POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 21 kwietnia 2017 @ 14:59 Redakcja

Jego Magnificencja prof. zw. dr hab. Andrzej Tretyn, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dokonał uroczystego otwarcia Polsko-Chińskiego Centrum Badań nad Turystyką. W uroczystości wzięli udział m.in.: He Juan – dyrektor Wydziału Edukacji Ambasady ChRL, prof. Yan Xuyang – dziekan Tourism College of Beijing Union University, Michał Zaleski – prezydent Torunia, dr Adam Marszałek – prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku oraz Sylwia Tubielewicz-Olejnik – dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego. [więcej]

Czwartek, 13 kwietnia 2017 @ 13:47 Redakcja

Z okazji uroczyście obchodzonego w Korei Płn. Dnia Świecącej Gwiazdy ambasador tego kraju w Polsce Ri Geun wraz z małżonką wydali bankiet. W rozmowie z prezesem Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adamem Marszałkiem Pan Ambasador potwierdził swój udział w IV Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, który odbędzie się w Toruniu w dniach 17–19 maja 2017 r. Prezes poinformował Ambasadora, że dotychczas swój udział w Kongresie zadeklarowało już 330 osób, w tym dziesięciu ambasadorów państw azjatyckich.

Wtorek, 11 kwietnia 2017 @ 10:44 Redakcja

Na 100. rocznicę powstania harcerstwa w Toruniu dr Lesław J. Welker przygotowuje okolicznościowe Kalendarium. O swej propozycji rozmawiał z dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek  Iwoną Nadolską-Bartosiak oraz redaktorem Kubą Łączkowskim.

Piątek, 7 kwietnia 2017 @ 15:15 Redakcja

W czasie wizyty w Toruniu dwóch wybitnych lekarzy – prof. Waldemar Jędrzejczyk i dr Sławomir Badurek – omówili drugą edycję wysoko ocenianej przez czytelników książki pt. „Zasłużeni lekarze toruńscy we wspomnieniach. Wybrane sylwetki z XIX i XX stulecia”. W rozmowie z prezesem Adamem Marszałkiem ustalono, że redaktorami kolejnego polskiego wydania pracy, poszerzonej o biogramy nowych postaci, będą Lech Bieganowski, Waldemar Jędrzejczyk oraz Sławomir Badurek. Wydawnictwo poczyni również starania o wydanie tej pozycji w języku angielskim.

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 @ 14:13 Redakcja

Nabierają tempa prace nad „Atlasem onkologii praktycznej”. W siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek doktor nauk medycznych Piotr Plecka omawiał z redaktorem technicznym Tomaszem Czapskim pierwszy etap procesu wydawniczego – skład tekstu oraz oprawę graficzną publikacji.

Piątek, 31 marca 2017 @ 14:49 Redakcja

W ostatnim czasie ukazały się cztery książki dla młodzieży z serii Przyjaciele z Gór autorstwa znanego chińskiego podróżnika Liu Xianpinga. W swoich dziełach „Historia miłosna czarnych mundżaków”, „Tajemnicza małpka”, „Po bitwach król jeleni dochodzi do władzy” oraz „Jak złote małpy walczyły z sępami” autor w humorystyczny sposób opisuje swoje wojaże do odległych zakątków Państwa Środka i przybliża zwyczaje zwierząt tam żyjących. Polecamy tę serię wszystkim czytelnikom ciekawym świata i żądnym przyrodniczych podróży. Książki ukazały się przy współpracy z Anhui Literature & Art Publishing House.

Wtorek, 28 marca 2017 @ 13:19 Redakcja

W klimatycznej restauracji Jan Olbracht odbyło się spotkanie historyków zaangażowanych w stworzenie opublikowanej nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek książki „Akt 5 listopada 1916 i jego konsekwencje dla Polski i Europy”. Uczestniczyli w nim redaktorzy tomu, profesorowie Jarosław Kłaczkow, Krzysztof Kania i dr Zbigniew Girzyński oraz autorzy prof. Mirosław Golon, Joanna Piórkowska, Sandra Tomczak, Kinga Czechowska i Mateusz Hübner. Na spotkaniu postanowiono, że tom ten zainauguruje serię wydawniczą zatytułowaną „O Niepodległą i jej trwanie”.

Poniedziałek, 27 marca 2017 @ 15:53 Redakcja

W toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbył się pierwszy Festiwal Wspomnień zorganizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną. Wystąpiły na nim rozpoczynające karierę w latach 60. i 70. zespoły: Skaldowie, No To Co, Czerwone Gitary i Trubadurzy. Ostatni z wymienionych spotkali się z ogromnie ciepłym, wręcz entuzjastycznym przyjęciem publiczności, która wraz z zespołem wykonała wiele jego znakomitych przebojów.

[więcej]

Czwartek, 23 marca 2017 @ 13:56 Redakcja

Podczas ostatniego spotkania dotyczącego zmian merytorycznych i personalnych półrocznika „Kognitywistyka i Media w Edukacji” na wniosek prezesa Time Marszałek Group dr. Adama Marszałka dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak wręczyła kolejne powołania. Zastępcą redaktor naczelnej pisma została dr Anita Pacholik-Żuromska, która razem z prof. Urszulą Żegleń dołączyła również do Rady Naukowej periodyku.

 

[więcej]

Wtorek, 21 marca 2017 @ 13:06 Redakcja

W ostatnim czasie w Wydawnictwie Adam Marszałek odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zmian w Redakcji półrocznika „Kognitywistyka i Media w Edukacji”. Tym razem szczególną uwagę poświęcono części kognitywistycznej pisma, za którą będą odpowiedzialne prof. Urszula Żegleń oraz dr Anita Pacholik-Żuromska z Zakładu Kognitywistyki i Epistemologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wraz z sekretarzem KiMwE Szymonem Gumienikiem omówiono propozycje nowych kandydatów do Rady Naukowej (z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych), współpracę instytucjonalną, m.in. z Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym, oraz nowe działy tematyczne pisma.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 76