego.
 

Czwartek, 14 listopada 2013 @ 13:27 redakcja

14 listopada 2013 r. Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedzili przedstawiciele Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, który trzy tygodnie temu miał w Toruniu swoją już jedenastą odsłonę. Twarzą bieżącej edycji festiwalu był Bruce Lee – i to głównie on wpłynął na decyzję organizatorów I Kongresu Azjatyckiego urozmaicenia naukowego programu wydarzenia panelem filmowym oraz projekcjami kinematografii azjatyckiej. Pomysł ten spotkał się z dużym zainteresowaniem Kafki Jaworskiej – dyrektorki festiwalu, oraz Jarosława Jaworskiego – jego PR managera. Na spotkaniu w Wydawnictwie rozmawiali oni z sekretarzem Kongresu Karoliną Skonieczką oraz redaktorem Szymonem Gumienikiem o współpracy, planach i logistyce tego projektu.
 

Wtorek, 12 listopada 2013 @ 12:48 redakcja

W ostatnich dniach Wydawnictwo odwiedzili ks. prof. dr hab. Cyprian Rogowski, prof. dr hab. Egon Spiegel oraz Anja Niermann. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z wydawaniem rocznika „Keryks”. Ważnym punktem rozmów była możliwość podjęcia kooperacji z niemieckim wydawnictwem Herder, które należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych oficyn. Mamy nadzieję, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla czasopisma.
 

Piątek, 8 listopada 2013 @ 13:25 redakcja

By zebrać materiały do pracy naukowej poświęconej Wydawnictwu, a szczególnie jego działalności międzynarodowej, naszą oficynę odwiedził obiecujący młody autor Stanisław Serafin. Jego rozmowie z red. Karoliną Skonieczką przysłuchiwała się wybitna ekonomistka współpracująca z Time Marszałek Group – Iwona Wrona.

 

 

Piątek, 8 listopada 2013 @ 11:08 redakcja

W ramach Forte Artus Festival w toruńskim Dworze Artusa odbył się wspaniały koncert litewskich jazzmanów – Tree Stones Quartet. W skład zespołu wchodzą: Kęstutis Vaiginis z Litwy (saksofony), Dmitrij Golovanov z Litwy (fortepian), Peedu Kass z Estonii (kontrabas) i Kaspars Kurdeko z Łotwy (perkusja). Współorganizatorem koncertu był konsul honorowy Litwy Jerzy Bańkowski, a patronatem objęła go JE ambasador Loreta Zakarevičienė.

Po zakończeniu koncertu przy symbolicznej lampce wina w sympatycznym towarzystwie Pani Ambasador świetnie bawili się: prezes Budlexu Igor Pawłowski, Danuta Wiśnicka, ks. prałat Marek Rumiński, prezes Halina Marszałek oraz rektor Wyższej Szkoły Bankowej prof. Jan Głuchowski.

 
 

Strona: 1, ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 z 86