POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Środa, 25 września 2013 @ 08:42 redakcja

Kilka dni temu prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek spotkał się w Warszawie z Ambasadorem Czarnogóry, Jego Ekscelencją Ramizem Bašiciem. W trakcie spotkania omówiono perspektywy dalszej współpracy wydawniczej i rozwoju kontaktów naukowych z krajami bałkańskimi.

 

 

 
 

Czwartek, 19 września 2013 @ 13:36 redakcja

Prezes Adam Marszałek spotkał się w Warszawie z wielką gwiazdą polskiej piosenki Joanną Rawik, z którą wspominał wspólne imprezy i przyjaciół. Dużo miejsca w tych wspominkach zajęła postać znakomitego dziennikarza Zygmunta Broniarka. Zdaniem Joanny Rawik zorganizowana kilka lat temu w warszawskiej restauracji „Bazyliszek” przez Wydawnictwo Adam Marszałek impreza z okazji osiemdziesiątych urodzin Zygiego była jedną z najlepszych, w których uczestniczyła. Uroczystość zgromadziła ponad dwustu gości ze świata polityki i nauki, dziennikarzy oraz wielbicieli talentu Zygmunta Broniarka. We wrześniowym spotkaniu brał także udział prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz.

Środa, 18 września 2013 @ 11:40 redakcja

Wczesnojesiennym popołudniem 17.09.2013 r. w Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie dotyczące planów związanych z szerszym rozpropagowaniem dwóch czasopism poświęconych sztuce świata: anglojęzycznego „Art of the Orient” i hiszpańskojęzycznej „Sztuki Ameryki Łacińskiej”. Prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek omówił z prof. Jerzym Malinowskim z Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata i sekretarzami obu roczników Maciejem Majewskim i Pawłem Jaroniakiem kwestie uruchomienia profesjonalnych stron internetowych czasopism.
 

Wtorek, 17 września 2013 @ 15:21 redakcja

Z okazji święta narodowego Uzbekistanu chargé d'affaires Ikrom Nazarov wydał bankiet w hotelu Hyatt.

W rozmowie z wybitnym polskim badaczem Azji Centralnej prof. Tadeuszem Bodio, wicedyrektorem Departamentu Współpracy Gospodarczej i Promocji w Ministerstwie Gospodarki Elżbietą Bodio i prezesem Time Marszałek Group dr. Adamem Marszałkiem chargé d'affaires namawiał polskich partnerów do zacieśniania współpracy na niwie naukowo-wydawniczej.
Wśród gości byli również dyrektor Instytutu Politologii Uniwersytetu Warszawskiego prof. Stanisław Sulowski z małżonką Alicją, koordynator Białorusi, Rosji, Chin i Azji Centralnej na Forum Ekonomicznym dr Władysław Sokołowski oraz stojący w głębi wybitny polski dyplomata, były minister spraw zagranicznych Andrzej Załucki.
 

Wtorek, 17 września 2013 @ 10:25 redakcja

W dniu 16 września 2013 r. z krótką wizytą roboczą siedzibę Marszałek Publishing Group odwiedził ks. dr hab. Marek Uglorz, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, i ks. Jerzy Molin, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Toruniu. Podczas spotkania odbyły się rozmowy na temat kolejnej planowanej publikacji ks. prof. Marka Uglorza Hamartiologia, która ma się ukazać nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek.
Na zdjęciu przy stole od lewej: gospodarz spotkania dr Adam Marszałek, ks. prof. Marek Uglorz oraz ks. proboszcz Jerzy Molin, notatki ze spotkania sporządzał red. Maciej Majewski.

 

Czwartek, 12 września 2013 @ 12:21 redakcja

Dużą radość pracownikom Wydawnictwa sprawiła wizyta wybitnych aktorów polskiego kina i teatru – Grażyny Barszczewskiej i Henryka Talara.
Ci wspaniali artyści byli za swoje osiągnięcia twórcze honorowani licznymi nagrodami. Ceniona przez nich najbardziej jest nagroda Teatru Polskiego Radia – Wielki Splendor. Takie samo wyróżnienie w 2010 roku otrzymał prezes Adam Marszałek. O czym przypomniał Janusz Kukuła, towarzyszący aktorom dyrektor Teatru Polskiego Radia i jego reżyser.

Wtorek, 10 września 2013 @ 13:30 redakcja

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Marszałek Publishing Group z Ivy Yu Yang, kierownikiem Centrum Współpracy Gospodarczej Polska–Chiny. Redaktor Karolina Skonieczka rozmawiała z kierownik Yu o dotychczasowej współpracy z Chinami i planach na przyszłość. W spotkaniu udział wzięli również prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek oraz korespondent największego chińskiego dziennika „Renmin Ribao” Li Zengwei.
Na zakończenie rozmów dr Marszałek zaprosił kierownik Yu i redaktora Li na październikową inaugurację działalności Time Marszałek Group – firmy ściśle współpracującej z Wydawnictwem Adam Marszałek.
 

Poniedziałek, 9 września 2013 @ 15:40 redakcja

W siedzibie Wydawnictwa gościł dr Piotr Mochnaczewski, kanclerz Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla. W trakcie jego wizyty została podpisana umowa o współpracy wydawniczej kierowanej przez niego uczelni oraz Wydawnictwa Adam Marszałek w zakresie publikacji znanego czasopisma naukowego „Krakowskie Studia Małopolskie”. Uroczysty podpis w imieniu Wydawnictwa złożyła dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak. Procedurze przyglądali się dyrektor współpracującego z Wydawnictwem Domu Wydawniczego DUET dr Daniel Kawa oraz asystentka Prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka Karolina Skonieczka.
 

Wtorek, 3 września 2013 @ 15:15 redakcja

Z krótką roboczą wizytą gościli w Wydawnictwie dwaj wybitni polscy ekonomiści: prof. Andrzej Stanisław Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. Janusz Korol z Uniwersytetu Szczecińskiego. W rozmowie z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak podkreślili ogromny dynamizm rozwojowy Marszałek Publishing Group. Szczególne zainteresowanie obu profesorów wzbudziły prace wybitnych chińskich ekonomistów Jin Canronga oraz Peng Sena i Chen Li.

 

Środa, 28 sierpnia 2013 @ 09:13 redakcja

Wybitny artysta malarz i pedagog Stefan Kościelecki w trakcie wizyty w redakcji Wydawnictwa Adam Marszałek o swoich dokonaniach artystycznych rozmawiał ze studentkami Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego Zahrą Mutallibovą i Vafą Valijevą.
Szczególne zainteresowanie Profesora wzbudziła działalność ilustratorska Vafy – autorki ilustracji do serii baśni azerbejdżańskich, które w najbliższym czasie ukażą się w serii wydawniczej „Kulawa Koza”. Jej pomysłodawczynią jest Zuzia Kawa.

 

Strona: 1, ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 z 83