POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 @ 11:13 redakcja

Wielu gości odwiedza w ostatnim czasie Łysomice. Po prawie 50-osobowej grupie świdwińskich pielgrzymów, których sprowadziła redaktor naczelna „Echa Świdwina” Elżbieta Wielgosz, Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halina Marszałek gościła Dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę, redaktor Monikę Kalus, Prezes Mirosławę Gajek, kuratora sądowego Różę Małecką oraz państwa Annę i Andrzeja Derzów z Chicago.
 

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 @ 09:09 redakcja

W czasie pobytu w Czechach przewodniczący Kongresu Polaków w Republice Czeskiej dr Józef Szymeczek zaprosił Prezes Europejskiego Centrum Edukacyjnego Halinę Marszałek na kolację przygotowaną przez szefów nowo powstałego Związku Kucharzy. Jadło było wyśmienite.

 

 

Środa, 14 sierpnia 2013 @ 14:56 redakcja

12 sierpnia br. odwiedził Wydawnictwo prof. Ryszard D. Golianek – redaktor naczelny 6-tomowej już serii „Biblioteka Operowa”. Na spotkaniu z Prezesem Adamem Marszałkiem oraz redaktor naczelną naszej Oficyny Justyną Brylewską dyskutowano na temat rozpowszechnienia informacji o tej ważnej, interesującej i prężnie rozwijającej się pod okiem Pana Profesora serii. Rozważano także kwestię powstania czasopisma muzykologicznego, w którym oprócz tematyki operowej poruszano by aspekty kulturowe i socjologiczne.

Środa, 14 sierpnia 2013 @ 10:28 redakcja

Bardzo chwalili sobie współpracę z Wydawnictwem Adam Marszałek profesorowie Jerzy Jaskiernia, Marszałek Klubu Parlamentarzystów Polskich, i Longin Pastusiak, Marszałek Senatu V kadencji, którzy w rozmowie z Prezesem licytowali się w liczbie książek swego autorstwa opublikowanych przez tę Oficynę. Profesorowie przesłali w ostatnim czasie swoje teksty do Księgi Jubileuszowej dedykowanej prof. Krzysztofowi Pałeckiemu.

 

Wtorek, 13 sierpnia 2013 @ 10:53 redakcja

W dniu 8 sierpnia 2013 roku w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek Redaktor Naczelna Justyna Brylewska wręczyła Dyrektorowi Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr. hab. Józefowi Doboszowi oficjalną nominację na stanowisko Redaktora Naczelnego czasopisma „Historia Slavorum Occidentis”. Przekazanie powołania odbyło się w obecności Wiceprzewodniczącego Rady Naukowej tego półrocznika prof. dr. hab. Krzysztofa Mikulskiego i Prezesa dr. Adama Marszałka. Współpraca Profesora z Poznania z redakcją czasopisma rozpoczęła się w pierwszych miesiącach bieżącego roku, czego wymierne korzyści są widoczne już w tej chwili.
 

Wtorek, 13 sierpnia 2013 @ 09:00 redakcja

W trakcie pobytu w Czechach dr Adam Marszałek w towarzystwie dr. Józefa Szymeczka i Prezes Haliny Marszałek odwiedził redakcję „Głosu Ludu”, polskojęzycznej gazety ukazującej się w tym kraju. Dziennikarze „Głosu”: Tomasz Wolf (redaktor naczelny), Janusz Bitmar, Marek Santarius oraz Danuta Chlup poinformowali go o profilu pisma i planach dalszego rozwoju.

 

Piątek, 9 sierpnia 2013 @ 09:50 redakcja

Z przyjemnością informujemy, że znacząco poszerza się krąg czytelników „Echa Świdwina”. W ostatnim czasie dołączył do nas Ambasador dr Piotr Świtalski, który przy okazji omawiania z Prezesem Adamem Marszałkiem planów współpracy dotyczącej konfe-rencji naukowej w Strasburgu stwierdził, że wielką fanką „Echa” jest jego małżonka Anna. Panu Ambasadorowi towarzyszył mieszkający na stałe w Szwajcarii syn Michał.

 

Piątek, 9 sierpnia 2013 @ 08:56 redakcja

Podczas okresu wakacyjnego w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek w Toruniu odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące czasopisma „Historia Slavorum Occidentis”. Jest to jeden z naszych młodszych półroczników naukowych, którego pierwszy numer ukazał się pod koniec 2011 roku. Swoją tematyką obejmuje kwestie zarówno historyczne, jak i współczesne odnoszące się do obszaru Słowiańszczyzny Zachodniej. Publikowane teksty autorów głównie z Polski i Czech mają na celu zacieśnienie współpracy naukowców z tych krajów. Podczas spotkania omawiano także perspektywy nawiązania kontaktu z naukowcami ze Słowacji i z Niemiec.
W spotkaniu uczestniczyli: Redaktor Naczelny „Historii Slavorum Occidentis” prof. dr hab. Józef Dobosz, Wiceprzewodniczący Rady Naukowej prof. dr hab. Krzysztof Mikulski, Prezes dr Adam Marszałek oraz Sekretarz półrocznika redaktor Maciej Majewski.

 

Czwartek, 8 sierpnia 2013 @ 11:44 redakcja

Konsul honorowy Mołdawii w Toruniu Jan Mrozowski podjął obiadem przebywających w Polsce na zaproszenie Wydawnictwa Adam Marszałek państwa Natalię i Oktawiana Milewskich. W trakcie spotkania rozmawiano o konieczności nawiązania ściślejszych stosunków pomiędzy Polską a Mołdawią.

<<  W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Aleksander Dybiński, redaktor Wojciech Karpiński oraz dr Adam Marszałek.

 

 

 

 

 

Konsul Jan Mrozowski wręczył dr Natalii Milewskiej powołanie na członka Rady Naukowej prestiżowego czasopisma „Kognitywistyka i Media w Edukacji”. >>
 

Czwartek, 8 sierpnia 2013 @ 09:32 redakcja

W lipcu przebywał w Polsce jeden z najzdolniejszych pianistów amerykańskich młodego pokolenia Daniel Szefer. W trakcie pobytu w naszym kraju przez kilka dni gościł w podtoruńskich Łysomicach.

W rezydencji właścicieli Marszałek Publishing Group przez kilka godzin dziennie grał na pianinie, z czego byli zadowoleni nie tylko gospodarze, ale również wielu przebywających tam gości. Z inicjatywy prezes Haliny Marszałek podążył śladami Fryderyka Chopina do Szafarni i Turzna. W obu znajdujących się tam pałacach dał krótkie koncerty.

 

 

Po występie w należącym do państwa Predenkiewiczów Pałacu Romantycznym w Turznie uznanie dla talentu młodego pianisty i życzenia dalszych sukcesów złożyli mu wybitny znawca muzyki, dyrygent i wychowawca wielu artystów i pedagogów, prof. Roman Grucza oraz prof. Grażyna Faber z Kolonii w Niemczech.

W pałacowym saloniku po wysłuchanym koncercie kawą i białym winem podjął gości jego gospodarz Rafał Predenkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli: prof. Roman Grucza z małżonką Genowefą, prof. Grażyna Faber, inż. Gerhard Leitmann z Niemiec, prof. Lidia Smentek i prof. Andy Hess z Nashville, Prezes Halina Marszałek, Daniel Szefer z towarzyszącą mu mamą Jolantą oraz Rafał Predenkiewicz i menager Pałacu Romantycznego Karina Grucza.
 

Strona: 1, ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 z 81