POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 17 października 2013 @ 13:07 redakcja

W dniach 15–19 października gościmy w Polsce delegację Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego. Jest to najważniejsza i najbardziej prestiżowa oficyna wydawnicza w Chinach. Efektem dotychczasowej współpracy Wydawnictwa Adam Marszałek i CRUP-u było wydanie w Chinach publikacji polskich autorów, takich jak Joanna Marszałek-Kawa czy Bartosz Wojciechowski, natomiast nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazały się rekomendowane przez CRUP książki: Indygenizacja chińskiej socjologii w XX wieku; Reformując Chiny. Podstawy teoretyczne; Historia chińskiej socjologii i Filozofia edukacji oraz działalność Liu Pengzhi.

W trakcie pobytu w Toruniu prezesi Li Yongqiang oraz Adam Marszałek podpisali umowy, na mocy których zostaną opublikowane w Polsce: The Chinese Dream: What It Means for China and the Rest of the World; The System of the Collective Leadership of China; King Gesar i The 13th Dalai Lama: Gyangze Battle of 1904.
Ponadto prezesi w obecności redaktora naczelnego „Kultury i Edukacji” prof. Ryszarda Borowicza podpisali umowę o współwydawaniu tego prestiżowego periodyku, który będzie się ukazywał w polskiej, angielskiej i chińskiej wersji językowej.

 

Wtorek, 15 października 2013 @ 10:43 redakcja

Jedną z imprez towarzyszących obchodom Jubileuszu dwudziestolecia Kirgisko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w Biszkeku była międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana: Kierunki rozwoju Kirgistanu i rola rosyjskich mediów w jego otoczeniu geopolitycznym. Konwergencja i napięcia. Po jej zakończeniu rektor KRSU Vladimir I. Nifadiev oraz prorektorzy zorganizowali spacer po pięknym ogrodzie leżącym nad brzegiem jeziora Issyk-kul.

 

Poniedziałek, 14 października 2013 @ 11:13 redakcja

Z dwudniową wizytą przebywała w Toruniu i Łysomicach rektor Kazachsko-Rosyjskiego Międzynarodowego Uniwersytetu prof. Altyn K. Myrzashova. Rezultatem przeprowadzonych rozmów było podpisanie z prezes Wydawnictwa Adam Marszałek prof. Joanną Marszałek-Kawą umowy przewidującej współpracę naukową i wydawniczą obu tych instytucji.

 Wieczorem prezes Joanna Marszałek-Kawa wydała kolację na cześć Pani Rektor, w której uczestniczyli: Kazimierz Walczak, dr Adam Marszałek, towarzyszący Pani Rektor – wiceprezydent oraz Róża Małecka-Sobczak, Halina Marszałek i prof. Krzysztof Mikulski.
 

Piątek, 11 października 2013 @ 12:50 redakcja

W ostatnim czasie delegacja Marszałek Publishing Group przebywała w Kazachstanie, gdzie na Kazachskim Uniwersytecie Narodowym im. Al-Farabi przeprowadziła rozmowy z pierwszym wicerektorem Burkitbayevem Mukhambetkalim, dziekanem Dauletem Laikovichem Baideldinovem oraz dyrektorem Wydawnictwa Assanem Almazem.

 

 
W wyniku przeprowadzonych negocjacji podpisano umowę o współpracy między Kazachskim Uniwersytetem Narodowym im. Al-Farabi a Marszałek Publishing Group oraz ustalono warunki dotyczące wydawania półrocznika „Nowa Polityka Wschodnia”. Ze strony polskiej w rozmowach uczestniczyli prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek oraz prezes Wydawnictwa Adam Marszałek dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.
 

Wtorek, 8 października 2013 @ 14:20 redakcja

W warszawskim hotelu Hilton odbyły się rozmowy poprzedzające ceremonię uroczystej inauguracji działalności Time Marszałek Group w Polsce. Inicjatorem spotkania był prezes Anhui Publishing Group Wang Yafei, który w rozmowie z prezesem Adamem Marszałkiem ustalił kierunki działania Time Marszałek Group w najbliższej przyszłości. W rozmowie uczestniczyli również: zastępca redaktora naczelnego Time Publishing&Media Bao Yunjiu, dyrektor Anhui Antai Technology Song Qi Yi, dyrektor biura Anhui Publishing Group Fan Renping, asystentka prezesa Karolina Skonieczka oraz w roli tłumacza – korespondent „Renmin Ribao” redaktor Li Zengwei.

Czwartek, 3 października 2013 @ 09:34 redakcja

O współpracy polsko-chińskiej rozmawiał prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek z jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów Eugeniuszem Kłopotkiem. Poseł interesował się również publikacjami Wydawnictwa Adam Marszałek z dziedziny rolnictwa.

 

 

Środa, 2 października 2013 @ 15:21 redakcja

Na bankiecie zorganizowanym z okazji otwarcia nowego salonu Mercedesa w Bydgoszczy właścicielka firmy Auto Frelik – Anna Frelik – szczególnie miło powitała Panie Prezes – jeżdżące od lat samochodami tej marki – Danutę Bańkowską, Mirosławę Gajek oraz Halinę Marszałek.

 

 

Wtorek, 1 października 2013 @ 12:56 redakcja

Jego Ekscelencja Hasan Aziz ogly Hasanov, ambasador Azerbejdżanu, żywo zainteresował się pobytem stażystek z Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w naszym Wydawnictwie. Podczas spotkania z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem ambasador pytał o postępy Zary i Wafy w nauce języka polskiego i doświadczenia, jakie zdobyły w trakcie swojego pobytu w Polsce.


 

Piątek, 27 września 2013 @ 13:09 redakcja

Z okazji rocznicy proklamowania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Ambasadzie tego kraju w Warszawie odbyło się przyjęcie, w którym uczestniczył prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek. W rozmowie z ambasadorem Kim Pyong Ilem poruszył on temat wspólnego wydania albumu poświęconego przyrodzie Korei Północnej. Spotkało się to z żywym zainteresowaniem ze strony ambasadora i jego współpracowników.
 

Czwartek, 26 września 2013 @ 09:36 redakcja

W połowie września w Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się spotkanie Sławka Wierzcholskiego z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem. Przedmiotem rozmowy były plany wydania nowej książki poświęconej liderowi zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Autorem jest wybitny polski uczony i publicysta Mirosław Pęczak. Cały ten blues będzie książką publicystyczną, w formie bardziej analitycznej niż plotkarskiej, eseistycznej niż dziennikarskiej. Mirosław Pęczak nie chce stworzyć kolejnej powierzchownej biografii gwiazdy popu. Bohaterem książki jest oczywiście Sławek Wierzcholski, ale głównym wątkiem tematycznym – jego twórczość. Wszystko to jest osadzone na odpowiednio zarysowanym tle społeczno-kulturalnym oraz z uwzględnieniem dynamiki zmian historycznych.
Z wielką gwiazdą muzyki, jaką jest niezaprzeczalnie Sławek Wierzcholski, zapragnęli uwiecznić się na zdjęciu: prezes Joanna Marszałek-Kawa, profesor Jarosław Kłaczkow oraz redaktor Edyta Chmielewska.

Strona: 1, ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 z 83