POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Środa, 4 stycznia 2017 @ 12:45 Redakcja

W trakcie bankietu wydanego z okazji Święta Niepodległości Kazachstanu prezes Adam Marszałek oraz prof. Tadeusz Bodio przedstawili Jego Ekscelencji Ałtajowi Abibułłajewowi, ambasadorowi tego kraju w Polsce, propozycję udziału uczonych i biznesmenów kazachskich w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim. Kongres odbędzie się w Toruniu w dniach 17–19 maja 2017 roku.

Wtorek, 3 stycznia 2017 @ 10:37 Redakcja

Pragniemy poinformować, że od momentu rozpoczęcia rejestracji na IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki do dnia 31.12.2016 r. swój udział zgłosiło już stu uczestników – polityków, dyplomatów, samorządowców, biznesmenów i uczonych. Jako setny zarejestrował się prof. dr hab. Leszek Buliński z Gdańska, który od kilku lat uczestniczy w organizowanych przez nas konferencjach i kongresach.

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 @ 13:44 Redakcja

W trakcie uroczystej sesji Rady Miasta Torunia odbyło się wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Torunia prof. Janowi Hanaszowi – bohaterowi toruńskiej opozycji solidarnościowej. Związany z naszym wydawnictwem wybitny historyk prof. Ryszard Sudziński został z kolei wyróżniony Medalem „Za zasługi dla Miasta Torunia”. [więcej]

Czwartek, 29 grudnia 2016 @ 13:15 Redakcja

W ostatnim czasie w Toruniu przebywał znakomity polski muzyk i piosenkarz Zbigniew Wodecki. Powodem jego przyjazdu do grodu Kopernika był benefis księdza biskupa Andrzeja Suskiego. Wydarzenie to było okazją do rozmów i wspomnień z prezesem Adamem Marszałkiem, z którym muzyk jest zaprzyjaźniony od wielu lat. W przeszłości bywał on gwiazdą wielu toruńskich koncertów, w tym balów „Nowości”, które zazwyczaj odbywały się w restauracji Daglezja.

Środa, 28 grudnia 2016 @ 08:59 Redakcja

Pod koniec 2016 roku na toruńskiej Starówce, przy ulicy Mostowej, rozpoczęła działalność restauracja Eger. W elegancko wystylizowanych wnętrzach jej właściciele Olga i Przemysław Szczerbiccy oferują swoim klientom bogaty zestaw węgierskich potraw. Na ich degustację zaprosił panie Halinę Marszałek i Jadwigę Lamparską znany toruński biznesmen Kazimierz Walczak. Informacji o planach funkcjonowania nowej restauracji udzieliła Olga Szczerbicka.

Wtorek, 27 grudnia 2016 @ 10:25 Redakcja

Z propozycją opublikowania w Wydawnictwie Adam Marszałek swojej kolejnej pracy przybył do Torunia wybitny socjolog ks. prof. Janusz Mariański. W rozmowie z redaktorem prowadzącym dr. Patrykiem Wawrzyńskim omówił szczegóły procesu wydawniczego. Spotkanie zakończył uroczysty obiad w łysomickiej rezydencji, w którym uczestniczyli również prof. dr hab. Leszek Buliński z Gdańska oraz studiujący w Toruniu Janek Miao z Pekinu. [więcej]

Piątek, 23 grudnia 2016 @ 11:59 Redakcja

W trakcie pobytu w Taszkencie dr Adam Marszałek spotkał się z dyrektorem Narodowego Centrum Praw Człowieka Uzbekistanu profesorem Akmalem Saidovem. Tematem rozmowy, w której uczestniczyli również dyrektor Atabek Guliamov oraz profesor Khujayor Shennayev był projekt wydania w Polsce wersji dwujęzycznej Konstytucji Polski i Uzbekistanu. Po zakończeniu spotkania profesor Akmal Saidov wydał na cześć prezesa Adama Marszałka uroczysty obiad, w którym uczestniczyli także poseł do Parlamentu Uzbekistanu Odiljon Tojiev i dr Jerzy Szukalski. [więcej]

Środa, 21 grudnia 2016 @ 13:04 Redakcja

W wypełnionej po brzegi Sali Złotej Dworu Artusa odbył się zorganizowany z inicjatywy władz województwa kujawsko-pomorskiego benefis księdza biskupa Andrzeja Wojciecha Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej. Sylwetkę i dokonania bohatera wieczoru prezentowali jego przyjaciele, współpracownicy, uczeni i samorządowcy.
Podczas uroczystości prezes Adam Marszałek wręczył Księdzu Biskupowi liczące ponad 1000 stron dzieło zatytułowane „Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach”. Dziękując za wydanie tej unikatowej książki, biskup Suski zaznaczył, że było ono możliwe dzięki współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, władz miasta Torunia i Wydawnictwa Adam Marszałek. Podkreślił też bardzo wysoki poziom edytorski swego dzieła.

Poniedziałek, 19 grudnia 2016 @ 14:17 Redakcja

W trakcie spotkania opłatkowego Mundurowego Klubu Motorowego RP jego prezydent Andrzej Woźniak wręczył kilkunastu osobom medale „Zasłużony dla Klubu MKM RP”. Wśrod odznaczonych był również prezes Adam Marszałek.

Czwartek, 15 grudnia 2016 @ 08:43 Redakcja

Z okazji Dnia Niepodległości Kazachstanu JE Altay Abibullayev, ambasador tego państwa w Polsce, wydał uroczysty bankiet. Uczestniczyło w nim wielu wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury, sztuki i polityki. W powitalnym wystąpieniu Pan Ambasador zaprezentował osiągnięcia swego kraju. Podkreślił jednocześnie, że stosunki polsko-kazachstańskie są bardzo dobre. Przemówienie w imieniu władz Polski wygłosił wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który wyraził swoje zadowolenie z dobrze układających się relacji między obu państwami i zadeklarował rolę dalszego ich umacniania. [więcej]

Strona: 1, ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 z 82