POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 22 lipca 2016 @ 14:50 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedzili dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Toruniu Krzysztof Koman i dr Piotr Zariczny, którzy w rozmowie z menadżerem Wydawnictwa dr. Patrykiem Wawrzyńskim omówili plan przygotowań do IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Dyskusji z zainteresowaniem przysłuchiwał się proboszcz parafii pw. Świętych Janów ks. Marek Rumiński.

Czwartek, 21 lipca 2016 @ 09:53 Redakcja

Maria Broniewska-Pijanowska próbuje z zapamiętanych historii opowiedzieć Matkę – swoje Jej zapamiętanie. To wspomnienie dziewczynki, później dorastającej panienki, ale zawsze dziecka. Miejsca, adresy, cały kalejdoskop postaci z aktorskiego kręgu (niektóre znane do dzisiaj), ale także Hemar, Boy-Żeleński, Axerowie i wielu innych splatają się w tej historii z życiem Zarębińskiej i jej córki. Jest i Władysław Broniewski. I choć pojawia się tu w tle, to jest to tło wyjątkowo interesujące, bo pomimo wielu doskonałych opracowań poświęconych poecie dotąd nieznane.

 

 

 

Wtorek, 19 lipca 2016 @ 14:18 Redakcja

Uri J. Huppert, izraelsko-polski prawnik, pisarz i działacz polityczny, odwiedził Wydawnictwo Adam Marszałek. W czasie spotkania z dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak i menadżerem Patrykiem Wawrzyńskim autor omówił warunki publikacji swojej książki poświęconej fundamentalizmowi i nietolerancji religijnej. Publikacja ukaże się drukiem jeszcze w 2016 roku.

Poniedziałek, 18 lipca 2016 @ 15:30 Redakcja

Tradycyjnie już w dzień imienin profesora Czesława Mojsiewicza jego małżonka Emilia zaprosiła do swej letniej rezydencji w Doliwcu Leśnym grono współpracowników, przyjaciół i uczniów Profesora. W spotkaniu uczestniczyli uwiecznieni na pamiątkowej fotografii: prof. Andrzej Chodubski, Halina Marszałek, Emilia Mojsiewicz, prorektor elekt UAM prof. Tadeusz Wallas, Jolanta Michalak, płk dr Stanisław Tomaszkiewicz, Bronisława Przybyłowicz, dr Rafał Reczek, dziekan elekt Wydziału Politologii UAM prof. Andrzej Stelmach, Danuta Mojsiewicz ze Wschowy, Teresa Tomaszkiewicz, dr Seifu Gebru, Marzena Gebru, dr Natasza Lubik-Reczek, Małgorzata Wallas oraz dokumentujący spotkanie Adam Marszałek.

Piątek, 15 lipca 2016 @ 12:17 Redakcja

W warszawskim Domu Literatury doszło do ciekawego spotkania grupy chińskich pisarzy z ich polskimi kolegami. Goszcząca w Polsce delegacja Związku Pisarzy Chin spotkała się z kierownictwem Związku Literatów Polskich.
W skład delegacji, na której czele stała wybitna pisarka Ye Mei – członkini Zarządu Głównego ZPCH, wchodzili: Feng Dehua, Mei Zhuo, Mu Tao oraz Jin Liuyue. Ze strony polskiej w rozmowach uczestniczyli: prezes ZLP Marek Wawrzkiewicz, Andrzej Żor, Aldona Borowicz, Ewa Zelenay, Małgorzata Budzyńska, Bogdan Bartnikowski, Zbigniew Milewski oraz prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek.

Środa, 13 lipca 2016 @ 14:44 Redakcja

Ukazał się 196 numer „Echa Świdwina”. Znajdują się w nim artykuły opisujące m.in. Dzień Tajlandii w Toruniu, jubileusz 25-lecia firmy Ostromecko oraz zakończenie roku szkolnego w świdwińskiej Dwójce. Tradycyjnie już zamieszczamy kolejną część reportażu Ucieczka do Raju Michała Staniszewskiego. W swym cyklu Z dziejów miasta i ziemi świdwińskiej Zbigniew Czajkowski przedstawia mało znany epizod wojny trzydziestoletniej – obronę Świdwina przez najemny regiment szkocki. Numer zawiera również teksty podsumowujące III Międzynarodowy Kongres Azjatycki oraz bogatą fotorelację z tego wydarzenia.

Wtorek, 12 lipca 2016 @ 14:37 Redakcja

W ostatnim czasie nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się „Wielka historia Torunia – 1525 zadań i rozwiązań” autorstwa Zbigniewa Grochowskiego. Jest to wznowiona, zmieniona i uzupełniona wersja pierwszej publikacji ujmującej historię miast w formie testów, wydanej w 2009 roku z okazji 775 rocznicy lokacji Torunia. Od tego czasu autor opracował kilkaset testów dotyczących historii między innymi: Warszawy, Bydgoszczy, Świdwina, Hrubieszowa, Krakowa, Włocławka czy Łobżenicy. Jak pisze prof. Krzysztof Mikulski, prezes Towarzystwa Miłośników Torunia: „Publikacja wyróżnia się bogactwem treści i zdjęć, swobodą językową oraz widoczną i uzasadnioną fascynacją miastem, w którym jej autor się urodził i dla którego stworzył Miejski Konkurs Historyczny Dzieje Torunia. Wszystko to czyni ją wybitną”. Książkę polecamy nie tylko uczestnikom konkursu, ale wszystkim mieszkańcom Torunia oraz gościom odwiedzającym nasz piękny gród.

Piątek, 8 lipca 2016 @ 10:36 Redakcja

W Wydawnictwie Adam Marszałek powstaje projekt stworzenia, począwszy od 2017 roku, „letniej szkoły” dla studentów z państw Europy Środkowej i Wschodniej.
Przygotowujący założenia funkcjonowania tego projektu menadżer ds. rozwoju dr Patryk Wawrzyński zatytułował ten projekt „Dialog i współpraca”. Patronami strategicznymi przedsięwzięcia są Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie oraz jedna z toruńskich uczelni. Nauka będzie się odbywała na przemian w Chełmie i Toruniu.

Środa, 6 lipca 2016 @ 15:24 Redakcja

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komitetu Nauk Politycznych PAN. W trakcie jego trwania przewodniczący Komitetu prof. Tadeusz Wallas poinformował o stanie przygotowań do Światowego Kongresu IPSA, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 23–29 lipca br. W tym ważnym wydarzeniu będzie uczestniczyć kilka tysięcy politologów z całego świata. Członkowie Komitetu dyskutowali również o stanie nauk politycznych w Polsce, roli politologów, studiach politologicznych, a także ewaluacji dorobku naukowego. Wprowadzenia do dyskusji dokonali profesorowie Przemysław Żukiewicz i Roman Bäcker. [więcej]

Poniedziałek, 4 lipca 2016 @ 14:27 Redakcja

Tradycyjnie już na Barbarce odbyło się spotkanie towarzyskie, w trakcie którego uczeni, samorządowcy, biznesmeni, ludzie kultury i sztuki składali życzenia imieninowe marszałkowi województwa kujawsko-pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu. Wśród tegorocznych gości byli m.in. rektor UMK JM prof. Andrzej Tretyn z małżonką Joanną oraz profesorowie Krystyna Leszczyńska i Edward Olszewski z UMCS w Lublinie. Na prośbę solenizanta uczestnicy spotkania zamiast kwiatów przeznaczone na nie kwoty przekazali na cele przyszłorocznego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego.

Strona: 1, ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 z 74