POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 20 lipca 2017 @ 13:35 Redakcja

Bardzo interesujący przebieg miało spotkanie przewodniczącego Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Zhanga Dejianga z grupą polskich przyjaciół Chin, które odbyło się 14 lipca w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Uczestniczący w nim prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek podkreślił ogromną wagę polsko-chińskich kontaktów w dziedzinie kultury i nauki. Pogląd ten podzielił przewodniczący chińskiego parlamentu Zhang Dejiang, który wyraził zadowolenie z ciągle rosnącej liczby publikacji chińskich autorów w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: były premier Waldemar Pawlak, były wicepremier Janusz Piechociński oraz grupa byłych ambasadorów. [więcej]

Poniedziałek, 17 lipca 2017 @ 15:17 Redakcja

toruńskiej Galerii 44 odbyła się promocja znakomitej powieści Michaiła Kurajewa zatytułowanej „Sprawa Kukujewa”. O autorze i książce mówili Marek Wawrzkiewicz, prezes Związku Literatów Polskich, oraz znakomity tłumacz Jan Cichocki. Wieczór ubarwił występ znanego toruńskiego barda Jacka Beszczyńskiego. W spotkaniu uczestniczył prof. Igor Żukowski, dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury. [więcej]

Piątek, 14 lipca 2017 @ 15:25 Redakcja

W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazały się publikacje będące efektem współpracy z chińskimi wydawcami. Nowym partnerem naszej oficyny zostało pekińskie wydawnictwo Foreign Languages Press. Pierwszą książką ze wspólnie prowadzonej serii Literatura XXI wieku jest zbiór opowiadań „Wielka Maskarada”. Z kolei „Spojrzenie na chińską politykę reform i otwarcia na świat” to monografia naukowa, w której autor – prof. Zhang Baijia – stara się w zwięzły sposób przedstawić najważniejsze przyczyny i skutki chińskich reform i otwarcia państwa na świat. Ponadto z naszym stałym partnerem – China Renmin University Press – wydaliśmy dwie książki naukowe: „Internacjonalizacja juana” oraz „Pracownicy migracyjni w Chinach”. Zapraszamy do lektury.

Środa, 12 lipca 2017 @ 13:39 Redakcja

Dzisiaj z krótką wizytą w Toruniu będzie bawił wybitny rosyjski pisarz Michaił Kurajew. Powodem odwiedzin jest promocja jego książki „Sprawa Kukujewa”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Oprócz autora swój udział w spotkaniu zapowiedzieli dyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie profesor Igor Żukowski, sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego Marek Smoczyk, prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz i tłumacz książki Jan Cichocki. Promocja książki odbędzie się w Galerii 44, mieszczącej się w siedzibie Wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy!

Wtorek, 11 lipca 2017 @ 13:43 Redakcja

Z krótką wizytą w naszej oficynie bawił profesor Tadeusz Garczyński – stały współpracownik „Echa Świdwina”, wieloletni dyrektor połczyńskiego liceum, obecnie mieszkający w Opolu. W rozmowie z dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak i dyrektor biura Time Marszałek Group Karoliną Targus wspominał lata swojej pracy w Połczynie-Zdroju.

Poniedziałek, 10 lipca 2017 @ 15:29 Redakcja

W pierwszym tygodniu lipca na zaproszenie prezesa Marszałek Publishing Group dr. Adama Marszałka w Toruniu gościła delegacja Chińskiej Akademii Nauk Społecznych. Wraz z przewodniczącym delegacji prof. Li Yongquan do Polski przylecieli profesorowie: Pang Dapeng, Wang Xiaoquan, Jiang Li oraz Gao Ge. W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek omówiono warunki przyszłej współpracy.

[więcej]

Środa, 5 lipca 2017 @ 13:57 Redakcja

Wiele gratulacji otrzymał z okazji powołania na stanowisko Ambasadora Republiki Kazachstanu w Polsce JE Margulan Baimukhan. W trakcie bankietu zorganizowanego z okazji 25-lecia nawiązania stosunków Polski z Kazachstanem wyrazy szacunku i uznania przekazali m.in. JE Ajay Bisaria, Ambasador Indii, profesorowie Jerzy Jaskiernia i Krzysztof Mikulski oraz dr Adam Marszałek.

Wtorek, 4 lipca 2017 @ 13:03 Redakcja

Z inicjatywy dyrektora Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury prof. Igora Żukowskiego doszło do interesującego spotkania z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem. Tematem rozmowy było omówienie możliwości współpracy pomiędzy tymi instytucjami. Obie strony wyraziły chęć zintensyfikowania kontaktów, co powinno się przełożyć na większą liczbę wydawanych w Polsce książek autorów rosyjskich oraz realizację przedsięwzięć promujących współczesną literaturę rosyjską. Pierwszym konkretnym przykładem współpracy będzie udział Profesora Igora Żukowskiego w organizowanej przez Wydawnictwo Adam Marszałek promocji książki autorstwa Michaiła Kurajewa pt. „Sprawa Kukujewa”. Po zakończeniu spotkania uczestnicy zrobili sobie pamiątkową fotografię przy pomniku Aleksandra Puszkina.

Poniedziałek, 3 lipca 2017 @ 14:07 Redakcja

Z okazji 25 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Kazachstanem chargé d’affaires Murat Zhakypbekov wydał w warszawskim hotelu Regent uroczysty bankiet. Uczestniczyło w nim wielu wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki, polityki i gospodarki. Reprezentujący rząd RP wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki Pogratulował władzom tego kraju wspaniałej organizacji trwającej w Astanie światowej wystawy EXPO 2017, w której uczestniczy liczna grupa polskich przedstawicieli życia gospodarczego.

[więcej]

 

Piątek, 30 czerwca 2017 @ 09:26 Redakcja

Z kilkudniową wizytą w Toruniu i Łysomicach bawili współpracujący z Wydawnictwem Adam Marszałek prof. Yves Morin i francuska tłumaczka książek Zuzanny Kawy Josiane Faivre. W podróży po Polsce towarzyszyli im Jacqueline i Jean-Claude Butard.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 83