POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 15 lipca 2016 @ 12:17 Redakcja

W warszawskim Domu Literatury doszło do ciekawego spotkania grupy chińskich pisarzy z ich polskimi kolegami. Goszcząca w Polsce delegacja Związku Pisarzy Chin spotkała się z kierownictwem Związku Literatów Polskich.
W skład delegacji, na której czele stała wybitna pisarka Ye Mei – członkini Zarządu Głównego ZPCH, wchodzili: Feng Dehua, Mei Zhuo, Mu Tao oraz Jin Liuyue. Ze strony polskiej w rozmowach uczestniczyli: prezes ZLP Marek Wawrzkiewicz, Andrzej Żor, Aldona Borowicz, Ewa Zelenay, Małgorzata Budzyńska, Bogdan Bartnikowski, Zbigniew Milewski oraz prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek.

Środa, 13 lipca 2016 @ 14:44 Redakcja

Ukazał się 196 numer „Echa Świdwina”. Znajdują się w nim artykuły opisujące m.in. Dzień Tajlandii w Toruniu, jubileusz 25-lecia firmy Ostromecko oraz zakończenie roku szkolnego w świdwińskiej Dwójce. Tradycyjnie już zamieszczamy kolejną część reportażu Ucieczka do Raju Michała Staniszewskiego. W swym cyklu Z dziejów miasta i ziemi świdwińskiej Zbigniew Czajkowski przedstawia mało znany epizod wojny trzydziestoletniej – obronę Świdwina przez najemny regiment szkocki. Numer zawiera również teksty podsumowujące III Międzynarodowy Kongres Azjatycki oraz bogatą fotorelację z tego wydarzenia.

Wtorek, 12 lipca 2016 @ 14:37 Redakcja

W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się „Wielka historia Torunia – 1525 zadań i rozwiązań” autorstwa Zbigniewa Grochowskiego. Jest to wznowiona, zmieniona i uzupełniona wersja pierwszej publikacji ujmującej historię miast w formie testów, wydanej w 2009 roku z okazji 775 rocznicy lokacji Torunia. Od tego czasu autor opracował kilkaset testów dotyczących historii między innymi: Warszawy, Bydgoszczy, Świdwina, Hrubieszowa, Krakowa, Włocławka czy Łobżenicy. Jak pisze prof. Krzysztof Mikulski, prezes Towarzystwa Miłośników Torunia: „Publikacja wyróżnia się bogactwem treści i zdjęć, swobodą językową oraz widoczną i uzasadnioną fascynacją miastem, w którym jej autor się urodził i dla którego stworzył Miejski Konkurs Historyczny Dzieje Torunia. Wszystko to czyni ją wybitną”. Książkę polecamy nie tylko uczestnikom konkursu, ale wszystkim mieszkańcom Torunia oraz gościom odwiedzającym nasz piękny gród.

Piątek, 8 lipca 2016 @ 10:36 Redakcja

W Wydawnictwie Adam Marszałek powstaje projekt stworzenia, począwszy od 2017 roku, „letniej szkoły” dla studentów z państw Europy Środkowej i Wschodniej.
Przygotowujący założenia funkcjonowania tego projektu menadżer ds. rozwoju dr Patryk Wawrzyński zatytułował ten projekt „Dialog i współpraca”. Patronami strategicznymi przedsięwzięcia są Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie oraz jedna z toruńskich uczelni. Nauka będzie się odbywała na przemian w Chełmie i Toruniu.

Środa, 6 lipca 2016 @ 15:24 Redakcja

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komitetu Nauk Politycznych PAN. W trakcie jego trwania przewodniczący Komitetu prof. Tadeusz Wallas poinformował o stanie przygotowań do Światowego Kongresu IPSA, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 23–29 lipca br. W tym ważnym wydarzeniu będzie uczestniczyć kilka tysięcy politologów z całego świata. Członkowie Komitetu dyskutowali również o stanie nauk politycznych w Polsce, roli politologów, studiach politologicznych, a także ewaluacji dorobku naukowego. Wprowadzenia do dyskusji dokonali profesorowie Przemysław Żukiewicz i Roman Bäcker. [więcej]

Poniedziałek, 4 lipca 2016 @ 14:27 Redakcja

Tradycyjnie już na Barbarce odbyło się spotkanie towarzyskie, w trakcie którego uczeni, samorządowcy, biznesmeni, ludzie kultury i sztuki składali życzenia imieninowe marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu. Wśród tegorocznych gości byli m.in. rektor UMK JM prof. Andrzej Tretyn z małżonką Joanną oraz profesorowie Krystyna Leszczyńska i Edward Olszewski z UMCS w Lublinie. Na prośbę solenizanta uczestnicy spotkania zamiast kwiatów przeznaczone na nie kwoty przekazali na cele przyszłorocznego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego.

Piątek, 1 lipca 2016 @ 08:46 Redakcja

Z kolejną wizytą w Wydawnictwie gościł znakomity aktor teatralny i filmowy Marcin Troński. Z redaktorem Szymonem Gumienikiem rozmawiał o stanie zaawansowania prac nad zbiorem swoich słuchowisk radiowych zatytułowanym Nie jestem wielbłądem. Podczas spotkania aktor zaproponował prezesowi Adamowi Marszałkowi współpracę przy produkcji filmu Wyspa, do którego napisał scenariusz. [więcej]

Czwartek, 30 czerwca 2016 @ 08:45 Redakcja

28 czerwca 2016 roku w toruńskim Dworze Artusa odbyła się promocja niezwykłej książki Zasłużeni lekarze toruńscy we wspomnieniach. Wybrane sylwetki z XIX i XX stulecia pod redakcją profesorów Lecha Bieganowskiego i Waldemara Jędrzejczyka. Praca ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek, a patronat nad jej wydaniem objęli marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i prezydent miasta Torunia Michał Zaleski. [więcej]

Wtorek, 28 czerwca 2016 @ 09:56 Redakcja

Pod koniec czerwca Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziła uzdolniona młoda japońska pianistka Rina Sudo. Celem wizyty artystki w naszym kraju była promocja jej talentu w polskim środowisku muzycznym. Podczas rozmowy z menadżerem Wydawnictwa dr. Patrykiem Wawrzyńskim pianistka zapoznała się z osiągnięciami oraz zasięgiem współpracy Wydawnictwa z partnerami z Azji Wschodniej. W spotkaniu uczestniczył także Paweł Przyjemski.

Piątek, 24 czerwca 2016 @ 15:04 admin admin

23 czerwca w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli dr inż. Wiesław Czarnecki, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz dr Daniel Kawa, redaktor naczelny Time Marszałek Group. Tematem rozmowy było poszerzenie możliwości eksportowych producentów artykułów rolno-spożywczych z terenu naszego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem rynku chińskiego. W najbliższym czasie zostaną podjęte dalsze działania w tej kwestii.

Strona: 1, ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 z 75