Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 roku

Kierownik naukowy konferencji Azja w XXI wieku: wyzwania, dylematy, perspektywy dr hab. Joanna Marszałek-Kawa – podczas otwarcia obrad – zauważyła, że liczba uczestników, a w związku z tym również liczba zgłoszonych referatów, wzrosła dwukrotnie w porównaniu z poprzednim rokiem. Cieszy również fakt, że rokrocznie zwiększa się liczba zagranicznych gości.

 

 

 

Jeden z patronów konferencji Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki podkreślił z zadowoleniem, że działalność Towarzystwa Azji i Pacyfiku oraz Centrum Badań Wschodnich w znakomity sposób popularyzuje region, i obiecał wsparcie dla idei przekształcenia konferencji azjatyckich w Międzynarodowy Kongres Azjatycki.

 

 

Jako pierwszy z dyplomatów uczestniczących w konferencji wystąpił Jego Ekscelencja Xu Jian, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Wystąpienie zatytułowane Sharing the Chinese Dream with the World spotkało się z dużym zainteresowaniem prawie 300 uczestniczących w obradach plenarnych uczonych z kraju i zagranicy.

 

 

 

© 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Pollyart