POLSKIENGLISHDEUTSCH

Największa oficyna naukowa w Polsce. Założona w 1990 r.

Wtorek, 21 listopada 2017 @ 15:01 Redakcja

W Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych prezydent Michał Zaleski wręczył najwybitniejszym uczniom toruńskich szkół stypendia.
– Naszym młodym stypendystom gratuluję świetnych wyników i dbania o dobre imię swoich szkół i całego kopernikańskiego Torunia. Odnaleźliśmy was wśród setek waszych szkolnych koleżanek i kolegów, chcąc, aby wasza nauka przebiegała dalej bez zakłóceń. Powinna także inspirować innych. Z kolei rodzicom, wychowawcom i dyrektorom szkół naszych stypendystów bardzo dziękuję za sprzyjanie ich znakomitej nauce. Okazywany przez nasze miasto szkolny mecenat stypendialny możemy dzięki temu traktować jako najlepszą inwestycję w przyszłość Torunia – podkreślił w przemówieniu skierowanym do stypendystów oraz zgromadzonych gości.
Wśród wyróżnionych znalazła się związana z naszym Wydawnictwem pisarka Zuzanna Kawa, której na widowni kibicowali: chiński dyplomata Li Chengyao, babcia Halinka, mama Joanna i siostra Marianna. Na pamiątkowej fotografii z Zuzanną uwieczniliśmy prezydenta Michała Zaleskiego i jego zastępcę Zbigniewa Fiderewicza.

 

Piątek, 17 listopada 2017 @ 15:05 Redakcja

Z krótką wizytą gościli w Wydawnictwie Adam Marszałek wybitni polscy politolodzy: prof. dr hab. Stanisław Sulowski, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, oraz prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk, dyrektor Instytutu Europeistyki WNPiSM UW. Panowie Profesorowie zadeklarowali chęć współpracy wydawniczej z reprezentowanym przez dyrektor Iwonę Nadolską-Bartosiak Wydawnictwem Adam Marszałek oraz zaprosili naszą oficynę do udziału w obchodach jubileuszu warszawskiej politologii zaplanowanych na koniec bieżącego roku.

Wtorek, 14 listopada 2017 @ 14:54 Redakcja

6 listopada 2017 roku w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek odbyło się spotkanie przedstawicieli Toruńskiego Klubu Piłkarskiego Elana Toruń: Jarosława Więckowskiego, prezesa Zarządu, oraz Macieja Makowskiego, dyrektora TKP, z redaktorem Danielem Kawą. Przedmiotem rozmów była planowana na czerwiec 2018 roku publikacja podsumowująca 50-lecie tego klubu. Jej wydawcą będzie nasza oficyna.

Poniedziałek, 13 listopada 2017 @ 15:16 Redakcja

W siedzibie Wydawnictwa odbyło się spotkanie poświęcone możliwościom rozwijania kontaktów gospodarczych Polski z państwami Azji Centralnej oraz Chinami. W spotkaniu uczestniczyli: dr hab. Piotr Zariczny oraz Marta Milde z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, prof. dr hab. Jerzy Kornaś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i dr Patryk Wawrzyński – menadżer Wydawnictwa Adam Marszałek.

Piątek, 10 listopada 2017 @ 09:20 Redakcja

W Klubie Księgarza w Warszawie spotkali się przyjaciele i czytelnicy poezji Krzysztofa Mrozowskiego, którego pożegnaliśmy w marcu tego roku. Organizatorem spotkania był prezes Adam Marszałek wraz z Komitetem Redakcyjnym, któremu przewodniczył prof. Lech Witkowski. Staraniem Wydawnictwa Adam Marszałek wydano dwa tomy poezji Krzysztofa Mrozowskiego: „Pan na alfabecie” i „Biały Mim”. Publikacje mają piękne twarde oprawy, znakomity papier, a teksty wzbogacone są interesującymi grafikami autorstwa Tomasza Bohajedyna.    [więcej]

Poniedziałek, 6 listopada 2017 @ 15:25 Redakcja

Dzień Nauczyciela jest jednym z tych świąt, które obchodzi się w wielu krajach. Na Uniwersytecie Słowiańskim w Baku, jak i na wszystkich uczelniach azerbejdżańskich, święto to kojarzy się przede wszystkim z kwiatami, które wdzięczni studenci wręczają swoim nauczycielom.
W tym roku dzięki rektorowi BUS, prof. Nurlany Alijewej, na zaproszenie uniwersytetu przybyło jego dwudziestu pięciu emerytowanych nauczycieli. W sali konferencynej przygotowano uroczysty poczęstunek. Pani Rektor przywitała każdego z gości, wymieniła zasługi każdego z nich i życzyła im krzepkiego zdrowia.
Uczestnikami byli również: prof. Ziglinda Hartman (Niemcy), prof. Joanna Marszałek-Kawa (Polska) i prof. Danuta Plecka (Polska). Nowa tradycja wszystkim się spodobała. Nie tylko zespół BUS, ale i zaproszeni goście bardzo ciepło wspominali ten szczególny dzień.

Czwartek, 2 listopada 2017 @ 13:35 Redakcja

W czasie spotkania prezesa Adama Marszałka z Ambasadorem Azerbejdżanu w Polsce Hasanem Hasanovem ustalono zasady udziału tego kraju w V Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim. Występujący w charakterze Gościa Honorowego Azerbejdżan zostanie zaprezentowany w specjalnym filmie otwierającym Kongres. Ponadto odbędą się wernisaż specjalnej wystawy pokazującej jego historię i współczesność oraz projekcje dwóch ciekawych filmów.

Wtorek, 31 października 2017 @ 13:18 Redakcja

Odbywające staż naukowy na Bakijskim Uniwersytecie Słowiańskim prof. Joanna Marszałek-Kawa, prezes Wydawnictwa Adam Marszałek, oraz prof. Danuta Plecka wygłosiły szereg wykładów dla studentów kierunków: stosunki międzynarodowe, prawo, historia oraz polonistyka. Tematem ich wystąpień były ewolucja polskiego systemu politycznego i polski system wyborczy. Na fotografii Panie Profesor w towarzystwie doc. Ludmiły Talibowej oraz studentów Centrum Kultury i Języka Polskiego.

Poniedziałek, 30 października 2017 @ 14:29 Redakcja

Pragniemy poinformować, że stale powiększa się grono patronów V Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Obecnie są nimi: wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, prezydent miasta Torunia Michał Zaleski, rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn oraz starosta toruński Mirosław Graczyk. Systematycznie wydłuża się również lista osób zgłaszających się na Kongres. Dziś jako czterdziesty czwarty uczestnik został zarejestrowany prof. zw. dr hab. Zbigniew Ścibiorek, które swoje wystąpienie poświęci problematyce bezpieczeństwa.

Środa, 25 października 2017 @ 13:55 Redakcja

W dniach 19–20 października w Instytucie Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu odbyła się konferencja „Nie wierząc nam, że chcieć – to móc! Legiony i ich wpływ na sprawę polską w latach 1914–1918”. Jej organizatorami byli: prof. Jarosław Kłaczkow, dr hab. Krzysztof Kania i dr Zbigniew Girzyński z Zakładu Historii XX Wieku. Obrady były bardzo ciekawe, a długie rozmowy o tematyce historycznej kontynuowano podczas wieczornego przyjęcia w Zajeździe Staropolskim. Uczestniczył w nich prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek – wydawca serii O niepodległą i Jej Trwanie, której kolejną częścią będą rezultaty konferencji.

[więcej]

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 z 83