POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Piątek, 26 maja 2017 @ 13:48 Redakcja

Profesor Rafig Novruzov, prorektor Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego, i profesor Joanna Marszałek-Kawa, prezes Wydawnictwa Adam Marszałek, podpisali umowę o współwydawaniu kwartalnika „Nowa Polityka Wschodnia” oraz list intencyjny dotyczący współpracy naukowej obu instytucji. Po zakończonych rozmowach prezes Adam Marszałek wydał na cześć Pana Prorektora i towarzyszącej mu Ludmily Talibovej, dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej BSU, uroczystą kolację, w której uczestniczyli profesorowie: Jerzy Kornaś, Zbigniew Karpus, Andrzej Radzimiński, Zdzisław Puślecki, Joanna Marszałek-Kawa oraz panie Halina Marszałek i Mirosława Gajek.
 

Czwartek, 25 maja 2017 @ 08:11 Redakcja

Przy okazji IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego redakcja „Nowej Polityki Wschodniej” zaprosiła badaczy do dyskusji nad przyszłością Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Spotkanie zainteresowało gości z Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego – rektora Rafiga Novruzova i Ludmilę Talibovą. W debacie uczestniczyli: profesor Adam Hołub z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Aleksandra Kozioł z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Marek Borys z Akademii Sztuki Wojennej, Vitaliy Yarmolenko z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Patryk Wawrzyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Redakcję NPW reprezentowała redaktor naczelna czasopisma profesor Joanna Marszałek-Kawa.

Poniedziałek, 22 maja 2017 @ 12:26 Redakcja

Generalny menadżer Time Marszałek Group dr Adam Marszałek oraz wiceprezes Stowarzyszenia Wydawców Chińskich Li Pengyi podpisali pięcioletnią umowę przewidującą wydanie w Polsce 50 książek wydawnictwa Foreign Language Teaching and Research Publishing. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele chińskiego wydawnictwa: An Yuguang, Shao Lei, Li Yinan, a także profesorowie: Jerzy Sielski, Marceli Burdelski, Akmal Saidov, Grzegorz Piwnicki, prezesi Halina Marszałek i Ireneusz Kwiatkowski, dyrektor Wydawnictwa Adam Marszałek Iwona Nadolska-Bartosiak oraz dyrektor biura TMG Karolina Targus.

Piątek, 19 maja 2017 @ 09:00 Redakcja

Jedną z imprez towarzyszących IV Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu będzie Dzień Kurdyjski. W jego trakcie przewidziane jest wystąpienie Ziyada Raoofa, pełnomocnika Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce, na temat sytuacji w Kurdystanie. Pokazana zostanie także multimedialna wystawa zdjęć (kurdyjskie krajobrazy, życie codzienne, kultura, zabytki). Odbędzie się projekcja filmu na temat turystycznych atrakcji Erbilu (stolicy Regionu Kurdystanu) oraz publiczne odtworzenie dwóch symfonii: „Peshmerga” oraz „Shingal” stworzonych przez wybitnego kurdyjskiego kompozytora Dilshada Saida. Dodatkowo zaprezentowane zostaną najnowsze książki i albumy (zarówno polsko-, jak i anglojęzyczne) poświęcone tematyce kurdyjskiej.

Piątek, 12 maja 2017 @ 15:05 Redakcja

Jedną z imprez towarzyszących IV Międzynarodowemu Kongresowi Azjatyckiemu będzie Dzień Indyjski. W jego trakcie przewidziane są wykłady byłego ambasadora RP w Indiach prof. Marii Krzysztofa Byrskiego („Świątynia Hinduska, czyli Ogień w kamień zaklęty”) i dr Doroty Kamińskiej-Jones z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu („Sekrety urody Indusek”). Ciekawe wystąpienia zaprezentują również dr Agnieszka Staszczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego („Kiedy Hindus mówi »yes« – komunikacja międzykulturowa, praktyczne wskazówki dla podróżników i nie tylko”) oraz Adam Gowor („Zbiór thanek tybetańskich z Muzeum Okręgowego w Toruniu”). Przewidziano również degustację potraw kuchni indyjskiej przygotowaną przez restaurację Royal India Toruń.

Czwartek, 11 maja 2017 @ 13:39 Redakcja

Za tydzień rozpoczyna się IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Obecnie robimy ostatnie korekty programu. Osobom, które zgłosiły swój udział przypominamy, że ostateczny termin dokonania wpłaty kongresowej upływa 12 maja. Po tym terminie osoby, które jej nie dokonały będą wykreślone z listy uczestników i ostatecznej wersji programu, która zostanie zmodyfikowana i opublikowane na stronie Kongresu oraz w wersji papierowej.

Piątek, 5 maja 2017 @ 14:32 Redakcja


Dobiegają końca prace przygotowawcze IV Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. W najbliższym czasie na stronie Kongresu zostanie zamieszczony jego dokładny program. Wszystkich zainteresowanych udziałem w dyskusjach panelowych prosimy o zapoznanie się z nim. Ewentualne uwagi będą przyjmowane przez organizatora 8 maja br. do godziny 15.00. Ostateczną wersję programu opublikujemy na stronie internetowej oraz w wersji drukowanej 9 maja br.

Czwartek, 4 maja 2017 @ 13:59 Redakcja

O założeniach serii wydawniczej poświęconej Drugiej Wielkiej Emigracji rozmawiali dr Zbigniew Girzyński, wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski oraz redaktor prowadzący Kuba Łączkowski. W najbliższym czasie ukaże się pierwszy tom z tej serii zatytułowany Depozyt Niepodległości. Rada Narodowa Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie (1939–1991). Jego redaktorami będą Zbigniew Girzyński i Paweł Ziętara.

Wtorek, 2 maja 2017 @ 10:11 Redakcja

Z propozycją opublikowania dwóch książek autorstwa wypromowanych przez siebie doktorów przybył do Wydawnictwa wybitny uczony prof. dr hab. Wojciech Polak. Powstałe na bazie prac doktorskich Jakuba Kufela i Przemysława Ruchlewskiego książki poświęcone zostały omówieniu zróżnicowania programowego KOR i ROPCiO oraz działaniom władz państwowych wobec Kościoła katolickiego w Toruniu i parafiach okolicznych w latach 1956–1990. Edycja obu prac zaplanowana została na wrzesień tego roku.

Piątek, 28 kwietnia 2017 @ 13:23 Redakcja

W czasie wizyty w siedzibie Time Marszałek Group Ewa Skonieczka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, oraz prof. Anna Bochenek z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy omawiały z redaktor Karoliną Targus możliwość zorganizowania przez TMG wyjazdu studyjnego dla dwojga artystów do Hefei, stolicy prowincji Anhui.

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 76