POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Poniedziałek, 12 grudnia 2016 @ 08:34 Redakcja

7 grudnia 2016 roku w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyła się konferencja „Społeczeństwo, gospodarka, Siły Zbrojne – wyzwania dla zarządzania i dowodzenia w dobie współczesnych zagrożeń”. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu naukowców z różnych ośrodków, m.in: Warszawy, Torunia, Wrocławia, Łodzi, Dęblina, Olsztyna i Białegostoku. Pierwsza sesja konferencji, której moderatorem był prof. dr hab. Waldemar Kaczmarek, była poświęcona prof. dr. hab. Adamowi Tomaszewskiemu. W trakcie jej trwania prezes dr Adam Marszałek wraz z prof. dr. hab. Tomaszem Majewskim, dr hab. Marzeną Piotrowską-Trybull i prof. dr. hab. Stanisławem Sirko, redaktorami księgi pamiątkowej zatytułowanej „Współczesne wyzwania dowodzenia i zarządzania”, wręczyli jej egzemplarze Panu Profesorowi oraz autorom artykułów. [więcej]

Piątek, 9 grudnia 2016 @ 09:20 Redakcja

W grudniu 2016 roku w Uzbekistanie ukazała się minipowieść Zuzanny Kawy zatytułowana „Jajji izquvar Anya Vud” (Ania Wood na tropie). Jest to kolejne – po angielskim, rosyjskim, francuskim, chińskim i azerbejdżańskim – wydanie obcojęzyczne tej książki dla młodzieży. Jej wydawcą jest działające w Taszkiencie prestiżowe wydawnictwo „SHARQ”, które ma w swoich planach dwie kolejne części przygód młodej detektyw: „Ania Wood i tajemnica farmy” oraz „Ania Wood i strachy w muzeum”. Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwonę Nadolską-Bartosiak, w przygotowaniu znajduje się także czwarta książka z cyklu zatytułowana „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego”, której edycją zainteresowane jest również uzbeckie wydawnictwo z Samarkandy.

Czwartek, 8 grudnia 2016 @ 14:39 Redakcja

W Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu, w przeddzień wyborów prezydenckich odbyła się wielka konferencja naukowa poświęcona zmianom w konstytucji oraz prawu wyborczemu. Jednym z głównych referentów był współpracujący z Wydawnictwem Adam Marszałek wybitny uczony profesor Akmal Saidov. Polskę reprezentowali prezes Adam Marszałek, dr Jerzy Szukalski oraz Witold Błoński. Na fotografii uwieczniono także dyrektora naczelnego koncernu wydawniczego SHARQ Atabeka Guliamova oraz prorektora Instytutu Finansów profesora Khujayora Shennayeva.

Poniedziałek, 5 grudnia 2016 @ 15:47 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek jest głównie oficyną naukową, coraz częściej jednak podejmuje się publikacji prozy oraz tomów poetyckich uznanych polskich twórców. Osobną, bardzo szczególną pozycją tego działu jest tom wierszy wybranych T.S. Eliota Szepty nieśmiertelności w przekładzie, z wprowadzeniem i komentarzami Krzysztofa Boczkowskiego – znakomitego poety, tłumacza poezji angielskiej, lekarza, profesora medycyny. Wydał on ponad dziesięć zbiorów wierszy, przekłady poezji wybranych T.S. Eliota (uznawane od lat za najlepsze ze wszystkich polskich tłumaczeń) i Walta Whitmana oraz antologię Od Safony do Sylvii Plath. Został uhonorowany wieloma nagrodami poetyckimi, w tym: Nagrodą Peleryny za najciekawszy debiut roku 1975, dwukrotnie Nagrodą Pegaza za przekłady, Nagrodą im. Cypriana Kamila Norwida w 2011 roku za zbiór "Dźwięki i echo" oraz Nagrodą ZAIKS-u za przekłady poezji angielskiej. W roku 2016 otrzymał jednogłośnie nagrodę im. Juliusza Słowackiego za własną twórczość poetycką oraz ogłosił pierwszy bezbłędny przekład wierszy zebranych T.S. Eliota. Wydawnictwo Adam Marszałek ma przyjemność zaprezentować ich wydanie VI, zmienione, rozszerzone i – jak deklaruje tłumacz – ostatnie. Zapraszamy do naszej księgarni.

Piątek, 2 grudnia 2016 @ 14:57 Redakcja

Nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się powieść Sprawa Kukujewa autorstwa wybitnego rosyjskiego pisarza Michaiła Kurajewa. Książka w błyskotliwy i zabawny sposób odpowiada na wciąż aktualne pytania: W jaki sposób w Rosji po dziesięcioleciach komunizmu z dnia na dzień mogła się pojawić kohorta miliarderów? Jakie jest podłoże bezgranicznej korupcji i łapownictwa? Kto stoi za skrytobójczymi morderstwami uczciwych obywateli? Dlaczego aparat ścigania i wymiar sprawiedliwości działają nieudolnie? Kurajew w zbeletryzowanej formie pokazuje fakty, których próżno szukać w kronikach gazet i telewizji.

Doskonała lektura i wspaniały pomysł na prezent dostępny jest już w naszej księgarni.
 

Środa, 30 listopada 2016 @ 15:04 Redakcja

Ostatniego dnia listopada w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbyło się spotkanie zespołu redakcyjnego kwartalnika „Kultura i Edukacja” z prezesem dr. Adamem Marszałkiem i dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak. Głównym tematem rozmów był harmonogram prac nad kolejnymi numerami tego prestiżowego czasopisma, mogącego poszczycić się jednym z najwyższych wyników (12 punktów) na liście B Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu wzięli udział: dr Agnieszka Jeran, redaktor naczelna KiE, prof. Adam Grzeliński, dr Joanna Piechowiak-Lamparska, Arleta Hrehorowicz oraz Paweł Jaroniak.

Piątek, 25 listopada 2016 @ 10:55 Redakcja

Ofertę eksportu do Chin jabłek i soków złożył dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwonie Nadolskiej-Bartosiak właściciel Gospodarstwa Rolnego i Sadowniczego Wojciech Klimkiewicz. Soki jabłkowe, gruszkowo-jabłkowe oraz jabłkowo-buraczkowe są tłoczone z owoców i warzyw uprawianych w tym gospodarstwie. Jest ono częścią regionalnej sieci „Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze”. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego dr Wiesław Czarnecki.

Czwartek, 24 listopada 2016 @ 15:17 Redakcja

23 listopada 2016 roku siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedził Elon Jarden – prawnik i notariusz z Izraela, z zamiłowania historyk i politolog, autor wielu książek wydawanych również w Europie. Podczas rozmowy z prezesem dr. Adamem Marszałkiem i dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak Pan Mecenas przedstawił kilka ciekawych propozycji wydawniczych. Jedna z nich, o roboczym tytule Jihad medialny. W obronie Izraela, porusza aktualny problem walki politycznej prowadzonej za pomocą propagandy medialnej – jednej z form tzw. wojny hybrydowej. W spotkaniu uczestniczył również współpracownik Elona Jardena mecenas Krzysztof Koblański.

Wtorek, 22 listopada 2016 @ 08:50 Redakcja

W piątek, 18 listopada 2016 roku, Zespół ds. Promocji Twórców Pomorza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej świętował swoje dwudziestolecie. Kilkudziesięciu twórców, działaczy kultury, społeczników, ludzi biznesu i polityki spotkało się w toruńskiej Galerii 44, aby podsumować dwie dekady pracy na rzecz upowszechniania dorobku lokalnych artystów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia pomysłodawcy, twórcy i przewodniczącego Zespołu – Janusza Wikaryjczyka. [Więcej]

Piątek, 18 listopada 2016 @ 09:58 Redakcja

W Ambasadzie Republiki Uzbekistanu w Warszawie odbyło się spotkanie Jego Ekscelencji Bakhroma Babaeva, ambasadora tego kraju, z dr. Adamem Marszałkiem, prezesem Marszałek Publishing Group. Głównym tematem rozmów był przewidziane na 4 grudnia 2016 r. wybory prezydenckie w Uzbekistanie. Prezes Adam Marszałek weźmie w nich udział w charakterze obserwatora.

Strona: 1, ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 z 82