POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 27 czerwca 2017 @ 14:58 Redakcja

W ostatni poniedziałek czerwca w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek zorganizowano kolejne spotkanie nowego Zespołu Redakcyjnego kwartalnika „Kultura i Edukacja”. Uczestniczyli w nim reprezentujący Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku: prof. Mirosław Sobecki, redaktor naczelny, prof. Dorota Misiejuk, zastępca redaktora naczelnego, dr Emilia Żyłkiewicz-Płońska, sekretarz odpowiedzialna za numery anglojęzyczne, a także: Arleta Hrehorowicz, sekretarz opiekująca się numerami polskojęzycznymi, Paweł Jaroniak, sekretarz czasopisma z ramienia wydawcy, oraz dr Patryk Wawrzyński, menedżer Wydawnictwa ds. rozwoju. [więcej]

Poniedziałek, 26 czerwca 2017 @ 14:10 Redakcja

W Sali Wielkiej Dworu Artusa odbyła się piękna uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego za 2016 rok.
Prezydent wyróżnia w ten sposób torunian wykazujących szczególne osiągnięcia w swoich dziedzinach działalności. Jedną z laureatek została młoda toruńska pisarka Zuzanna Kawa, której ostatnia minipowieść „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego” rozgrywa się w grodzie Kopernika. Książki z serii o młodej detektyw zostały przetłumaczone na wiele języków, a także wydane m.in. w Chinach, Azerbejdżanie i Uzbekistanie. [więcej]

Piątek, 23 czerwca 2017 @ 10:06 Redakcja

Podczas kolejnej wizyty w Wydawnictwie JE ks. bp dr Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej, zaproponował wydanie katalogu rękopiśmiennych mszałów przedtrydenckich. Jest to druga – po monumentalnym dziele pt. „Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach” – książka Księdza Biskupa, która ukaże się w zainicjowanej w zeszłym roku serii wydawniczej Fontes Scrutari. W trakcie spotkania z prezesem dr. Adamem Marszałkiem, w którym uczestniczyli również: ks. prałat Jarosław Kwaśniewski, kapelan Jego Ekscelencji, prof. Krystyna Leszczyńska, współredaktorka tomu poświęconego pamięci wybitnego uczonego prof. Edwarda Olszewskiego, oraz redaktor Paweł Jaroniak, Ksiądz Biskup przedstawił pokrótce strukturę i treść katalogu. Prace nad edycją książki rozpoczną się w lipcu bieżącego roku.

Czwartek, 22 czerwca 2017 @ 12:47 Redakcja

19 czerwca w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te prestiżowe wyróżnienia są przyznawane za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej oraz biznesowej. W kategorii gospodarka Nagroda trafiła do Adama Marszałka, prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku z siedzibą w Toruniu, za rozwijanie kontaktów gospodarczych z Chinami oraz firmy Damix.                                                   [więcej]                                                                    

Wtorek, 20 czerwca 2017 @ 10:07 Redakcja

Coraz większe zainteresowanie mediów wzbudza twórczość pisarska Zuzanny Kawy. Świadczą o tym liczne wywiady udzielane przez młodą toruńską pisarkę. Ostatni z nich przeprowadziła ekipa Telewizji Toruń w Społecznej Szkole Stowarzyszenia Edukacja, do której uczęszcza Zuzanna. Świadkami tego wydarzenia byli: dyrektor Grzegorz Sieniawski, nauczyciel informatyki Tomasz Sieniawski, dr Daniel Kawa oraz Marianna, siostra bohaterki rozmowy.
Wywiad przeprowadził redaktor Michał Górski, a całość nagrali i sfotografowali Jacek Blachowski i Waldemar Bujak.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 @ 15:21 Redakcja

Od momentu objęcia stanowiska ambasadora Republiki Filipin w Polsce JE Patricia Ann V. Paez współpracuje z Wydawnictwem Adam Marszałek oraz Towarzystwem Azji i Pacyfiku. Przejawem tego jest udział Pani Ambasador w Międzynarodowych Kongresach Azjatyckich, których współorganizatorem jest WAM. Nasza oficyna wspiera działania Ambasady, m.in. publikując utwory autorów wywodzących się z Filipin. Ostatnio nakładem Wydawnictwa ukazał się trójjęzyczny tomik pt. „Pilgrim bird” autorstwa Mayi Noval, filipińskiej poetki mieszkającej obecnie w Paryżu. Współpracy sprzyja również fakt, że szefowa Wydawnictwa Joanna Marszałek-Kawa oraz Pani Ambasador są profesorami, których zainteresowania naukowe skupiają się na stosunkach międzynarodowych.

Piątek, 16 czerwca 2017 @ 09:00 Redakcja

Po raz kolejny naszą oficynę odwiedził prof. Roald Larsen, wykładowca literatury skandynawskiej na Uniwersytecie w Tromsø. Podczas spotkania z prezesem dr. Adamem Marszałkiem Pan Profesor odebrał egzemplarze autorskie swojej najnowszej pracy poświęconej norweskiemu czasopismu kulturalnemu „Nordnorsk Magasin”, a z redaktorami Karoliną Targus i Pawłem Jaroniakiem omówił możliwość zorganizowania w Polsce i Norwegii promocji swoich książek opublikowanych przez Wydawnictwo Adam Marszałek. Obecnie trwają prace nad anglojęzyczną wersją wspomnianej publikacji, a w przyszłym roku planowana jest edycja zbioru norweskich opowieści folklorystycznych.

Środa, 14 czerwca 2017 @ 14:11 Redakcja

Już po raz czwarty redakcja „Polish Political Science Yearbook” gościła w toruńskiej Galerii 44 uczestników seminarium naukowego. Tym razem spotkanie towarzyszyło IV Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu oraz poświęcone było polityce handlu i inwestycji międzynarodowych. W dyskusji uczestniczyli cenieni badacze, m.in. profesor Zdzisław Puślecki czy profesor Maciej Walkowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak i młodzi polscy naukowcy. Organizatorów reprezentowali redaktor naczelna PPSY prof. Joanna Marszałek-Kawa, a także redaktor zarządzający dr Patryk Wawrzyński.

Wtorek, 13 czerwca 2017 @ 13:43 Redakcja

Z kilkudniową wizytą w Toruniu przebywał wybitny dyplomata, deputowany i uczony prof. Akmal Saidov. Pan Profesor wziął udział w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, w którego trakcie wygłosił referaty na sesji plenarnej i jednym z paneli tematycznych. Z prof. Joanną Marszałek-Kawą omówił także szczegóły projektu wydawniczego, którego celem jest prezentacja polskiej konstytucji w państwach azjatyckich. Na zakończenie pobytu Pana Profesora w Polsce prezes Adam Marszałek wydał na jego cześć kolację, w której uczestniczyły także dyrektor Krystyna Zaleska i prezes Halina Marszałek.

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 @ 09:39 Redakcja

Na początku czerwca odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozwoju półrocznika „Kognitywistyka i Media w Edukacji”. W gościnnych murach Zajazdu Staropolskiego redaktor naczelna prof. Lidia Pokrzycka, zastępca redaktor naczelnej dr Anita Pacholik-Żuromska oraz sekretarz Szymon Gumienik omówili budowę strony internetowej czasopisma, jego działy medialne i kognitywistyczne oraz strukturę artykułów i proces recenzowania. Edycja pierwszego numeru pisma po zmianach planowana jest na przełom czerwca i lipca bieżącego roku.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 z 83