POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Czwartek, 16 marca 2017 @ 08:57 Redakcja

Na początku lipca w Toruniu odbędzie się druga edycja Chińsko-Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Sztuki. Pierwsze takie spotkanie zorganizowano w 2016 roku w Paryżu. Młodzi Chińczycy będą przebywać w Europie w dniach 1–10 lipca 2017 roku. W tym czasie zwiedzą Warszawę, Żelazową Wolę, Toruń, Malbork, Wenecję, Żnin, Biskupin, Gdańsk, Wrocław, Kudowę Zdrój. Natomiast w Czechach, oprócz Pragi, z której nastąpi ich odlot do Chin, odwiedzą miejscowości: Adršpach, Kutná Hora, Kuks, Hradec Králové, Vyšehrad oraz Český Krumlov.
[więcej]

Środa, 15 marca 2017 @ 10:15 Redakcja

W tym roku 65 urodziny obchodzi wybitny historyk mediewista prof. dr hab. Joachim Zdrenka. Z tej okazji nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek ukazała się książka Pomerania et alia. Opuscula Joachimo Zdrenka dedicata. 10 marca na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczystość połączona z wręczeniem wspomnianej księgi Jubilatowi. Prof. Zdrenka od wielu lat współpracuje z naszą oficyną, przede wszystkim jako redaktor serii Corpus Inscriptionum Poloniae (t. X: Inskrypcje województwa lubuskiego).

[więcej]

Wtorek, 14 marca 2017 @ 14:35 Redakcja

W warszawskim Klubie Księgarza odbyła się promocja książki „Mogło być gorzej” wydanej z okazji 80. rocznicy urodzin Marka Wawrzkiewicza – znakomitego pisarza, poety, krytyka, tłumacza i prezesa Związku Literatów Polskich. Za prezydialnym stołem oprócz bohatera wieczoru zasiedli redaktorzy tomu: Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, dr Jan Cichocki oraz prowadzący spotkanie dr Andrzej Żor.                                                                 [więcej]

Poniedziałek, 13 marca 2017 @ 15:09 Redakcja

Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek powołał prof. Wojciecha Maliszewskiego na stanowisko Redaktora Naczelnego serii Komunikacja Społeczna w Edukacji. Kadencja Pana Profesora przypada na lata 2017–2019. Wierzymy, że profesjonalizm prof. Maliszewskiego podniesie rangę serii, a dalsza współpraca dostarczy obu stronom satysfakcji. Powołanie wręczyła dyrektor Wydawnictwa Iwona Nadolska-Bartosiak.

Czwartek, 9 marca 2017 @ 15:45 Redakcja

W ostatnim czasie Wydawnictwo odwiedził żużlowiec KS Get Well Toruń Igor Kopeć-Sobczyński, któremu towarzyszył ojciec Sławomir Sobczyński. W sezonie żużlowym 2017 Wydawnictwo Adam Marszałek będzie ponownie sponsorem klubu KS Get Well Toruń. Poza tym nasza oficyna będzie też po raz pierwszy wspierała obiecującego toruńskiego młodzieżowca Igora Kopcia-Sobczyńskiego. W najbliższym wydaniu „Echa Świdwina”, naszej gazety promocyjnej, opublikujemy wywiad z młodym sportowcem.

Środa, 8 marca 2017 @ 12:18 Redakcja

Goszczącą w Wydawnictwie poseł Iwonę Michałek prezes Adam Marszałek zapoznał z przygotowaniami do IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, który odbędzie się 17–19 maja br. w Toruniu. Pani Poseł zadeklarowała swój udział w tym ważnym przedsięwzięciu skupiającym przedstawicieli świata nauki, kultury, biznesu i polityki.

Poniedziałek, 6 marca 2017 @ 10:10 Redakcja

Z roboczą wizytą w Wydawnictwie Adam Marszałek gościli Karolina Chojnacka, kierownik Działu Rekrutacji Cudzoziemców Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, oraz dr Maciej Szatkowski, kierownik Centrum Języka i Kultury Chińskiej UMK. W rozmowie z prezesem Marszałek Publishing Group dr. Adamem Marszałkiem oraz dyrektor Iwoną Nadolską-Bartosiak omówili zasadę współpracy obu instytucji na rynkach azjatyckich. Szczególnym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszyły się takie kraje, jak: Chiny, Kirgistan, Kazachstan, Uzbekistan i Azerbejdżan. Spotkanie było kontynuacją rozmów prezesa Adama Marszałka z JM prof. dr. hab. Andrzejem Tretynem, rektorem UMK, oraz prof. dr. hab. Wojciechem Wysotą, prorektorem UMK odpowiedzialnym za współpracę międzynarodową.

Piątek, 3 marca 2017 @ 14:48 Redakcja

Dużym sukcesem wydawniczym ostatnich miesięcy okazała się publikacja „Rozmowy nieoczywiste” autorstwa dziennikarza sportowego Tomasza Malinowskiego. Do dziś cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem naszych Czytelników. Trochę inną formę, ale – podobnie jak u poprzednika – wynikłą z reporterskich doświadczeń zaproponował Wydawnictwu Adam Marszałek wytrawny dziennikarz i wieloletni szef brodnickiego oddziału „Gazety Pomorskiej” Bogumił Drogorób. Jego zbiór krótkich opowiadań inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami oraz opowieściami ludzi, których spotykał na swej drodze, ukaże się w najbliższym czasie nakładem naszej oficyny. Opiekę redakcyjną nad książką będzie sprawował Szymon Gumienik, kierownik Redakcji Humanistycznej.

Czwartek, 2 marca 2017 @ 13:48 Redakcja

28 lutego 2017 r. w Wydawnictwie Adam Marszałek gościliśmy Ryszarda Kowalskiego, autora i pomysłodawcę książki „Cztery pory życia. Na Chełmionce” poświęconej Chełmińskiemu Przedmieściu – niezwykłej dzielnicy Torunia, dziś niestety w dużym stopniu pozbawionej już swojego oryginalnego charakteru i historycznej zabudowy. Publikacja ma charakter pamiętnika opowiadającego o życiu z Chełmionką w tle i w sercu, ubarwionego wycinkami z prasy i bogatym materiałem ilustracyjnym. Prace nad książką są już bliskie finalizacji. Z tej okazji Autor odwiedził Wydawnictwo z Małgorzatą Iwanowską-Ludwińską – znaną toruńską poetką, malarką i redaktorką przygotowywanego tomu – która wręczyła prezesowi dr. Adamowi Marszałkowi swój najnowszy obraz zatytułowany „Promień”.

Środa, 1 marca 2017 @ 13:22 Redakcja

W ostatnim czasie Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził Janusz Łukaszewski, który zaproponował naszej oficynie publikację swoich wspomnień i przemyśleń zamkniętych w jednym ośmiusetstronicowym tomie „Z odległej pamięci”. Czytelnicy mogą liczyć na pewno na pasjonującą lekturę, gdyż Janusz Łukaszewski jest jednym z tych, o których można powiedzieć, że wiele w swoim życiu widzieli i przeżyli. Urodził się na Kresach Wschodnich, ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego, był współorganizatorem i doradcą prawnym NSZZ „Solidarność”. [więcej]

Strona: 1, ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 z 84