POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 9 sierpnia 2016 @ 15:45 Redakcja

Z krótką roboczą wizytą u prof. dr. hab. Waldemara Czternastego, dziekana Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gościł w jego rezydencji menadżer Wydawnictwa dr Patryk Wawrzyński. Tematem ich rozmowy były plany współpracy na najbliższy rok. W spotkaniu uczestniczyli również syn Pana Profesora Michał i prezes dr Adam Marszałek.

Piątek, 5 sierpnia 2016 @ 15:38 Redakcja

W trakcie Światowego Kongresu IPSA w Poznaniu propozycję współpracy z Wydawnictwem Adam Marszałek przedstawiła pani Barbara Budrich, dyrektor wiodącej niemieckiej oficyny Barbara Budrich Publishers. Realizacją wspólnych projektów kierować będzie menadżer Wydawnictwa dr Patryk Wawrzyński.
Na pamiątkowym zdjęciu oprócz szefów oficyn – Barbary Budrich i Adama Marszałka – uwieczniony został także uczestnik Kongresu i ceniony polski politolog dr Marceli Burdelski.

 

Środa, 3 sierpnia 2016 @ 12:48 Redakcja

W dniach 23–28 lipca 2016 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu był gospodarzem Światowego Kongresu IPSA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauk Politycznych). W obradach uczestniczyły setki badaczy z całego świata, którzy z uznaniem wypowiadali się o pracy komitetu organizacyjnego pod kierunkiem prof. Tadeusza Wallasa. W Kongresie uczestniczyła także liczna delegacja znakomitych polskich politologów, w tym uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu: Marta Rodziewicz, prof. Grzegorz Janusz, prof. Alicja Stępień-Kuczyńska, prof. Stanisław Sulowski, prof. Tadeusz Wallas, prof. Adam Konstanty Wojtaszczyk, dr Agata Włodarska, prof. Wiesław Bokajło, prof. Maciej Walkowski, prof. Grzegorz Piwnicki i prof. Zdzisław Puślecki.

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016 @ 14:16 Redakcja

Z okazji Państwowego Święta Niepodległości na zaproszenie konsula honorowego Peru dr. Stanisława Rakowicza przebywał w Toruniu I Sekretarz Ambasady tego kraju w Polsce Eduardo Pinto-Bazurco Barandiaran z Małżonką.
W czasie rozmowy z Prezesem Adamem Marszałkiem i prof. Jackiem Knopkiem wyraził On chęć nawiązania bliższej współpracy.
 

Piątek, 29 lipca 2016 @ 12:29 Redakcja

Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Tadeusz Wallas był gospodarzem ostatniego w tej kadencji posiedzenia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Najważniejszym punktem programu było przyjęcie sprawozdania z działalności ZG PTNP w latach 2013–2016. Uczestnicy zebrania zalecili prezesowi prof. dr. hab. Romanowi Bäckerowi dokonanie stosownych uzupełnień projektu sprawozdania.

                                                                                                                     [więcej]

Poniedziałek, 25 lipca 2016 @ 15:35 Redakcja

Książka pod redakcją Aleksandry Minczanowskiej, Anny Szafrańskiej-Gajdzicy i Mirosława J. Szymańskiego w sposób innowacyjny podchodzi do tradycyjnego problemu szkoły jako centrum zainteresowania badaczy edukacji. Autorzy analizują ją jako żywy organizm, system więzi i relacji oraz zespół aktorów odgrywających swoje społeczne role. Z tej perspektywy spojrzeli na występujące w środowisku szkolnym konflikty i różnorodności, stawiając tytułowe pytanie, czy jest ona wspólnotą dążeń, która pozwala osiągnąć założone cele wszystkim uczestnikom procesu edukacyjnego. Publikacja podzielona jest na trzy części: konteksty teoretyczne, dylematy i doświadczenia oraz propozycje rozwiązań, które tworzą kompleksowy krajobraz współczesnej szkoły.

Piątek, 22 lipca 2016 @ 14:50 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedzili dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Toruniu Krzysztof Koman i dr Piotr Zariczny, którzy w rozmowie z menadżerem Wydawnictwa dr. Patrykiem Wawrzyńskim omówili plan przygotowań do IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Dyskusji z zainteresowaniem przysłuchiwał się proboszcz parafii pw. Świętych Janów ks. Marek Rumiński.

Czwartek, 21 lipca 2016 @ 09:53 Redakcja

Maria Broniewska-Pijanowska próbuje z zapamiętanych historii opowiedzieć Matkę – swoje Jej zapamiętanie. To wspomnienie dziewczynki, później dorastającej panienki, ale zawsze dziecka. Miejsca, adresy, cały kalejdoskop postaci z aktorskiego kręgu (niektóre znane do dzisiaj), ale także Hemar, Boy-Żeleński, Axerowie i wielu innych splatają się w tej historii z życiem Zarębińskiej i jej córki. Jest i Władysław Broniewski. I choć pojawia się tu w tle, to jest to tło wyjątkowo interesujące, bo pomimo wielu doskonałych opracowań poświęconych poecie dotąd nieznane.

 

 

 

Wtorek, 19 lipca 2016 @ 14:18 Redakcja

Uri J. Huppert, izraelsko-polski prawnik, pisarz i działacz polityczny, odwiedził Wydawnictwo Adam Marszałek. W czasie spotkania z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak i menadżerem Patrykiem Wawrzyńskim autor omówił warunki publikacji swojej książki poświęconej fundamentalizmowi i nietolerancji religijnej. Publikacja ukaże się drukiem jeszcze w 2016 roku.

Poniedziałek, 18 lipca 2016 @ 15:30 Redakcja

Tradycyjnie już w dzień imienin profesora Czesława Mojsiewicza jego małżonka Emilia zaprosiła do swej letniej rezydencji w Doliwcu Leśnym grono współpracowników, przyjaciół i uczniów Profesora. W spotkaniu uczestniczyli uwiecznieni na pamiątkowej fotografii: prof. Andrzej Chodubski, Halina Marszałek, Emilia Mojsiewicz, prorektor elekt UAM prof. Tadeusz Wallas, Jolanta Michalak, płk dr Stanisław Tomaszkiewicz, Bronisława Przybyłowicz, dr Rafał Reczek, dziekan elekt Wydziału Politologii UAM prof. Andrzej Stelmach, Danuta Mojsiewicz ze Wschowy, Teresa Tomaszkiewicz, dr Seifu Gebru, Marzena Gebru, dr Natasza Lubik-Reczek, Małgorzata Wallas oraz dokumentujący spotkanie Adam Marszałek.

Strona: 1, ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 z 76