POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 24 listopada 2016 @ 15:17 Redakcja

23 listopada 2016 roku siedzibę Wydawnictwa Adam Marszałek odwiedził Elon Jarden – prawnik i notariusz z Izraela, z zamiłowania historyk i politolog, autor wielu książek wydawanych również w Europie. Podczas rozmowy z prezesem dr. Adamem Marszałkiem i dyrektor Wydawnictwa Iwoną Nadolską-Bartosiak Pan Mecenas przedstawił kilka ciekawych propozycji wydawniczych. Jedna z nich, o roboczym tytule Jihad medialny. W obronie Izraela, porusza aktualny problem walki politycznej prowadzonej za pomocą propagandy medialnej – jednej z form tzw. wojny hybrydowej. W spotkaniu uczestniczył również współpracownik Elona Jardena mecenas Krzysztof Koblański.

Wtorek, 22 listopada 2016 @ 08:50 Redakcja

W piątek, 18 listopada 2016 roku, Zespół ds. Promocji Twórców Pomorza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej świętował swoje dwudziestolecie. Kilkudziesięciu twórców, działaczy kultury, społeczników, ludzi biznesu i polityki spotkało się w toruńskiej Galerii 44, aby podsumować dwie dekady pracy na rzecz upowszechniania dorobku lokalnych artystów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia pomysłodawcy, twórcy i przewodniczącego Zespołu – Janusza Wikaryjczyka. [Więcej]

Piątek, 18 listopada 2016 @ 09:58 Redakcja

W Ambasadzie Republiki Uzbekistanu w Warszawie odbyło się spotkanie Jego Ekscelencji Bakhroma Babaeva, ambasadora tego kraju, z dr. Adamem Marszałkiem, prezesem Marszałek Publishing Group. Głównym tematem rozmów był przewidziane na 4 grudnia 2016 r. wybory prezydenckie w Uzbekistanie. Prezes Adam Marszałek weźmie w nich udział w charakterze obserwatora.

Czwartek, 17 listopada 2016 @ 13:14 Redakcja

W znanej warszawskiej restauracji Tian House odbyło się spotkanie prezesa Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adama Marszałka oraz towarzyszącej mu redaktor Karoliny Targus z chińskimi dyplomatami pracującymi w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Głównym tematem rozmów było omówienie harmonogramu przygotowań do IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, którego gościem honorowym będą Chiny. [więcej]

Poniedziałek, 14 listopada 2016 @ 15:18 Redakcja

W połowie października 2016 roku na Grigol Robakidze University w Tbilisi odbyło się spotkanie, które dotyczyło polsko-gruzińskiej współpracy naukowej i wydawniczej. Na zdjęciu od lewej: prof. Joanna Marszałek-Kawa, prof. Nino Kemertelidze, wicerektor GRU oraz prof. Danuta Plecka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czwartek, 10 listopada 2016 @ 15:02 Redakcja

Z nową ofertą współpracy do Wydawnictwa Adam Marszałek przybył dyrektor 5. Oddziału BZ WBK Robert Klonowski, któremu towarzyszyli starszy doradca leasingowy Dorota Jurczuk-Pruss oraz doradca biznesowy Radosław Rząd. Najciekawsza propozycja dotyczyła współpracy leasingowej przy zakupie środków transportu oraz maszyn drukarskich. Z nowych zasad prowadzenia rachunków firmowych zadowolona była prezes prof. dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.

Poniedziałek, 7 listopada 2016 @ 15:05 Redakcja

Wydawnictwo Adam Marszałek, Redakcja „Nowej Polityki Wschodniej”, Centrum Badań Wschodnich, Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Katedra Systemu Politycznego RP UMK w Toruniu oraz Instytut Wschodnich Inicjatyw serdecznie zapraszają naukowców, badaczy i ekspertów na Seminarium NPW „Przemiany w Azji Centralnej”. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2016 roku w Toruniu w Galerii 44. Seminarium towarzyszyć będzie publikacja sekcji specjalnej w „Nowej Polityce Wschodniej”, do której zaproszeni zostaną także autorzy z regionu.

 

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia na Facebooku.

Piątek, 4 listopada 2016 @ 15:37 Redakcja

W dniu dzisiejszym zakończyły się prace nad monumentalnym, ponad 1000-stronicowym opracowaniem ordynariusza diecezji toruńskiej JE księdza biskupa Andrzeja Suskiego pt. „Sakramentarze. Przewodnik po rękopisach”. To wyjątkowe dzieło stanowi przede wszystkim pomoc dla osób zainteresowanych liturgią łacińską i księgami liturgicznymi w średniowieczu. Składa się z 1179 jednostek opisanych sakramentarzy i ich fragmentów, również tych pochodzących z ksiąg powstałych przed XIII wiekiem. [więcej]

Środa, 2 listopada 2016 @ 13:50 Redakcja

2 listopada Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziła Ewelina Szczech-Siwicka, graficzka i rzeźbiarka z Torunia, która zaproponowała naszej oficynie wydanie zebranych tekstów jej męża Henryka Siwickiego. Na tomik pod tytułem „Z ciemności w ciemność” składa się kilkanaście utworów wierszowanych i tekst wspomnieniowy o ucieczce z Donbansu do Wilna ilustrowany autorskimi grafikami. Po powrocie do Polski Henryk Siwicki zamieszkał w Bydgoszczy, gdzie w roku 1950 ukończył Liceum Sztuk Plastycznych. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, najpierw malarstwo u Tymona Niesiołowskiego, a następnie rzeźbę w pracowni Tadeusza Godziszewskiego. Dyplom uzyskał w 1955 roku. [więcej]

Poniedziałek, 31 października 2016 @ 13:55 Redakcja

Trwają prace nad znakomitą serią wydawniczą Historia Chińskiej Cywilizacji. Jej opublikowanie w Polsce jest efektem umowy podpisanej pomiędzy Encyclopedia of China Publishing House a Wydawnictwem Adam Marszałek. Obecnie w końcowej części procesu wydawniczego znajdują się trzy książki: „Historia ubioru”, „Historia ogrodów” oraz „Historia jedwabiu”.

Strona: 1, ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 z 78