POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 23 grudnia 2016 @ 11:59 Redakcja

W trakcie pobytu w Taszkencie dr Adam Marszałek spotkał się z dyrektorem Narodowego Centrum Praw Człowieka Uzbekistanu profesorem Akmalem Saidovem. Tematem rozmowy, w której uczestniczyli również dyrektor Atabek Guliamov oraz profesor Khujayor Shennayev był projekt wydania w Polsce wersji dwujęzycznej Konstytucji Polski i Uzbekistanu. Po zakończeniu spotkania profesor Akmal Saidov wydał na cześć prezesa Adama Marszałka uroczysty obiad, w którym uczestniczyli także poseł do Parlamentu Uzbekistanu Odiljon Tojiev i dr Jerzy Szukalski. [więcej]

Środa, 21 grudnia 2016 @ 13:04 Redakcja

W wypełnionej po brzegi Sali Złotej Dworu Artusa odbył się zorganizowany z inicjatywy władz województwa kujawsko-pomorskiego benefis księdza biskupa Andrzeja Wojciecha Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej. Sylwetkę i dokonania bohatera wieczoru prezentowali jego przyjaciele, współpracownicy, uczeni i samorządowcy.
Podczas uroczystości prezes Adam Marszałek wręczył Księdzu Biskupowi liczące ponad 1000 stron dzieło zatytułowane „Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach”. Dziękując za wydanie tej unikatowej książki, biskup Suski zaznaczył, że było ono możliwe dzięki współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, władz miasta Torunia i Wydawnictwa Adam Marszałek. Podkreślił też bardzo wysoki poziom edytorski swego dzieła.

Poniedziałek, 19 grudnia 2016 @ 14:17 Redakcja

W trakcie spotkania opłatkowego Mundurowego Klubu Motorowego RP jego prezydent Andrzej Woźniak wręczył kilkunastu osobom medale „Zasłużony dla Klubu MKM RP”. Wśrod odznaczonych był również prezes Adam Marszałek.

Czwartek, 15 grudnia 2016 @ 08:43 Redakcja

Z okazji Dnia Niepodległości Kazachstanu JE Altay Abibullayev, ambasador tego państwa w Polsce, wydał uroczysty bankiet. Uczestniczyło w nim wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury, sztuki i polityki. W powitalnym wystąpieniu Pan Ambasador zaprezentował osiągnięcia swego kraju. Podkreślił jednocześnie, że stosunki polsko-kazachstańskie są bardzo dobre. Przemówienie w imieniu władz Polski wygłosił wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który wyraził swoje zadowolenie z dobrze układających się relacji między obu państwami i zadeklarował rolę dalszego ich umacniania. [więcej]

Środa, 14 grudnia 2016 @ 08:52 Redakcja

W dniu 4 grudnia 2016 roku odbyły się wybory prezydenta Republiki Uzbekistanu. W grupie kilkudziesięciu obserwatorów z różnych państw świata znalazł się również prezes dr Adam Marszałek. W jego opinii wybory były dobrze zorganizowane, a startujący w nich czterej kandydaci mieli równe szanse dostępu do mediów. [więcej]

Wtorek, 13 grudnia 2016 @ 11:31 Redakcja

Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek właśnie ukazał się długo wyczekiwany tom poezji Krzysztofa Mrozowskiego pod zbiorczym tytułem „Pan na Alfabecie”. Jak pisze prof. dr hab. Piotr Müldner-Nieckowski w krótkiej notce wprowadzającej: „To poeta trudny, wizyjny. Posługuje się techniką poetycką z pogranicza surrealizmu, dadaizmu i – co zdumiewające – klasyki, co sprzyja przedstawianiu zaawansowanych koncepcji filozoficznych. Mrozowski jest fascynujący ze względu na gigantyczne salta wyobraźni zderzające się z wizją antropologiczną czy też personalistyczną i teologiczną. Jego celem jest analiza i opis świata ludzkiego z pozycji holistyki, poszukującej narzędzi dla filozofii, psychologii i socjologii, ale też dającej pożywkę dla emocji. Zawiera sporo dowcipu językowego, nie stroni od ironii, a nieraz kpiny z ludzkiej głupoty i zarazem pochwały dla mądrości i czystych postaw moralnych, stosuje erudycyjne nawiązania do znanych tekstów i poglądów”. I konkluduje: „[Jego wiersze] wciągają, jeśli tylko się w nie wczytać. Wtedy na długo pozostawiają niesamowite wrażenia”. Tak, to poezja trudna, wymagająca, czasem też wyczerpująca emocjonalnie, ale też niesamowita i nieograniczona intelektualnie, dająca czytelnikowi – co coraz rzadziej się zdarza we współczesnej polskiej literaturze – możliwość nieskrępowanej niczym interpretacji, zapalająca iskry trochę już zapomnianych, choć nadal istotnych dla nas myśli, idei i pojęć. Warto podjąć to wyzwanie!

Poniedziałek, 12 grudnia 2016 @ 08:34 Redakcja

7 grudnia 2016 roku w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyła się konferencja „Społeczeństwo, gospodarka, Siły Zbrojne – wyzwania dla zarządzania i dowodzenia w dobie współczesnych zagrożeń”. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu naukowców z różnych ośrodków, m.in: Warszawy, Torunia, Wrocławia, Łodzi, Dęblina, Olsztyna i Białegostoku. Pierwsza sesja konferencji, której moderatorem był prof. dr hab. Waldemar Kaczmarek, była poświęcona prof. dr. hab. Adamowi Tomaszewskiemu. W trakcie jej trwania prezes dr Adam Marszałek wraz z prof. dr. hab. Tomaszem Majewskim, dr hab. Marzeną Piotrowską-Trybull i prof. dr. hab. Stanisławem Sirko, redaktorami księgi pamiątkowej zatytułowanej „Współczesne wyzwania dowodzenia i zarządzania”, wręczyli jej egzemplarze Panu Profesorowi oraz autorom artykułów. [więcej]

Piątek, 9 grudnia 2016 @ 09:20 Redakcja

W grudniu 2016 roku w Uzbekistanie ukazała się minipowieść Zuzanny Kawy zatytułowana „Jajji izquvar Anya Vud” (Ania Wood na tropie). Jest to kolejne – po angielskim, rosyjskim, francuskim, chińskim i azerbejdżańskim – wydanie obcojęzyczne tej książki dla młodzieży. Jej wydawcą jest działające w Taszkiencie prestiżowe wydawnictwo „SHARQ”, które ma w swoich planach dwie kolejne części przygód młodej detektyw: „Ania Wood i tajemnica farmy” oraz „Ania Wood i strachy w muzeum”. Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwonę Nadolską-Bartosiak, w przygotowaniu znajduje się także czwarta książka z cyklu zatytułowana „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego”, której edycją zainteresowane jest również uzbeckie wydawnictwo z Samarkandy.

Czwartek, 8 grudnia 2016 @ 14:39 Redakcja

W Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu, w przeddzień wyborów prezydenckich odbyła się wielka konferencja naukowa poświęcona zmianom w konstytucji oraz prawu wyborczemu. Jednym z głównych referentów był współpracujący z Wydawnictwem Adam Marszałek wybitny uczony profesor Akmal Saidov. Polskę reprezentowali prezes Adam Marszałek, dr Jerzy Szukalski oraz Witold Błoński. Na fotografii uwieczniono także dyrektora naczelnego koncernu wydawniczego SHARQ Atabeka Guliamova oraz prorektora Instytutu Finansów profesora Khujayora Shennayeva.

Poniedziałek, 5 grudnia 2016 @ 15:47 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek jest głównie oficyną naukową, coraz częściej jednak podejmuje się publikacji prozy oraz tomów poetyckich uznanych polskich twórców. Osobną, bardzo szczególną pozycją tego działu jest tom wierszy wybranych T.S. Eliota Szepty nieśmiertelności w przekładzie, z wprowadzeniem i komentarzami Krzysztofa Boczkowskiego – znakomitego poety, tłumacza poezji angielskiej, lekarza, profesora medycyny. Wydał on ponad dziesięć zbiorów wierszy, przekłady poezji wybranych T.S. Eliota (uznawane od lat za najlepsze ze wszystkich polskich tłumaczeń) i Walta Whitmana oraz antologię Od Safony do Sylvii Plath. Został uhonorowany wieloma nagrodami poetyckimi, w tym: Nagrodą Peleryny za najciekawszy debiut roku 1975, dwukrotnie Nagrodą Pegaza za przekłady, Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida w 2011 roku za zbiór "Dźwięki i echo" oraz Nagrodą ZAIKS-u za przekłady poezji angielskiej. W roku 2016 otrzymał jednogłośnie nagrodę im. Juliusza Słowackiego za własną twórczość poetycką oraz ogłosił pierwszy bezbłędny przekład wierszy zebranych T.S. Eliota. Wydawnictwo Adam Marszałek ma przyjemność zaprezentować ich wydanie VI, zmienione, rozszerzone i – jak deklaruje tłumacz – ostatnie. Zapraszamy do naszej księgarni.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 z 76