POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 4 września 2017 @ 14:24 Redakcja

Od ponad roku rozwija się współpraca pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek a Encyclopedia of China Publishing House. Jej efektem jest wydanie pięciu książek z serii History of Chinese Civilization. Kolejne pięć tytułów tej serii znajduje się obecnie na różnych etapach procesu wydawniczego. Zarówno ich zawartość, jak i szata edytorska wzbudzają uznanie wśród polskich czytelników oraz chińskich partnerów. W czasie pobytu w Pekinie prezes Encyclopedia of China Publishing House Liu Guohui oraz dr Adam Marszałek podpisali kolejną umowę przewidującą wydanie w Polsce jeszcze dziesięciu książek z tej serii.

Pekińskie wydawnictwo jest zainteresowane również edycją książki Zuzanny Kawy pt. „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego”, która jest czwartą częścią słynnej serii o przygodach młodej detektyw Ani Wood.

Czwartek, 31 sierpnia 2017 @ 14:31 Redakcja

Pod koniec sierpnia br. w Pekinie odbyła się uroczystość podpisania umowy, na mocy której stworzone zostało stowarzyszenie B&R Academic Publishing Alliance. Z inicjatywą jego utworzenia wystąpiło najbardziej prestiżowe chińskie wydawnictwo China Renmin University Press. W skład stowarzyszenia weszło kilkadziesiąt wydawnictw oraz uczelni. Polskimi członkami B&R Academic Publishing Alliance zostały: Wydawnictwo Adam Marszałek, Time Marszałek Group, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Gdański. W ceremonii uroczystego podpisania dokumentów wzięli udział: prezes dr Adam Marszałek, prof. Marcin Czyżniewski, pierwszy radca Ambasady RP w Pekinie Damian Irzyk i pierwszy sekretarz Karol Bronicki. [więcej]

Wtorek, 29 sierpnia 2017 @ 12:28 Redakcja

19 września 2017 roku o godzinie 16.00 w Galerii 44 w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbędzie się promocja kolejnego tomu poetyckiego prof. Ryszarda Michalskiego pt. „Metafizyczny świat”. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Piątek, 25 sierpnia 2017 @ 13:52 Redakcja

Od 23 do 27 sierpnia 2017 roku w stolicy Chin odbywają się 24. Pekińskie Międzynarodowe Targi Książki. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. W tym roku podczas Targów zaprezentuje się ponad 2500 wystawców z 89 państw, a wśród nich Wydawnictwo Adam Marszałek. Pekińskie święto książki to także dobra okazja do zawierania nowych i podtrzymywania już nawiązanych kontaktów biznesowych. Podczas tegorocznej wizyty na Targach prezes dr Adam Marszałek podpisał umowę z chińską oficyną New World Press. Dotychczasowa współpraca obu wydawców zaowocowała kolejnym wspólnym przedsięwzięciem – tym razem będzie to polskojęzyczna edycja książki „Keywords to understand China”.

Środa, 23 sierpnia 2017 @ 15:37 Redakcja

W ostatnim czasie w wyniku współpracy wydawniczej Time Marszałek Group z chińskim wydawnictwem Foreign Language Teaching and Research Press ukazały się cztery tomy encyklopedycznego opracowania pt. „Kluczowe pojęcia w chińskiej myśli i kulturze”. Publikacja ta jest efektem pracy wybitnych sinologów oraz grona chińskich profesorów. Najważniejsze pojęcia w poszczególnych tomach zostały przybliżone czytelnikowi w formie encyklopedycznych haseł, które dodatkowo wsparto cytatami z dzieł chińskiej literatury (w języku polskim i chińskim).

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 @ 12:52 Redakcja

Od początku istnienia Wydawnictwa Adam Marszałek periodyki naukowe są naszą wizytówką. Ich kolejne sukcesy są dla nas motywacją do dalszych ulepszeń. Pragniemy zapewnić redakcjom najlepsze warunki do rozwoju i promocji osiągnięć polskiej nauki, dlatego rozpoczynamy współpracę z odnoszącą sukcesy polską firmą Bentus, której narzędzie informatyczne Editorial System wykorzystywane jest przez naukowców w 120 państwach świata. [więcej]

Środa, 16 sierpnia 2017 @ 13:15 admin marszałek

W ostatnim czasie Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziło dwóch znanych toruńskich dziennikarzy – Radosław Rzeszotek oraz Robert Kamiński. W trakcie spotkania z redaktorem Szymonem Gumienikiem omówili oni warunki współpracy holdingu wydawniczego, którego właścicielem i prezesem jest Radosław Rzeszotek, z Marszałek Publishing Group. Efektem dotychczasowej kooperacji firm jest recenzowanie i promowanie książek ukazujących się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, a także objęcie patronatem medialnym przez takie pisma, jak: „Tylko Toruń”, „Poza Toruń”, „Poza Bydgoszcz” oraz „Gazeta Chełmińska”, kolejnych edycji Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.

Piątek, 11 sierpnia 2017 @ 15:06 Redakcja

O polsko-ukraińskiej współpracy wydawniczej rozmawiali w Toruniu dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwona Nadolska-Bartosiak z dyrektorem Helvetica Publishing House Olegiem P. Golovko.

Środa, 9 sierpnia 2017 @ 14:55 Redakcja

Toruń odwiedziła delegacja z leżącego nad Zatoką Tonkijską miasta Beihai na której czele stał wiceprezydent miasta Zeng Zixiang. W czasie rozmów w toruńskim ratuszu zaproponowali wiceprezydentowi Andrzejowi Rakowiczowi nawiązanie przyjaznej współpracy. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dyrektor Zbigniew Derkowski i dr Adam Marszałek, tłumacz Oja Mar, Zhou Nina, Małgorzata Lewandowska oraz prof. Piotr Zariczny.

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017 @ 14:52 Redakcja

O nowej edycji książki poświęconej toruńskim lekarzom rozmawiali z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak jej redaktorzy: prof. Waldemar Jędrzejczyk, dr Sławomir Badurek oraz autorka rozdziału o doktorze Ottonie Steinbornie, prof. Lidia Smentek z Nashville.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 z 86